Nowe mieszkania Poznania, ceny mieszkań

 — 217 obiektów
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
56 Inwestycji
Bydgoszcz
75 Inwestycji
Gdańsk
164 Inwestycji
Katowice
48 Inwestycji
Kielce
56 Inwestycji
Kraków
305 Inwestycji
Lublin
72 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
23 Inwestycji
Poznań
217 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
86 Inwestycji
Warszawa
410 Inwestycji
Wrocław
266 Inwestycji
Zielona Góra
17 Inwestycji
Łódź
139 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Poznania
Gniezno
5 Inwestycji
Gostyń
5 Inwestycji
Góra
1 Inwestycja
Jarocin
2 Inwestycji
Kalisz
6 Inwestycji
Konin
3 Inwestycji
Koninko
5 Inwestycji
Kościan
2 Inwestycji
Krotoszyn
2 Inwestycji
Kórnik
9 Inwestycji
Kępno
7 Inwestycji
Leszno
8 Inwestycji
Luboń
12 Inwestycji
Nowy Tomyśl
1 Inwestycja
Piła
17 Inwestycji
Pleszew
2 Inwestycji
0 Inwestycji
Pobiedziska
1 Inwestycja
Rawicz
3 Inwestycji
Swarzędz
15 Inwestycji
Szamotuły
4 Inwestycji
Turek
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Września
8 Inwestycji
Wągrowiec
4 Inwestycji
Śrem
6 Inwestycji
Cena / m2
2 653
12 760
2 653 12 760
Pokoje
61 Inwestycji
108 Inwestycji
124 Inwestycji
103 Inwestycji
70 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
140 Inwestycji
Dostępne od 2021+
101 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Poznaniu

Poznański rynek nowego budownictwa mieszkaniowego od lat się rozwija, a ceny utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencją wzrostową. Stolica Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem biznesu, przemysłu, kultury i nauki w Polsce. Oferta nowych mieszkań na sprzedaż tu jest bardzo różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta, w tym w ścisłym centrum.

Nowe mieszkania w Poznaniu - jakie są oferty?

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Poznaniu jest bardzo różnorodnym pod względem ofert. Do wyboru w nowym budownictwie mamy nowoczesne wieżowce mieszkalne, rozległe kompleksy budynków wielorodzinnych, osiedla domów i willi, aparthotele, mikro apartamenty i prywatne akademiki.

Wśród nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu najwięcej ofert znaleźć można w wielorodzinnym budownictwie, w średnim segmencie cenowym. Takie osiedla wykonane są w dobrym standardzie, zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Na przedmieściach i obrzeżach Poznania powstają wolnostojące wille, domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Poznaniu realizowane jest w klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane jest z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Na poznańskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż dostępna są również oferty obiektów o podwyższonym standardzie. To przeważnie kameralne apartamentowce ulokowane w centrum miasta i pobliskich dzielnicach, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, o nowoczesnym designie i wysokiej jakości wykończenia części wspólnych.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Poznaniu są mikro apartamenty oraz lokale inwestycyjne - mieszkania przeznaczone na wynajem i realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. Dla takich obiektów deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne, strefy SPA i kluby fitness.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Wśród niezbędnych elementów nowych inwestycji budowlanych w Poznaniu są: windy, energooszczędne oświetlenie części wspólnych, miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, komórki lokatorskie, zagospodarowane tereny z zielenią, monitoring i ogrodzenie.

Większość realizowanych w Poznaniu nowych inwestycji deweloperskich w pełni przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, z minimalną ilością krawężników i schodków, wygodną nawierzchnią i podjazdami, specjalnymi miejscami parkingowymi. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci, strefy rekreacyjne.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Poznaniu?

Oprócz niezbędnych udogodnień w poznańskim nowym budownictwie często oferowane są dodatkowe rozwiązania. W budynkach projektowane są rowerownie, wózkownie, prywatne kluby fitness. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy rowerowe. W halach garażowych znajdują się stacje do ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce z elementami małej architektury, strefami odpoczynku, bezpiecznymi placami zabaw dla dzieci, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami, terenami rekreacyjnymi, instalacjami fotowoltaicznymi.

Często mieszkania i domy w Poznaniu oddawane w standardzie deweloperskim są wyposażone w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, systemy wentylacji mechanicznej, pakiety antysmogowe, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Poznaniu - gdzie najlepiej kupić?

W Poznaniu nowe inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta, w tym w historycznej części i ścisłym centrum, nad rzeką Warta. Ceny są zróżnicowane lecz utrzymują się na stałym poziomie. Średnia cena nowego mieszkania na sprzedaż w Poznaniu wynosi około 7660 zł za metr kwadratowy i zależy od lokalizacji, wielkości mieszkania i standardu inwestycji.

Najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym w Poznaniu są w dzielnicach Stare Miasto, Rataje, Stare Winogrady, Winiary, Sołacz, św. Łazarz oraz Grunwald Południe. Tutaj ceny za metr kwadratowy mieszczą się w przedziale od 7680 do 12000 zł. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje to w większości przypadków apartamentowce, wille miejskie i osiedla wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są: bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, dostępność obiektów kultury i rozrywki, rozwiniętą infrastrukturą usługowa i oświatowa, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu są Jeżyce, Winiary, Grunwald Północ. Oferta nowych mieszkań i domów na tym terenie jest niezwykle bogata. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego wynosi około 7600 zł.

Najtańsze poznańskie lokalizacje to są bardziej odległe, z rozwijającą się infrastrukturą dzielnice - Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Starołęka-Minikowo-Marlewo oraz Morasko-Radojewo. Tutaj wartość mieszkania z rynku pierwotnego waha się od 5800 do 7800 zł.

Inwestycje deweloperskie w Poznaniu - nowoczesne budownictwo, bogata oferta, stabilne ceny

Rynek nowych mieszkań w Poznaniu jest bardzo rozwinięty i różnorodny, stabilny pod kątem cenowym. Inwestycje deweloperskie miasta wykonane są w wysokim standardzie i nowoczesnym designie, dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.