Mieszkania w nowych inwestycjach Łodzi

Rynek pierwotny Łódź ― inwestycje deweloperskie
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Łodzi
Brzeziny
0 Inwestycji
Kutno
6 Inwestycji
Opoczno
0 Inwestycji
Pabianice
1 Inwestycja
Radomsko
6 Inwestycji
Skierniewice
3 Inwestycji
Wieruszów
1 Inwestycja
Zgierz
5 Inwestycji
Dzielnice
Bałuty
15 Inwestycji
8 dzielnic
Bałuty-Centrum
2 Inwestycji
Doły
4 Inwestycji
Bałuty Zachodnie
2 Inwestycji
Julianów-Marysin-Rogi
2 Inwestycji
Łagiewniki
0 Inwestycji
Radogoszcz
2 Inwestycji
Teofilów-Wielkopolska
1 Inwestycja
Osiedle Wzniesień Łódzkich
0 Inwestycji
Górna
15 Inwestycji
8 dzielnic
Chojny
2 Inwestycji
Chojny-Dąbrowa
0 Inwestycji
Górniak
5 Inwestycji
Nad Nerem
0 Inwestycji
Piastów-Kurak
0 Inwestycji
Rokicie
4 Inwestycji
Ruda
4 Inwestycji
Wiskitno
1 Inwestycja
Polesie
31 Inwestycji
8 dzielnic
Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego
0 Inwestycji
Karolew-Retkinia Wschód
2 Inwestycji
Koziny
1 Inwestycja
Lublinek-Pienista
2 Inwestycji
Retkinia Zachód-Smulsko
1 Inwestycja
Stare Polesie
11 Inwestycji
Zdrowie-Mania
5 Inwestycji
Złotno
9 Inwestycji
Widzew
24 Inwestycji
10 dzielnic
Andrzejów
2 Inwestycji
Dolina Łódki
2 Inwestycji
Mileszki
2 Inwestycji
Nowosolna
3 Inwestycji
Olechów-Janów
4 Inwestycji
Stary Widzew
6 Inwestycji
Stoki-Sikawa-Podgórze
1 Inwestycja
Widzew-Wschód
3 Inwestycji
Zarzew
1 Inwestycja
Osiedle nr 33
0 Inwestycji
Śródmieście
16 Inwestycji
2 dzielnic
Śródmieście-Wschód
6 Inwestycji
Osiedle Katedralna
10 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
3 969
12 000
3 969 12 000
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
52 Inwestycji
2-pokojowe
70 Inwestycji
3-pokojowe
74 Inwestycji
4+ -pokojowe
69 Inwestycji
Domy
22 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
51 Inwestycji
Dostępne od 2022
42 Inwestycji
Dostępne od 2023
49 Inwestycji
Dostępne od 2024+
36 Inwestycji
116 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Łodzi

Łódź to jeden ze strategicznych punktów środkowej Polski – jest to duże centrum biznesowe i przemysłowe, skupiające wiele osób poszukujących pracy oraz podróżujących służbowo, potężny ośrodek akademicki oferujący wyjątkowe w skali kraju kierunki kształcenia, a także placówka dla wielu kluczowych wydarzeń i instytucji kulturowych. Wysoka popularność i różnorodny charakter Łodzi sprowadza tu osoby poszukujące mieszkania na wynajem bądź planujące zakup własnego lokum.

To są główne czynniki, które sprawiają, że na terenie miasta nieustannie powstają nowe inwestycje – Łódź jest obecnie obszarem działalności ponad 90 firm deweloperskich, zarówno międzynarodowych i ogólnopolskich, jak i regionalnych.

Oferta nieruchomości Łodzi jest bardzo różnorodna, a nowoczesne inwestycje buduje się w każdej części miasta.

Co buduje się w Łodzi?

Specyfika łódzkiej przestrzeni miejskiej kształtuje obraz nowego budownictwa – na terenie tego miasta spotkamy dużo więcej nietuzinkowych inwestycji zaprojektowanych na bazie obiektów i terenów zrewitalizowanych, niż w innych centrach wojewódzkich.

Większość takich projektów jest realizowanych w centralnych częściach miasta, które są potencjalnym obiektem zainteresowania inwestorów w nieruchomości. Są to kompleksy apartamentowe o zaawansowanej infrastrukturze, wkomponowane w tkankę miejską i wyróżniające się podwyższonym standardem, często – nowe apartamenty typu loft, zwłaszcza na terenach poprzemysłowych, o industrialnej stylistyce.

Nie brakuje też apartamentów zaprojektowanych w “plombach” – kamienicach wypełniających luki w zabudowie pierzejowej.

W centrum Łodzi powstają też inwestycje w koncepcji mix-used – czyli kompleksy łączące nowe mieszkania, zaplecze handlowo-usługowe, przestrzenie biurowe oraz placówki kulturalne.

Poza ścisłym centrum miasta buduje się głównie nowe inwestycje wielorodzinne – zarówno rozległe, wieloetapowe kompleksy, jak i kameralne wolnostojące nowe budynki. Tego typu osiedla są najczęściej ulokowane na terenie dzielnic-”sypialni” bądź w dzielnicach sąsiadujących z centrum a zarazem posiadających charakter mieszkaniowy i dobrą infrastrukturę.

Na terenie miasta są budowane nie tylko nowe mieszkania – Łódź może się również pochwalić dość bogatą ofertą inwestycji jednorodzinnych. Są zlokalizowane zarówno na terenie miasta, jak i na jego przedmieściach. W ofercie – osiedla domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, inwestycje typu willi miejskich oraz kompleksy domów kilkulokalowych wykonanych w koncepcji jednorodzinnej i uzupełnione w dodatkową przestrzeń rekreacyjną.

Gdzie w Łodzi powstają nowe mieszkania?

Nowe mieszkania i domy na sprzedaż znajdziemy w każdym punkcie na mapie Łodzi – od Śródmieścia, Katedralnej, Starego Widzewa po Wiskitno, Chojny czy Łagiewniki.

Naturalnie, lokalizacja wpływa na charakter nowego budownictwa – każde z osiedli administracyjnych posiada własny klimat i charakter warunkujący typ wznoszonych tu nieruchomości.

Wielorodzinne bloki i osiedla powstają na terenie kameralnych obszarów o charakterze mieszkaniowym, takich jak Polesie, Chojny, Ruda czy Złotno. Tutejsza infrastruktura jest przyjazna mieszkańcom różnych kategorii – rodzinom z dziećmi, seniorom, osobom pracującym, co przyciąga do tych osiedli coraz więcej deweloperów.

Równie popularny jest Widzew – dzielnica jest objęta planami zagospodarowania przestrzennego, poddawana kompleksowej renowacji i oswajana przez firmy deweloperskie. Spotkamy tu zarówno tradycyjne osiedla wielorodzinne, jak i kameralne kompleksy apartamentów o podwyższonym standardzie.

Najdroższe, a zarazem wyróżniające się najwyższym standardem nieruchomości od dewelopera kupimy w obrębie łódzkiego Śródmieścia – znajdziemy tu również dużo ofert lokali inwestycyjnych objętych kompleksową opieką i posiadających szereg udogodnień klasy premium.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Łódzkie nieruchomości są wyposażane w różnorodne udogodnienia i elementy infrastruktury, które różnią się jedynie w zależności od standardu wybranej inwestycji.

Do niezbędnych udogodnień należą między innymi:

  • przynależny do inwestycji teren, przyjazny mieszkańcom – zagospodarowany zielenią, oświetlony, niekiedy ogrodzony, wyposażony w ciągi piesze i jezdne;
  • infrastruktura dla zmotoryzowanych – parkingi nadziemne, podziemne hale garażowe, indywidualne garaże (w bryle budynków lub wolnostojące), ładowarki do pojazdów elektrycznych;
  • infrastruktura do przechowywania – indywidualne schowki lokatorskie, wspólne przechowywalnie rowerów i wózków, piwnice;
  • podstawowa infrastruktura rekreacyjna – ławki, wspólne strefy wypoczynku, place zabaw na świeżym powietrzu.

Do tych niezbędników możemy już zaliczyć ułatwienia dla seniorów i osób o specjalnych potrzebach, gdyż takie udogodnienia są stosowane w większości nowoczesnych inwestycji w Łodzi. Są to wygodne nawierznie i szerokie przejazdy, zarówno na terenie przynależnym do inwestycji, jak i w częściach wspólnych budynków, odpowiednie windy, brak barier architektonicznych oraz wyodrębnione strefy parkingowe.

Część inwestycji posiada własne zaplecze usługowe – na przykład, sklepy osiedlowe, paczkomaty, punkty naprawy, kawiarnie czy salony fryzjerskie, zlokalizowane na parterach budynków mieszkalnych.

Mieszkania także są wyposażane w nowoczesne udogodnienia – takie jak wszystkie niezbędne instalacje, systemy klimatyzacji oraz ogrzewania podłogowego, poniekąd też w systemy smart-home pozwalające na zdalne sterowanie mediami.

Inwestycje klasy premium posiadają infrastrukturę odpowiednią do swojego standardu: w kompleksach apartamentów (w tym inwestycyjnych) często są przewidziane usługi portierni, reprezentacyjne części wspólne, prywatne strefy fitness i spa, strefy biznesowe z biurami i salami konferencyjnymi, oraz zaplecze handlowo-usługowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Łodzi?

Sektor lokali inwestycyjnych coraz mocniej kształtuje rynek pierwotny – Łódź nie jest tu wyjątkiem. Posiadanie własnego mieszkania na wynajem w mieście z tak dużą ilością studentów, osób podróżujących służbowo lub planujących przeprowadzkę do Łodzi obiecuje stałe zyski, a ceny mieszkań nieuchronnie rosną, co czyni nieruchomości najpewniejszą lokatą kapitału.

Na rynku spotkamy coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości zaprojektowanych pod potrzeby wynajmu krótko- i długoterminowego – są to zarówno tradycyjne apartamenty i mieszkania, jak i mikroapartamenty oraz condohotele. Zazwyczaj takie obiekty są przystosowane do potrzeb inwestorów – oddawane do użytku z pełnym wykończeniem i wyposażeniem oraz objęte obsługą operatora wynajmu.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Łodzi?

Mieszkanie deweloperskie w Łodzi kupimy w średniej cenie, nieco niższej, niż w innych centrach wojewódzkich kraju.

Zresztą, nie dotyczy to ofert z górnej półki, gdyż ceny takich nieruchomości dorównują warszawskim czy krakowskim, ponieważ Łódź jest perspektywicznym i pożądanym obiektem dla inwestorów w nieruchomości, którzy są głównymi nabywcami tego typu lokali. Najdroższe nieruchomości są zlokalizowane w ścisłym centrum Łodzi i bezpośrednim sąsiedztwie głównych atrakcji miasta.

Najtańsze mieszkania znajdziemy w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Polesie, Stoki, Nowosolna, Rokicie, oraz na przedmieściach metropolii, na przykład, w Zgierzu.

Planowany zakup mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się również z dodatkowymi kosztami wykończenia i wyposażenia wnętrza oraz koniecznością zapłaty podatku VAT, który może być odliczony jedynie w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego. Obecnie podatek VAT dla nieruchomości wynosi 8% lub 23%: pierwsza stopa obowiązuje dla lokali o metrażu poniżej 150 m2, druga zaś dotyczy większych apartamentów.

Ceny nowych mieszkań Łodzi

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍6 017 zł
od ‍84 365 zł
2-pokojowe
od ‍4 599 zł
od ‍169 900 zł
3-pokojowe
od ‍4 700 zł
od ‍181 900 zł
4+ -pokojowe
od ‍3 969 zł
od ‍126 000 zł