Nowe mieszkania Kielc od dewelopera — rynek pierwotny — 28 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
59 Inwestycji
Bydgoszcz
54 Inwestycji
Gdańsk
207 Inwestycji
Katowice
99 Inwestycji
Kielce
28 Inwestycji
Kraków
253 Inwestycji
Lublin
50 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
11 Inwestycji
Poznań
179 Inwestycji
Rzeszów
46 Inwestycji
Szczecin
118 Inwestycji
Warszawa
497 Inwestycji
Wrocław
250 Inwestycji
Włocławek
2 Inwestycji
Zielona Góra
22 Inwestycji
Łódź
114 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Kielc
Busko-Zdrój
1 Inwestycja
Cena za m2
3 900
7 400
3 900 7 400
Pokoje
6 Inwestycji
15 Inwestycji
23 Inwestycji
20 Inwestycji
2 obiekty
Zakończenie budowy

Trendy rynku nowych mieszkań w Kielcach

Położone w środkowo-wschodniej Polsce Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, największy gospodarczy i turystyczny ośrodek regionu. Rynek deweloperski Kielc prężnie rozwija się, liczba nowych inwestycji mieszkaniowych i deweloperów obecnych na rynku zwiększa się z roku na rok. Oferta nowych nieruchomości na sprzedaż jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Rynek jest stabilny, ceny nowych mieszkań w Kielcach dynamicznie rosną, ale przy tym pozostają jednymi z niższych spośród miast wojewódzkich w Polsce.

Nowe mieszkania w Kielcach ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Kielcach jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są nie tylko w centrum miasta, ale też na obrzeżach i w pobliskich miejscowościach. Około 40% nowo budowanych mieszkań w Kielcach kupowana jest pod wynajem.

Najbardziej popularnymi na rynku deweloperskim w Kielcach są nowe mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Do wyboru są lokale w dużych, realizowanych etapowo kompleksach mieszkaniowych, kameralnych budynkach, apartamentowcach o podwyższonym standardzie. Nowe osiedla budowane są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, z zadbanymi częściami wspólnymi i licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na przedmieściach Kielc. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Kielcach szczególną uwagę zwracają na lokalizację i otoczenie inwestycji. Pod uwagę biorą również standard wykończenia budynku i parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są zagospodarowany teren, wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, standard wykonania nowych inwestycji budowlanych oraz estetyczność architektury w Kielcach ciągle się podnosi. Osiedla są urozmaicone architektonicznie, dobrze zagospodarowane, przystosowane do różnorodnych zapotrzebowań mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Coraz więcej w Kielcach powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie osiedli deweloperzy projektują wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Kielcach?

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Kielcach są miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie. W większości osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte całodobowym monitoringiem i ochroną. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki, na parterze zaprojektowana jest przestrzeń handlowo-usługowa.

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Kielcach oferują w nowym budownictwie dodatkowe rozwiązania, jak to wózkownie, zadaszone wiaty i stojaki na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych, wewnętrzne dziedzińce z zagospodarowanymi strefami odpoczynku, placami zabaw dla dzieci, siłowniami plenerowymi.

W Kielcach w nowych inwestycjach deweloperskich często oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Kielcach ― gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Kielcach powstają we wszystkich częściach miasta, obejmują wielorodzinne i jednorodzinne budownictwo. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są zróżnicowane i stopniowo rosną od kilku lat. Średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym w Kielcach wynosi około 5600 zł.

Wśród popularnych lokalizacji w Kielcach są osiedla Baranówek, Ślichowice, Na Stoku, Witosa. To są ciche i bezpieczne osiedla z rozwiniętą infrastrukturą miejską, licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, dobrym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 5400 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Kielcach oferowane są w inwestycjach zlokalizowanych w centrum miasta. W większości to są kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo ścisłego centrum, bliskość licznych terenów rekreacyjnych i tras spacerowych, rozwinięta infrastrukturą usługowa i oświatowa. Cena za metr kwadratowy lokalu w nowym budownictwie tu waha się w przedziale od 5400 do 7400 zł.

Najniższe ceny nowych nieruchomości w Kielcach występują w bardziej oddalonych od centrum dzielnicach Herby, Czarnów, Piaski. Średnia wartość mieszkania na sprzedaż na rynku pierwotnym w tych częściach miasta wynosi około 4900 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Kielcach ― dynamiczny rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Kielcach prężnie rozwija się, jest atrakcyjnym pod względem cenowym i jednym z najtańszych w Polsce. Standard wykonania inwestycji i estetyczność architektury ciągle się podnoszą, zwiększa się liczba sprzedanych nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.