Nowe mieszkania Ostrów Wielkopolski

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
11 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrów Wielkopolski jest położony na skrzyżowaniu kluczowych arterii komunikacyjnych łączących województwa wielkopolskie, łódzkie oraz dolnośląskie. Miasto posiada dobrą infrastrukturę i nieustannie się rozwija, jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym. W Ostrowie Wielkopolskim aktywnie działają regionalni deweloperzy realizujący nowe inwestycje.

Ostrów Wielkopolski ma ponad 71 tysięcy mieszkańców, tym samym stając się piątym co do liczby ludności miastem województwa.

Co buduje się w Ostrowie Wielkopolskim?

Nowe budownictwo mieszkaniowe w Ostrowie Wielkopolskim wyróżnia się stosunkową stylistyczną spójnością: niska zabudowa, minimalistyczne układy, nowoczesna bryła budynków. Większość nowych realizacji to wielorodzinne osiedla wyposażone w podstawowe zaplecze infrastrukturalne i przynależny teren, a także kameralne wolnostojące apartamentowce. Wśród wielorodzinnych inwestycji znajdziemy też szereg kompleksów mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego wznosi się głównie inwestycje o charakterze podmiejskim.

Gdzie w Ostrowie Wielkopolskim powstają nowe mieszkania?

Ostrów Wielkopolski posiada dość dużo potencjalnych terenów inwestycyjnych, i lokalni deweloperzy chętnie z tego korzystają wznosząc nowe budynki w różnych częściach miasta. Nowe osiedla znajdziemy między innymi w obrębie takich jednostek administracyjnych miasta, jak Osiedle Grunwaldzkie, Stare Torowisko, Krępa, Zacisze-Zębców, Osiedle Jana Pawła II. W bardziej urbanistycznych częściach miasta z reguły powstają tradycyjne wielorodzinne bloki; kameralne dzielnice i obrzeża miasta są zarezerwowane dla budownictwa typu podmiejskiego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne udogodnienia to jeden z powodów, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Ostrów Wielkopolski oferuje inwestycje wyposażone w różnego rodzaju elementy wewnętrznej infrastruktury, zwłaszcza takie jak:

  • różnorodne miejsca parkingowe – indywidualne garaże, hale garażowe zaprojektowane w podziemnej kondygnacji bloku, naziemne strefy do parkowania;
  • infrastruktura dla rowerzystów – stojaki na terenie osiedla, pomieszczenia do przechowywania rowerów;
  • indywidualne komórki lokatorskie;
  • place zabaw dla najmłodszych;
  • strefy wypoczynku dla mieszkańców wyposażone w małą architekturę;
  • ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach oraz seniorów;
  • windy w budynkach o wysokości powyżej 3 kondygnacji;
  • ogrodzenie i systemy monitoringu na osiedlach.

W niektórych inwestycjach funkcjonują lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych oraz strefy aktywnego wypoczynku i sportu (kluby fitness, boiska w plenerze itd.)

Większość mieszkań jest oddawanych w stanie deweloperskim. Obowiązkowym elementem są niezbędne media i instalacje oraz dodatkowa powierzchnia rekreacyjna (balkony, loggie, tarasy).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Ostrowie Wielkopolskim?

Mieszkanie deweloperskie potrafi być nie tylko pewną lokatą oszczędności, ale też źródłem dochodu – zarówno tego regularnego, który możemy generować z wynajmu długoterminowego, jak i doraźnego, który uzyskamy przy odpsrzedaży mieszkania, ponieważ ceny nieruchomości w Polsce rosną z roku na rok. Ostrów Wielkopolski jest dobrym wyborem dla inwestora w nieruchomości przede wszystkim ze względu na swoje położenie na mapie województwa, bliskość kluczowych arterii komunikacyjnych oraz dużych centrów aglomeracyjnych trzech województw (Poznania, Łodzi, Wrocławia). Przy tym ceny nowych mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim pozostają na całkiem przystępnym poziomie.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim?

Ostrów Wielkopolski prezentuje się dość atrakcyjnie pod względem cen mieszkań: stawki nie wykraczają poza granice średniej półki cenowej, przy tym standard sprzedawanych nieruchomości potrafi sprostać wymaganiom nabywców. Cena jest kształtowana przede wszystkim z uwzględnieniem standardu wykończenia inwestycji oraz dodatkowych atutów infrastrukturalnych.

Ceny wskazywane przez deweloperów zawierają podatek VAT, którego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od metrażu nabywanego lokalu. Podatek VAT ulega zwrotowi przy zakupie lokalu inwestycyjnego. Z kolei, podatku od czynności cywilnoprawnych w przypadku nieruchomości od dewelopera nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Kaliszod ‍6 275 zł / m2
Pleszewod ‍4 521 zł / m2
Jarocinod ‍4 615 zł / m2
Kępnood ‍4 728 zł / m2
Oleśnicaod ‍6 333 zł / m2
Gostyńod ‍5 800 zł / m2
Trzebnicaod ‍7 650 zł / m2
Namysłówod ‍5 601 zł / m2
Kiełczówod ‍7 400 zł / m2