Nowe mieszkania Tomaszów Mazowiecki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszów Mazowiecki jest oddalony od Łodzi o około 77 km i leży w strategicznym punkcie województwa łódzkiego – bliskość drogi ekspresowej S8 pozwala na dogodny dojazd zarówno do Warszawy, jak i w kierunku Częstochowy. Jest to ważny ośrodek gospodarczy i biznesowy, siedziba wielu firm i chętnie wybierana destynacja do zamieszkania. Na terenie miasta działają regionalni deweloperzy, regularnie wznoszący nowe inwestycje.

Tomaszów Mazowiecki jest czwartym co do ludności miastem województwa, odbywają się tutaj różnorodne wydarzenia kulturowe i sportowe przyciągające turystów oraz posiada autonomiczne zaplecze naukowo-edukacyjne.

Co buduje się w Tomaszowie Mazowieckim?

Wśród nowych realizacji mieszkaniowych w Tomaszowie Mazowieckim znajdziemy następujące inwestycje:

  • klasyczne wielorodzinne osiedla, przeważnie o niskiej zabudowie i stosownej wewnętrznej infrastrukturze;
  • wolnostojące bloki mieszkalne, często o kameralnym charakterze;
  • osiedla o podwyższonym standardzie wykończenia.

Wszystkie realizacje są wykonane z dotrzymaniem wymogów dotyczących nowego budownictwa mieszkaniowego, oraz z uwzględnieniem najnowszych standardów efektywności energetycznej.

Gdzie w Tomaszowie Mazowieckim powstają nowe mieszkania?

Nowe osiedla powstają w różnych częściach miasta – w północno-wschodniej i wschodniej części (między innymi w obrębie jednostek administracyjny Cekanów i Tomaszówek), na południu Tomaszowa (zwłaszcza w rejonie Osiedla Kanonierów, Osiedla Majora Hubala III i Osiedla Majora Hubala I), a także na przedmieściach, między innymi w kierunku Dąbrowy. Coraz więcej terenów Tomaszowa Mazowieckiego jest objętych planami modernizacji, w tym przy udziale firm budowlanych realizujących inwestycje mieszkaniowe, więc geografia działalności deweloperskiej ciągle się poszerza.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i stosowne udogodnienia to cechy wyróżniające inwestycje produkowane przez rynek pierwotny – Tomaszów Mazowiecki pod tym względem nie ustępuje dużym miastom, gdyż w tutejszej ofercie nieruchomości znajdujemy nowe osiedla o pełnym zagospodarowaniu. Do podstawowych elementów wewnętrznej infrastruktury nowych inwestycji należą:

  • aranżacje roślinne, mała architektura, chodniki, ciągi jezdne;
  • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności;
  • windy w blokach;
  • place zabaw dla najmłodszych oraz wspólne strefy wypoczynku dla mieszkańców;
  • różnego rodzaju miejsca parkingowe – naziemne stanowiska, podziemne hale garażowe, indywidualne garaże w bryle budynku;
  • pomieszczenia do przechowywania – wspólne i indywidualne.

Część osiedli posiada ogrodzony teren, poniekąd też objęty ochroną lub/i monitoringiem. Jeśli chodzi o wyposażenie mieszkań – posiadają one dodatkową powierzchnię w postaci balkonów, tarasów bądź też przydomowych ogródków oraz wszelkie niezbędne instalacje i media. Tomaszowscy deweloperzy sprzedają lokale głównie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Tomaszowie Mazowieckim?

Dla osób, które planują inwestować w nowe mieszkania, Tomaszów Mazowiecki jest korzystnym wyborem przede wszystkim z powodu swojej lokalizacji – położenie na mapie województwa oraz względem dużych miast (Łodzi, Warszawy, Częstochowy) przyciąga do Tomaszowa dużo korporacji i inwestorów, a działki i gotowe nieruchomości stają się opłacalną lokatą kapitału. Poza tym, mieszkanie deweloperskie w Tomaszowie Mazowieckim jest dużo tańsze, niż w większych miastach wojewódzkich, ale przy tym rokuje dobre perspektywy dochodu z wynajmu i odsprzedaży już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Tomaszowie Mazowieckim?

Wszystkie ceny nowych mieszkań sprzedawanych w Tomaszowie Mazowieckim mieszczą się w granicach średniej półki, a nawet dążą w kierunku dolnego pułapu cenowego.

Cena wskazana przez dewelopera zawiera już podatek VAT (8% – dla mieszkań poniżej 150 m2, 23% – dla lokali powyżej 150 m2), który można zwrócić, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny (zarówno na firmę, jak i na osobę prywatną).

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Łódź i okoliceod ‍8 038 zł / m2
Łódźod ‍8 096 zł / m2
Końskieod ‍6 500 zł / m2
Skierniewiceod ‍7 650 zł / m2
Zgierzod ‍5 500 zł / m2
Radomskood ‍5 600 zł / m2
Żyrardówod ‍7 850 zł / m2
Skarżysko-Kamiennaod ‍6 850 zł / m2
Sochaczewod ‍7 475 zł / m2
Radomod ‍6 837 zł / m2
Kielceod ‍7 268 zł / m2
Błonieod ‍7 513 zł / m2
Kutnood ‍6 100 zł / m2
Pruszkówod ‍9 993 zł / m2
Nowa Wolaod ‍8 300 zł / m2
Ożarów Mazowieckiod ‍8 970 zł / m2
Piastówod ‍10 290 zł / m2
Zamienieod ‍10 300 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Łódź i okoliceod ‍151 000 zł
Łódźod ‍151 000 zł
Skierniewiceod ‍244 725 zł
Radomskood ‍270 600 zł
Skarżysko-Kamiennaod ‍299 000 zł
Grodzisk Mazowieckiod ‍495 000 zł
Sochaczewod ‍255 775 zł
Radomod ‍269 225 zł
Kielceod ‍211 500 zł
Otrębusyod ‍758 000 zł
Błonieod ‍385 700 zł
Kutnood ‍197 604 zł
Pruszkówod ‍535 460 zł
Nowa Wolaod ‍462 090 zł
Ożarów Mazowieckiod ‍439 000 zł
Zamienieod ‍479 080 zł