Nowe mieszkania Puławy

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Puławach

Puławy znajdują się w obrębie województwa lubelskiego, niedaleko granicy z Mazowszem. Leży na Wisłą i jest największym miastem nad tą rzeką ulokowanym pomiędzy Warszawą a Krakowem. Jest to autonomiczny ośrodek przemysłowy, naukowy, turystyczny i kulturowy, posiada bogate dziedzictwo historyczne i jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Działają tu liczne firmy deweloperskie wznoszące nowe inwestycje.

Puławy są zaludnione przez około 47 tysięcy mieszkańców i mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową i handlową. W pobliżu miasta leżą rozległe tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Co buduje się w Puławach?

Rynek pierwotny Puław przebywa pod wyraźnym wpływem tendencji nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego – na terenie miasta powstają głównie inwestycje wielorodzinne o modernistycznej stylistyce. Są to:

 • wolnostojące apartamentowce o zapleczu usługowym i podwyższonym standardzie wykończenia;
 • kompleksy mieszkalne o wysokim standardzie i dodatkowych udogodnieniach infrastrukturalnych;
 • nowe osiedla budynków wielorodzinnych z przynależnym terenem;
 • kameralne kompleksy nowych apartamentów wykonane w nawiązaniu do koncepcji willi miejskich.

Wszystkie inwestycje są wznoszone według aktualnych standardów nowego budownictwa mieszkaniowego, z użyciem ekologicznych i energooszczędnych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Dominującym stylem architektonicznym jest nowoczesny z elementami minimalizmu.

Gdzie w Puławach powstają nowe mieszkania?

Puławy mają dość dużo potencjalnych terenów inwestycyjnych do zaoferowania, więc deweloperzy usiłują oswoić najatrakcyjniejsze z tych obszarów. Obecnie najbardziej aktywną działalność deweloperską zaobserwowano w takich częściach Puław, jak:

 • Osiedle Czartoryskich (między innymi, okolice parku i linii brzegowej Wisły);
 • obszary Górna Niwa i Osiedle Niwa (w otulinie lokalnych terenów zielonych);
 • pogranicze dzielnic Las-Ruda i Ruda Czechowska.

Niezależne od ulokowania na mapie, realizowane inwestycje wyróżniają się nowoczesnością i mają wielorodzinny charakter.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Stosowne udogodnienia oraz dobry standard wykonania – to cechy, wyróżniające nieruchomości realizowane przez rynek pierwotny. Puławy oferują inwestycje o wszelkich niezbędnych elementach wewnętrznej infrastruktury:

 • do dyspozycji mieszkańców są różnorodne miejsca parkingowe (podziemne, naziemne, w indywidualnych boksach garażowych), których liczba jest równa  lub przewyższa liczbę mieszkań;
 • teren inwestycji jest zaaranżowany i wyposażony w osobne strefy relaksu dla mieszkańców, a także place zabaw dla najmłodszych;
 • w budynkach zamontowano windy i wyodrębniono pomieszczenia do przechowywania (schowki lokatorskie, wózkownie, rowerownie);
 • na parterach bloków często funkcjonują lokale handlowe i usługowe.

Mieszkanie deweloperskie w Puławach najczęściej kupimy bez wykończenia, ale ze wszystkimi niezbędnymi mediami. Ponadto w niektórych osiedlach stosowane są innowacyjne rozwiązania, takie jak system inteligentnego domu. Do mieszkań są z reguły przynależne balkony, tarasy, prywatne ogródki lub loggie.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Puławach?

Nieruchomości stają się coraz bardziej popularną wśród Polaków formą inwestowania, ponieważ rynek mieszkaniowy utrzymuje tendencję wzrostową nawet w obliczu kryzysów i zawirowań gospodarczych. Mieszkanie potrafi nie tylko uchronić kapitał przed inflacją, ale też go zwiększyć, gdyż ceny nieruchomości rosną z roku na rok, poniekąd w skali do kilkunastu procent. Puławy są atrakcyjne dla inwestora pod wieloma względami – znajdują się w strategicznym miejscu, wyróżniają się dynamicznym rozwojem, oferują stosunkowo niskie ceny nieruchomości przy wysokim standardzie, rokują perspektywy stabilnego dochodu z wynajmu długoterminowego. Te i inne powody skłaniają ku inwestowaniu w mieszkania deweloperskie na terenie tego miasta.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Puławach?

Obecnie ceny nowych mieszkań w Puławach mieszczą się w granicach średniej półki cenowej, przy czym standard niektórych inwestycji jest dość wysoki. W cenę wliczono już podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu mieszkania i może wynosić 8% lub 23%; podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku mieszkań od dewelopera nie obowiązuje.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Dęblinod ‍5 100 zł / m2
Lublinod ‍8 218 zł / m2
Radomod ‍6 837 zł / m2
Garwolinod ‍5 770 zł / m2
Świdnikod ‍7 400 zł / m2
Góra Kalwariaod ‍6 434 zł / m2
Skarżysko-Kamiennaod ‍6 850 zł / m2
Siedlceod ‍7 340 zł / m2
Mińsk Mazowieckiod ‍7 150 zł / m2