Nowe domy deweloperskie na sprzedaż w Warszawie

Nowe segmenty w Warszawie
Dzielnice, osiedla i metro
58 nowych domów
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Nowe domy i segmenty w Warszawie

W ciągu ostatnich lat jednorodzinne budownictwo w stolicy bardzo prężnie się rozwija – dziś na terenie niemal każdej kameralnej miejscowości w aglomeracji warszawskiej oraz w oddalonych od centrum dzielnicach miasta buduje się nowe domy. Warszawa jest też najdroższym rynkiem nieruchomości w kraju – średnia stawka za metr kwadratowy rośnie z kwartału na kwartał, lecz jednorodzinne domy wciąż są sprzedawane w cenach ze średniej półki cenowej. Przyciąga to coraz więcej nabywców poszukujących budżetowej opcji własnego mieszkania.

Jakie domy powstają w Warszawie?

Oferta nowych nieruchomości jednorodzinnych w stolicy jest coraz bardziej różnorodna – deweloperzy dążą do tego, by uzupełnić luki na rynku oraz osiągnąć odpowiedni poziom konkurencyjności. Wznoszone w Warszawie i jej okolicach domy posiadają zróżnicowaną konfigurację, a osiedla mogą być zarówno bardzo rozległe pod względem zajmowanej powierzchni, jak i ergonomicznie wkomponowane w przestrzeń miejską.

Najczęściej buduje się szeregówki – Warszawa posiada wyjątkowo dużo ofert w tej kategorii nieruchomości, ponieważ ten format zabudowy pozwala na realizację większej liczby lokali mieszkalnych z zachowaniem kameralności oraz rozległej przestrzeni prywatnej. Kolejną popularną opcją są domy bliźniacze, najczęściej dwukondygnacyjne, uzupełnione w dodatkową przestrzeń na poddaszu oraz ogródek. Poniekąd buduje się również domy wolnostojące oraz wille miejskie. Ten ostatni typ nieruchomości zwykle należy do kategorii nieruchomości o podwyższonym standardzie.

Domy pod Warszawą i w obrębie wybranych dzielnic miasta to nie jedyna opcja – na terenie stolicy powstają też nowoczesne osiedla o charakterze łączonym, czyli takie, na terenie których znajdują się zarówno nowe budynki wielorodzinne, jak i segmenty. Warszawa jak najbardziej nadaje się do realizacji tego typu osiedli, ponieważ w obrębie miasta wciąż da się znaleźć działki inwestycyjne odpowiednie dla potrzeb nowego budownictwa jednorodzinnego. Jednocześnie mieszkańcy tego typu osiedli mają dostęp do rozwiniętej okolicznej infrastruktury oraz udogodnień charakterystycznych dla inwestycji wielorodzinnych.

Gdzie kupisz nowy dom w Warszawie?

Na mapie stolicy znajdziemy liczne inwestycje typu jednorodzinnego, i ich liczba dość szybko rośnie, ponieważ część deweloperów specjalizujących się w sektorze budownictwa wielorodzinnego zaczyna też budować nowoczesne domy. Warszawa wciąż może zaoferować dość sporo terenów nadających się pod zabudowę jednorodzinną, a jeszcze więcej takich działek znajduje się na przedmieściach stolicy.

Nowego domu w granicach Warszawy warto szukać w obrębie takich dzielnic, jak Białołęka, Wawer, Ursynów, Ursus oraz Rembertów. Te dzielnice zapewniają bowiem kameralność i posiadają dużo terenów zieleni, a zarazem są w stanie zapewnić dostęp do infrastruktury miejskiej. Pojedyncze inwestycje jednorodzinne znajdziemy też na Mokotowie i Wilanowie, lecz to będą raczej wille miejskie o podwyższonym standardzie, sprzedawane odpowiednio w cenach z górnej półki.

Rozglądając się za domem jednorodzinnym od dewelopera, nie możemy też pominąć przedmieść – właśnie na terenie mniejszych miejscowości otaczających Warszawę buduje się najwięcej domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Do najbardziej obleganych przez deweloperów lokalizacji należą: Marki, Ząbki, Zielonka, Legionowo, Radzymin, Wołomin, Józefów, Józefosław, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piastów, Łomianki oraz małe wsie należące do powiatów wymienionych powyżej miejscowości.

Jakie są udogodnienia w nowych segmentach?

Stosowna infrastruktura oraz dobre zaprojektowanie terenu i lokali to cechy, które wyróżniają każde nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych. Warszawa oferuje właśnie takie inwestycje deweloperskie – wszystkie posiadają podstawowy zestaw udogodnień, a duża część wyposażona jest również w dodatkowe elementy wewnętrznej infrastruktury, podnoszące standard życia mieszkańców.

Obowiązkowym elementem zagospodarowania jednorodzinnych osiedli są utwardzone drogi z dojazdem do każdego z domów, chodniki, nasadzenia zieleni w częściach wspólnych, mała architektura, oświetlenie terenu z użyciem technologii LED. Osiedla są zazwyczaj ogrodzone i monitorowane, niektóre też objęte ochroną. W obrębie inwestycji przewidziano także wspólną przestrzeń do rekreacji i integracji mieszkańców – strefy relaksu, polany piknikowe, strefy grillowania, place zabaw dla najmłodszych, strefy sportowe (siłownie zewnętrzne, boiska i inne), wybiegi dla psów, nawet prywatne parki i skwery. Część jednorodzinnych osiedli posiada też zaplecze handlowo-usługowe: w obrębie inwestycji działają sklepy spożywcze, salony kosmetyczne, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne, a poniekąd nawet prywatne placówki oświatowe (zwłaszcza przedszkola).

Do każdego lokalu przynależą miejsca postojowe – najczęściej przewidziano po dwa stanowiska na każdy lokal, a konfiguracja może być różna. Mogą to być stanowiska w indywidualnym garażu zaprojektowanym w bryle domu, naziemne miejsca parkingowe, w tym pod zadaszeniem.

Domy jednorodzinne na sprzedaż są uzupełnione w powierzchnię rekreacyjną – poza balkonami lub loggiami na piętrze, przewidziano rozległe ogródki z tarasami. Sąsiadujące działki są oddzielone od siebie ogrodzeniem. Lokale wyposażono także we wszelkie niezbędne media, a niektórzy deweloperzy dodatkowo instalują w nowych domach takie udogodnienia technologiczne, jak klimatyzacja, domofony lub wideofony, ogrzewanie podłogowe (najczęściej w partii łazienki) czy system centralnego odkurzacza. Coraz częściej segmenty pod Warszawą zaopatrzone są także w nowoczesne systemy inteligentnego domu, pozwalające na obniżenie kosztów utrzymania lokalu oraz wygodne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, systemami bezpieczeństwa oraz innymi instalacjami w domu.

Domy w Warszawie i na przedmieściach najczęściej kupimy w stanie deweloperskim. Wybrane firmy budowlane oferują także kompleksowe usługi wykończeniowe.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Warszawie?

Nieruchomości są uważane za najpewniejszą lokatę kapitału – sprzyjają temu również aktualne warunki gospodarcze, zainteresowanie zagranicznych inwestorów polską mieszkaniówką tę tezę potwierdza. Ostatnimi czasy pojawia się sporo ofert dedykowanych, lecz popularnością wśród inwestorów cieszą się też zwykłe mieszkania w blokach czy nawet segmenty jednorodzinne.

Głównym czynnikiem decydującym o atrakcyjności lokalu mieszkalnego wciąż pozostaje lokalizacja, nie zaś standard i dodatkowe atuty wewnętrznej infrastruktury. Dlatego ulokowane w strategicznych punktach Warszawy oraz przedmieść inwestycje jednorodzinne mogą być dobrym sposobem na generowanie pasywnego dochodu oraz istotnych zysków z ponownej sprzedaży.

Popyt na wynajem długoterminowy rośnie, jak też wysokość czynszu, co jest na rękę właścicielom mieszkań. Z kolei, segment jednorodzinny na dobrze zagospodarowanym osiedlu w dogodnej lokalizacji może być podzielony na osobne mieszkania i wynajmowany na długi okres.

Ceny nieruchomości w Polsce, a w szczególności w Warszawie, nieustannie rosną – podwyżki sięgają 10-15 procent w skali, co dla właściciela mieszkania lub domu oznacza, że jego posiadłość szybko i odczuwalnie zyska na wartości.

Ile kosztuje nowy dom w Warszawie?

Mimo, że warszawski rynek nieruchomości jest najdroższym w kraju, segment budownictwa jednorodzinnego wciąż pozostaje dość przystępnym pod względem cenowym. Ponadto, właśnie domy są najtańszym typem nowych nieruchomości realizowanych w Warszawie i okolicach.

Najtańsze domy i segmenty znajdziemy na Ursynowie, Białołęce, Wawrze oraz Rembertowie, a także w kameralnych miejscowościach wokół Warszawy – Kobyłce, Lesznowoli, Nowej Woli, Zgorzale, Piasecznie, Żyrardowie i innych. Do górnej półki cenowej zaliczamy z kolei ogłoszenia o sprzedaży jednorodzinnych lokali, zwłaszcza willi miejskich, na warszawskim Mokotowie czy Wilanowie.

Ceny deweloperskie są podane z doliczeniem podatku VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% odpowiednio dla domów o powierzchni poniżej i powyżej 300 metrów kwadratowych.

Ceny osiedli domów w dzielnicach Warszawy

Wawer‎od ‍10 880 zł / m2
Rembertów‎od ‍8 253 zł / m2
Wilanów‎od ‍11 676 zł / m2
Włochyod ‍14 999 zł / m2
Ursynów‎od ‍9 819 zł / m2
Wesołaod ‍8 511 zł / m2
Białołęka‎od ‍7 941 zł / m2

Ceny osiedli domów w innych miastach

Markiod ‍6 495 zł / m2
Raszynod ‍8 085 zł / m2
Dawidy Bankoweod ‍7 410 zł / m2
Falenty Noweod ‍7 604 zł / m2
Kobyłkaod ‍5 531 zł / m2
Józefosławod ‍9 656 zł / m2
Józefówod ‍9 685 zł / m2
Klaudynod ‍8 389 zł / m2
Falenty Dużeod ‍5 791 zł / m2
Stare Babiceod ‍7 984 zł / m2
Laszczkiod ‍8 574 zł / m2
Łomiankiod ‍9 230 zł / m2
Konstancin-Jeziornaod ‍12 366 zł / m2
Nowa Wolaod ‍7 806 zł / m2
Słominod ‍7 308 zł / m2
Lipkówod ‍8 783 zł / m2
Sękocin Staryod ‍6 905 zł / m2
Duchniceod ‍7 055 zł / m2
Ożarów Mazowieckiod ‍6 414 zł / m2
Pruszkówod ‍5 790 zł / m2