Nowe mieszkania Kobyłka

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Kobyłka
3 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Kobyłce

Kobyłka jest ulokowana na północno-wschodnim przedmieściu Warszawy, koło Marków i Zielonki. To położenie zapewnia miejscowości wysoką popularność wśród osób chcących zamieszkać w pobliżu stolicy oraz deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Kobyłka ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i znajduje się w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych pozwalających na dogodny dojazd do stolicy. Odległość od centrum Warszawy wynosi blisko 17 kilometrów. Powierzchnia Kobyłki to jedynie ponad 19 kilometrów kwadratowych, a ludność miasta obecnie wynosi blisko 24 tysięcy osób. Populacja miasta ma tendencję rosnącą.

Co buduje się w Kobyłce?

Lokalny rynek pierwotny jest wyraźnie zdominowany przez kameralne, w tym jednorodzinne budownictwo. Wśród realizowanych w obrębie Kobyłki osiedli spotkamy:

  • kompleksy jednorodzinne w zabudowie szeregowej i bliźniaczej;
  • inwestycje o charakterze łączonym (jednorodzinne domy oraz apartamenty ulokowane na poszczególnych kondygnacjach segmentów o zabudowie szeregowej lub bliźniaczej);
  • kameralne osiedla wielorodzinne o zabudowie nieprzekraczającej czterech kondygnacji nadziemnych.

Wszystkie osiedla są wznoszone z uwzględnieniem aktualnych standardów nowego budownictwa mieszkaniowego – deweloperzy używają ekologicznych materiałów budowlanych oraz stosują innowacyjne rozwiązania podnoszące efektywność energetyczną lokali.

Gdzie w Kobyłce powstają nowe mieszkania?

Kobyłka jest strefą działalności warszawskich oraz mazowieckich regionalnych deweloperów, którzy wznoszą nowe inwestycje w najbardziej atrakcyjnych częściach miasteczka. Są to zwłaszcza:

  • zachodnia część Kobyłki, najbardziej wysunięta w stronę Zielonki i Warszawy;
  • okolice centrum miasta;
  • wschodnia część miasta, zwłaszcza dzielnica Piotrówek.

Niezależnie od lokalizacji względem centrum, inwestycje Kobyłki wyróżniają się kameralnością, utrzymując się tym samym w ogólnej konwencji okolicznej zabudowy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane w Kobyłce są wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia i elementy wewnętrznej infrastruktury:

  • teren osiedla może być ogrodzony, i zazwyczaj jest zagospodarowany zielenią oraz wyposażony w sieć ciągów pieszo-jezdnych, elementy małej architektury oraz wyodrębnione strefy relaksu dla mieszkańców oraz place zabaw dla dzieci;
  • w obrębie osiedla przewidziano różnego rodzaju miejsca parkingowe – najczęściej są to naziemne strefy do parkowania oraz podziemne hale garażowe;
  • w budynkach w wysokości od 3 kondygnacji są zaprojektowane nowoczesne windy;
  • przewidziano też pomieszczenia do przechowywania, w tym indywidualne komórki lokatorskie.

Lokale mieszkalne zaprojektowane w obrębie inwestycji posiadają różnorodne układy i metraże, do każdego z reguły jest przynależna powierzchnia rekreacyjna – balkon, taras lub przydomowy ogródek do indywidualnej aranżacji. Mieszkania są wyposażone we wszelkie niezbędne media.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Kobyłce?

Dla inwestorów w rynek pierwotny Kobyłka jest atrakcyjna przede wszystkim ze względu na swoją lokalizację – wszystkie małe miejscowości wokół Warszawy cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i osób poszukujących własnego mieszkania w przystępnej cenie. Miasto jest dobrze skomunikowane z Warszawą, toteż dotarcie do stolicy dla osób zmotoryzowanych i korzystających z komunikacji publicznej nie stanowi problemu. Przy tym nabywców przyciąga kameralność miejscowości i niskie ceny. Dla inwestora oznacza to niski próg wejścia w inwestycję. Mieszkanie deweloperskie w Kobyłce może też być źródłem stałego dochodu z wynajmu, a po upływie lat wygenerować odczuwalny zysk z ponownej sprzedaży.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Kobyłce?

Ceny nowych mieszkań są dużo przystępniejsze, niż w Warszawie, a nawet niższe niż w położonych nieco bliżej stolicy Markach czy Ząbkach. Obecnie stawki utrzymują się w granicach średniej półki cenowej. W cenę wskazaną przez dewelopera wliczony jest podatek VAT, który ulega zwrotowi przy zakupie lokalu inwestycyjnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Kobyłki

Markiod ‍7 636 zł / m2
Zielonkaod ‍8 011 zł / m2
Ząbkiod ‍8 862 zł / m2
Radzyminod ‍8 264 zł / m2
Sulejówekod ‍8 200 zł / m2
Warszawaod ‍13 921 zł / m2
Legionowood ‍7 058 zł / m2
Łomiankiod ‍8 000 zł / m2
Serockod ‍12 600 zł / m2
Otwockod ‍7 988 zł / m2