Nowe mieszkania Łomianki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Łomianki
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Łomiankach

Łomianki znajdują się tuż przy północnej granicy Warszawy i należą do aglomeracji warszawskiej. Położone na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego, oferujące wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę miejską i dogodny dojazd do stolicy miasto jest często wybierane przez osoby, które chcą zamieszkać w pobliżu Warszawy. Dlatego też stają się coraz bardziej pożądaną destynacją dla deweloperów, realizujących nowe inwestycje.

Łomianki są obecnie zamieszkiwane przez ponad 17 tysięcy osób, i liczba tutejszej ludności stabilnie wzrasta. Miasto jest objęte planami zagospodarowania przestrzennego i ulega ciągłej modernizacji.

Co buduje się w Łomiankach?

Łomianki są wyraźnie zdominowane przez kameralne budownictwo – większość oferty mieszkań od dewelopera stanowią lokale zaprojektowane w obrębie inwestycji o charakterze jednorodzinnym bądź kompleksów do tej koncepcji nawiązujących. Są to zarówno kompleksy domów i segmentów mieszkalnych, jak i inwestycje, w których zaprojektowano osobne mieszkania na poszczególnych poziomach segmentów o zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. W aktualnej ofercie znajdziemy też poszczególne kompleksy nowych apartamentów wykonanych w stylu wielkomiejskim oraz klasyczne wielorodzinne osiedla wyposażone w towarzyszącą infrastrukturę.

Wszystkie inwestycje wznoszone w Łomiankach są wykonane zgodnie ze standardami nowego budownictwa mieszkaniowego, w tym z uwzględnieniem najnowszych norm dotyczących efektywności energetycznej, co jest szczególnie ważne w przypadku zabudowy typu jednorodzinnego i willowego.

Gdzie w Łomiankach powstają nowe mieszkania?

Łomianki są coraz częściej uczęszczane przez firmy deweloperskie, toteż nowe inwestycje powstają w różnych lokalizacjach na mapie miasta oraz jego najbliższych okolicach. Nowe osiedla znajdziemy w centrum miasta, w okolicach ulicy Warszawskiej, w jego południowej i wschodniej części – w kierunku Dąbrowy Leśnej i Burakowa, w północnych sołectwach Łomianki Dolne i Łomianki Chopina, a także w zachodniej części miasta, niedaleko granicy z sołectwem Kiełpin.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane w Łomiankach posiadają wszelkie udogodnienia charakterystyczne dla kameralnych osiedli jednorodzinnego typu. Teren inwestycji jest z reguły ogrodzony, wyposażony w sieć dróg dojazdowych i ciągów pieszych, urządzony zielenią, przewidziano na nim naziemne miejsca parkingowe oraz strefy rekreacji dla mieszkańców, w tym dla najmłodszych. W obrębie osiedli przewidziano indywidualne kryte miejsca parkingowe (garaże, wiaty) oraz instalacje w lokalach (w tym ogrzewanie podłogowe, instalacja alarmowa, wideodomofony, indywidualne systemy ogrzewania). Mieszkania i domy są sprzedawane zarówno w stanie deweloperskim, jak i z wykończeniem pod klucz.

Tradycyjne inwestycje typu wielorodzinnego posiadają podstawowe elementy wewnętrznego zagospodarowania, są przyjazne osobom o ograniczonej mobilności i uzupełnione w zagospodarowany teren.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Łomiankach?

Dla inwestorów, którzy planują włożyć środki w rynek pierwotny, Łomianki są dobrym wyborem z kilku kluczowych przyczyn:

  • bliskość Warszawy i kluczowych ciągów komunikacyjnych czyni miasto strategiczną destynacją;
  • ceny nieruchomości w Łomiankach są kilka razy niższe, niż w Warszawie, przy zachowaniu dobrego standardu;
  • popularność Łomianek jako miejsca do zamieszkania rośnie z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się wynajmować tu lokal, więc mieszkanie deweloperskie może być sposobem na generowanie stabilnego dochodu;
  • ceny mieszkań nieustannie rosną, więc już w perspektywie kilku lat nieruchomość odczuwalnie zyska na wartości.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Łomiankach?

Ceny nowych nieruchomości w Łomiankach można ogólnie scharakteryzować jako przystępne, bowiem nie wykraczają poza obręb średniej półki cenowej. O stawce decyduje zazwyczaj nie położenie względem centrum miasta, lecz standard wykonania inwestycji.

W cenę wskazaną w ogłoszeniu deweloperskim jest z reguły wliczony podatek VAT w wysokości 8% dla o metrażu mieszkań mniej niż 150 m2 i 23% w przypadku większych lokali. Podatek ten ulega zwrotowi, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny. Podatek od czynności cywilnoprawnych nie obowiązuje przy zakupie mieszkania z pierwszej ręki.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Łomianek

Legionowood ‍7 058 zł / m2
Warszawa i okoliceod ‍12 341 zł / m2
Markiod ‍7 636 zł / m2
Ząbkiod ‍8 862 zł / m2
Ożarów Mazowieckiod ‍8 755 zł / m2
Warszawaod ‍13 908 zł / m2
Kazuń Nowyod ‍8 300 zł / m2
Nowy Dwór Mazowieckiod ‍8 135 zł / m2
Piastówod ‍10 290 zł / m2
Kobyłkaod ‍7 398 zł / m2
Pruszkówod ‍8 781 zł / m2
Serockod ‍12 600 zł / m2
Radzyminod ‍8 264 zł / m2