Nowe mieszkania Piotrków Trybunalski

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
5 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski położony blisko 45 km na południe od Łodzi jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, biznesowym, kulturowym oraz kluczowym węzłem komunikacyjnym. Jest to drugie co do ludności miasto województwa łódzkiego, zamieszkiwane obecnie przez ponad 72 tysiące osób. Na terenie Piotrkowa również aktywnie działają firmy deweloperskie, realizując nowe inwestycje.

Piotrków Trybunalski jest miastem o autonomicznej infrastrukturze, posiada też reprezentacyjną historyczną część i liczne atrakcje i zabytki.

Co buduje się w Piotrkowie Trybunalskim?

Jeśli chodzi o rynek pierwotny – Piotrków Trybunalski jest zdominowany przeważnie przez nowe budownictwo wielorodzinne. Lokalni deweloperzy wznoszą nowoczesne osiedla mieszkalne, zarówno składające się z jednego lub kilku bloków o średniowysokiej zabudowie, jak i te realizowane etapowo. Wiele inwestycji jest wykonywanych z użyciem materiałów budowlanych o podwyższonym standardzie. Nowe osiedla realizowane w Piotrkowie Trybunalskim wyróżniają się modernistyczną stylistyką, dobrą infrastrukturą wewnętrzną oraz wysoką efektywnością energetyczną.

Gdzie w Piotrkowie Trybunalskim powstają nowe mieszkania?

Mieszkanie deweloperskie możemy kupić w różnych lokalizacjach miasta – obecnie największa aktywność deweloperów jest obserwowana w obrębie osiedli położonych na wschód i na zachód od centrum – są to zwłaszcza Osiedle Górna, Osiedle Wyzwolenia, Osiedle 800-lecia miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Osiedle Armii Krajowej. Znajdziemy też poszczególne inwestycje, bardziej wysunięte na zachód – zwłaszcza ulokowane na wysokości ulicy Energetyków.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Realizowane na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nowe nieruchomości posiadają wszelkie udogodnienia niezbędne do komfortowego zamieszkania. Są to między innymi:

  • urządzony zielenią i małą architekturą teren;
  • miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych i naziemnych strefach;
  • place zabaw dla najmłodszych oraz strefy relaksu dla mieszkańców;
  • cichobieżne windy w budynkach, komórki lokatorskie, rowerownie, wózkownie;
  • różnego rodzaju ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów;
  • lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych (z możliwością wynajmu powierzchni pod własną działalność gospodarczą).

W wybranych inwestycjach są dostępne dodatkowe udogodnienia, takie jak portiernia, klub fitness, ochrona i monitoring, rekreacyjne strefy na tarasach dachowych.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż przeważnie w stanie deweloperskim, ze wszelkimi niezbędnymi instalacjami.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Piotrkowie Trybunalskim?

Dla osób inwestujących w nowe mieszkania Piotrków Trybunalski może być rozsądnym wyborem z kilku głównych powodów:

  • miasto posiada w pełni autonomiczną infrastrukturę, ulega ciągłej modernizacji i rozbudowie, jest to drugie pod względem liczby ludności miasto województwa łódzkiego – te czynniki podnoszą perspektywiczność inwestycyjną Piotrkowa;
  • ceny nowych mieszkań w Piotrkowie są odczuwalnie niższe, niż w Łodzi i innych miastach wojewódzkich, co znacznie obniża próg wejścia w inwestycję;
  • właściciel mieszkania może czerpać zyski z wynajmu długoterminowego oraz liczyć na dodatkowy dochód z ponownej sprzedaży, gdyż ceny mieszkań w Polsce rosną w skali do kilkunastu procent rocznie;
  • nieruchomości są uważane za jeden z najpewniejszych sposobów na ulokowanie kapitału, gdyż mieszkaniówka nie jest podatna na kryzysy gospodarcze.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Piotrkowie Trybunalskim?

Ceny nieruchomości od dewelopera w Piotrkowie Trybunalskim można uznać za całkiem przystępne – mogą być nawet kilkakrotnie niższe, niż w Łodzi i innych centrach regionalnych. Cenę zazwyczaj kształtują lokalizacja inwestycji na mapie miasta oraz standard jej wykonania (w tym dostępne atuty infrastrukturalne).

W cenie wskazanej w ofercie jest już zawarty podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (w zależności od metrażu – poniżej lub powyżej 150 m2), który można zwrócić, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny. Podatku od czynności cywilnoprawnych – obowiązkowego w przypadku nieruchomości z drugiej ręki – przy zakupie mieszkania od dewelopera w ogóle nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego

Tomaszów Mazowieckiod ‍5 900 zł / m2
Radomskood ‍5 600 zł / m2
Łódź i okoliceod ‍8 038 zł / m2
Łódźod ‍8 096 zł / m2
Zgierzod ‍5 500 zł / m2
Końskieod ‍6 500 zł / m2
Skierniewiceod ‍7 650 zł / m2
Częstochowaod ‍7 500 zł / m2
Żyrardówod ‍7 850 zł / m2
Skarżysko-Kamiennaod ‍6 850 zł / m2
Kielceod ‍7 268 zł / m2
Kutnood ‍6 100 zł / m2
Sochaczewod ‍7 475 zł / m2
Radomod ‍6 837 zł / m2
Błonieod ‍7 513 zł / m2
Gąbinod ‍6 700 zł / m2
Kołood ‍6 400 zł / m2
Pruszkówod ‍9 993 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego

Tomaszów Mazowieckiod ‍304 000 zł
Radomskood ‍270 600 zł
Łódź i okoliceod ‍151 000 zł
Łódźod ‍151 000 zł
Skierniewiceod ‍244 725 zł
Skarżysko-Kamiennaod ‍299 000 zł
Kielceod ‍211 500 zł
Kutnood ‍197 604 zł
Sochaczewod ‍255 775 zł
Grodzisk Mazowieckiod ‍495 000 zł
Radomod ‍269 225 zł
Błonieod ‍385 700 zł
Otrębusyod ‍758 000 zł
Kołood ‍281 996 zł
Pruszkówod ‍535 460 zł