Nowe mieszkania Tomaszów Mazowiecki

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszów Mazowiecki jest oddalony od Łodzi o około 77 km i leży w strategicznym punkcie województwa łódzkiego – bliskość drogi ekspresowej S8 pozwala na dogodny dojazd zarówno do Warszawy, jak i w kierunku Częstochowy. Jest to ważny ośrodek gospodarczy i biznesowy, siedziba wielu firm i chętnie wybierana destynacja do zamieszkania. Na terenie miasta działają regionalni deweloperzy, regularnie wznoszący nowe inwestycje.

Tomaszów Mazowiecki jest czwartym co do ludności miastem województwa, odbywają się tutaj różnorodne wydarzenia kulturowe i sportowe przyciągające turystów oraz posiada autonomiczne zaplecze naukowo-edukacyjne.

Co buduje się w Tomaszowie Mazowieckim?

Wśród nowych realizacji mieszkaniowych w Tomaszowie Mazowieckim znajdziemy następujące inwestycje:

  • klasyczne wielorodzinne osiedla, przeważnie o niskiej zabudowie i stosownej wewnętrznej infrastrukturze;
  • wolnostojące bloki mieszkalne, często o kameralnym charakterze;
  • osiedla o podwyższonym standardzie wykończenia.

Wszystkie realizacje są wykonane z dotrzymaniem wymogów dotyczących nowego budownictwa mieszkaniowego, oraz z uwzględnieniem najnowszych standardów efektywności energetycznej.

Gdzie w Tomaszowie Mazowieckim powstają nowe mieszkania?

Nowe osiedla powstają w różnych częściach miasta – w północno-wschodniej i wschodniej części (między innymi w obrębie jednostek administracyjny Cekanów i Tomaszówek), na południu Tomaszowa (zwłaszcza w rejonie Osiedla Kanonierów, Osiedla Majora Hubala III i Osiedla Majora Hubala I), a także na przedmieściach, między innymi w kierunku Dąbrowy. Coraz więcej terenów Tomaszowa Mazowieckiego jest objętych planami modernizacji, w tym przy udziale firm budowlanych realizujących inwestycje mieszkaniowe, więc geografia działalności deweloperskiej ciągle się poszerza.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard wykonania i stosowne udogodnienia to cechy wyróżniające inwestycje produkowane przez rynek pierwotny – Tomaszów Mazowiecki pod tym względem nie ustępuje dużym miastom, gdyż w tutejszej ofercie nieruchomości znajdujemy nowe osiedla o pełnym zagospodarowaniu. Do podstawowych elementów wewnętrznej infrastruktury nowych inwestycji należą:

  • aranżacje roślinne, mała architektura, chodniki, ciągi jezdne;
  • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności;
  • windy w blokach;
  • place zabaw dla najmłodszych oraz wspólne strefy wypoczynku dla mieszkańców;
  • różnego rodzaju miejsca parkingowe – naziemne stanowiska, podziemne hale garażowe, indywidualne garaże w bryle budynku;
  • pomieszczenia do przechowywania – wspólne i indywidualne.

Część osiedli posiada ogrodzony teren, poniekąd też objęty ochroną lub/i monitoringiem. Jeśli chodzi o wyposażenie mieszkań – posiadają one dodatkową powierzchnię w postaci balkonów, tarasów bądź też przydomowych ogródków oraz wszelkie niezbędne instalacje i media. Tomaszowscy deweloperzy sprzedają lokale głównie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Tomaszowie Mazowieckim?

Dla osób, które planują inwestować w nowe mieszkania, Tomaszów Mazowiecki jest korzystnym wyborem przede wszystkim z powodu swojej lokalizacji – położenie na mapie województwa oraz względem dużych miast (Łodzi, Warszawy, Częstochowy) przyciąga do Tomaszowa dużo korporacji i inwestorów, a działki i gotowe nieruchomości stają się opłacalną lokatą kapitału. Poza tym, mieszkanie deweloperskie w Tomaszowie Mazowieckim jest dużo tańsze, niż w większych miastach wojewódzkich, ale przy tym rokuje dobre perspektywy dochodu z wynajmu i odsprzedaży już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Tomaszowie Mazowieckim?

Wszystkie ceny nowych mieszkań sprzedawanych w Tomaszowie Mazowieckim mieszczą się w granicach średniej półki, a nawet dążą w kierunku dolnego pułapu cenowego.

Cena wskazana przez dewelopera zawiera już podatek VAT (8% – dla mieszkań poniżej 150 m2, 23% – dla lokali powyżej 150 m2), który można zwrócić, jeśli kupujemy lokal inwestycyjny (zarówno na firmę, jak i na osobę prywatną).

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Piotrków Trybunalskiod ‍6 100 zł / m2
Łódź i okoliceod ‍7 936 zł / m2
Łódźod ‍7 987 zł / m2
Końskieod ‍6 500 zł / m2
Skierniewiceod ‍7 650 zł / m2
Zgierzod ‍5 500 zł / m2
Radomskood ‍5 600 zł / m2
Żyrardówod ‍7 225 zł / m2
Skarżysko-Kamiennaod ‍6 850 zł / m2
Grodzisk Mazowieckiod ‍9 150 zł / m2