Nowe mieszkania Skarżysko-Kamienna

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
5 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Skarżysku-Kamiennej

Skarżysko-Kamienna znajduje się w północnej części województwa świętokrzyskiego, tuż przy granicy z województwem mazowieckim. Leży na drodze między Kielcami i Radomiem – dojazd do każdego z tych miast zajmuje blisko pół godziny. Przez miasto przebiegają kluczowe arterie komunikacyjne – droga ekspresowa S7 oraz droga krajowa nr 42.

Jest to ważny ośrodek przemysłowy i gospodarczy, a także kluczowy węzeł drogowy i kolejowy. Atrakcyjne położenie oraz rozwinięta infrastruktura sprawiają, że na terenie miasta z roku na rok powstają nowe inwestycje.

Skarżysko-Kamienna zajmuje powierzchnię blisko 64 kilometrów kwadratowych, a ludność miasta wynosi około 44 000 osób.

Co buduje się w Skarżysku-Kamiennej?

Na mapie miasta znajdziemy głównie wielorodzinne modernistyczne inwestycje mieszkaniowe. Są to:

 • wolnostojące bloki mieszkalne o zapleczu usługowym;
 • kameralne apartamentowce o niskiej zabudowie (maksymalnie 3 piętra);
 • inwestycje o podwyższonym standardzie;
 • zespoły budynków wielorodzinnych realizowane w mieszkaniowych dzielnicach.

Niektóre z tych realizacji wyróżniają się podwyższonym standardem wykończenia oraz posiadają towarzyszącą infrastrukturę.

Inwestycje są wznoszone głównie w minimalistycznym nowoczesnym stylu, z użyciem ekologicznych i energooszczędnych materiałów budowlanych. Deweloperzy również stopniowo wdrażają innowacyjne technologiczne rozwiązania.

Gdzie w Skarżysku-Kamiennej powstają nowe mieszkania?

Skarżysko-Kamienna jest położone na pograniczu dwóch województw, co pozwala deweloperom z obu regionów aktywnie działać w obrębie miasta. Nowe inwestycje mieszkaniowe są budowane w takich częściach miasta, jak Osiedle Żeromskiego, Osiedle Kolejowe, Osiedle Odrodzenia, Przylesie i Place. Każda z tych części miasta jest dość urbanistyczna, toteż wszystkie wznoszone tu inwestycje nawiązują do charakteru zabudowy wielkomiejskiej. Deweloperzy wybierają dostępne lokalizacje o rozwiniętej okolicznej infrastrukturze – handlowej, usługowej, oświatowej i zdrowotnej.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje mieszkaniowe realizowane w Skarżysku-Kamiennej posiadają różnego rodzaju udogodnienia:

 • naziemne i podziemne parkingi oraz indywidualne garaże;
 • zagospodarowany teren osiedli, nasadzenia roślin, obiekty małej architektury, ciągi pieszo-jezdne i elementy oświetlenia;
 • place zabaw dla dzieci i strefy relaksu dla mieszkańców;
 • udogodnienia podnoszące poziom bezpieczeństwa (ogrodzenie, monitoring);
 • indywidualne schowki lokatorskie, wózkownie, rowerownie;
 • nowoczesne windy oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością;
 • lokale usługowe na parterze.

Osiedla są coraz częściej projektowane tak, by ograniczyć ruch samochodowy na terenie kompleksu mieszkalnego oraz wygospodarować pełnowartościowe zielone strefy rekreacyjne.

Mieszkania wyróżniają się różnorodnością układów i powierzchni, obowiązkowym elementem jest też powierzchnia rekreacyjna (balkony, loggie, ogródki, tarasy) oraz nowoczesne instalacje. Są oddawane do użytku przeważnie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Skarżysku-Kamiennej?

Mieszkanie deweloperskie to nie tylko pewna lokata kapitału, ale również potencjalne źródło stałego dochodu z wynajmu długoterminowego. Położenie Skarżyska-Kamiennej jest dość atrakcyjne, by stanowić przedmiot zainteresowania dla inwestorów w nieruchomości – przy tym obecnie ceny nowych mieszkań w mieście są dość przystępne, ale tendencja do wzrostu cen jest oczywista. Właściciel mieszkania może spodziewać się nawet kilkunastoprocentowego wzrostu wartości lokalu w skali roku, a doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że jednym z najstabilniejszych sektorów gospodarki jest właśnie rynek pierwotny. Skarżysko-Kamienna zaś oferuje dość duży wybór mieszkań w całkiem przystępnych cenach, co czyni miasto potencjalnie dobrym celem inwestycyjnym.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Skarżysku-Kamiennej?

Ceny nieruchomości od dewelopera w Skarżysku-Kamiennej obecnie utrzymują się na średnim poziomie. Są odczuwalnie niższe, niż w większych miastach obu województw – świętokrzyskiego i mazowieckiego, a standard wykonywanych nieruchomości pozostaje na wysokim poziomie. Ceny są wskazane wraz z podatkiem VAT w wysokości 8% lub 23%. Podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku mieszkań z pierwszej ręki nie obowiązuje.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Kielceod ‍7 381 zł / m2
Końskieod ‍6 500 zł / m2
Radomod ‍6 837 zł / m2
Busko-Zdrójod ‍6 520 zł / m2
Tomaszów Mazowieckiod ‍5 900 zł / m2
Puławyod ‍5 975 zł / m2
Dęblinod ‍5 100 zł / m2
Piotrków Trybunalskiod ‍6 100 zł / m2
Kazimierza Wielkaod ‍9 300 zł / m2
Góra Kalwariaod ‍6 434 zł / m2