Nowe mieszkania Łódź

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
123 inwestycje mieszkaniowe
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny w Łodzi

Łódź to jeden ze strategicznych punktów środkowej Polski – jest to duże centrum biznesowe i przemysłowe, skupiające wiele osób poszukujących pracy oraz podróżujących służbowo, potężny ośrodek akademicki oferujący wyjątkowe w skali kraju kierunki kształcenia, a także placówka dla wielu kluczowych wydarzeń i instytucji kulturowych. Wysoka popularność i różnorodny charakter Łodzi sprowadza tu osoby poszukujące mieszkania na wynajem bądź planujące zakup własnego lokum.

To są główne czynniki, które sprawiają, że na terenie miasta nieustannie powstają nowe inwestycje – Łódź jest obecnie obszarem działalności ponad 90 firm deweloperskich, zarówno międzynarodowych i ogólnopolskich, jak i regionalnych.

Oferta nieruchomości Łodzi jest bardzo różnorodna, a nowoczesne inwestycje buduje się w każdej części miasta.

Co buduje się w Łodzi?

Specyfika łódzkiej przestrzeni miejskiej kształtuje obraz nowego budownictwa – na terenie tego miasta spotkamy dużo więcej nietuzinkowych inwestycji zaprojektowanych na bazie obiektów i terenów zrewitalizowanych, niż w innych centrach wojewódzkich.

Większość takich projektów jest realizowanych w centralnych częściach miasta, które są potencjalnym obiektem zainteresowania inwestorów w nieruchomości. Są to kompleksy apartamentowe o zaawansowanej infrastrukturze, wkomponowane w tkankę miejską i wyróżniające się podwyższonym standardem, często – nowe apartamenty typu loft, zwłaszcza na terenach poprzemysłowych, o industrialnej stylistyce.

Nie brakuje też apartamentów zaprojektowanych w “plombach” – kamienicach wypełniających luki w zabudowie pierzejowej.

W centrum Łodzi powstają też inwestycje w koncepcji mix-used – czyli kompleksy łączące nowe mieszkania, zaplecze handlowo-usługowe, przestrzenie biurowe oraz placówki kulturalne.

Poza ścisłym centrum miasta buduje się głównie nowe inwestycje wielorodzinne – zarówno rozległe, wieloetapowe kompleksy, jak i kameralne wolnostojące nowe budynki. Tego typu osiedla są najczęściej ulokowane na terenie dzielnic-”sypialni” bądź w dzielnicach sąsiadujących z centrum a zarazem posiadających charakter mieszkaniowy i dobrą infrastrukturę.

Na terenie miasta są budowane nie tylko nowe mieszkania – Łódź może się również pochwalić dość bogatą ofertą inwestycji jednorodzinnych. Są zlokalizowane zarówno na terenie miasta, jak i na jego przedmieściach. W ofercie – osiedla domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, inwestycje typu willi miejskich oraz kompleksy domów kilkulokalowych wykonanych w koncepcji jednorodzinnej i uzupełnione w dodatkową przestrzeń rekreacyjną.

Gdzie w Łodzi powstają nowe mieszkania?

Nowe mieszkania i domy na sprzedaż znajdziemy w każdym punkcie na mapie Łodzi – od Śródmieścia, Katedralnej, Starego Widzewa po Wiskitno, Chojny czy Łagiewniki.

Naturalnie, lokalizacja wpływa na charakter nowego budownictwa – każde z osiedli administracyjnych posiada własny klimat i charakter warunkujący typ wznoszonych tu nieruchomości.

Wielorodzinne bloki i osiedla powstają na terenie kameralnych obszarów o charakterze mieszkaniowym, takich jak Polesie, Chojny, Ruda czy Złotno. Tutejsza infrastruktura jest przyjazna mieszkańcom różnych kategorii – rodzinom z dziećmi, seniorom, osobom pracującym, co przyciąga do tych osiedli coraz więcej deweloperów.

Równie popularny jest Widzew – dzielnica jest objęta planami zagospodarowania przestrzennego, poddawana kompleksowej renowacji i oswajana przez firmy deweloperskie. Spotkamy tu zarówno tradycyjne osiedla wielorodzinne, jak i kameralne kompleksy apartamentów o podwyższonym standardzie.

Najdroższe, a zarazem wyróżniające się najwyższym standardem nieruchomości od dewelopera kupimy w obrębie łódzkiego Śródmieścia – znajdziemy tu również dużo ofert lokali inwestycyjnych objętych kompleksową opieką i posiadających szereg udogodnień klasy premium.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Łódzkie nieruchomości są wyposażane w różnorodne udogodnienia i elementy infrastruktury, które różnią się jedynie w zależności od standardu wybranej inwestycji.

Do niezbędnych udogodnień należą między innymi:

  • przynależny do inwestycji teren, przyjazny mieszkańcom – zagospodarowany zielenią, oświetlony, niekiedy ogrodzony, wyposażony w ciągi piesze i jezdne;
  • infrastruktura dla zmotoryzowanych – parkingi nadziemne, podziemne hale garażowe, indywidualne garaże (w bryle budynków lub wolnostojące), ładowarki do pojazdów elektrycznych;
  • infrastruktura do przechowywania – indywidualne schowki lokatorskie, wspólne przechowywalnie rowerów i wózków, piwnice;
  • podstawowa infrastruktura rekreacyjna – ławki, wspólne strefy wypoczynku, place zabaw na świeżym powietrzu.

Do tych niezbędników możemy już zaliczyć ułatwienia dla seniorów i osób o specjalnych potrzebach, gdyż takie udogodnienia są stosowane w większości nowoczesnych inwestycji w Łodzi. Są to wygodne nawierznie i szerokie przejazdy, zarówno na terenie przynależnym do inwestycji, jak i w częściach wspólnych budynków, odpowiednie windy, brak barier architektonicznych oraz wyodrębnione strefy parkingowe.

Część inwestycji posiada własne zaplecze usługowe – na przykład, sklepy osiedlowe, paczkomaty, punkty naprawy, kawiarnie czy salony fryzjerskie, zlokalizowane na parterach budynków mieszkalnych.

Mieszkania także są wyposażane w nowoczesne udogodnienia – takie jak wszystkie niezbędne instalacje, systemy klimatyzacji oraz ogrzewania podłogowego, poniekąd też w systemy smart-home pozwalające na zdalne sterowanie mediami.

Inwestycje klasy premium posiadają infrastrukturę odpowiednią do swojego standardu: w kompleksach apartamentów (w tym inwestycyjnych) często są przewidziane usługi portierni, reprezentacyjne części wspólne, prywatne strefy fitness i spa, strefy biznesowe z biurami i salami konferencyjnymi, oraz zaplecze handlowo-usługowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Łodzi?

Sektor lokali inwestycyjnych coraz mocniej kształtuje rynek pierwotny – Łódź nie jest tu wyjątkiem. Posiadanie własnego mieszkania na wynajem w mieście z tak dużą ilością studentów, osób podróżujących służbowo lub planujących przeprowadzkę do Łodzi obiecuje stałe zyski, a ceny mieszkań nieuchronnie rosną, co czyni nieruchomości najpewniejszą lokatą kapitału.

Na rynku spotkamy coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości zaprojektowanych pod potrzeby wynajmu krótko- i długoterminowego – są to zarówno tradycyjne apartamenty i mieszkania, jak i mikroapartamenty oraz condohotele. Zazwyczaj takie obiekty są przystosowane do potrzeb inwestorów – oddawane do użytku z pełnym wykończeniem i wyposażeniem oraz objęte obsługą operatora wynajmu.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Łodzi?

Mieszkanie deweloperskie w Łodzi kupimy w średniej cenie, nieco niższej, niż w innych centrach wojewódzkich kraju.

Zresztą, nie dotyczy to ofert z górnej półki, gdyż ceny takich nieruchomości dorównują warszawskim czy krakowskim, ponieważ Łódź jest perspektywicznym i pożądanym obiektem dla inwestorów w nieruchomości, którzy są głównymi nabywcami tego typu lokali. Najdroższe nieruchomości są zlokalizowane w ścisłym centrum Łodzi i bezpośrednim sąsiedztwie głównych atrakcji miasta.

Najtańsze mieszkania znajdziemy w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Polesie, Stoki, Nowosolna, Rokicie, oraz na przedmieściach metropolii, na przykład, w Zgierzu.

Planowany zakup mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się również z dodatkowymi kosztami wykończenia i wyposażenia wnętrza oraz koniecznością zapłaty podatku VAT, który może być odliczony jedynie w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego. Obecnie podatek VAT dla nieruchomości wynosi 8% lub 23%: pierwsza stopa obowiązuje dla lokali o metrażu poniżej 150 m2, druga zaś dotyczy większych apartamentów.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Łódź i okoliceod ‍7 936 zł / m2
Zgierzod ‍5 500 zł / m2
Piotrków Trybunalskiod ‍6 100 zł / m2
Tomaszów Mazowieckiod ‍5 900 zł / m2
Kutnood ‍6 100 zł / m2
Skierniewiceod ‍7 650 zł / m2
Gąbinod ‍6 700 zł / m2
Kołood ‍6 400 zł / m2
Żyrardówod ‍7 225 zł / m2
Sochaczewod ‍7 383 zł / m2
Radomskood ‍5 600 zł / m2