Mieszkania w nowych inwestycjach Wrocławia, Stare Miasto

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Stare Miasto
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny na Starym Mieście

Stare Miasto – historyczne centrum i najbardziej tętniąca życiem dzielnica Wrocławia, tu znajduje się większość atrakcji turystycznych oraz zabytków, instytucji kultury i ośrodków edukacyjnych. Dzielnica posiada gęstą zabudowę i wysoką gęstość ludności (blisko 6700 osób na km2). Dominują tu zabytkowe i zrewitalizowane kamienice, są też obszary o charakterze mieszkaniowym.

Powstają tu również nowe inwestycje – Stare Miasto przyciąga najbardziej wymagających nabywców nieruchomości oraz deweloperów specjalizujących się w branży nowego budownictwa mieszkaniowego oraz rewitalizacji zabytków.

Co buduje się na Starym Mieście?

Ze względu na gęstość istniejącej zabudowy oraz jej zabytkowy charakter, na Starym Mieście we Wrocławiu powstaje zdecydowanie mniej nowych inwestycji mieszkaniowych, niż w innych częściach miasta. Jednak oferta nieruchomości od dewelopera jest dość zróżnicowana i jest odbiciem różnych tendencji cechujących nowoczesny rynek pierwotny.

Stare Miasto ma do zaoferowania nowe budynki mieszkalno-usługowe o podwyższonym standardzie, w których mieszkania są sprzedawane zarówno na użytek własny, jak i na potrzeby inwestycyjne, nowoczesne kompleksy apartamentowe oraz zespoły bloków mieszkalnych.

Osobną kategorią nieruchomości realizowanych na wrocławskim Starym Mieście są zrewitalizowane inwestycje – nowe apartamenty zaprojektowane w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach z XIX i początku XX wieku bądź też odnowione i przebudowane obiekty poprzemysłowe.

Gdzie na Starym Mieście powstają nowe mieszkania?

Stare Miasto składa się z trzech obszarów administracyjnych – osiedli Stare Miasto, Szczepin oraz Przedmieście Świdnickie, i nowe osiedla powstają w każdym z tych obszarów.

Charakter inwestycji zależy od położenia na mapie dzielnicy – w okolicy o zabudowie stricte historycznej spotkamy raczej zrewitalizowane kamienice zaadaptowane do potrzeb mieszkaniowych; z kolei na Szczepinie planowane są też całkiem modernistyczne inwestycje.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kupując mieszkanie deweloperskie, nabywcy zwracają uwagę przede wszystkim na lokalizację i na standard wykonania inwestycji – i w przypadku Starego Miasta wewnętrzna infrastruktura osiedli powinna dorównać prestiżowi położenia na mapie miasta. Otóż mieszkania od dewelopera realizowane na wrocławskim Starym Mieście wyróżniają się podwyższonym standardem udogodnień.

Budynki są wznoszone zgodnie ze standardami nowego budownictwa mieszkaniowego i wyposażane w takie udogodnienia, jak windy osobowe, pomieszczenia do przechowywania rowerów, podziemne parkingi, w tym ze stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

W większości inwestycji na parterze przewidziano część handlowo-usługową, w której obrębie funkcjonują małe sklepy, butiki, kawiarnie bądź salony kosmetyczne. W niektórych kompleksach mieszkalnych działają też kluby malucha, prywatne kluby fitness czy sale klubowe, dostępne są też usługi recepcji.

W wybranych inwestycjach przewidziane są również strefy relaksu dla mieszkańców – tarasy na dachu, wewnętrzne zielone patia, wyjście nad rzekę.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na Starym Mieście?

W ofercie deweloperów Wrocławia coraz więcej jest ogłoszeń dedykowanych inwestorom w nowe mieszkania – Wrocław Stare Miasto ma najwięcej do zaoferowania, gdyż posiadanie nieruchomości w obrębie historycznego centrum wiąże się zarówno w możliwością generowania dochodu z wynajmu krótkoterminowego, jak i perspektywą otrzymania istotnych zysków z ponownej sprzedaży. Na Starym Mieście znajdziemy tradycyjne apartamenty inwestycyjne oraz inwestycje mikro- i miniapartamentów.

Lokale inwestycyjne najczęściej są wystawiane na sprzedaż nie w stanie deweloperskim, lecz z wykończeniem i wyposażeniem pod klucz, co pozwala na natychmiastowe korzystanie z nieruchomości. Są też objęte kompleksową obsługą operatora najmu.

Jakie są ceny nowych mieszkań na Starym Mieście?

Ceny nowych nieruchomości na wrocławskim Starym Mieście należą do górnej półki cenowej, i nieustannie rosną ze względu na wysoki popyt oraz ograniczony zasób terenów inwestycyjnych w obrębie historycznego centrum.

W cenie mieszkania lub apartamentu zawarty już jest podatek VAT o wysokości 8% lub 23% – w zależności od metrażu, który może być odliczony w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego. Podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od całości) nie obowiązuje dla mieszkań z rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Starego Miasta

Wrocław i okoliceod ‍10 321 zł / m2
Wrocławod ‍11 187 zł / m2
Smolecod ‍8 197 zł / m2
Karwianyod ‍6 900 zł / m2
Siechniceod ‍6 991 zł / m2
Kiełczówod ‍8 775 zł / m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł / m2
Krępiceod ‍4 144 zł / m2
Czernicaod ‍7 259 zł / m2
Trzebnicaod ‍9 500 zł / m2
Oławaod ‍5 681 zł / m2
Oleśnicaod ‍6 050 zł / m2
Środa Śląskaod ‍5 397 zł / m2
Sobótkaod ‍7 845 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2
Brzegod ‍6 861 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Starego Miasta

Krępiceod ‍500 000 zł
Lutyniaod ‍530 000 zł
Środa Śląskaod ‍299 000 zł