Nowe mieszkania Poznania. Rynek pierwotny

 — 212 obiektów
Rynek pierwotny Poznań ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Poznania
Gniezno
5 Inwestycji
Gostyń
3 Inwestycji
Góra
1 Inwestycja
Jarocin
3 Inwestycji
Kalisz
7 Inwestycji
Konin
3 Inwestycji
Koninko
5 Inwestycji
Kościan
2 Inwestycji
Krotoszyn
2 Inwestycji
Kórnik
11 Inwestycji
Kępno
7 Inwestycji
Leszno
7 Inwestycji
Luboń
9 Inwestycji
Nowy Tomyśl
2 Inwestycji
Piła
17 Inwestycji
Pleszew
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Pobiedziska
1 Inwestycja
Rawicz
3 Inwestycji
Swarzędz
15 Inwestycji
Szamotuły
4 Inwestycji
Turek
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Września
10 Inwestycji
Wągrowiec
4 Inwestycji
Śrem
5 Inwestycji
Cena / m2
2 653
12 760
2 653 12 760
Pokoje
55 Inwestycji
105 Inwestycji
119 Inwestycji
105 Inwestycji
71 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
140 Inwestycji
Dostępne od 2021+
100 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Poznaniu

Poznański rynek nowego budownictwa mieszkaniowego od lat się rozwija, a ceny utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencją wzrostową. Stolica Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem biznesu, przemysłu, kultury i nauki w Polsce. Oferta nowych mieszkań na sprzedaż tu jest bardzo różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta, w tym w ścisłym centrum.

Nowe mieszkania w Poznaniu - jakie są oferty?

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Poznaniu jest bardzo różnorodnym pod względem ofert. Do wyboru w nowym budownictwie mamy nowoczesne wieżowce mieszkalne, rozległe kompleksy budynków wielorodzinnych, osiedla domów i willi, aparthotele, mikro apartamenty i prywatne akademiki.

Wśród nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu najwięcej ofert znaleźć można w wielorodzinnym budownictwie, w średnim segmencie cenowym. Takie osiedla wykonane są w dobrym standardzie, zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę.

Na przedmieściach i obrzeżach Poznania powstają wolnostojące wille, domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Poznaniu realizowane jest w klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane jest z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą.

Na poznańskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż dostępna są również oferty obiektów o podwyższonym standardzie. To przeważnie kameralne apartamentowce ulokowane w centrum miasta i pobliskich dzielnicach, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, o nowoczesnym designie i wysokiej jakości wykończenia części wspólnych.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Poznaniu są mikro apartamenty oraz lokale inwestycyjne - mieszkania przeznaczone na wynajem i realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. Dla takich obiektów deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne, strefy SPA i kluby fitness.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Wśród niezbędnych elementów nowych inwestycji budowlanych w Poznaniu są: windy, energooszczędne oświetlenie części wspólnych, miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, komórki lokatorskie, zagospodarowane tereny z zielenią, monitoring i ogrodzenie.

Większość realizowanych w Poznaniu nowych inwestycji deweloperskich w pełni przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów, z minimalną ilością krawężników i schodków, wygodną nawierzchnią i podjazdami, specjalnymi miejscami parkingowymi. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci, strefy rekreacyjne.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Poznaniu?

Oprócz niezbędnych udogodnień w poznańskim nowym budownictwie często oferowane są dodatkowe rozwiązania. W budynkach projektowane są rowerownie, wózkownie, prywatne kluby fitness. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy rowerowe. W halach garażowych znajdują się stacje do ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce z elementami małej architektury, strefami odpoczynku, bezpiecznymi placami zabaw dla dzieci, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami, terenami rekreacyjnymi, instalacjami fotowoltaicznymi.

Często mieszkania i domy w Poznaniu oddawane w standardzie deweloperskim są wyposażone w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, systemy wentylacji mechanicznej, pakiety antysmogowe, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Poznaniu - gdzie najlepiej kupić?

W Poznaniu nowe inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta, w tym w historycznej części i ścisłym centrum, nad rzeką Warta. Ceny są zróżnicowane lecz utrzymują się na stałym poziomie. Średnia cena nowego mieszkania na sprzedaż w Poznaniu wynosi około 7660 zł za metr kwadratowy i zależy od lokalizacji, wielkości mieszkania i standardu inwestycji.

Najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym w Poznaniu są w dzielnicach Stare Miasto, Rataje, Stare Winogrady, Winiary, Sołacz, św. Łazarz oraz Grunwald Południe. Tutaj ceny za metr kwadratowy mieszczą się w przedziale od 7680 do 12000 zł. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje to w większości przypadków apartamentowce, wille miejskie i osiedla wielorodzinne o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są: bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, dostępność obiektów kultury i rozrywki, rozwiniętą infrastrukturą usługowa i oświatowa, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

W środku cenowej stawki i popularności na rynku nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu są Jeżyce, Winiary, Grunwald Północ. Oferta nowych mieszkań i domów na tym terenie jest niezwykle bogata. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego wynosi około 7600 zł.

Najtańsze poznańskie lokalizacje to są bardziej odległe, z rozwijającą się infrastrukturą dzielnice - Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Starołęka-Minikowo-Marlewo oraz Morasko-Radojewo. Tutaj wartość mieszkania z rynku pierwotnego waha się od 5800 do 7800 zł.

Inwestycje deweloperskie w Poznaniu - nowoczesne budownictwo, bogata oferta, stabilne ceny

Rynek nowych mieszkań w Poznaniu jest bardzo rozwinięty i różnorodny, stabilny pod kątem cenowym. Inwestycje deweloperskie miasta wykonane są w wysokim standardzie i nowoczesnym designie, dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.