Podgląd zdjęcia – oryginalne zdjęcie tutaj

Kórnicka
w Poznaniu

Brak mieszkań na sprzedaż od dewelopera
Deweloper
Adres
Łacina, ul. Sowia 1 (2,4 km od centrum Poznania)

Kórnicka na mapie Poznania

Łacina, ul. Sowia 1 (2,4 km od centrum Poznania)

Etap budowy

Rozpoczęcie budowy Kórnicka — 4 kw. 2017
Budynek 1
zbudowane
sprzedane
termin oddania3 kw. 2020
Budynek 2
w budowie
sprzedane
termin oddania2 kw. 2022

Szczegóły inwestycji

O budynku

🟧 Liczba budynków2
🟧 Liczba mieszkań313
🟧 Liczba pięter6
🟧 Parkingmiejsca postojowe naziemne, miejsca postojowe podziemne
🟧 Powierzchnia mieszkań35–110 m2
🟧 Powierzchnie dodatkowebalkon, loggia, taras
🟧 Rodzaj zabudowywielorodzinna
🟧 Typ nieruchomościmieszkanie
🟧 Udogodnieniawinda, klub mieszkańca, komórki lokatorskie, usługi w budynku

O mieszkaniach

🟧 Liczba pokoi1‑pokojowe, 2‑pokojowe, 3‑pokojowe, 4‑pokojowe
🟧 Wykończenie mieszkaństandard deweloperski
🟧 Wysokość sufitów2,6–2,8 m

Opis Inwestycji

O inwestycji

Inwestycja Kórnicka to realizowane etapowo osiedle budynków wielorodzinnych, ulokowane na osiedlu Rataje w Poznaniu.

Lokalizacja

Inwestycja usytuowana jest przy ulicy Sowiej, w obrębie Łaciny na osiedlu Rataje. Od Starego Miasta jest oddalona o 2,4 km. Okolica inwestycji jest cicha, dobrze skomunikowana z resztą miasta. W pobliżu znajdują się tereny zielone, obiekty infrastruktury handlowej i rekreacyjnej.

Okolica inwestycji

W okolicy inwestycji są położone restauracje, sklepy spożywcze Biedronka i Delikatesy, kino, centrum handlowe Posnania, supermarket Piotr i Paweł, placówki medyczne, punkty usługowe. Najbliższa placówka pocztowa jest zlokalizowana w odległości 500 m. Najbliższe placówki edukacyjne to Przedszkole Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii, Niepubliczne Przedszkole „Ciuciubabka” – 800 m, Przedszkole nr 9 "Zbyszko i Jagienka" i Niepubliczne przedszkole „Kubusiowe Przedszkole” – 950 m, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 19 im. S. Staszica, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów – 1500 m, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 – 1800 m. Park Kurpińskiego znajduje się w odległości 800 m, Park Stare Koryto Warty – 1800 m, do Kąpieliska Malta – około 1900 m.

Architektura

Osiedle tworzą budynki o wysokości 6 pięter, nowoczesnym designie, minimalistycznym stylu architektonicznym. W układzie zastosowano prostą bryłę, w elewacji ― białe i szare tynki, metalowe balustrady balkonowe, duże okna.

Infrastruktura osiedla

Na terenie Inwestycji zaprojektowano klub mieszkańca, wykonano chodniki i zadbane trawniki. Do dyspozycji mieszkańców są komórki lokatorskie i wózkarnie. Przewidziano miejsca postojowe naziemne i w podziemnej hali garażowej z automatycznymi platformami parkingowymi. Budynki posiadają cichobieżne windy, na parterze zaprojektowane są lokale usługowe.

Komunikacja

Położenie inwestycji pozwala na wygodny dojazd do centrum miasta i innych jego dzielnic. Tuż przy osiedlu znajdują się przystanek Kórnicka z tramwajami nr 5, 6, 8, 10, 12, 13, 16, 17, 18, 19 i autobusem nr 237. Do zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 196 klasy GP o długości 68,5 km, która łączy Poznań z Wągrowcem - około 300 m. W odległości około 1,2 km od inwestycji przebiega drogą wojewódzką nr 433. Dojazd samochodem do Starego Miasta i Dworca Głównego zajmuje około 13 minut.

O mieszkaniach

W inwestycji zaprojektowane są jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale mieszkalne. Metraże wahają się w granicach od około 35 do 110 metrów kwadratowych. Każde mieszkanie posiada taras, balkon lub loggię.

O deweloperze

Inwestycja Kórnicka jest zrealizowana przez dewelopera Jakon. Firma jest doświadczonym polskim deweloperem i działa na rynku nieruchomości od 1989 roku. W portfolio dewelopera są mieszkania, domy i lokale usługowe, realizowane w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Tarnowie Podgórnym, Wolsztynie, Buku oraz Ożarowie Mazowieckim. W Poznaniu deweloper wybudował między innymi osiedla Przy Dworku, Lwowska 2, Ellada Park, Strzeszyn˄², Jeleniogórska 4, Nowe Tarnowo, Merano Park.

W Biurze sprzedaży dewelopera uzyskać można szczegółowe informacje o ofercie, aktualnych cenach i obowiązujących promocjach.

Inne strony o tej inwestycji

Inna nazwa tej inwestycji Kornicka.

Jaki jest adres Kórnicka?

Łacina, ul. Sowia 1 (2,4 km od centrum Poznania).

Kto jest deweloperem Kórnicka w Poznaniu?

Deweloperem Kórnicka jest Jakon.

Kiedy Kórnicka zostanie oddany do użytkowania?

  • Kórnicka Etap II – Dostępne od 2 kw. 2022
  • Kórnicka Etap I – zbudowane

Czy są dostępne mieszkania od dewelopera?

Według naszych informacji w inwestycji Kórnicka na dzień dzisiejszy nie ma dostępnych mieszkań od dewelopera.
Materiał został przygotowany przez niezależnego dziennikarza Igora Balana z LUN Sp. z o.o