Nowe mieszkania Ostrów Wielkopolski

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
11 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrów Wielkopolski jest położony na skrzyżowaniu kluczowych arterii komunikacyjnych łączących województwa wielkopolskie, łódzkie oraz dolnośląskie. Miasto posiada dobrą infrastrukturę i nieustannie się rozwija, jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym. W Ostrowie Wielkopolskim aktywnie działają regionalni deweloperzy realizujący nowe inwestycje.

Ostrów Wielkopolski ma ponad 71 tysięcy mieszkańców, tym samym stając się piątym co do liczby ludności miastem województwa.

Co buduje się w Ostrowie Wielkopolskim?

Nowe budownictwo mieszkaniowe w Ostrowie Wielkopolskim wyróżnia się stosunkową stylistyczną spójnością: niska zabudowa, minimalistyczne układy, nowoczesna bryła budynków. Większość nowych realizacji to wielorodzinne osiedla wyposażone w podstawowe zaplecze infrastrukturalne i przynależny teren, a także kameralne wolnostojące apartamentowce. Wśród wielorodzinnych inwestycji znajdziemy też szereg kompleksów mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego wznosi się głównie inwestycje o charakterze podmiejskim.

Gdzie w Ostrowie Wielkopolskim powstają nowe mieszkania?

Ostrów Wielkopolski posiada dość dużo potencjalnych terenów inwestycyjnych, i lokalni deweloperzy chętnie z tego korzystają wznosząc nowe budynki w różnych częściach miasta. Nowe osiedla znajdziemy między innymi w obrębie takich jednostek administracyjnych miasta, jak Osiedle Grunwaldzkie, Stare Torowisko, Krępa, Zacisze-Zębców, Osiedle Jana Pawła II. W bardziej urbanistycznych częściach miasta z reguły powstają tradycyjne wielorodzinne bloki; kameralne dzielnice i obrzeża miasta są zarezerwowane dla budownictwa typu podmiejskiego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne udogodnienia to jeden z powodów, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Ostrów Wielkopolski oferuje inwestycje wyposażone w różnego rodzaju elementy wewnętrznej infrastruktury, zwłaszcza takie jak:

  • różnorodne miejsca parkingowe – indywidualne garaże, hale garażowe zaprojektowane w podziemnej kondygnacji bloku, naziemne strefy do parkowania;
  • infrastruktura dla rowerzystów – stojaki na terenie osiedla, pomieszczenia do przechowywania rowerów;
  • indywidualne komórki lokatorskie;
  • place zabaw dla najmłodszych;
  • strefy wypoczynku dla mieszkańców wyposażone w małą architekturę;
  • ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach oraz seniorów;
  • windy w budynkach o wysokości powyżej 3 kondygnacji;
  • ogrodzenie i systemy monitoringu na osiedlach.

W niektórych inwestycjach funkcjonują lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych oraz strefy aktywnego wypoczynku i sportu (kluby fitness, boiska w plenerze itd.)

Większość mieszkań jest oddawanych w stanie deweloperskim. Obowiązkowym elementem są niezbędne media i instalacje oraz dodatkowa powierzchnia rekreacyjna (balkony, loggie, tarasy).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Ostrowie Wielkopolskim?

Mieszkanie deweloperskie potrafi być nie tylko pewną lokatą oszczędności, ale też źródłem dochodu – zarówno tego regularnego, który możemy generować z wynajmu długoterminowego, jak i doraźnego, który uzyskamy przy odpsrzedaży mieszkania, ponieważ ceny nieruchomości w Polsce rosną z roku na rok. Ostrów Wielkopolski jest dobrym wyborem dla inwestora w nieruchomości przede wszystkim ze względu na swoje położenie na mapie województwa, bliskość kluczowych arterii komunikacyjnych oraz dużych centrów aglomeracyjnych trzech województw (Poznania, Łodzi, Wrocławia). Przy tym ceny nowych mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim pozostają na całkiem przystępnym poziomie.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim?

Ostrów Wielkopolski prezentuje się dość atrakcyjnie pod względem cen mieszkań: stawki nie wykraczają poza granice średniej półki cenowej, przy tym standard sprzedawanych nieruchomości potrafi sprostać wymaganiom nabywców. Cena jest kształtowana przede wszystkim z uwzględnieniem standardu wykończenia inwestycji oraz dodatkowych atutów infrastrukturalnych.

Ceny wskazywane przez deweloperów zawierają podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od metrażu nabywanego lokalu. Podatek VAT ulega zwrotowi przy zakupie lokalu inwestycyjnego. Z kolei, podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku nieruchomości od dewelopera nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Kaliszod ‍6 400 zł za m2
Pleszewod ‍4 521 zł za m2
Jarocinod ‍4 615 zł za m2
Kępnood ‍4 728 zł za m2
Oleśnicaod ‍6 050 zł za m2
Gostyńod ‍5 800 zł za m2
Trzebnicaod ‍9 500 zł za m2
Namysłówod ‍5 600 zł za m2
Kiełczówod ‍8 775 zł za m2
Kiełczówekod ‍6 466 zł za m2
Śremod ‍5 459 zł za m2
Dobrzykowiceod ‍7 490 zł za m2
Czernicaod ‍7 259 zł za m2
Środa Wielkopolskaod ‍5 700 zł za m2
Góraod ‍3 447 zł za m2
Wrześniaod ‍6 531 zł za m2
Wrocławod ‍11 187 zł za m2
Wrocław i okoliceod ‍10 321 zł za m2
Siechniceod ‍6 991 zł za m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Pleszewod ‍359 000 zł
Jarocinod ‍289 000 zł
Kępnood ‍239 489 zł
Oleśnicaod ‍339 451 zł
Gostyńod ‍254 214 zł
Namysłówod ‍201 500 zł
Długołękaod ‍755 000 zł
Kiełczówekod ‍489 000 zł
Śremod ‍220 362 zł
Dobrzykowiceod ‍395 450 zł
Czernicaod ‍244 500 zł
Góraod ‍131 242 zł
Wrześniaod ‍266 565 zł
Wrocławod ‍1 zł
Wrocław i okoliceod ‍1 zł
Siechniceod ‍261 460 zł