Nowe mieszkania Ożarów Mazowiecki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Ożarów Mazowiecki
14 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Ożarowie Mazowieckim

Ożarów Mazowiecki znajduje się na zachodnim przedmieściu Warszawy, od granicy miasta dzieli go zaledwie 5 kilometrów. Taka lokalizacja nie mogła nie sprawić, by miasto stało się popularną destynacją dla osób, które chcą zamieszkać w pobliżu stolicy. Naturalną odpowiedzią na popyt są więc nowe inwestycje.

Ożarów Mazowiecki wyróżnia się kameralnością i dobrym zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej, a infrastruktura nie wywołuje zastrzeżeń. Rozbudowana sieć transportu publicznego oraz bliskość kluczowych arterii drogowych czyni miasto dogodnym punktem na mapie zarówno dla właścicieli samochodów, jak i osób niezmotoryzowanych.

Co buduje się w Ożarowie Mazowieckim?

W ofercie nieruchomości od dewelopera realizowanych w Ożarowie Mazowieckim znajdziemy różnorodne inwestycje: tradycyjne osiedla wielorodzinne składające się z kilku bloków, przeważnie o niskiej zabudowie, nowe budynki mieszkalno-usługowe, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie, wille miejskie oraz inwestycje zrealizowane w koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego.

Wszystkie realizacje wyróżniają się nowoczesną stylistyką i są wyposażone w dodatkową wewnątrzosiedlową infrastrukturę, której charakter różni się w zależności od klasy nieruchomości.

Gdzie w Ożarowie Mazowieckim powstają nowe mieszkania?

Ożarów Mazowiecki oferuje mieszkania z rynku pierwotnego zarówno w okolicach centrum, jak i na obrzeżach, a także w otaczających miasto kameralnych miejscowościach. Dużo nowych inwestycji jest realizowanych w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Ołtarzew, Osiedle Poniatowskiego i Osiedle Zientarówka.

Lokalizacja na mapie miasta warunkuje charakter inwestycji – osiedla zlokalizowane w centrum stylistycznie i funkcjonalnie nawiązują do wielkomiejskiej zabudowy, te zaś położone na obrzeżach są kameralne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne osiedla wznoszone w Ożarowie Mazowieckim są wyposażane w różnego rodzaju udogodnienia – do podstawowych należą zwłaszcza dobrze zagospodarowany teren, przemyślane strefy parkingowe (w tym – podziemne hale garażowe, a w wybranych inwestycjach również indywidualne garaże), pomieszczenia do przechowywania rowerów, indywidualne schowki lokatorskie, windy w wielokondygnacyjnych budynkach, wspólne strefy relaksu dla mieszkańców, place zabaw dla dzieci.

W poszczególnych inwestycjach przewidziano są też strefy aktywnego wypoczynku, na przykład, siłownie pod chmurką, oraz lokale handlowo-usługowe usytuowane na parterach budynków mieszkalnych. Wybrane osiedla są objęte ochroną lub/i monitoringiem.

Mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim; poszczególne firmy budowlane oferują też gotowe mieszkania, wykończone pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Ożarowie Mazowieckim?

Nieruchomości realizowane na potrzeby inwestycyjne to jeden z sektorów, który obecnie zasila rynek pierwotny. Ożarów Mazowiecki zaś jest lokalizacją przyjazną inwestorom – przede wszystkim ze względu na swoje położenie względem Warszawy. Podczas gdy w Warszawie ceny nieruchomości są rekordowe w skali kraju, oferta mieszkań od dewelopera w otaczających ją kameralnych miasteczkach jest całkiem przystępna.

Mieszkaniowy charakter Ożarowa Mazowieckiego pozwala liczyć na stabilny popyt na wynajem długoterminowy, a stały wzrost cen nieruchomości będący ogólnopolską tendencją czyni inwestycję w mieszkania pewną lokatą kapitału oraz sposobem jego pomnożenia.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Ożarowie Mazowieckim?

Mieszkanie deweloperskie w Ożarowie Mazowieckim kupimy w cenie odczuwalnie niższej, niż w oddalonych o zaledwie 5 kilometrów warszawskich dzielnicach. Wśród ogłoszeń o sprzedaży znajdziemy też dużo ofert z dolnej półki cenowej. Te najniższe stawki z reguły dotyczą nieruchomości w inwestycjach o charakterze jednorodzinnym.

Ceny wskazane przez deweloperów zawierają już podatek VAT (8% dla lokali poniżej 150 m2 i 23% dla apartamentów o większym metrażu), a kupując mieszkanie z pierwszej ręki nie płacimy podatku PCC (2% od całości), który jest obowiązkowy przy zakupie z rynku wtórnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Ożarowa Mazowieckiego

Warszawa i okoliceod ‍12 351 zł / m2
Piastówod ‍10 290 zł / m2
Pruszkówod ‍8 781 zł / m2
Błonieod ‍7 680 zł / m2