Nowe mieszkania Krakowa. Rynek pierwotny

 — 289 obiektów
Rynek pierwotny Kraków ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Krakowa
Bochnia
1 Inwestycja
Brzesko
1 Inwestycja
Chrzanów
2 Inwestycji
Krynica-Zdrój
4 Inwestycji
Myślenice
8 Inwestycji
Niepołomice
2 Inwestycji
Nowy Sącz
8 Inwestycji
Nowy Targ
2 Inwestycji
Olkusz
1 Inwestycja
Oświęcim
3 Inwestycji
Skawina
5 Inwestycji
0 Inwestycji
Wadowice
2 Inwestycji
Wieliczka
28 Inwestycji
Zakopane
13 Inwestycji
Dzielnice
Bieńczyce
1 Inwestycja
Bieżanów-Prokocim
12 Inwestycji
Bronowice
12 Inwestycji
Czyżyny
11 Inwestycji
Dębniki
24 Inwestycji
Grzegórzki
11 Inwestycji
Krowodrza
14 Inwestycji
Mistrzejowice
4 Inwestycji
Nowa Huta
1 Inwestycja
Podgórze
31 Inwestycji
Podgórze Duchackie
11 Inwestycji
Prądnik Biały
34 Inwestycji
Prądnik Czerwony
10 Inwestycji
Stare Miasto
7 Inwestycji
Swoszowice
9 Inwestycji
Zwierzyniec
17 Inwestycji
Cena / m2
2 606
18 500
2 606 18 500
Pokoje
98 Inwestycji
166 Inwestycji
191 Inwestycji
161 Inwestycji
62 obiekty
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
149 Inwestycji
Dostępne od 2021+
115 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Krakowie

Rynek deweloperski Krakowa jest jednym z największych w Polsce. Oferta nowych mieszkań na sprzedaż jest bardzo różnorodna, inwestycje deweloperskie realizowane są na terenie całego miasta. Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowej rośnie z roku na rok, podnosi się też standard inwestycji. Rozwojowi rynku nieruchomości w Krakowie, a zwłaszcza nowego budownictwa, sprzyjają rekordowe liczby oddawanych do użytku powierzchni biurowych, duża ilość uczelni i szkół wyższych, ciągły wzrost liczby turystów odwiedzających dawną stolicę Polski. Ceny nowych mieszkań w Krakowie są zróżnicowane i od kilku lat rosną.

Nowe mieszkania w Krakowie - jakie oferty można znaleźć?

Rynek nowych mieszkań w Krakowie jest bardzo różnorodny pod względem ofert. Wśród inwestycji deweloperskich do wyboru są budynki wielorodzinne i rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, ekskluzywne apartamentowce, odrestaurowane zabytkowe kamienice, osiedla willi miejskich, apartamenty inwestycyjne. Większość nowo budowanych mieszkań w Krakowie jest kupowana pod wynajem.

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają głównie na obrzeżach miasta i w dzielnicach wokół centrum. Oddawane są w wysokim standardzie i z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, obejmują też mikro apartamenty. Na przedmieściach powstają domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, wolnostojące wille. Jednorodzinne budownictwo w Krakowie intensywnie się rozwija, na rynku znajdziemy coraz więcej domów realizowanych w oparciu o funkcjonalne, estetyczne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Na krakowskim rynku nowych mieszkań na sprzedaż znajdziemy również lokale typu loft, apartamenty w odrestaurowanych, zabytkowych kamienicach oraz w tzw. plombach, nowych inwestycjach apartamentowych wznoszonych w lukach pomiędzy istniejącymi już kamienicami i tworzącymi zwartą linię zabudowy. Takie obiekty zlokalizowane są głównie w centrum miasta i wykonane są w podwyższonym standardzie.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Krakowie są apartamenty inwestycyjne — mieszkania przeznaczone pod wynajem i realizowane w postaci aparthoteli, prywatnych akademików, apartamentowców. Dla takich obiektów deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne, strefy SPA i kluby fitness. Apartamenty pod najem krótkoterminowy są realizowane również w inwestycjach mieszkaniowych, zlokalizowane w oddzielnych skrzydłach lub na wyznaczonych piętrach budynków. 

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne mieszkańcom?

W odpowiedzi na coraz większe wymagania nabywców nowych mieszkań w Krakowie deweloperzy ciągle podnoszą standard wykonania. Do niezbędnych elementów nowych inwestycji budowlanych zalicza się: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, zagospodarowane tereny z zielenią, monitoring i ogrodzenie, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, place zabaw dla dzieci.

Coraz więcej na rynku nowych mieszkań w Krakowie jest obiektów w pełni przystosowanych dla potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnością. Oprócz bezprogowych i przestronnych wind, w celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy przewidują minimalną ilość krawężników i schodków, wygodne nawierzchnie i podjazdy, szerokie ciągi piesze, specjalne miejsca parkingowe.

Na jakie udogodnienia można liczyć w nowych inwestycjach w Krakowie?

Oprócz standardowych i niezbędnych udogodnień krakowskie inwestycje często oferują dodatkowe rozwiązania. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami odpoczynku, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, strefami rekreacyjnymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Na parterach nowych budynków projektowane są przestrzenie handlowo-usługowe, w halach garażowych znajdują się rowerownie, wózkownie, komórki i boksy lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców są prywatne kluby fitness, stojaki i wiaty rowerowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

W ofertach deweloperów w Krakowie są mieszkania i domy standardowo wyposażone w inteligentne systemy zarządzania domem, systemy wentylacji mechanicznej, klimatyzację, rolety zewnętrzne, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, drewniane okna typu porte-fenetre.

Nowe mieszkania w Krakowie - gdzie najlepiej kupić?

W Krakowie nowe inwestycje deweloperskie realizowane są praktycznie na terenie całego miasta, najwięcej jest ich na terenie Podgórza, Dębników, Podgórza Duchackiego i Prądnika Białego. Ceny stale rosną, średnia cena za nowe mieszkanie w Krakowie wynosi około 8200 zł za metr kwadratowy, coraz więcej jest ofert w cenie powyżej 10 tys. zł za mkw. Oprócz ceny, nabywcy biorą pod uwagę również lokalizację, dostępność obiektów infrastruktury miejskiej i drogowej, bezpieczeństwo i otoczenie.

Najdroższe mieszkania z rynku pierwotnego w Krakowie zlokalizowane są na Starym Mieście, w dzielnicach Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony. Tutaj ceny za metr kwadratowy wahają się od 8000 do 18000 zł. Realizowane w tej części miasta inwestycje to w większości apartamentowce i wille miejskie o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są: bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość licznych terenów zielonych i rekreacyjnych, rozwinięta infrastruktura usługowa i oświatowa, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

Najtańsze mieszkania można kupić w dzielnicach bardziej odległych, z rozwijającą się infrastrukturą 

— Nowa Huta, Wzgórza Krzesławickie, Swoszowice, Czyżyny, Bieńczyce, Mistrzejowice. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 6500 zł za m2.

Pośrodku cenowej stawki i popularności na rynku pierwotnym w Krakowie są dzielnice Krowodrza i Podgórze. Cena zależy tu od stopnia rozwoju infrastruktury i lokalizacji. Im bliżej Starego Miasta i Wisły, tym koszt nieruchomości jest wyższy. Oferta nowych mieszkań i domów na tym terenie jest bardzo bogata. Średnia stawka za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego waha się od 8200 do 10000 zł.

Inwestycje deweloperskie w Krakowie - szeroka oferta, zróżnicowane ceny, wysoki standard

Rynek nowych mieszkań w Krakowie jest bardzo rozwinięty, dynamiczny i zróżnicowany pod względem cen i ofert. Inwestycje deweloperskie w tym mieście ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.