Nowe mieszkania Kielc, ceny mieszkań

 — 56 obiektów
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
56 Inwestycji
Bydgoszcz
75 Inwestycji
Gdańsk
164 Inwestycji
Katowice
47 Inwestycji
Kielce
56 Inwestycji
Kraków
305 Inwestycji
Lublin
72 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
23 Inwestycji
Poznań
217 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
86 Inwestycji
Warszawa
408 Inwestycji
Wrocław
267 Inwestycji
Zielona Góra
17 Inwestycji
Łódź
139 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Kielc
Busko-Zdrój
3 Inwestycji
Cena / m2
4 400
7 998
4 400 7 998
Pokoje
16 Inwestycji
38 Inwestycji
47 Inwestycji
33 Inwestycji
0 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
32 Inwestycji
Dostępne od 2021+
19 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Kielcach

Położone w środkowo-wschodniej Polsce Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, największy gospodarczy i turystyczny ośrodek regionu. Rynek deweloperski Kielc prężnie się rozwija, liczba nowych inwestycji mieszkaniowych i deweloperów obecnych na rynku zwiększa się z roku na rok. Oferta nowych nieruchomości na sprzedaż jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Rynek jest stabilny, ceny nowych mieszkań w Kielcach dynamicznie rosną, pozostając przy tym jednymi z niższych spośród miast wojewódzkich w Polsce.

Nowe mieszkania w Kielcach ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Kielcach jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są nie tylko w centrum miasta, ale też na obrzeżach i w pobliskich miejscowościach. Około 40% nowo wybudowanych mieszkań w Kielcach kupowana jest pod wynajem.

Najbardziej popularnymi na rynku deweloperskim w Kielcach są nowe mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Do wyboru są lokale w dużych, realizowanych etapowo kompleksach mieszkaniowych, kameralnych budynkach, apartamentowcach o podwyższonym standardzie. Nowe osiedla budowane są w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu, z zadbanymi częściami wspólnymi i licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na przedmieściach Kielc. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Kielcach szczególną uwagę zwracają na lokalizację i otoczenie inwestycji. Pod uwagę biorą również standard wykończenia budynku i parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są: zagospodarowany teren, wystarczająca ilość miejsc parkingowych, bezpieczeństwo na osiedlu, sklepy i punkty gastronomiczne w pobliżu.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie potencjalnych kupców, standard wykonania nowych inwestycji budowlanych w Kielcach ciągle się podnosi. Osiedla są urozmaicone architektonicznie, dobrze zagospodarowane, dostosowane do potrzeb mieszkańców, seniorów, rodzin z dziećmi.

Coraz więcej w Kielcach powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie osiedli deweloperzy projektują wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Kielcach?

Do podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Kielcach zalicza się: miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie. W większości osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte całodobowym monitoringiem i ochroną. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki, na parterze zaprojektowana jest przestrzeń handlowo-usługowa.

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Kielcach oferują w nowym budownictwie dodatkowe rozwiązania, takie jak wózkownie, zadaszone wiaty i stojaki na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych, wewnętrzne dziedzińce z zagospodarowanymi strefami odpoczynku, placami zabaw dla dzieci, siłowniami plenerowymi.

W Kielcach w nowych inwestycjach deweloperskich często oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkanie w Kielcach ― gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Kielcach powstają we wszystkich częściach miasta, obejmują wielorodzinne i jednorodzinne budownictwo. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są zróżnicowane i od kilku lat stopniowo rosną. Średnia cena za metr kwadratowy na rynku pierwotnym w Kielcach wynosi około 5600 zł.

Popularne lokalizacje w Kielcach to osiedla Baranówek, Ślichowice, Na Stoku, Witosa. Są to ciche i bezpieczne osiedla z rozwiniętą infrastrukturą miejską, licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, dobrym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie średnio kosztuje tu około 5400 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Kielcach oferowane są w inwestycjach zlokalizowanych w centrum miasta. W większości to są kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo ścisłego centrum, bliskość licznych terenów rekreacyjnych i tras spacerowych, rozwinięta infrastruktura usługowa i oświatowa. Tutaj cena za metr kwadratowy lokalu w nowym budownictwie waha się w przedziale od 5400 do 7400 zł.

Najniższe ceny nowych nieruchomości w Kielcach można znaleźć w bardziej oddalonych od centrum dzielnicach: Herby, Czarnów, Piaski. Średnia wartość mieszkania na sprzedaż na rynku pierwotnym w tych częściach miasta wynosi około 4900 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Kielcach ― dynamiczny rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Kielcach prężnie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym, zaliczany do jednego z najtańszych w Polsce. Standard wykonania inwestycji i estetyka architektury ciągle się podnoszą, zwiększa się liczba sprzedanych nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców.