Nowe mieszkania Poznań

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
121 inwestycji mieszkaniowych
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny w Poznaniu

Poznań, stolica województwa wielkopolskiego jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, biznesowym, komunikacyjnym, kulturowym i edukacyjnym środkowo-zachodniej Polski. Przyciąga dużo przyjezdnych z kraju oraz spoza jego granic – zwłaszcza studentów oraz osoby poszukujące lepsze pracy. Taka popularność miasta sprawia, że coraz częściej powstają tu nowe inwestycje.

Poznań jest obecnie terenem działalności ponad 120 firm deweloperskich – krajowych, międzynarodowych, regionalnych i lokalnych. Rynek pierwotny oferuje nowoczesne inwestycje mieszkaniowe o standardzie zgodnym z obowiązującymi standardami budownictwa oraz stylistyką nowoczesnej architektury. Ceny mieszkań są stosunkowo stabilne i zachowują lekką tendencję w kierunku wzrostu.

Co buduje się w Poznaniu?

Oferta nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu jest liczna i różnorodna, i pod tym względem ten regionalny rynek nieruchomości potrafi dorównać największym ośrodkom wojewódzkim w kraju. Buduje się zarówno nowe osiedla wielorodzinne czy apartamenty, jak i bardziej kameralne kompleksy mieszkalne.

W aktualnej ofercie nieruchomości od dewelopera znajdziemy najwięcej inwestycji wielorodzinnych – jest to najbardziej zapotrzebowany rodzaj nowego budownictwa w większości miast wojewódzkich. Są to wieloetapowe rozległe kompleksy mieszkalne oraz wolnostojące nowoczesne bloki, a także kameralne apartamentowce położone w najróżniejszych lokalizacjach na mapie miasta.

Na terenie miasta buduje się nie tylko tradycyjne nowe mieszkania – Poznań posiada też szeroką ofertę apartamentów zaprojektowanych w inwestycjach typu willi miejskich, łączących dogodne położenie w lokalizacjach o rozwiniętej infrastrukturze z koncepcja zamieszkania w prywatnym domu, gdyż takie apartamenty często są wyposażone w przydomowe ogródki.

W centrum i sąsiadujących dzielnicach często powstają inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym i wysokim standardzie – zarówno modernistyczne, jak i planowane na terenie byłych terenów przemysłowych bądź zaprojektowane w zrewitalizowanych kamienicach.

Ostatnimi czasy szczególną popularność na poznańskim rynku zyskują nowe apartamenty inwestycyjne – przeznaczone na wynajem krótko- lub długoterminowy. Część z nich jest dedykowana studentom i osobom podróżującym służbowo i jest wykonywana w koncepcji aparthoteli, mikroapartamentów bądź prywatnych akademików. W ofercie znajdziemy też przestronniejsze apartamenty w inwestycjach o ulepszonej infrastrukturze i zapleczu usługowym oraz rekreacyjnym.

Gdzie w Poznaniu powstają nowe mieszkania?

Nowe inwestycje deweloperskie są realizowane w najróżniejszych częściach Poznania – od Starego Miasta po dzielnice krańcowe, oraz w szeregu miejscowości satelitarnych otaczających stolicę Wielkopolski. Najwięcej nieruchomości mieszkaniowych w różnorodnych częściach miasta oferuje rynek pierwotny.

Poznań składa się z szeregu osiedli zróżnicowanych pod względem charakteru. Ścisłe centrum i otaczające je dzielnice posiadają charakter historyczny, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i są szczególnie interesujące pod względem inwestycyjnym. Dlatego też nowe nieruchomości realizowane w obrębie takich osiedli, jak Stare Miasto, Rataje, Święty Łazarz, Stare Winogrady, Sołacz, Grunwald Południe oraz Winiary. W ofercie nieruchomości od dewelopera ulokowanych w tych częściach miasta spotkamy przeważnie apartamentowce, kameralne inwestycje typu willi miejskich oraz kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie.

Równie popularne wśród osób poszukujących nowego mieszkania na sprzedaż, ale nieco tańsze są takie osiedla, jak Jeżyce, Grunwald Północ oraz Winiary, a najdostępniejsze cenowo mieszkania kupimy w obrębie takich poznańskich jednostek administracyjnych, jak Starołęka-Minikowo-Marlewo, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria i Morasko-Radojewo.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowe budynki wznoszone w Poznaniu są projektowane z uwzględnieniem najnowszych wymagań dotyczących wewnętrznej infrastruktury: w zależności od klasy inwestycji będą to udogodnienia podstawowe, o podwyższonym standardzie oraz o standardzie premium.

Do podstawowych elementów zagospodarowania należą zwłaszcza:

  • zadbany i przemyślany teren osiedla, z chodnikami i drogami wewnętrznymi, oświetlony, zaaranżowany różnorodną zielenią;
  • wystarczająca liczba miejsc postojowych – w wydzielonych naziemnych strefach, podziemnych halach garażowych, w indywidualnych garażach zaprojektowanych w kondygnacji podpiwniczonej lub wolnostojących budynkach garażowych;
  • infrastruktura dla osób niepełnosprawnych i seniorów – przestrzeń bezbarierowa, szerokie chodniki z bezpieczną nawierzchnią, duże windy, wyodrębnione miejsca parkingowe;
  • miejsca na przechowywanie rzeczy – piwnice, komórki lokatorskie, wspólne przechowalnie wózków i rowerów;
  • infrastruktura dla rowerzystów – specjalne ścieżki, stojaki, zadaszone wiaty; 
  • podstawowa infrastruktura dla dzieci – place zabaw na świeżym powietrzu, wewnętrzne bawialnie, przestrzenie integracyjne;
  • podstawowa infrastruktura rekreacyjna – wspólne strefy zielone, polany piknikowe i grillowe, strefy do aktywnego wypoczynku, siłownie outdoorowe, boiska.

Do udogodnień o podwyższonym standardzie i standardzie premium możemy zaliczyć takie, jak autonomiczna infrastruktura handlowo-usługowa na terenie osiedla, własne placówki oświatowe, strefy fitness i spa, baseny i saunarium, restauracje, bary i kawiarnie, sale konferencyjne do wynajęcia, sale klubowe, strefy coworkingu i inne.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Poznaniu?

Mieszkanie deweloperskie w Poznaniu jest też pewną lokatą kapitału, gdyż ceny nieruchomości stopniowo idą w górę i nie spadają nawet w warunkach kryzysu gospodarczego, a popyt na wynajem długo- i krótkoterminowy nie maleje, szczególnie biorąc pod uwagę charakter miasta i perspektywy jego rozwoju. Dlatego coraz większy odsetek mieszkań od dewelopera jest kupowanych w celu wynajmu.

Na poznańskim rynku deweloperskim znajdziemy też coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży mikroapartamentów – atutami takiego lokalu dla inwestora jest mały metraż, co wiąże się z niższym kosztem mieszkania, oraz dodatkowe udogodnienia infrastrukturalne i pełna obsługa nieruchomości tego typu.

Ponadto przy zakupie lokalu inwestycyjnego – zarówno na firmę, jak i na osobę fizyczną – możemy uzyskać zwrot podatku VAT, który w przypadku mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 wynosi 8%, a dla większych lokali – 23%.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Poznaniu?

Poznański rynek nieruchomości posiada stosunkowo umiarkowane ceny, niższe, niż w szeregu innych dużych ośrodków wojewódzkich. Tym niemniej, zachowuje się tutaj tendencja wzrostowa.

Najtaniej kupimy mieszkania w stanie deweloperskim w obrębie osiedli krańcowych (na przykład, Morasko-Radojewo) oraz miejscowości położonych pod Poznaniem (Baranowo, Komorniki, Plewiska, Luboń, Swarzędz, Gruszczyn).

Najwyższe ceny mieszkań obserwujemy na terenie takich osiedli, jak Stare Miasto, Wilda, Jeżyce, Łazarz, Łacina, Sołacz, Górczyn i inne.

Przy zakupie mieszkania od dewelopera należy pamiętać o konieczności doliczenia kosztów wykończenia i wyposażenia lokalu. Dobrą wiadomością dla osób kupujących nieruchomości z pierwszej ręki jest to, że w przypadku kupna takiego lokalu nie musimy płacić podatku od czynności cywilnoprawnych, który zapłacimy przy zakupie mieszkania używanego i który wynosi 2% od wartości nieruchomości.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Lubońod ‍6 950 zł / m2
Suchy Lasod ‍6 662 zł / m2
Zalasewood ‍6 900 zł / m2
Skórzewood ‍8 300 zł / m2
Czapuryod ‍6 496 zł / m2
Czerwonakod ‍5 916 zł / m2
Kruszewniaod ‍6 138 zł / m2
Koninkood ‍5 286 zł / m2
Biedruskood ‍6 444 zł / m2
Rokietnicaod ‍7 450 zł / m2
Tarnowo Podgórneod ‍7 375 zł / m2
Gwiazdowood ‍6 805 zł / m2
Dopiewood ‍7 182 zł / m2
Murowana Goślinaod ‍6 817 zł / m2
Kostrzynod ‍7 200 zł / m2
Kórnikod ‍4 500 zł / m2
Bukod ‍7 851 zł / m2
Środa Wielkopolskaod ‍5 700 zł / m2
Szamotułyod ‍7 623 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Suchy Lasod ‍388 484 zł
Zalasewood ‍340 200 zł
Skórzewood ‍389 420 zł
Czapuryod ‍199 000 zł
Czerwonakod ‍339 000 zł
Kruszewniaod ‍340 000 zł
Koninkood ‍321 237 zł
Biedruskood ‍410 400 zł
Kleszczewood ‍296 542 zł
Tarnowo Podgórneod ‍437 100 zł
Gwiazdowood ‍179 999 zł
Dopiewood ‍241 835 zł
Murowana Goślinaod ‍422 zł
Kostrzynod ‍255 000 zł
Kórnikod ‍409 000 zł
Bukod ‍290 923 zł
Szamotułyod ‍345 116 zł