Nowe mieszkania Poznania od dewelopera — rynek pierwotny — 207 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Trendy rynku nowych mieszkań w Poznaniu

Poznański rynek nowego budownictwa mieszkaniowego od lat rośnie i rozwija się, ceny utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencją wzrostową. Stolica Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem biznesu, przemysłu, kultury i nauki w Polsce. Oferta nowych mieszkań na sprzedaż tu jest bardzo różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta, w tym w ścisłym centrum.

Nowe mieszkania w Poznaniu - jakie są oferty?

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Poznaniu jest bardzo różnorodnym pod względem ofert. Do wyboru w nowym budownictwie są nowoczesne wieżowce mieszkalne, rozległe kompleksy budynków wielorodzinnych, osiedla domów i willi, aparthotele, mikro apartamenty i prywatne akademiki.

Wśród nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu najwięcej ofert jest w wielorodzinnym budownictwie, w średnim segmencie cenowym. Takie osiedla wykonane są w dobrym standardzie, zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Na przedmieściach i obrzeżach Poznania powstają wolnostojące wille, domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Poznaniu realizowane jest o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane jest z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Na poznańskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż są również oferty obiektów o podwyższonym standardzie. To są przeważnie kameralne apartamentowce ulokowane w centrum miasta i pobliskich dzielnicach, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, o nowoczesnym designie i wysokiej jakości wykończenia części wspólnych.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Poznaniu są mikro apartamenty oraz lokale inwestycyjne - mieszkania przeznaczone na wynajem i realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. Dla takich obiektów deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne, strefy SPA i kluby fitness.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Wśród niezbędnych elementów nowych inwestycji budowlanych w Poznaniu są windy, energooszczędne oświetlenie części wspólnych, miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, komórki lokatorskie, zagospodarowane tereny z zielenią, monitoring i ogrodzenie.

Większość realizowanych w Poznaniu nowych inwestycji deweloperskich w pełni przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, z minimalną ilością krawężników i schodków, wygodną nawierzchnią i podjazdami, specjalnymi miejscami parkingowymi. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci, strefy rekreacyjne.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Poznaniu?

Oprócz niezbędnych udogodnień w poznańskim nowym budownictwie często oferowane są dodatkowe rozwiązania. W budynkach projektują rowerownie, wózkownie, prywatne kluby fitness. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy rowerowe. W halach garażowych znajdują się stacje do ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce z elementami małej architektury, strefami odpoczynku, bezpiecznymi placami zabaw dla dzieci, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami, terenami rekreacyjnymi, instalacjami fotowoltaicznymi.

Często mieszkania i domy w Poznaniu oddawane w standardzie deweloperskim są wyposażone w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, systemy wentylacji mechanicznej, pakiety antysmogowe, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Poznaniu - gdzie najlepiej kupić?

W Poznaniu nowe inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta, w tym w historycznej części i ścisłym centrum, nad rzeką Warta. Ceny są zróżnicowane i utrzymują się na stałym poziomie. Średnia cena nowego mieszkania na sprzedaż w Poznaniu wynosi około 7660 zł za metr kwadratowy i zależy od lokalizacji, wielkości mieszkania i standardu inwestycji.

Najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym w Poznaniu są w dzielnicach Stare

Miasto, Rataje, Stare Winogrady, Winiary, Sołacz, św. Łazarz oraz Grunwald Południe. Ceny za metr kwadratowy tu mieszczą się w przedziale od 7680 do 12000 zł. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje są w większości apartamentowce, wille miejskie i osiedla wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, dostępność obiektów kultury i rozrywki, rozwiniętą infrastrukturą usługowa i oświatowa, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu są Jeżyce, Winiary, Grunwald Północ. Oferta nowych mieszkań i domów na tym terenie jest różnorodną. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym stanowi około 7600 zł.

Najtańsze poznańskie lokalizacje to są bardziej odległe, z rozwijającą się infrastrukturą dzielnice - Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Starołęka-Minikowo-Marlewo oraz Morasko-Radojewo. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym tu waha się od 5800 do 7800 zł.

Inwestycje deweloperskie w Poznaniu - nowoczesne budownictwo, różnorodna oferta, stabilne ceny

Rynek nowych mieszkań w Poznaniu jest bardzo rozwiniętym i różnorodnym, stabilnym pod kątem cenowym. Inwestycje deweloperskie miasta są o wysokim standardzie wykonania i nowoczesnym designie, dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.