Nowe mieszkania Kielce

Mieszkania rynek pierwotny Kielce
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Kielc
Busko-Zdrój
5 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
6 190
9 552
6 190 9 552
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
10 Inwestycji
2-pokojowe
15 Inwestycji
3-pokojowe
24 Inwestycji
4+ -pokojowe
20 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
20 Inwestycji
Dostępne od 2022
11 Inwestycji
Dostępne od 2023
6 Inwestycji
Dostępne od 2024+
6 Inwestycji
32 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Kielcach

Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego, jest największym ośrodkiem gospodarczym tej części Polski. Miasto prężnie się rozwija, przyciąga inwestorów i staje się siedzibą dużych firm, jest też popularnym ośrodkiem akademickim i naukowym w południowo-wschodniej części kraju. Kielce również są znanym ośrodkiem wystawienniczo-targowym, i branża ta wytwarza popyt na wynajem krótkoterminowy.

Powstają tu również różnorodne nowe inwestycje – Kielce są czynnie oswajane przez deweloperów, którzy realizują projekty zabudowy mieszkaniowej w różnych dzielnicach miasta, kształtując jego urbanistyczny układ i przyciągając infrastrukturę.

Zarazem jest to jeden z najtańszych rynków w całej Polsce – ceny mieszkań zachęcają do zakupu zarówno osoby prywatne, jak i inwestorów w nieruchomości.

Na terenie miasta obecnie działa ponad 30 firm deweloperskich specjalizujących się w poszczególnych branżach budownictwa mieszkaniowego. Są to deweloperzy ogólnopolscy, jak i małe lokalne firmy działające w obrębie ziemi świętokrzyskiej czy regionalne przedsiębiorstwa, których działalność również obejmuje sąsiadujące województwa.

Co buduje się w Kielcach?

Na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego powstają nowoczesne inwestycje deweloperskie o bardzo zróżnicowanym charakterze – wszystkie wyróżniają się modernistycznością oraz posiadają niezbędną infrastrukturę. Z kolei, rozpiętość cen jest wystarczająco szeroka, aby jak najszersze grono nabywców było stać na nowe mieszkania.

Kielce oferują szeroki wybór nieruchomości wielorodzinnych – najczęściej są to nowe osiedla i pojedyncze bloki o niskiej zabudowie (do 5 kondygnacji nadziemnych), zaopatrzone w niezbędną infrastrukturę wewnętrzną i przyjazne różnym kategoriom mieszkańców.

Obserwujemy też intensywny wzrost liczby nieruchomości o potencjale inwestycyjnym – według statystyk, blisko 40 procent projektów nowego budownictwa w Kielcach jest sprzedawanych pod wynajem. W centralnych dzielnicach miasta powstają nowe apartamenty i kompleksy mieszkalne dedykowane właśnie inwestorom w nieruchomości i objęte odpowiednią obsługą.

Na przedmieściach oraz obrzeżach Kielc są wznoszone liczne inwestycje jednorodzinne – kompleksy domów w zabudowie bliźniaczej, osiedla szeregowców oraz kameralne wille miejskie.

Gdzie w Kielcach powstają nowe mieszkania?

Nowe budynki i domy powstają w różnych częściach miasta – każda z dzielnic na mapie Kielc jest naznaczona działalnością deweloperską. Dominuje zabudowa wielorodzinna i apartamentowa, nie brakuje też bardziej kameralnych projektów.

Szczególną popularnością wśród deweloperów specjalizujących się w budownictwie wielorodzinnym są takie kieleckie osiedla, jak Baranówek, Na Stoku, Ślichowice i Witosa, gdyż są cenione przez liczne grupy nabywców – rodziny z dziećmi, osoby pracujące i seniorów. Mieszkania na tych osiedlach wyróżniają się też większą przystępnością cenową.

Naturalnie, najdroższe oferty znajdziemy w pobliżu centrum – realizowane tutaj inwestycje charakteryzują się wysokim standardem wykonania, co nieuchronnie wiąże się z wyższymi kosztami. 

Najatrakcyjniejsze cenowo są nieco bardziej oddalone od centrum osiedla – Herby, Czarnów, Piaski. Tutaj buduje się głównie tradycyjne osiedla wielorodzinne wyposażone w podstawowe zaplecze infrastrukturalne.

Dużo nowych osiedli powstaje również w obrębie południowego osiedla Barwinek – są to zarówno bloki wielorodzinne i kameralne apartamentowce, jak i inwestycje o charakterze jednorodzinnym.

Realizowanych jest dużo inwestycji w okolicach Zalewu Kieleckiego – są to apartamenty wykonane w koncepcji wielkomiejskiej, nieraz wieżowce o wysokości do 17 kondygnacji, wille miejskie oraz kameralne inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kieleckie inwestycje mieszkaniowe posiadają wszelkie niezbędne dla komfortowego życia udogodnienia. Są to zarówno podstawowe elementy infrastruktury, takie jak windy w budynkach, zagospodarowany teren czy infrastruktura dla właścicieli samochodów, jak i udogodnienia o podwyższonym standardzie.

W obrębie nowych osiedli wielorodzinnych coraz częściej wdraża się koncepcje ekologiczne – składa się na to zarówno podejście do zagospodarowania terenu, jak i innowacyjne rozwiązania technologiczne. 

Nowoczesne osiedla często są zaprojektowane z myślą o komforcie poruszania się pieszych – ruch samochodowy jest ograniczony do wybranych stref, miejsca parkingowe przeniesione do podziemnych garaży.

Ponadto wprowadza się takie technologiczne innowacje, jak instalacje fotowoltaiczne czy systemy rekuperacji wody deszczowej, pozwalające na obniżenie kosztów utrzymania budynków.

Osiedla są wyposażone w infrastrukturę rekreacyjną – zielone strefy wypoczynku, siłownie pod chmurką, boiska, strefy zabaw dla dzieci, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W obrębie niektórych z nich przewidziane są również punkty handlowo-usługowe – osiedlowe sklepy, kawiarnie, restauracje, salony fryzjerskie, kluby fitness.

Mieszkania są wyposażone w takie udogodnienia, jak filtry antysmogowe, trzyszybowe okna zabezpieczające przed hałasem, instalację domofonową lub wideofonową, klimatyzację, oraz w nowoczesne systemy smart-home pozwalające na sterowanie mediami.

Inwestycje apartamentowe o wysokim standardzie często przewidują dostęp do takich udogodnień, jak własne zaplecze usługowo-rekreacyjne – punkty handlowe, gastronomiczne, strefy fitness i spa, oraz usługi concierge.

Inwestycje jednorodzinne wznoszone na terenie miasta oraz na przedmieściach również posiadają niezbędną wewnętrzną infrastrukturę: są wyposażone w ciągi pieszo-jezdne, utwardzone place podjazdowe, aranżacje roślinne i elementy oświetlenia w częściach wspólnych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Kielcach?

Nieruchomości na wynajem stają się coraz bardziej popularnym sposobem na lokowanie kapitału, i lwią część zapotrzebowania na lokale inwestycyjne zaspokaja rynek pierwotny. Kielce są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów ze względu na niskie ceny mieszkań – próg wejścia w inwestycję jest tu kilkakrotnie niższy, niż w innych centrach wojewódzkich.

Kupuje się zarówno apartamenty z góry planowane pod wynajem – i takich inwestycji jest w Kielcach coraz więcej, jak i zwykłe mieszkania od dewelopera celem wynajmu długoterminowego.

Specjalistyczne inwestycje apartamentowe z reguły posiadają zaplecze infrastrukturalne i są sprzedawane nie w stanie deweloperskim, lecz z wykończeniem pod klucz. W ogłoszeniach o sprzedaży lokali inwestycyjnych spotkamy też często opcję dodatkowych usług zarządzania najmem.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Kielcach?

Kielce są idealnym miastem wojewódzkim, by kupić mieszkanie deweloperskie w najniższej cenie, bowiem od lat rynek ten należy do najprzystępniejszych w Polsce. Nie mniej jednak, ceny mieszkań w Kielcach, jak w całym kraju, nieustannie rosną, co prawda, tempo wzrostu jest tu nieco niższe, niż w innych ośrodkach wojewódzkich.

Ceny mieszkań w Kielcach zależą nie tyle od lokalizacji, ile od standardu wykonania – to oznacza, że znajdziemy tanie mieszkanie na sprzedaż zarówno w bardziej oddalonych od centrum punktach miasta, jak i w centralnych dzielnicach.

Do ceny mieszkania powinniśmy doliczyć podatek VAT – 8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 i 23% dla większych lokali, który jednak można odliczyć w przypadku kupna mieszkania jako lokalu inwestycyjnego. Ponadto, kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, mamy też pamiętać o kosztach wykończenia i wyposażenia nowego lokalu.

Ceny nowych mieszkań Kielc

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍7 499 zł
od ‍192 900 zł
2-pokojowe
od ‍6 799 zł
od ‍276 612 zł
3-pokojowe
od ‍6 190 zł
od ‍395 470 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 199 zł
od ‍477 396 zł