Nowe mieszkania Łodzi, ceny mieszkań — 124 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
56 Inwestycji
Bydgoszcz
85 Inwestycji
Gdańsk
143 Inwestycji
Katowice
75 Inwestycji
Kielce
51 Inwestycji
Kraków
280 Inwestycji
Lublin
61 Inwestycji
Olsztyn
57 Inwestycji
Opole
19 Inwestycji
Poznań
219 Inwestycji
Rzeszów
70 Inwestycji
Szczecin
75 Inwestycji
Warszawa
394 Inwestycji
Wrocław
273 Inwestycji
Zielona Góra
21 Inwestycji
Łódź
124 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Łodzi
Brzeziny
2 Inwestycji
Kutno
3 Inwestycji
Opoczno
1 Inwestycja
Pabianice
6 Inwestycji
Skierniewice
4 Inwestycji
Wieruszów
2 Inwestycji
Zgierz
4 Inwestycji
Cena za m2
3 100
12 000
3 100 12 000
Pokoje
42 Inwestycji
76 Inwestycji
88 Inwestycji
76 Inwestycji
21 obiekt
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Łodzi

Łódzki rynek nowego budownictwa mieszkaniowego jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się w Polsce. Sprzyjają temu centralne położenie geograficzne miasta, liczne wydarzenia kulturalne, duża ilość uczelni i szkół wyższych, dostępność terenów inwestycyjnych w dobrych lokalizacjach. Oferty nowych nieruchomości mieszkaniowych są bardzo różnorodne, zlokalizowane we wszystkich częściach miasta, w tym w Śródmieściu. Ceny nowych mieszkań w Łodzi są bardzo zróżnicowane i na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Łodzi - jakie są oferty?

W Łodzi nowe inwestycje budowlane realizowane są praktycznie na terenie całego miasta. W odróżnieniu od wielu innych miast Łódź posiada tereny inwestycyjne w dogodnych lokalizacjach w pobliżu ścisłego centrum oraz bezpośrednio w historycznej części miasta.

Na łódzkim rynku nowych mieszkań na sprzedaż znajduje się dużo ofert lokali typu loft i apartamentów w dawnych budynkach infrastrukturalnych, odrestaurowanych zabytkowych kamienicach oraz w tzw. plombach, nowych inwestycjach apartamentowych wznoszonych w lukach pomiędzy istniejącymi kamienicami. Szereg dawnych terenów poprzemysłowych i historycznej zabudowy w Łodzi objęto renowacją i całkowitą przebudową. Powstają tam apartamentowce o podwyższonym standardzie oraz wielofunkcyjne kompleksy urbanistyczne, łączące w sobie nowo wybudowane oraz odnowione budynki. Nowe osiedla realizowane są w duchu idei mix-used, znajdują się tam mieszkania, placówki kulturalne, lokale handlowe i biurowe.

Najpopularniejszą na łódzkim rynku deweloperskim jest nisko kondygnacyjna zabudowa wielorodzinna, w średnim segmencie cenowym. Takie nieruchomości zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, osiedla oddawane są w wysokim standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Na przedmieściach i w okolicach Łodzi powstają domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Łodzi intensywnie się rozwija, na rynku coraz więcej jest domów energooszczędnych i funkcjonalnych, o nowoczesnym designie i wyglądzie.

Wśród łódzkich inwestycji deweloperskich znaleźć można również oferty mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Mieszkania przeznaczone pod wynajem są dostępne w inwestycjach mieszkaniowych deweloperów i zlokalizowane w oddzielnych skrzydłach lub na wyznaczonych piętrach budynków. Są też realizowane w postaci prywatnych akademików i aparthoteli. Dla takich obiektów deweloperzy oferują usługi wykończenia wnętrz i zarządzania najmem, projektują dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, kluby fitness, sale konferencyjne.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

W ostatnich latach wraz z rozwojem rynku nowego budownictwa deweloperzy w Łodzi ciągle podnoszą standard wykonania. Wśród niezbędnych elementów nowych inwestycji mieszkaniowych wyróżnia się: miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, cichobieżne windy, całodobowy monitoring i ogrodzenie, zagospodarowane tereny z zielenią, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, place zabaw dla dzieci.

Na łódzkim rynku nowych mieszkań powstaje coraz więcej obiektów w pełni przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością i seniorów - z wygodną nawierzchnią i podjazdami, szerokimi ciągami pieszymi, bezprogowymi i przestronnymi windami, minimalną ilością krawężników i schodków, specjalnymi miejscami parkingowymi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Łodzi?

Oprócz standardowych i niezbędnych udogodnień w łódzkich inwestycjach deweloperskich oferowane są dodatkowe rozwiązania. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce i patio ze strefami odpoczynku, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, strefami rekreacyjnymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Na parterach nowych budynków często zaprojektowane są lokale handlowo-usługowe, w halach garażowych znajdują się wózkownie, rowerownie, komórki lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców są stojaki i wiaty rowerowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

W ofertach deweloperów w Łodzi znaleźć można mieszkania i domy w standardzie wyposażone w inteligentne systemy zarządzania domem, rolety zewnętrzne, wideodomofony, systemy wentylacji mechanicznej, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.

Nowe mieszkania w Łodzi - gdzie najlepiej kupić?

Na rynku nowych mieszkań w Łodzi lokalizacja nie jest kluczowym wyznacznikiem, jak w większości innych miast Polski. Ceny nowych inwestycji deweloperskich są zróżnicowane, a rozpiętość cenowa jest spora w każdej z dzielnic. Średnia cena za nowy lokal na sprzedaż w Łodzi mieści się w przedziale od 5000 do 6000 zł za metr kwadratowy i zależy od wielkości i standardu mieszkania, oferowanych udogodnień, otoczenia i infrastruktury najbliższej okolicy. Od 2012 roku w Łodzi nie ma oficjalnego podziału na dzielnice, ale wciąż stosuje się rozróżnienie na 5 rejonów - Bałuty, Śródmieście, Polesie, Widzew i Górna.

Najpopularniejszymi obszarami na rynku nowego budownictwa w Łodzi są Polesie i Widzew. Położone na środkowym zachodzie miasta Polesie wyróżnia się dużą ilością zieleni, przyjazną infrastrukturą dla dzieci, wysokim poziomem dbania o środowisko i czystości, prężnym rozwojem. Metr kwadratowy nowego mieszkania na łódzkim Polesiu kosztuje około 6000 zł.

Kiedyś najmniej bezpieczny i o najmniejszej gęstości zaludnienia Widzew stopniowo się zmienia. W dzielnicy odnawiane są kamienice, puste obszary zastępują nowoczesne nieruchomości, rozwija się infrastruktura drogowa i miejska. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 6300 zł za m2.

Najtańsze mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi znajdują się w bardziej oddalonych dzielnicach Bałuty i Górna. Dzielnice są dobrze skomunikowanie z centrum miasta, oferują dostęp do rozległych terenów zielonych. Tutaj średnia cena metra kwadratowego mieszkania w nowym budownictwie wynosi około 4900 zł.

Najdroższe mieszkania na rynku pierwotnym w Łodzi zlokalizowane są w kameralnych inwestycjach, z dogodnym położeniem w pobliżu centrum miasta i na Śródmieściu, wykonanych o podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów szlachetnych do wykończenia. Ceny w tego typu łódzkich inwestycjach sięgają 10000 zł za metr kwadratowy.

Inwestycje deweloperskie w Łodzi - różnorodna oferta, odnowione kamienice i zrewitalizowane obiekty, atrakcyjne ceny

Rynek nowych mieszkań w Łodzi jest bardzo różnorodnym i atrakcyjnym pod względem cenowym, z bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych budynkach historycznych i w nowym budownictwie na zrewitalizowanych poprzemysłowych terenach. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.