Nowe domy deweloperskie w Poznaniu

 — 73 obiekty
Miejscowość
Białystok
14 Inwestycji
Bydgoszcz
14 Inwestycji
Gdańsk
38 Inwestycji
Katowice
18 Inwestycji
0 Inwestycji
Kraków
62 Inwestycji
Lublin
8 Inwestycji
Olsztyn
4 Inwestycji
Opole
6 Inwestycji
Poznań
73 Inwestycji
Rzeszów
14 Inwestycji
Szczecin
18 Inwestycji
Warszawa
86 Inwestycji
Wrocław
73 Inwestycji
Zielona Góra
1 Inwestycja
Łódź
30 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Poznania
Gniezno
3 Inwestycji
Gostyń
2 Inwestycji
0 Inwestycji
Jarocin
2 Inwestycji
Kalisz
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Koninko
3 Inwestycji
Kościan
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Kórnik
7 Inwestycji
Kępno
2 Inwestycji
Leszno
4 Inwestycji
Luboń
7 Inwestycji
Nowy Tomyśl
1 Inwestycja
Piła
1 Inwestycja
Pleszew
1 Inwestycja
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Rawicz
2 Inwestycji
Swarzędz
9 Inwestycji
Szamotuły
2 Inwestycji
0 Inwestycji
0 Inwestycji
Września
3 Inwestycji
Wągrowiec
1 Inwestycja
Śrem
1 Inwestycja
Cena / m2
2 653
12 760
2 653 12 760
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
56 Inwestycji
Dostępne od 2021+
40 Inwestycji

Nowe domy w Poznaniu, czyli nowy trend  na rynku nieruchomości

Popularność jednorodzinnych inwestycji mieszkaniowych wciąż rośnie, i wielkopolski rynek budowlany oferuje coraz więcej tego typu nieruchomości.

W Poznaniu i innych miejscowościach województwa powstają nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych o zróżnicowanej specyfice i standardzie zgodnym z wymaganiami klientów i normami nowoczesnego budownictwa.

Nowe domy w Poznaniu – jakie są oferty?

Oferta nowych domów w Poznaniu i okolicach jest bardzo szeroka i ciągle się uzupełnia. Najczęściej spotkamy osiedla domów w zabudowie szeregowej bądź bliźniaczej, kompleksy wolnostojących domów jednorodzinnych, kameralne budynki apartamentowe (po 2-4 lokali w segmencie).

Obowiązkową cechą jednorodzinnych lokali jest dodatkowa powierzchnia – rozległe balkony, tarasy, ogródki lub działki do indywidualnej aranżacji. Do domów przynależą miejsca parkingowe – naziemne, w wydzielonych strefach na terenie osiedla lub bezpośrednio przy lokalu, oraz garaże w bryle budynku.

Nowe domy jednorodzinne są z reguły wykonane w nowoczesnej stylistyce i z użyciem materiałów o podwyższonym standardzie.

Jakie są główne cechy nowych domów deweloperskich w Poznaniu?

Nowe osiedla domów jednorodzinnych wznoszone w Poznaniu i okolicach są wykonane zgodnie z nowymi wymaganiami energooszczędności oraz nowoczesnymi europejskimi standardami budownictwa.

Stosowane są ekologiczne rozwiązania do obniżenia kosztów ogrzewania i prądu (pompy ciepła, baterie słoneczne, wysokiej klasy materiały budowlane) oraz wody (zbiorniki deszczówki, systemy rekuperacji wody). Części wspólne osiedli często są zasilane przez panele fotowoltaiczne.

Domy są wykonane z użyciem materiałów i technologicznych rozwiązań do zapewnienia wysokiej izolacji akustycznej.

W jakiej części Poznania najlepiej kupić nowy dom?

Najwięcej domów jednorodzinnych powstaje na przedmieściach i w okolicach stolicy Wielkopolski.

Taka lokalizacja zapewnia kameralny klimat i rekreacyjne ukierunkowanie tego sektora budownictwa.

Niektóre z popularnych wśród deweloperów miejscowości położonych w okolicach Poznania to Swarzędz, Złotniki, Piątkowo, Naramowice, Koninko, Dębiec, Szamotuły, Luboń, Kórnik, Skórzewo.

Podmiejska lokalizacja nie utrudnia komunikacji ze stolicą województwa: nowe osiedla domów jednorodzinnych zazwyczaj są położone niedaleko zjazdów na drogi wojewódzkie i krajowe oraz z uwzględnieniem możliwości dostępu do środków transportu publicznego.

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy dom w Poznaniu?

Główne kryteria wyboru nowego domu to metraż, funkcjonalność pomieszczeń, dodatkowe atuty nieruchomości (typ miejsc parkingowych, udogodnienia, przynależna działka i in.) oraz lokalizacja inwestycji.

Warto też zwracać uwagę na techniczne możliwości lokalu: czy przewidziano opcję zmiany układu wnętrz bądź też montażu dodatkowych instalacji, takich jak klimatyzacja, kominek czy system alarmowy, jakich materiałów użyto do budowy i wykończenia.

Poza cechami wybranego przez nas domu mamy też wziąć pod uwagę ogólny standard inwestycji – czy na terenie są ciągi piesze i jezdne, czy deweloper planuje aranżację dodatkowej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców, a w przypadku najbardziej oddalonych miejscowości przydatna też będzie wewnątrzosiedlowa infrastruktura.

Nowe domy na sprzedaż w Poznaniu – szeroka oferta, zróżnicowane ceny, nowoczesne rozwiązania

W odpowiedzi na rosnący popyt i wymagania klientów poznańscy deweloperzy wznoszą coraz więcej nowych osiedli domów jednorodzinnych w coraz lepszym standardzie.

Domy w Poznaniu prezentują się dość atrakcyjnie nie tylko pod względem wykonania, ale również cenowo – tutejsze nieruchomości są odczuwalnie tańsze, niż na innych regionalnych rynkach, na przykład, warszawskim, małopolskim czy trójmiejskim.