Cena za m2

Zakończenie budowy

Wybierz ilość pokojów w mieszkaniu

Nowe mieszkania Kielc od dewelopera — rynek pierwotny — 28 obiektów

Nowe mieszkania i nowe inwestycje mieszkaniowe — oferty mieszkań

Trendy rynku nowych mieszkań w Kielcach

Położone w środkowo-wschodniej Polsce Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, największy gospodarczy i turystyczny ośrodek regionu. Rynek deweloperski Kielc prężnie rozwija się, liczba nowych inwestycji mieszkaniowych i deweloperów obecnych na rynku zwiększa się z roku na rok. Oferta nowych nieruchomości na sprzedaż jest różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są we wszystkich częściach miasta. Rynek jest stabilny, ceny nowych mieszkań w Kielcach dynamicznie rosną, ale przy tym pozostają jednymi z niższych spośród miast wojewódzkich w Polsce.

Nowe mieszkania w Kielcach ― jakie są oferty?

Oferta nowych mieszkań na sprzedaż w Kielcach jest różnorodna pod względem cen i ofert, inwestycje deweloperskie realizowane są nie tylko w centrum miasta, ale też na obrzeżach i w pobliskich miejscowościach. Około 40% nowo budowanych mieszkań w Kielcach kupowana jest pod wynajem.

Najbardziej popularnymi na rynku deweloperskim w Kielcach są nowe mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Do wyboru są lokale w dużych, realizowanych etapowo kompleksach mieszkaniowych, kameralnych budynkach, apartamentowcach o podwyższonym standardzie. Nowe osiedla budowane są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, z zadbanymi częściami wspólnymi i licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Nowe budownictwo jednorodzinne powstaje głównie na przedmieściach Kielc. Są to w większości domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Kielcach szczególną uwagę zwracają na lokalizację i otoczenie inwestycji. Pod uwagę biorą również standard wykończenia budynku i parametry wpływające na komfort zamieszkania. Dość istotnymi elementami są zagospodarowany teren, wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, standard wykonania nowych inwestycji budowlanych oraz estetyczność architektury w Kielcach ciągle się podnosi. Osiedla są urozmaicone architektonicznie, dobrze zagospodarowane, przystosowane do różnorodnych zapotrzebowań mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi.

Coraz więcej w Kielcach powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie osiedli deweloperzy projektują wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, bezprogowe i przestronne windy, lekkie drzwi, przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, specjalne miejsca parkingowe.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Kielcach?

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Kielcach są miejsca postojowe naziemne i w halach garażowych podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie. W większości osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte całodobowym monitoringiem i ochroną. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki, na parterze zaprojektowana jest przestrzeń handlowo-usługowa.

Oprócz niezbędnych udogodnień coraz częściej deweloperzy w Kielcach oferują w nowym budownictwie dodatkowe rozwiązania, jak to wózkownie, zadaszone wiaty i stojaki na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych, wewnętrzne dziedzińce z zagospodarowanymi strefami odpoczynku, placami zabaw dla dzieci, siłowniami plenerowymi.

W Kielcach w nowych inwestycjach deweloperskich często oferowane są usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych, inteligentne systemy zarządzania domem.

Nowe mieszkania w Kielcach ― gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Kielcach powstają we wszystkich częściach miasta, obejmują wielorodzinne i jednorodzinne budownictwo. Ceny nowych nieruchomości na sprzedaż są zróżnicowane i stopniowo rosną od kilku lat. Średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym w Kielcach wynosi około 5600 zł.

Wśród popularnych lokalizacji w Kielcach są osiedla Baranówek, Ślichowice, Na Stoku, Witosa. To są ciche i bezpieczne osiedla z rozwiniętą infrastrukturą miejską, licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi, dobrym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 5400 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż w Kielcach oferowane są w inwestycjach zlokalizowanych w centrum miasta. W większości to są kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo ścisłego centrum, bliskość licznych terenów rekreacyjnych i tras spacerowych, rozwinięta infrastrukturą usługowa i oświatowa. Cena za metr kwadratowy lokalu w nowym budownictwie tu waha się w przedziale od 5400 do 7400 zł.

Najniższe ceny nowych nieruchomości w Kielcach występują w bardziej oddalonych od centrum dzielnicach Herby, Czarnów, Piaski. Średnia wartość mieszkania na sprzedaż na rynku pierwotnym w tych częściach miasta wynosi około 4900 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Kielcach ― dynamiczny rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Kielcach prężnie rozwija się, jest atrakcyjnym pod względem cenowym i jednym z najtańszych w Polsce. Standard wykonania inwestycji i estetyczność architektury ciągle się podnoszą, zwiększa się liczba sprzedanych nowych mieszkań. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.