Nowe mieszkania Błonie

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Błonie
5 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Błoniu

Błonie to kameralne miasto położone w zachodniej części województwa mazowieckiego. Liczba jego ludności wynosi około 12 tysięcy osób, a powierzchnia – jedynie 9 kilometrów kwadratowych. Lokalizacja miejscowości czyni ją atrakcyjnym celem dla osób poszukujących mieszkania w cichej okolicy, a zarazem w pobliżu Warszawy, oraz deweloperów wznoszących nowe inwestycje.

Błonie wyróżnia się dogodnym położeniem względem większych miejscowości województwa – w promieniu do ok. 25 kilometrów znajdują się Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Sochaczew oraz granica Warszawy.

Co buduje się w Błoniu?

Na terenie Błonia budują się różnorodne inwestycje mieszkaniowe, przeważnie wielorodzinne. Większość z nich wyróżnia się też podwyższonym standardem wykonania. Są to kompleksy składające się z szeregu bloków mieszkalnych o wysokości do pięciu pięter, utrzymane w stylu nowoczesnym bądź też nawiązującym do klasycznego. W ofercie nieruchomości z pierwszej ręki są też inwestycje jednorodzinne – wille miejskie oraz domy w zabudowie bliźniaczej bądź szeregowej.

Nowoczesne inwestycje są wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia i są zrealizowane zgodnie ze standardami nowego budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie w Błoniu powstają nowe mieszkania?

Błonie posiadają dobry zasób terenów pod budowę i są atrakcyjnym celem dla firm deweloperskich, dzięki czemu na mapie miasta powstają nowe osiedla. Obecnie kupimy mieszkanie deweloperskie w północnej części miejscowości (w kierunku Osieka), na zachodzie miasta (na wysokości ulicy Sochaczewskiej), na wschodnim obrzeżu Błonia (w okolicach ulicy Wiejskiej).

Inwestycje są realizowane w lokalizacjach o charakterze mieszkaniowym i architektonicznie dopasowane do istniejącej zabudowy. Ponadto, często realizacja nowych inwestycji przyczynia się do poprawy zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Jeśli chodzi o udogodnienia, jakie oferują inwestycje realizowane przez rynek pierwotny – Błonie w niczym nie ustępują dużym miejscowościom. Nowe osiedla są wyposażane w następujące elementy wewnętrznej infrastruktury i udogodnienia, takie jak:

  • monitoring i ogrodzenie terenu kompleksu;
  • cichobieżne windy w budynkach;
  • place zabaw dla dzieci i wspólne strefy wypoczynku dla mieszkańców;
  • stojaki na rowery oraz wewnętrzne rowerownie;
  • indywidualne komórki lokatorskie i pomieszczenia do przechowywania wózków dziecięcych;
  • różnorodne miejsca parkingowe – naziemne, podziemne, indywidualne garaże;
  • w wybranych inwestycjach – stacje do ładowania aut elektrycznych.

Mieszkania są oddawane w stanie deweloperskim bądź też z wykończeniem pod klucz na życzenie klienta. Do mieszkań jest przynależna powierzchnia dodatkowa – balkony, loggie, tarasy oraz prywatne ogródki na parterze. Lokale są także wyposażone we wszystkie niezbędne oraz dodatkowe media, w tym też wideodomofony, indywidualne piece gazowe, ogrzewanie podłogowe oraz klimatyzację.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Błoniu?

Popularność nieruchomości jako celu inwestycyjnego rośnie z roku rok. Tę tendencję nasila rosnąca inflacja oraz różnorodne kryzysy gospodarcze, a niezwykła stabilność branży nieruchomości w obliczu tych wyzwań przekonuje coraz więcej Polaków posiadających oszczędności. Mieszkanie w Błoniu – czyli na przedmieściu Warszawy – jest bardzo atrakcyjnym celem dla inwestora. Głównym atutem mieszkań jako inwestycji jest to, że już po upływie kilku lat nieruchomość będzie warta więcej, niż za nią damy na początku, i ryzyko bycia stratnym dąży do zera. Poza tym, ceny mieszkań w Błoniu są dużo niższe, niż w stolicy albo w większych miejscowościach aglomeracji, a popyt na wynajem długoterminowy jest wysoki.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Błoniu?

Mieszkanie w Błoniu kupimy w cenie ze średniej półki, przy tym standard dostępnych w ofercie inwestycji można sklasyfikować jako wysoki. Najniższe ceny obowiązują w przypadku inwestycji wielorodzinnych o kameralnym charakterze. W cenę jest już wliczony podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od powierzchni nabywanego lokalu.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Błonia

Grodzisk Mazowieckiod ‍9 150 zł / m2
Warszawa i okoliceod ‍12 351 zł / m2
Ożarów Mazowieckiod ‍8 755 zł / m2
Pruszkówod ‍8 781 zł / m2
Piastówod ‍10 290 zł / m2
Żyrardówod ‍7 225 zł / m2