Mieszkania w nowych inwestycjach Mińska Mazowieckiego

Rynek pierwotny Mińsk Mazowiecki ― inwestycje deweloperskie
Cena / m2
Cena / m2
5 950
6 800
5 950 6 800
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
4 Inwestycji
2-pokojowe
5 Inwestycji
3-pokojowe
8 Inwestycji
4+ -pokojowe
6 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
5 Inwestycji
Dostępne od 2022
5 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
3 Inwestycji
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Mińsku Mazowieckim

Mińsk Mazowiecki należy do aglomeracji warszawskiej, leży blisko 30 kilometrów od wschodniej granicy miasta. Takie położenie czyni go atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Jest to samodzielna jednostka administracyjna, miasto powiatowe i ważny węzeł komunikacyjny. Obecnie Mińsk Mazowiecki jest zamieszkiwany przez około 41 tysięcy osób, i populacja miasta wciąż rośnie. Działają tu lokalni i regionalni deweloperzy realizujący nowe inwestycje.

Mińsk Mazowiecki prężnie się rozwija, posiada autonomiczną, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i przyciąga biznes.

Co buduje się w Mińsku Mazowieckim?

Obecnie na terenie Mińska Mazowieckiego realizuje się różne nieruchomości deweloperskie, które łączą charakterystyczne cechy:

  • są to głównie nieruchomości wielorodzinne;
  • stylistyka nowych inwestycji jest nowoczesna;
  • wysokość wznoszonych budynków najczęściej nie przekracza 5 kondygnacji.

W ofercie znajdziemy nowe budynki mieszkalno-usługowe, wielorodzinne osiedla, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie, rozległe inwestycje składające się z kameralnych, realizowanych etapowo bloków mieszkalnych.

Trafiają się też inwestycje wykonane w koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego – kompleksy domów szeregowych, w których obrębie dostępne są osobne segmenty mieszkalne oraz apartamenty zaprojektowane na poszczególnych kondygnacjach takich segmentów.

Gdzie w Mińsku Mazowieckim powstają nowe mieszkania?

Mińsk Mazowiecki jest placówką wielu lokalnych firm deweloperskich, które aktywnie oswajają dostępne pod nową zabudowę tereny inwestycyjne. Toteż nowe inwestycje spotkamy w różnych częściach miasta – w okolicach centrum (na wysokości ulicy Warszawskiej), w południowej części miasta i otoczeniu tamtejszych terenów zielonych, w rejonie osiedla Serbinów.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura i odpowiedni standard wykonania to cechy, które charakteryzują nieruchomości produkowane przez rynek pierwotny. Mińsk Mazowiecki oferuje nabywcom inwestycje o stosownych udogodnieniach, zwłaszcza takich jak:

  • różnorodne miejsca parkingowe – naziemne stanowiska, podziemne hale, wiaty, indywidualne garaże;
  • dobre zagospodarowanie terenu osiedla – nasadzenia roślinne, oświetlenie, mała architektura, drogi dojazdowe i chodniki;
  • strefy wypoczynku – dziedzińce, patia, alejki spacerowe, place zabaw;
  • cichobieżne windy w budynkach;
  • indywidualne komórki, piwnice, rowerownie i inne pomieszczenia do przechowywania;
  • lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych.

Większość mieszkań jest sprzedawanych w stanie deweloperskim; niektóre firmy deweloperskie oferują też kompleksowe usługi wykończenia lokali pod klucz. We wszystkich mieszkaniach zaprojektowano podstawowe instalacje i media. 

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Mińsku Mazowieckim?

Mieszkanie deweloperskie to nie tylko sprawdzony sposób na ulokowanie oszczędności, ale również możliwość pomnożenia kapitału – główną przyczyną jest nieustanny wzrost cen mieszkań w całym kraju, a szczególnie w jego najatrakcyjniejszych lokalizacjach. Mińsk Mazowiecki zapewne do takich należy – z powodu strategicznego położenia względem stolicy.

Poza tym, miasto jest chętnie zamieszkiwane przez różne grupy osób, co pozwala liczyć na stałe dochody z wynajmu długoterminowego, a wybór dostępnych na sprzedaż nieruchomości od dewelopera jest dość szeroki. Z kolei ceny nowych mieszkań w Mińsku Mazowieckim są dość przystępne, co obniża próg wejścia w inwestycję.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Mińsku Mazowieckim?

Ceny nowych nieruchomości w Mińsku Mazowieckim kształtują się na średnim poziomie i są poniekąd trzy-cztery razy niższe, niż w Warszawie. Najdroższe są apartamenty w pobliżu centrum miasta, a najtańsze – lokale w kameralnych inwestycjach na jego obrzeżach oraz w obrębie sąsiadujących wsi.

W cenie lokalu od dewelopera jest zawarty podatek VAT, który ulega zwrotowi przy zakupie nieruchomości w celach inwestycyjnych. W przypadku kupna mieszkania na rynku pierwotnym jesteśmy zwolnieni z obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych (który obowiązuje przy zakupie nieruchomości z drugiej ręki i wynosi 2% od kwoty transakcji).

Ceny nowych mieszkań Mińska Mazowieckiego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍7 239 zł
od ‍219 146 zł
2-pokojowe
od ‍6 299 zł
od ‍262 836 zł
3-pokojowe
od ‍5 949 zł
od ‍376 187 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 949 zł
od ‍478 558 zł