Nowe mieszkania Łodzi. Rynek pierwotny

 — 155 obiektów
Rynek pierwotny Łódź ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Łodzi
Brzeziny
2 Inwestycji
Kutno
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Pabianice
4 Inwestycji
Skierniewice
4 Inwestycji
Wieruszów
2 Inwestycji
Zgierz
7 Inwestycji
Cena / m2
3 100
12 000
3 100 12 000
Pokoje
58 Inwestycji
87 Inwestycji
99 Inwestycji
78 Inwestycji
34 obiekty
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
73 Inwestycji
Dostępne od 2021+
58 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Łodzi

Łódzki rynek nowego budownictwa mieszkaniowego jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się w Polsce. Sprzyjają temu centralne położenie geograficzne miasta, liczne wydarzenia kulturalne, duża ilość uczelni i szkół wyższych, dostępność terenów inwestycyjnych w dobrych lokalizacjach. Oferty nowych nieruchomości mieszkaniowych są bardzo różnorodne, zlokalizowane we wszystkich częściach miasta, w tym w Śródmieściu. Ceny nowych mieszkań w Łodzi są bardzo zróżnicowane i na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Łodzi - jakie są oferty?

W Łodzi nowe inwestycje budowlane realizowane są praktycznie na terenie całego miasta. W odróżnieniu od wielu innych miast Łódź posiada tereny inwestycyjne w dogodnych lokalizacjach w pobliżu ścisłego centrum oraz bezpośrednio w historycznej części miasta.

Na łódzkim rynku nowych mieszkań na sprzedaż znajduje się dużo ofert lokali typu loft i apartamentów w dawnych budynkach infrastrukturalnych, odrestaurowanych zabytkowych kamienicach oraz w tzw. plombach, nowych inwestycjach apartamentowych wznoszonych w lukach pomiędzy istniejącymi kamienicami. Szereg dawnych terenów poprzemysłowych i historycznej zabudowy w Łodzi objęto renowacją i całkowitą przebudową. Powstają tam apartamentowce o podwyższonym standardzie oraz wielofunkcyjne kompleksy urbanistyczne, łączące w sobie nowo wybudowane oraz odnowione budynki. Nowe osiedla realizowane są w duchu idei mix-used, znajdują się tam mieszkania, placówki kulturalne, lokale handlowe i biurowe.

Najpopularniejszą na łódzkim rynku deweloperskim jest nisko kondygnacyjna zabudowa wielorodzinna, w średnim segmencie cenowym. Takie nieruchomości zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, osiedla oddawane są w wysokim standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Na przedmieściach i w okolicach Łodzi powstają domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Łodzi intensywnie się rozwija, na rynku coraz więcej jest domów energooszczędnych i funkcjonalnych, o nowoczesnym designie i wyglądzie.

Wśród łódzkich inwestycji deweloperskich znaleźć można również oferty mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Mieszkania przeznaczone pod wynajem są dostępne w inwestycjach mieszkaniowych deweloperów i zlokalizowane w oddzielnych skrzydłach lub na wyznaczonych piętrach budynków. Są też realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. Dla takich obiektów deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, kluby fitness, sale konferencyjne.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

W ostatnich latach wraz z rozwojem rynku nowego budownictwa deweloperzy w Łodzi ciągle podnoszą standard wykonania. Wśród niezbędnych elementów nowych inwestycji mieszkaniowych wyróżnia się: miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, cichobieżne windy, całodobowy monitoring i ogrodzenie, zagospodarowane tereny z zielenią, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, place zabaw dla dzieci.

Na łódzkim rynku nowych mieszkań powstaje coraz więcej obiektów w pełni przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów - z wygodną nawierzchnią i podjazdami, szerokimi ciągami pieszymi, bezprogowymi i przestronnymi windami, minimalną ilością krawężników i schodków, specjalnymi miejscami parkingowymi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Łodzi?

Oprócz standardowych i niezbędnych udogodnień w łódzkich inwestycjach deweloperskich oferowane są dodatkowe rozwiązania. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce i patio ze strefami odpoczynku, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, strefami rekreacyjnymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Na parterach nowych budynków często zaprojektowane są lokale handlowo-usługowe, w halach garażowych znajdują się wózkownie, rowerownie, komórki lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców są stojaki i wiaty rowerowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

W ofertach deweloperów w Łodzi znaleźć można mieszkania i domy w standardzie wyposażone w inteligentne systemy zarządzania domem, rolety zewnętrzne, wideodomofony, systemy wentylacji mechanicznej, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.

Nowe mieszkania w Łodzi - gdzie najlepiej kupić?

Na rynku nowych mieszkań w Łodzi lokalizacja nie jest kluczowym wyznacznikiem, jak w większości innych miast Polski. Ceny nowych inwestycji deweloperskich są zróżnicowane, a rozpiętość cenowa jest spora w każdej z dzielnic. Średnia cena za nowy lokal na sprzedaż w Łodzi mieści się w przedziale od 5000 do 6000 zł za metr kwadratowy i zależy od wielkości i standardu mieszkania, oferowanych udogodnień, otoczenia i infrastruktury najbliższej okolicy. Od 2012 roku w Łodzi nie ma oficjalnego podziału na dzielnice, ale wciąż stosuje się rozróżnienie na 5 rejonów - Bałuty, Śródmieście, Polesie, Widzew i Górna.

Najpopularniejszymi obszarami na rynku nowego budownictwa w Łodzi są Polesie i Widzew. Położone na środkowym zachodzie miasta Polesie wyróżnia się dużą ilością zieleni, przyjazną infrastrukturą dla dzieci, wysokim poziomem dbania o środowisko i czystości, prężnym rozwojem. Metr kwadratowy nowego mieszkania na łódzkim Polesiu kosztuje około 6000 zł.

Kiedyś najmniej bezpieczny i o najmniejszej gęstości zaludnienia Widzew stopniowo się zmienia. W dzielnicy odnawiane są kamienice, puste obszary zastępują nowoczesne nieruchomości, rozwija się infrastruktura drogowa i miejska. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 6300 zł za m2.

Najtańsze mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi znajdują się w bardziej oddalonych dzielnicach Bałuty i Górna. Dzielnice są dobrze skomunikowanie z centrum miasta, oferują dostęp do rozległych terenów zielonych. Tutaj średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budownictwie wynosi około 4900 zł.

Najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi zlokalizowane są w kameralnych inwestycjach, z dogodnym położeniem w pobliżu centrum miasta i na Śródmieściu, wykonanych o podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów szlachetnych do wykończenia. Ceny w tego typu łódzkich inwestycjach sięgają 10000 zł za metr kwadratowy.

Inwestycje deweloperskie w Łodzi - różnorodna oferta, odnowione kamienice i zrewitalizowane obiekty, atrakcyjne ceny

Rynek nowych mieszkań w Łodzi jest bardzo różnorodnym i atrakcyjnym pod względem cenowym, z bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych budynkach historycznych i w nowym budownictwie na zrewitalizowanych poprzemysłowych terenach. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.