Mieszkania w nowych inwestycjach Pruszkowa

Rynek pierwotny Pruszków ― inwestycje deweloperskie
Cena / m2
Cena / m2
5 159
8 800
5 159 8 800
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
7 Inwestycji
2-pokojowe
16 Inwestycji
3-pokojowe
24 Inwestycji
4+ -pokojowe
21 Inwestycji
Domy
23 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
19 Inwestycji
Dostępne od 2022
33 Inwestycji
Dostępne od 2023
13 Inwestycji
Dostępne od 2024+
11 Inwestycji
49 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Pruszkowie

Zlokalizowany na południowo-zachodnim przedmieściu stolicy Pruszków jest jedną z najpopularniejszych wśród warszawskich miast-satelit miejscowości do zamieszkania. Łączy w sobie kameralność i dobrą infrastrukturę, a jego położenie względem kluczowych arterii drogowych oraz rozwinięta sieć komunikacji publicznej pozwalają na dogodny dojazd do Warszawy. Dlatego tutaj chętnie przeprowadzają się osoby pracujące w stolicy a zarazem chcące zamieszkać w bardziej kameralnej lokalizacji. Oferta deweloperska Pruszkowa z roku na rok uzupełnia się w nowe mieszkania.

Pruszków jest popularną destynacją dla młodych rodzin oraz rodzin z dziećmi, osób czynnych zawodowo oraz seniorów, a standard realizowanych tu projektów nowego budownictwa trzyma się na dość wysokim poziomie.

Co buduje się w Pruszkowie?

W ofercie nieruchomości od dewelopera zlokalizowanych w Pruszkowie znajdziemy zarówno tradycyjne inwestycje wielorodzinne – nowe osiedla składające się z modernistycznych wielomieszkaniowych bloków bądź też wolnostojące nowe budynki mieszkalno-usługowe, jak i bardziej kameralne osiedla – nowe apartamenty wykonane w stylu zabudowy jednorodzinnej czy wille miejskie.

Nie brakuje też inwestycji o podwyższonym standardzie i dodatkowych udogodnieniach.

Gdzie w Pruszkowie powstają nowe mieszkania?

Mieszkanie deweloperskie kupimy w dowolnej części Pruszkowa – zarówno w okolicach centrum, jak i na obrzeżach miasta. Od lokalizacji na mapie będzie zależał charakter realizowanych inwestycji – w bardziej zurbanizowanej części miasta powstają modernistyczne bloki i kameralne apartamentowce, natomiast w oddalonych od centrum okolicach dominują bardziej kameralne nowe inwestycje.

Pruszków jest otoczony szeregiem miejscowości również atrakcyjnych dla deweloperów – są to zwłaszcza Piastów, Brwinów, Nowa Wieś i Komorów.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane w Pruszkowie wyróżniają się dobrym zagospodarowaniem przynależnego terenu oraz dodatkową infrastrukturą, na którą najczęściej składają się takie elementy, jak: cichobieżne windy w budynkach, komórki lokatorskie, rowerownie i wózkownie, place zabaw dla najmłodszych, różnorodne miejsca parkingowe.

Nowe osiedla są również przyjazne osobom o ograniczonej mobilności, a na parterach budynków dość często znajdują się lokale handlowo-usługowe. Duża część inwestycji realizowanych w Pruszkowie i okolicach posiada ogrodzony teren i jest wyposażona w system monitoringu. Niektóre osiedla są dodatkowo wyposażone w strefy i pomieszczenia do aktywnego wypoczynku, na przykład, siłownie pod chmurką bądź sale fitness.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Pruszkowie?

Inwestowanie w nieruchomości jest uznane za jeden z najpopularniejszych i najpewniejszych sposobów na ulokowanie kapitału. Mieszkania w Pruszkowie są korzystną opcją dla osób, które chcą uchronić swoje oszczędności oraz je pomnożyć, a są źródłem dochodu pasywnego z wynajmu. O ile Pruszków jest popularną destynacją mieszkaniową, popyt na mieszkania na wynajem długoterminowy jest tutaj stabilnie wysoki. Ceny nieruchomości zaś są dużo niższe, niż te oferowane przez warszawski rynek pierwotny.

Pruszków – mimo swojej stosunkowej przystępności cenowej – wyróżnia się też powolnym, lecz stabilnym wzrostem cen mieszkań, co pozwala liczyć na odczuwalne dochody z ponownej sprzedaży nieruchomości.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Pruszkowie?

Pruszkowskie nieruchomości cechują się dość przystępnymi cenami – większość ofert mieści się w granicach dolnej lub średniej półki cenowej. Najtaniej mieszkanie kupimy na obrzeżach miasta bądź w sąsiadujących miejscowościach (na przykład, w Brwinowie lub okolicznych wsiach); najwyższe stawki obowiązują dla apartamentów o podwyższonym standardzie ulokowanych w środkowej części Pruszkowa.

Ceny wskazane w ogłoszeniu deweloperskim z reguły zawierają już podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu kupowanego lokalu i wynosi 8% lub 23%. Innego podatku – w tym podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) – przy zakupie nieruchomości od dewelopera nie płacimy.

Ceny nowych mieszkań Pruszkowa

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍8 689 zł
od ‍350 000 zł
3-pokojowe
od ‍6 923 zł
od ‍549 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 197 zł
od ‍580 000 zł