Mieszkania w nowych inwestycjach Radzymina

Rynek pierwotny Radzymin ― inwestycje deweloperskie
Cena / m2
Cena / m2
4 987
5 463
4 987 5 463
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
0 Inwestycji
2-pokojowe
2 Inwestycji
3-pokojowe
3 Inwestycji
4+ -pokojowe
3 Inwestycji
Domy
4 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
4 Inwestycji
Dostępne od 2022
7 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Radzyminie

Radzymin znajduje się w powiecie wołomińskim i jest oddalony od granic Warszawy o około 17 kilometrów. Tak dogodne położenie względem stolicy czyni to kameralne miasto atrakcyjnym celem dla osób, które są związane z Warszawą zawodowo, ale wolą mieszkać w oddali od wielkomiejskiego zgiełku. Wysoki popyt na mieszkania potęguje działalność deweloperską, i na terenie miasta regularnie powstają inwestycje.

Radzymin należy do Aglomeracji Warszawskiej i obecnie jest zamieszkiwany przez ponad 12 tysięcy osób. Od centrum powiatowego – Wołomina – dzieli go blisko 10 km. Miasto posiada autonomiczną, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i jest dobrze skomunikowane z głównymi punktami docelowymi województwa.

Co buduje się w Radzyminie?

Nowe osiedla powstające w Radzyminie są dość różnorodne pod względem charakteru i specyfiki. Część z nich to tradycyjne osiedla wielorodzinne, w których skład wchodzą bloki o różnorodnych układach i wysokości najczęściej nieprzekraczającej 4 kondygnacji. Dość często buduje się też inwestycje nawiązujące do koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego – kompleksy segmentów mieszkalnych, w których są zaprojektowane osobne apartamenty. Wśród realizowanych w Radzyminie osiedli są też inwestycje o podwyższonym standardzie wykończenia.

Gdzie w Radzyminie powstają nowe mieszkania?

Radzymin jest terenem działalności dla wielu mazowieckich oraz lokalnych, wołomińskich deweloperów, a dość duże zasoby działek inwestycyjnych w obrębie miasta pozwalają realizować inwestycje w różnorodnych częściach miejscowości. Największą aktywność deweloperską obserwujemy obecnie we wschodniej części miasta, a zwłaszcza w obrębie pomiędzy ulicami Juliusza Słowackiego, Wołomińską oraz Janusza Korczaka. Tak dużą popularność ta część Radzymina zawdzięcza między innymi bliskości Trasy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 (część drogi ekspresowej S8) – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych prowadzących w kierunku Warszawy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Osiedla mieszkalne realizowane w obrębie Radzymina charakteryzują się dobrą, przemyślaną wewnętrzną infrastrukturą, która potrafi sprostać wymaganiom nabywców. Do obowiązkowych elementów wewnętrznego zagospodarowania osiedli należą:

  • wystarczająca liczba miejsc parkingowych (podziemnych oraz naziemnych);
  • zielone nasadzenia i elementy małej architektury na terenie osiedla;
  • place zabaw, strefy aktywnego wypoczynku, zielone dziedzińce w obrębie inwestycji;
  • nowoczesne cichobieżne windy w blokach;
  • różnorodne pomieszczenia do przechowywania – wspólne rowerownie i wózkarnie, oraz indywidualne schowki lokatorskie;
  • powierzchnia na lokale handlowe i usługowe zaprojektowana na poziomie parteru w budynkach mieszkalnych.

Mieszkanie deweloperskie jest z reguły wyposażone we wszelkie niezbędne media oraz posiada dodatkową powierzchnię w postaci balkonu, tarasu, loggii lub ogródka w przypadku mieszkań parterowych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Radzyminie?

Stabilność mieszkaniówki, ciągły wzrost cen nieruchomości oraz perspektywy dochodów – oto niecały szereg czynników, które zachęcają coraz więcej osób do inwestowania w rynek pierwotny. Radzymin przyciąga zarówno swoją dostępnością cenową – tutejsze stawki deweloperskie są nawet kilkakrotnie niższe, niż stołeczne. Położenie miasta względem stolicy jest jednym z kluczowych kart przetargowych – dojazd do Warszawy nie sprawia żadnych problemów, co dodatkowo podnosi wartość radzymińskich nieruchomości. Posiadaną nieruchomość możemy z sukcesem wynajmować, generując stabilny dochód pasywny. Z roku na rok mieszkanie zyskuje na wartości w skali do kilkunastu procent, co oznacza dodatkowe przekonujące zyski z ponownej sprzedaży.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Radzyminie?

Ceny nowych nieruchomości w Radzyminie można scharakteryzować jako przystępne – obecnie mieszczą się w średnim pułapie cenowym, jednak stawki powoli idą w górę. Mimo to, Radzymin pozostaje kilkakrotnie tańszy, niż Warszawa, przy czym standard realizowanych inwestycji potrafi dorównać stołecznym nieruchomościom średniej klasy. Stawki deweloperskie są wskazane z uwzględnieniem podatku VAT, który ulega zwrotowi w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego na firmę lub na osobę prywatną.