Nowe mieszkania Grodzisk Mazowiecki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Grodzisk Mazowiecki
11 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki oddalony o około 20 km od południowo-zachodniej granicy Warszawy jest coraz bardziej popularną destynacją dla osób poszukujących mieszkania w okolicach stolicy. Jest autonomicznym ośrodkiem o wszechstronnie rozwiniętej infrastrukturze; z roku na rok na terenie miasta powstają nowe inwestycje.

Grodzisk Mazowiecki jest obecnie zamieszkiwany przez ponad 32 tysiące osób, i liczba ludności ma wyraźną tendencję do wzrostu. Ponadto, miasto jest chętnie wybierane przez inwestorów i firmy jako perspektywiczny obszar dla rozwoju.

Co buduje się w Grodzisku Mazowieckim?

Oferta nowoczesnych inwestycji od dewelopera w Grodzisku Mazowieckim jest dość szeroka i różnorodna. Są to:

 • tradycyjne osiedla wielorodzinne o różnorodnej zabudowie (przeważnie średniowysokiej i niskiej) wykonane w nowoczesnym stylu;
 • nowe budynki mieszkalne o dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym;
 • kompleksy nowych apartamentów z częścią usługową na parterze;
 • inwestycje wykonane w koncepcji willi miejskich, w których składzie zaprojektowano lokale o różnorodnych układach i metrażach.

Większość firm deweloperskich działających w Grodzisku Mazowieckim sprzedaje mieszkania w stanie deweloperskim. Wszystkie realizacje są zgodne ze standardami nowego budownictwa i dostosowane do wymogów dotyczących efektywności energetycznej.

Gdzie w Grodzisku Mazowieckim powstają nowe mieszkania?

Grodzisk Mazowiecki jest atrakcyjną destynacją dla deweloperów, gdyż miasto oferuje dużo terenów inwestycyjnych – nowe osiedla powstają w różnych częściach miasta, a zwłaszcza:

 • w centralnej części miasta, m.in. na terenie Osiedla XX-lecia i Osiedla Jaśminowa;
 • w obrębie południowych jednostek administracyjnych – m.in. Osiedla Szopena;
 • w północnej części miasta, m.in. w kierunku Chrzanowa Małego.

Dużo nowych osiedli jest realizowanych również na przedmieściach Grodziska Mazowieckiego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowna infrastruktura i dodatkowe udogodnienia to powody, dla których nabywcy wolą mieszkanie deweloperskie niż używane nieruchomości. Inwestycje realizowane w Grodzisku Mazowieckim są wyposażane w różnego rodzaju elementy infrastruktury:

 • posiadają zaaranżowany zielenią teren z siecią ciągów pieszo-jezdnych, małą architekturą i strefami wypoczynku dla mieszkańców;
 • w budynkach zamontowano windy oraz wyodrębniono pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów, a także indywidualne komórki lokatorskie;
 • w obrębie osiedli przewidziano różnorodne miejsca postojowe – podziemne hale garażowe, naziemne strefy parkingowe, indywidualne garaże;
 • na terenie osiedli zazwyczaj są projektowane place zabaw dla dzieci.

W wybranych inwestycjach przewidziano lokale handlowo-usługowe na parterze, a zaprojektowane w obrębie osiedli mieszkania są wyposażone w balkony, tarasy lub przydomowe ogródki oraz wszelkie niezbędne instalacje.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Grodzisku Mazowieckim?

Dla tych, kto zamierza inwestować w rynek pierwotny, Grodzisk Mazowiecki jest dogodną destynacją:

 • lokalizacja w pobliżu stolicy przyciąga zarówno wynajmujących, jak i potencjalnych nabywców;
 • miasto posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i duże perspektywy rozwoju;
 • ceny nowych mieszkań w Grodzisku Mazowieckim są dużo przystępniejsze, niż w Warszawie, a standard wykonywanych inwestycji dorównuje stołecznemu.

Dodatkowym atutem dla inwestorów w nieruchomości jest możliwość zwrotu podatku VAT zarówno przy zakupie na firmę, jak i osobę prywatną.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Grodzisku Mazowieckim?

Grodzisk Mazowiecki oferuje nowe nieruchomości w całkiem przystępnych cenach – stawki rzadko wykraczają poza obręb średniej półki cenowej. Najwyższe ceny obowiązują dla apartamentów zlokalizowanych w centrum miasta, najtaniej kupimy nieruchomości w kameralnych częściach miasta oraz na jego przedmieściach.

Deweloperzy z reguły wskazują ceny mieszkań z wliczonym podatkiem VAT (8% lub 23%), podatek od czynności cywilnoprawnych z kolei nie obowiązuje dla nieruchomości z rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Grodziska Mazowieckiego

Błonieod ‍7 680 zł / m2
Pruszkówod ‍8 781 zł / m2
Żyrardówod ‍7 225 zł / m2
Ożarów Mazowieckiod ‍8 755 zł / m2
Piastówod ‍10 290 zł / m2
Warszawa i okoliceod ‍12 351 zł / m2