Nowe mieszkania Puławy

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Puławach

Puławy znajdują się w obrębie województwa lubelskiego, niedaleko granicy z Mazowszem. Leży na Wisłą i jest największym miastem nad tą rzeką ulokowanym pomiędzy Warszawą a Krakowem. Jest to autonomiczny ośrodek przemysłowy, naukowy, turystyczny i kulturowy, posiada bogate dziedzictwo historyczne i jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Działają tu liczne firmy deweloperskie wznoszące nowe inwestycje.

Puławy są zaludnione przez około 47 tysięcy mieszkańców i mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową i handlową. W pobliżu miasta leżą rozległe tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Co buduje się w Puławach?

Rynek pierwotny Puław przebywa pod wyraźnym wpływem tendencji nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego – na terenie miasta powstają głównie inwestycje wielorodzinne o modernistycznej stylistyce. Są to:

 • wolnostojące apartamentowce o zapleczu usługowym i podwyższonym standardzie wykończenia;
 • kompleksy mieszkalne o wysokim standardzie i dodatkowych udogodnieniach infrastrukturalnych;
 • nowe osiedla budynków wielorodzinnych z przynależnym terenem;
 • kameralne kompleksy nowych apartamentów wykonane w nawiązaniu do koncepcji willi miejskich.

Wszystkie inwestycje są wznoszone według aktualnych standardów nowego budownictwa mieszkaniowego, z użyciem ekologicznych i energooszczędnych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Dominującym stylem architektonicznym jest nowoczesny z elementami minimalizmu.

Gdzie w Puławach powstają nowe mieszkania?

Puławy mają dość dużo potencjalnych terenów inwestycyjnych do zaoferowania, więc deweloperzy usiłują oswoić najatrakcyjniejsze z tych obszarów. Obecnie najbardziej aktywną działalność deweloperską zaobserwowano w takich częściach Puław, jak:

 • Osiedle Czartoryskich (między innymi, okolice parku i linii brzegowej Wisły);
 • obszary Górna Niwa i Osiedle Niwa (w otulinie lokalnych terenów zielonych);
 • pogranicze dzielnic Las-Ruda i Ruda Czechowska.

Niezależne od ulokowania na mapie, realizowane inwestycje wyróżniają się nowoczesnością i mają wielorodzinny charakter.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia oraz dobry standard wykonania – to cechy, wyróżniające nieruchomości realizowane przez rynek pierwotny. Puławy oferują inwestycje o wszelkich niezbędnych elementach wewnętrznej infrastruktury:

 • do dyspozycji mieszkańców są różnorodne miejsca parkingowe (podziemne, naziemne, w indywidualnych boksach garażowych), których liczba jest równa  lub przewyższa liczbę mieszkań;
 • teren inwestycji jest zaaranżowany i wyposażony w osobne strefy relaksu dla mieszkańców, a także place zabaw dla najmłodszych;
 • w budynkach zamontowano windy i wyodrębniono pomieszczenia do przechowywania (schowki lokatorskie, wózkownie, rowerownie);
 • na parterach bloków często funkcjonują lokale handlowe i usługowe.

Mieszkanie deweloperskie w Puławach najczęściej kupimy bez wykończenia, ale ze wszystkimi niezbędnymi mediami. Ponadto w niektórych osiedlach stosowane są innowacyjne rozwiązania, takie jak system inteligentnego domu. Do mieszkań są z reguły przynależne balkony, tarasy, prywatne ogródki lub loggie.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Puławach?

Nieruchomości stają się coraz bardziej popularną wśród Polaków formą inwestowania, ponieważ rynek mieszkaniowy utrzymuje tendencję wzrostową nawet w obliczu kryzysów i zawirowań gospodarczych. Mieszkanie potrafi nie tylko uchronić kapitał przed inflacją, ale też go zwiększyć, gdyż ceny nieruchomości rosną z roku na rok, poniekąd w skali do kilkunastu procent. Puławy są atrakcyjne dla inwestora pod wieloma względami – znajdują się w strategicznym miejscu, wyróżniają się dynamicznym rozwojem, oferują stosunkowo niskie ceny nieruchomości przy wysokim standardzie, rokują perspektywy stabilnego dochodu z wynajmu długoterminowego. Te i inne powody skłaniają ku inwestowaniu w mieszkania deweloperskie na terenie tego miasta.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Puławach?

Obecnie ceny nowych mieszkań w Puławach mieszczą się w granicach średniej półki cenowej, przy czym standard niektórych inwestycji jest dość wysoki. W cenę wliczono już podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu mieszkania i może wynosić 8% lub 23%; podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku mieszkań od dewelopera nie obowiązuje.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Lublinod ‍8 577 zł / m2
Radomod ‍6 837 zł / m2
Garwolinod ‍5 770 zł / m2
Świdnikod ‍8 800 zł / m2
Góra Kalwariaod ‍6 900 zł / m2
Skarżysko-Kamiennaod ‍6 850 zł / m2
Siedlceod ‍7 625 zł / m2
Mińsk Mazowieckiod ‍8 133 zł / m2
Otwockod ‍8 744 zł / m2
Józefosławod ‍8 707 zł / m2
Nowa Wolaod ‍8 300 zł / m2
Zamienieod ‍10 300 zł / m2
Sulejówekod ‍9 800 zł / m2
Zielonkaod ‍8 011 zł / m2
Warszawaod ‍14 717 zł / m2
Końskieod ‍6 500 zł / m2
Kielceod ‍7 268 zł / m2
Ząbkiod ‍9 622 zł / m2
Pruszkówod ‍9 993 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Lublinod ‍265 300 zł
Radomod ‍269 225 zł
Świdnikod ‍379 298 zł
Skarżysko-Kamiennaod ‍299 000 zł
Siedlceod ‍431 296 zł
Mińsk Mazowieckiod ‍248 514 zł
Józefosławod ‍511 251 zł
Nowa Wolaod ‍462 090 zł
Zamienieod ‍479 080 zł
Sulejówekod ‍376 992 zł
Zielonkaod ‍322 900 zł
Warszawaod ‍68 zł
Kielceod ‍211 500 zł
Ząbkiod ‍285 456 zł
Otrębusyod ‍758 000 zł
Pruszkówod ‍535 460 zł