Mieszkania w nowych inwestycjach Legionowa

Rynek pierwotny Legionowo ― inwestycje deweloperskie
Cena / m2
Cena / m2
4 679
7 014
4 679 7 014
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
1 Inwestycja
2-pokojowe
4 Inwestycji
3-pokojowe
5 Inwestycji
4+ -pokojowe
6 Inwestycji
Domy
7 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
10 Inwestycji
Dostępne od 2022
8 Inwestycji
Dostępne od 2023
0 Inwestycji
Dostępne od 2024+
2 Inwestycji
15 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Legionowie

Jedno z miast-satelit Warszawy – położone na północnym przedmieściu stolicy Legionowo – jest coraz chętniej wybierane jako miejsce zamieszkania przez osoby związane z Warszawą. Ceny nieruchomości w Legionowie są odczuwalnie niższe, a dogodny dojazd do dowolnej części stolicy czyni tę miejscowość atrakcyjną destynacją dla firm budowlanych, realizujących nowe inwestycje.

Legionowo wyróżnia się dobrze rozwiniętą infrastrukturą pozwalającą na komfortowe życie i zaspokajającą wszystkie podstawowe potrzeby, od edukacyjnych po rekreacyjne. Ponadto infrastruktura miasta nieustannie się poprawia i modernizuje. Atrakcyjności dodaje też bliskość jeziora Zegrzyńskiego będącego jedną z głównych destynacji wypoczynkowych w okolicach Warszawy.

Co buduje się w Legionowie?

Osoby planujące kupić mieszkanie deweloperskie w Legionowie mają dość szeroki wybór: w obrębie miasta powstają tradycyjne osiedla wielomieszkaniowe wyposażone w zaplecze usługowe, kameralne nowe apartamenty, nowe osiedla domów jednorodzinnych, wolnostojące bloki mieszkalno-usługowe. Wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z aktualnymi wymaganiami dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego, uzupełnione w dodatkową infrastrukturę i przyjazne różnym grupom mieszkańców.

Gdzie w Legionowie powstają nowe mieszkania?

Legionowo posiada dość dużo działek inwestycyjnych, odpowiednich dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego, i deweloperzy aktywnie z tego zasobu korzystają – w efekcie nowoczesne inwestycje mieszkaniowe są realizowane na obszarze całego miasta. Nowe osiedla powstają w centrum, w okolicach stacji PKP Legionowo, w okolicach stacji Legionowo Piaski i Legionowo Przystanek, oraz na południowych przedmieściach, bliżej Wisły.

Dokładna lokalizacja na mapie Legionowa warunkuje charakter inwestycji – w kameralnych częściach miasta są wznoszone głównie inwestycje o charakterze jednorodzinnym i willowym, a bliżej centrum powstają kompleksy nawiązujące do wielkomiejskiego stylu.   

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane na terenie Legionowa obowiązkowo posiadają podstawową infrastrukturę, na którą składają się zwłaszcza: różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, w podziemnych halach garażowych, zadaszone wiaty, indywidualne garaże), zagospodarowanie terenu osiedla (ciągi pieszo-jezdne, aranżacje roślinne, elementy oświetlenia i małej architektury), ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, place zabaw dla najmłodszych i wspólne strefy rekreacji dla mieszkańców, windy i komórki lokatorskie w budynkach, wspólne pomieszczenia do przechowywania (rowerownie, wózkarnie). W wybranych inwestycjach przewidziano strefę handlowo-usługową na parterach budynków mieszkalnych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Legionowie?

Działalność inwestorska w branży nieruchomości jest obecnie jednym z kluczowych sektorów zasilających rynek pierwotny. Legionowo zaś przyciąga potencjalnych inwestorów przede wszystkim swoją bliskością Warszawy – bowiem takie położenie zapewnia stabilnie wysoki popyt na wynajem długoterminowy i czyni mieszkanie w Legionowie inwestycją, która po upływie lat może przynieść odczuwalne dochody. Ponadto standard realizowanych w Legionowie inwestycji mieszkaniowych nieustannie się poprawia, co podnosi ich atrakcyjność.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Legionowie?

Stawki deweloperskie, w których są sprzedawane nowe mieszkania w Legionowie, można zaliczyć do umiarkowanych. Większość ofert nie wykracza poza obręb średniej półki cenowej, a część mieści się w granicach dolnej. Najniższe ceny znajdziemy w ogłoszeniach o sprzedaży lokali w obrębie inwestycji jednorodzinnych; najwięcej zapłacimy za mieszkanie w inwestycji wyposażonej w dodatkowe udogodnienia i wykonanej w podwyższonym standardzie.

Ceny wskazane przez deweloperów zawierają podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu kupowanego lokalu: w przypadku mieszkań o powierzchni poniżej 150 m2 zapłacimy 8%, w przypadku większych apartamentów wysokość podatku VAT wynosi 23%. Podatek VAT może zostać odliczony, jeśli kupujemy mieszkanie na potrzeby inwestycyjne. Podatku PCC przy zakupie nieruchomości od dewelopera w ogóle nie płacimy.

Ceny nowych mieszkań Legionowa

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍6 200 zł
od ‍255 415 zł
3-pokojowe
od ‍5 499 zł
od ‍416 790 zł
4+ -pokojowe
od ‍4 694 zł
od ‍449 000 zł