Mieszkania w nowych inwestycjach Marków

 — 5 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Marki ― inwestycje deweloperskie
Cena / m2
Cena / m2
3 158
7 101
3 158 7 101
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
0 Inwestycji
2-pokojowe
0 Inwestycji
3-pokojowe
1 Inwestycja
4+ -pokojowe
4 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
3 Inwestycji
Dostępne od 2022
1 Inwestycja
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
0 Inwestycji

Rynek pierwotny w Markach

Marki to jedno z najpopularniejszych do zamieszkania miejsc w aglomeracji warszawskiej. Położone na północny wschód od stolicy, Marki posiadają dość kameralny charakter przy zachowaniu wysokiego standardu zamieszkania, a obecnie są domem dla ponad 35 tysięcy osób, i ta liczba wciąż rośnie. Od centrum Warszawy miejscowość dzieli blisko 14 km, co nie może nie przyciągać potencjalnych mieszkańców oraz coraz więcej deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Marki posiadają wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę, mogą poszczycić się strategicznych położeniem względem kluczowych arterii komunikacyjnych Mazowsza, zwłaszcza bliskością drogi ekspresowej S8.

Co buduje się w Markach?

Wśród nowoczesnych inwestycji od dewelopera realizowanych w Markach są:

  • nowe osiedla wykonane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej (segmenty w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, podzielone na osobne apartamenty, oraz autonomiczne lokale jednorodzinne);
  • kameralne osiedla wielorodzinne – nowe budynki mieszkalno-usługowe, głównie o niskiej zabudowie, maksymalnie 3-4 piętra, i modernistycznej architekturze.

Realizowane na terenie Marków inwestycje są zgodne ze standardami nowego budownictwa, energooszczędne i przyjazne środowisku, a lokale zaprojektowane w ich obrębie posiadają różnorodne układy i metraże.

Mieszkania i lokale jednorodzinne w Markach są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim; niektóre firmy deweloperskie oferują również dodatkowe usługi wykończenia wnętrz.

Gdzie w Markach powstają nowe mieszkania?

Marki – przy swojej niewielkiej powierzchni – oferują dość duży wybór działek inwestycyjnych, dzięki czemu deweloperzy wznoszą nowoczesne inwestycje w różnych częściach miejscowości. Nowe osiedla powstają w centralnej części miasta, w jego północno-zachodniej części – w otulinie rozległych terenów zielonych, na południu i wschodzie – zwłaszcza w kierunku miejscowości Siwki, oraz w północno-wschodniej części miasta, między innymi w obrębie osiedla administracyjnego Pustelnik Wschodni.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kupując mieszkanie deweloperskie, liczymy na pewien standard i dodatkowe udogodnienia – i te wymagania nabywców są uwzględniane przez deweloperów realizujących nowe inwestycje w Markach. Do głównych elementów infrastruktury osiedli wznoszonych w obrębie tej miejscowości możemy zaliczyć:

  • dobre zagospodarowanie terenu – drogi wewnętrzne, aranżacje roślinne, elementy oświetlenia i małej architektury;
  • miejsca parkingowe – naziemne, pod zadaszeniem lub w indywidualnych garażach w bryle budynków;
  • ogrodzenie terenu osiedla;
  • zielone strefy wypoczynku dla mieszkańców.

Lokale w obrębie inwestycji często są wyposażone w dodatkowe instalacje, takie jak system inteligentnego domu, panele fotowoltaiczne, domofony czy ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Markach?

Jeśli planujesz inwestować w rynek pierwotny – Marki są trafnym wyborem z kilku głównych powodów. Po pierwsze, ich lokalizacja w pobliżu Warszawy czyni tutejsze nieruchomości bardzo cenną posiadłością – coraz więcej osób chce zamieszkać w pobliżu stolicy a zarazem zaoszczędzić na drogim wynajmie w stolicy. Tak, Marki są chętnie zamieszkiwane przez osoby pracujące w Warszawie, co zapewnia stały popyt na wynajem długoterminowy. Po drugie, ceny nowych mieszkań i domów w Markach są dużo niższe, niż w stolicy, co istotnie obniża próg wejścia w inwestycje.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Markach?

Ceny nieruchomości z rynku pierwotnego w Markach można scharakteryzować jako bardzo przystępne – są kilkakrotnie niższe, niż ceny mieszkań w Warszawie. Przy tym standard wykonania inwestycji pozostaje na wysokim poziomie, a kameralność Marków odpowiada rodzinom z dziećmi i osobom pracującym zdalnie.

W cenę wskazaną przez dewelopera jest wliczony podatek VAT (8% lub 23%), który ulega zwrotowi, jeśli kupujesz lokal inwestycyjny. Podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od całości) w przypadku mieszkań od dewelopera w ogóle nie obowiązuje.

Ceny nowych mieszkań Marków

PokojeCena / m2Cena mieszkania
3-pokojowe
od ‍7 228 zł
od ‍409 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 321 zł
od ‍539 000 zł