Nowe mieszkania Warszawy od dewelopera — rynek pierwotny — 500 obiektów

Nowe mieszkania i nowe inwestycje mieszkaniowe — oferty mieszkań

Trendy rynku nowych mieszkań w Warszawie

Warszawski rynek deweloperski jest największym w Polsce, ciągle rozwija się i nadal rośnie - zwiększa się liczba ofert nowych mieszkań, poszerza się geografia realizacji. Ze względu na rosnące wymagania nabywców lokali, deweloperzy w stolicy budują nowe osiedli w oparciu o funkcjonalne rozwiązania i nowoczesne technologie, w swoich inwestycjach oferują liczne udogodnienia dla mieszkańców. Ceny nowych mieszkań w Warszawie są zróżnicowane i od kilku lat rosną.

Nowe mieszkania w Warszawie - jakie są oferty?

Na warszawskim rynku nieruchomości wśród inwestycji mieszkaniowych do wyboru są zarówno rozległe wieloetapowe kompleksy budynków wielorodzinnych, jak i ekskluzywne apartamentowce, osiedli willi miejskich, odrestaurowane kamienice, zrewitalizowane dawne obiekty. 

W ofercie deweloperów oprócz mieszkań i domów są również mikro apartamenty oraz lokale inwestycyjne - mieszkania przeznaczone pod wynajem. Takie lokale są dostępne w inwestycjach mieszkaniowych deweloperów i zlokalizowane w oddzielnych skrzydłach lub na wyznaczonych piętrach budynków, ale w większości są realizowane jako osobne obiekty. Dla apartamentów inwestycyjnych deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, oraz liczne udogodnienia w budynku, jak to pralnia samoobsługowa, pomieszczenie do przechowywania bagażu, restauracja, sala konferencyjna, klub fitness. 

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań stają się coraz bardziej wymagający. Oprócz lokalizacji i stosunku ceny do jakości przyszli mieszkańcy pod uwagę biorą również parametry wpływające na komfort zamieszkania. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, deweloperzy projektują nowe inwestycje budowlane w oparciu o funkcjonalne, estetyczne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Wśród podstawowych elementów inwestycji deweloperskich realizowanych w Warszawie są zadbane części wspólne z zielenią, miejsca postojowe w parkingach podziemnych oraz zewnętrzne - dla gości i mieszkańców, cichobieżne windy, całodobowy monitoring terenu, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych.

Coraz więcej na rynku nowych mieszkań w Warszawie jest obiektów “bez barier” - w pełni przystosowanych dla potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnością. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji projektanci przewidują wygodne nawierzchnie, podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jednym ze współczesnych trendów w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym jest realizacja inwestycji z terenem dyskretnie ogrodzonym lub otwartym, z ogólnodostępną otwartą przestrzenią miejską z uliczkami, placami, pasażami, punktami handlowymi i usługowymi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Warszawie?

W dużej części realizacji mieszkaniowych w stolicy oprócz standardowych i niezbędnych udogodnień dla mieszkańców, często oferowane są dodatkowe rozwiązania. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami odpoczynku, elementami małej architektury, oczkami wodnymi, miejscami do grillowania, bezpiecznymi placami zabaw dla dzieci, boiskami wielofunkcyjnymi i siłowniami plenerowymi.

W nowym budownictwie na parterach i w halach garażowych budynków znajdują się rowerownie, wózkownie, komórki i boksy lokatorskie. Dla przechowywania rowerów na terenie osiedli umieszczają stojaki rowerowe oraz dodatkowo wieszaki przy miejscach postojowych w garażu podziemnym. Coraz częściej w nowych inwestycjach projektowane są stoiska do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych lub hybrydowych, instalacje fotowoltaiczne.

W ofertach deweloperów są inwestycje z prywatnymi klubami fitness, przedszkolami, osiedlowymi klubami mieszkańców wyposażonymi w gry wideo, planszówki, kąciki malucha.

Często nowe mieszkania w Warszawie w standarcie wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, systemy wentylacji mechanicznej, posiadają domofony lub wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne, trzyszybowe okna typu porte-fenetre, ogrzewanie podłogowe, klimatyzację.

Nowe mieszkania w Warszawie - gdzie najlepiej kupić?

Od lat nowe mieszkania w lewobrzeżnej części Warszawy są znacznie droższe. Średnia wartość mieszkania na sprzedaż na rynku pierwotnym tu wynosi około 10500 zł za m2, na prawym brzegu - około 7800 zł za m2. Wśród lewobrzeżnych dzielnic najdrożej jest w Śródmieściu i na Żoliborzu, najtaniej - na Ursusie. Najniższe ceny nowych mieszkań w stolicy są w bardziej odległych, prawobrzeżnych dzielnicach - Rembertowie, Wesołej i Wawrze.

Lewobrzeżne dzielnice Warszawy to Bielany, Bemowo, Żoliborz, Wola, Ochota, Śródmieście, Mokotów, Włochy, Ursus, Ursynów i Wilanów. Te dzielnice charakteryzują się bardziej rozwiniętą infrastrukturą miejską, drogową, oświatową i rekreacyjną, mają dobre połączenia z centrum miasta. Pod względem inwestycyjnym najbardziej popularne są nowe mieszkania na Mokotowie, Woli i Ochocie.

Wśród prawobrzeżnych dzielnic najwięcej ofert nowych mieszkań jest na Białołęce. Atutem Białołęki i Wawra jest bliskość rozległych terenów zielonych, Targówka - rozbudowa drugiej linii warszawskiego metra. Praga-Południe i Praga-Północ wyróżniają się klimatem historycznej zabudowy, rozbudowaną infrastrukturą oraz bliskością centrum miasta.

Inwestycje deweloperskie w Warszawie - duży wybór, zróżnicowane oferty, nowoczesne rozwiązania

Rynek nowych mieszkań w Warszawie jest bardzo rozwiniętym i zróżnicowanym pod względem cen i ofert. Inwestycje deweloperskie w stolicy są coraz bardziej przyjazne użytkownikom, energooszczędne, o nowoczesnej i estetycznej architekturze, dostosowane do różnorodnych potrzeb nabywców i z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.