Nowe mieszkania Warszawa

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Dzielnice, osiedla i metro
248 inwestycji mieszkaniowych
Рассказали о том, как купить недвижимость в Грузии: от выбора локации до оформления сделки
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny w Warszawie

Stołeczna mieszkaniówka jest jednym z najprężniej rozwijających się europejskich rynków nieruchomości. Wysoki popyt na mieszkania sprawia, że na terenie miasta cały czas powstają świeże inwestycyjne projekty. Warszawa oferuje nieruchomości o najróżniejszym standardzie i charakterze, a popularnością cieszą się nie tylko dzielnice położone w centrum miasta, ale również na jego obrzeżach i nawet przedmieściach. Pragnąc sprostać wymaganiom nabywców, deweloperzy stosują liczne nowoczesne rozwiązania i dodatkowe udogodnienia.

Co buduje się w Warszawie?

Oferta deweloperska Warszawy jest bardzo szeroka i różnorodna – na terenie miasta powstają duże tradycyjne osiedla bloków mieszkalnych, kameralne projekty wielorodzinne o niskiej zabudowie, nowe apartamenty klasy premium, kompleksy willi miejskich, projekty ulokowane w zrewitalizowanych obiektach (zabytkowych kamienicach bądź na terenach poprzemysłowych).

Na terenie miasta powstają nie tylko nowe mieszkania. Warszawa posiada również szeroką ofertę domów jednorodzinnych – projekty tego typu znajdują się w bardziej kameralnych, oddalonych od centrum miasta dzielnicach. Najczęściej są to osiedla składające się z segmentów mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej, nieco rzadziej – kompleksy domów wolnostojących.

Do jednorodzinnego segmentu możemy również zaliczyć wznoszone w kameralnych lokalizacjach Warszawy kompleksy domów dwulokalowych – czyli apartamentów, ulokowanych na poszczególnych poziomach domu szeregowego lub bliźniaczego.

Coraz bardziej popularne są lokale inwestycyjne, najczęściej wykonywane w koncepcji mikroapartamentów. Sprzedawane są w stanie deweloperskim lub z pełnym wykończeniem i wyposażeniem pod klucz, często są także objęte obsługą operatora najmu. Projekty te wyróżniają się szeroką gamą dodatkowych udogodnień, najczęściej o podwyższonym standardzie.

Jednym z najbardziej pożądanych typów nieruchomości w Warszawie są apartamenty w centralnej części miasta – zarówno do własnego użytku, jak i celów inwestycyjnych.

Gdzie w Warszawie powstają nowe mieszkania?

Nowe mieszkanie deweloperskie kupimy w każdym zakątku stolicy – działalność deweloperska już dawno wyszła poza obręb najpopularniejszych dzielnic i teraz poszerza się na coraz nowsze obszary administracyjne Warszawy.

Położenie na mapie Warszawy z reguły jest wyznacznikiem charakteru i standardu nowego osiedla. 

  • W centralnych dzielnicach miasta, takich jak Śródmieście, Mokotów, Wola, Żoliborz, dominują inwestycje deweloperskie o wysokim standardzie.
  • Wilanów, Ursynów, Ursus, Bemowo i Włochy również oferują domy i mieszkania o podwyższonym standardzie, lecz zazwyczaj nieco bardziej kameralne.
  • Na terenie Pragi-Południe i Pragi-Północ znajdziemy zarówno tradycyjne nowe budynki wielorodzinne, jak i inwestycje od dewelopera o nietypowym charakterze, wzniesione na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych.
  • W takich dzielnicach, jak Bielany, Białołęka, Wawer, Wesoła i Rembertów dominuje nowe budownictwo wielorodzinne – są to zarówno wieloetapowe rozległe kompleksy, jak i kameralne wolnostojące nowe budynki.

Jakie są udogodnienia w mieszkaniach deweloperskich?

Podwyższone wymagania nabywców sprawiają, że deweloperzy – oprócz podstawowych udogodnień – wdrażają nowe rozwiązania infrastrukturalne, dążąc do podniesienia standardu i konkurencyjności swoich projektów.

Do podstawowych niezbędników wewnątrzosiedlowej infrastruktury zaliczamy dobrze zagospodarowany teren inwestycji od deweloperów , z wyodrębnionymi miejscami wypoczynku dla mieszkańców, oświetlony i wyposażony w zaplecze dla właścicieli samochodów – naziemne lub podziemne parkingi, ewentualnie także indywidualne garaże w bryle budynków lub w osobnych budynkach garażowych – komórki lokatorskie, infrastrukturę dla rowerzystów – parkingi, stojaki, wewnętrzne indywidualne schowki lub wspólne pomieszczenia do przechowywania, oraz infrastrukturę dla dzieci, zwłaszcza place zabaw na świeżym powietrzu. 

Nabywcy zwracają również uwagę na poziom bezpieczeństwa, który zależy nie tylko od lokalizacji projektów , ale także od infrastruktury. Deweloperzy często wyposażają swoje realizacje w systemy całodobowego monitoringu, niekiedy również w ochronę; dużo nowych osiedli w Warszawie posiada ogrodzony teren, z wyłącznym dostępem dla mieszkańców i ich gości.

Nie mniej ważna jest też dostępność inwestycji dla zróżnicowanych grup mieszkańców – zwłaszcza osób z niepełnosprawnością oraz seniorów. W Warszawie w nowych mieszkaniach  posiadają różnego rodzaju niezbędne udogodnienia – wygodne podjazdy, bezprogowe windy, szerokie chodniki, minimum schodów i barier, bezpieczne nawierzchnie oraz wyodrębnione miejsca postojowe dla osób o specjalnych potrzebach.

Dużo nowych inwestycji posiada autonomiczną wewnętrzną infrastrukturę – zaplecze handlowo-usługowe, wspólną przestrzeń miejską, prywatne skwery i parki, obiekty sportowe, takie jak siłownie pod chmurką i różnorodne boiska, strefy piknikowe. W części osiedli przewidziano też wspólne przestrzenie rekreacyjne, takie jak sale gier, kluby mieszkańca, wewnętrzne bawialnie dla dzieci oraz prywatne kluby fitness. Niektóre z nowych mieszkan położonych w bardziej kameralnych punktach miasta mogą mieć na swoim terenie nawet przedszkolne lub podstawowe placówki oświatowe.

Trendem nowoczesnego budownictwa jest również wdrażanie innowacyjnych, zwłaszcza ekologicznych rozwiązań. W nowych inwestycjach deweloperskich coraz częściej spotkamy infrastrukturę dla posiadaczy pojazdów elektrycznych, między innymi punkty ich ładowania, panele fotowoltaiczne zasilające części wspólne, systemy rekuperacji wody deszczowej, filtry antysmogowe, oraz systemy inteligentnego domu pozwalające na sterowanie mediami w mieszkaniu za pomocą smartfona.

Do podstawowych udogodnień przewidzianych w nowych mieszkaniach wciąż należą trzyszybowe, często też panoramiczne okna, zewnętrzne rolety, drzwi antywyważeniowe, instalacja klimatyzacyjna, domofony i wideofony, systemy ogrzewania podłogowego.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Warszawie?

Warszawa jest miastem, które przyciąga głównie w celach zarobkowych, ale też studentów i turystów. Te grupy konsumentów tworzą na rynku popyt na wynajem długo- i krótkoterminowy, co sprawia, że mieszkania w stolicy są coraz bardziej opłacalną inwestycją.

Ponadto są też pewną lokatą pieniędzy, gdyż ceny mieszkań w stolicy nieustannie rosną. 

Liczba ogłoszeń o apartamentach inwestycyjnych na sprzedaż w Warszawie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat – deweloperzy coraz chętniej realizują specjalistyczne projekty skierowane do inwestorów w nieruchomości. Budownictwo tego typu najczęściej jest planowane w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach miasta.

Są to kompleksy mikroapartamentów oraz lokali typu condohotelowego o powierzchni do 25 mkw., przeznaczonych na wynajem krótko- i długoterminowy. Takie obiekty najczęściej są wyposażone w odpowiednią infrastrukturę i objęte obsługą zarządzania najmem.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Warszawie?

Ceny mieszkań w Warszawie są najwyższe w skali kraju i charakteryzują się nieustannym wzrostem. Przedział cenowy mieszkań od dewelopera jednak jest dość szeroki, co pozwala na znalezienie odpowiedniej oferty przez osoby o różnych zdolnościach nabywczych.

Najdroższe oferty znajdziemy w obrębie takich dzielnic Warszawy, jak Śródmieście, Wola, Żoliborz, Mokotów, Wilanów oraz Włochy.

Do najtańszych dzielnic należą obszary na obrzeżach miasta – zwłaszcza dzielnice Wawer i Białołęka.

Przy kupnie mieszkania z rynku pierwotnego należy także pamiętać o konieczności zapłacenia podatku VAT, który różni się w zależności od metrażu lokalu: dla mieszkań o powierzchni poniżej 150 m2 obowiązuje podatek w wysokości 8%, apartamenty o metrażu powyżej 150 m2 są obciążone podatkiem VAT w wysokości 23%.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego – zarówno “na firmę”, jak i prywatnie – istnieje możliwość odliczenia podatku VAT.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w dzielnicach Warszawy

Praga-Południeod ‍14 421 zł za m2
Śródmieścieod ‍26 724 zł za m2
Praga-Północod ‍16 136 zł za m2
Targówek‎od ‍13 741 zł za m2
Wawer‎od ‍10 549 zł za m2
Mokotów‎od ‍19 019 zł za m2
Rembertów‎od ‍11 000 zł za m2
Ochota‎od ‍18 775 zł za m2
Wolaod ‍21 921 zł za m2
Wilanów‎od ‍12 939 zł za m2
Bielanyod ‍18 232 zł za m2
Włochyod ‍14 048 zł za m2
Ursynów‎od ‍15 621 zł za m2
Bemowo‎od ‍15 718 zł za m2
Wesołaod ‍11 135 zł za m2
Białołęka‎od ‍10 974 zł za m2
Ursusod ‍12 960 zł za m2

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Ząbkiod ‍9 622 zł za m2
Markiod ‍7 562 zł za m2
Sulejówekod ‍9 800 zł za m2
Kobyłkaod ‍7 398 zł za m2
Zielonkaod ‍8 011 zł za m2
Józefosławod ‍8 707 zł za m2
Zamienieod ‍10 300 zł za m2
Piastówod ‍10 290 zł za m2
Łomiankiod ‍8 000 zł za m2
Nowa Wolaod ‍8 300 zł za m2
Ożarów Mazowieckiod ‍8 970 zł za m2
Pruszkówod ‍9 993 zł za m2
Warszawa i okoliceod ‍12 600 zł za m2
Otwockod ‍8 744 zł za m2
Legionowood ‍7 058 zł za m2
Radzyminod ‍8 264 zł za m2
Wieliszewod ‍8 500 zł za m2
Góra Kalwariaod ‍6 900 zł za m2
Serockod ‍12 600 zł za m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Ząbkiod ‍285 456 zł
Markiod ‍401 082 zł
Sulejówekod ‍376 992 zł
Kobyłkaod ‍457 555 zł
Zielonkaod ‍322 900 zł
Józefosławod ‍511 251 zł
Zamienieod ‍479 080 zł
Nowa Wolaod ‍462 090 zł
Ożarów Mazowieckiod ‍439 000 zł
Pruszkówod ‍535 460 zł
Warszawa i okoliceod ‍248 514 zł
Otrębusyod ‍758 000 zł
Wieliszewod ‍321 555 zł