Nowe mieszkania Siedlce

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
9 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Siedlcach

Siedlce znajdują się we wschodniej części województwa mazowieckiego i są miastem powiatowym o autonomicznej infrastrukturze administracyjnej, gospodarczej i usługowej. Od wschodniej granicy są oddalone o około 65 kilometrów. Obecnie w obrębie miasta są realizowane różnego rodzaju nowe inwestycje.

Siedlce wyróżniają się kameralnością i posiadają dużo terenów zieleni, a także rozwiniętą infrastrukturę edukacyjną, medyczną oraz kulturową. Jest to czwarte miasto w województwie mazowieckim pod względem liczby ludności, i populacja miasta wzrasta.

Co buduje się w Siedlcach?

W aktualnej ofercie deweloperskiej Siedlec znajdziemy głównie inwestycje wielorodzinne. Są to wolnostojące budynki mieszkalne o minimalistycznej architekturze, osiedla wielorodzinne, w tym rozległe i realizowane etapowo, oraz kompleksy mieszkalne o podwyższonym standardzie wykończenia. Większość nowych budynków posiada wysokość do 5-6 kondygnacji.

Deweloperzy działający w Siedlcach wdrażają innowacyjne rozwiązania techniczne podnoszące efektywność energetyczną mieszkań oraz promujące zasady ekologicznego budownictwa.

Gdzie w Siedlcach powstają nowe mieszkania?

Siedlce są obszarem działalności przeważnie regionalnych i lokalnych deweloperów, a nowe osiedla powstają w różnych częściach miasta.

Mieszkanie deweloperskie kupimy w pobliżu centrum (w okolicach Śródmieścia), w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Osiedle Orlicz-Dreszera, Osiedle Warszawska, Osiedle Wyszyńskiego, Gęsi Borek. Deweloperzy wybierają przeważnie lokalizacje wyróżniające się rozwiniętą okoliczną infrastrukturą, ale też często realizują osiedla w kameralnej okolicy – na przykład, w otulinie zieleni w pobliżu Zalewu nad Muchawką.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i dodatkowe udogodnienia to przekonujące argumenty, dla których nabywcy wybierają nie używane mieszkania, lecz rynek pierwotny. Siedle posiadają w swojej ofercie inwestycje wyposażone we wszelkiego rodzaju udogodnienia. Do obowiązkowych elementów wyposażenia osiedli zaliczamy:

  • dobrze zagospodarowany teren – zielone nasadzenia, chodniki i drogi dojazdowe, oświetlenie, obiekty małej architektury;
  • ogrodzenie terenu;
  • naziemne stanowiska oraz podziemne hale garażowe, rzadziej – indywidualne garaże w bryle budynku;
  • schowki lokatorskie oraz pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów;
  • udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności.

W wielu inwestycjach wielorodzinnych działają lokale handlowo-usługowe, ulokowane na parterze budynków mieszkalnych.

Mieszkania są oddawane do użytku w stanie deweloperskim i uzupełnione w dodatkową powierzchnię – może to być balkon, loggia, taras bądź też ogródek w przypadku mieszkania na parterze. Do mieszkań są doprowadzone wszelkie niezbędne media i instalacje.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Siedlcach?

Nieruchomości są uznane za jeden z najpewniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na inwestowanie. Ceny mieszkań nieustannie rosną, i tej tendencji nie są w stanie zachwiać żadne zawirowania na rynku. Siedlce mogą być dobrą destynacją dla inwestora z kilku powodów:

  • znajdują się dość blisko Warszawy, co czyni to miasto bardzo perspektywicznym obszarem inwestycyjnym;
  • posiadają wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę i kameralny charakter;
  • ceny nowych mieszkań są dużo niższe, niż w Warszawie bądź też miejscowościach położonych nieco bliżej stolicy;
  • standard realizowanych w Siedlcach nieruchomości jest wysoki i może zadowolić potrzeby różnych grup mieszkańców.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Siedlcach?

Obecnie ceny nowych mieszkań w Siedlcach nie wykraczają poza granice średniego pułapu cenowego. Oznacza to, że stawki tutaj są kilkukrotnie niższe, niż w stolicy. Wskazane przez deweloperów ceny zawierają podatek VAT w wysokości 8% (mieszkania do 150 metrów kwadratowych) lub 23% (apartamenty o większej powierzchni). Podatek PCC (od czynności cywilnoprawnych) nie obowiązuje w przypadku kupna mieszkania z pierwszej ręki i dotyczy jedynie transakcji na rynku wtórnym.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Siemiatyczeod ‍4 000 zł / m2
Mińsk Mazowieckiod ‍7 150 zł / m2
Garwolinod ‍5 770 zł / m2
Otwockod ‍7 988 zł / m2
Sulejówekod ‍8 200 zł / m2
Zielonkaod ‍8 011 zł / m2
Dęblinod ‍5 100 zł / m2
Góra Kalwariaod ‍6 434 zł / m2
Kobyłkaod ‍7 398 zł / m2