Nowe mieszkania Szklarska Poręba

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jest jednym z najsłynniejszych kurortów zimowych w polskich Karkonoszach. Kameralna miejscowość położona w otulinie lasów i wzgórz posiada rozwiniętą infrastrukturą sportową, rekreacyjną i rozrywkową oraz oferuje szereg różnorodnych atrakcji turystycznych. Miasto jest obecnie obiektem zainteresowania dla deweloperów z całego kraju, gdyż Szklarska Poręba jest perspektywiczną lokalizacją do inwestowania w grunty i nieruchomości. W obrębie miasta powstają coraz nowe inwestycje.

Szklarska Poręba znajduje się tuż przy granicy polsko-czeskiej, co pozwala na szybki dostęp do rozbudowanych zasobów rekreacyjnych obu krajów, a bliskość kluczowych arterii komunikacyjnych – na dojazd do dowolnej części województwa dolnośląskiego.

Co buduje się w Szklarskiej Porębie?

Gdyby scharakteryzować lokalny rynek pierwotny – Szklarska Poręba jest wyraźnie zdominowana przez nowe nieruchomości o charakterze apartamentowo-rekreacyjnym. Są to:

 • wille zaprojektowane w stylu nawiązującym do regionalnej architektury lub w stylu alpejskim, w których obrębie przewidziano apartamenty inwestycyjne objęte obsługą profesjonalnego operatora;
 • nowoczesne inwestycje typu hotelowo-resortowego, wyposażone w towarzyszącą infrastrukturę wypoczynkową;
 • rezydencje typu condohotel, z apartamentami inwestycyjnymi na sprzedaż, również uzupełnione w zaplecze rekreacyjne.

Przy budownictwie nowych inwestycji deweloperzy często używają naturalnych materiałów – drewna i kamienia, oraz dostosowują projekty do otoczenia i osobliwości terenu. Inwestycje są wznoszone również w otulinie naturalnego drzewostanu oraz na stokach wzgórz.

Gdzie w Szklarskiej Porębie powstają nowe mieszkania?

Szklarska Poręba ma niewielką powierzchnię, część której zajmują tereny górzyste, nie jest to jednak przeszkodą dla realizacji nowych osiedli. Nieruchomości od dewelopera powstają w różnych częściach miasta:

 • w obrębie jednostki administracyjnej Marysin (na południu miasta);
 • na pograniczu jednostki administracyjnej Szklarska Poręba Górna oraz Zagórze;
 • na terenie jednostek administracyjnych Biała Dolina oraz w kierunku Białki (północna część miasta).

Niezależnie od dokładnej lokalizacji na mapie, realizowane inwestycje zachowują charakter apartamentowo-willowy.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Udogodnienia inwestycji realizowanych w Szklarskiej Porębie służą głównie zapewnieniu komfortowego pobytu lokatorów oraz celom rekreacyjnym. Są to:

 • monitorowany teren kompleksu oraz różnorodne miejsca parkingowe do wyłącznego użytku gości;
 • pomieszczenia do przechowywania sprzętu sportowego – przede wszystkim, narciarnie i rowerownie;
 • strefy spa z saunami, jacuzzi, basenami, gabinetami kosmetycznymi;
 • usługi recepcji, room service oraz zarządzania najmem;
 • restauracje, kawiarnie oraz inne punkty usługowe na terenie kompleksu;
 • zielone tereny rekreacyjne, tarasy wypoczynkowe, patia.

Wszystkie udogodnienia są wykonane w wysokim standardzie, a apartamenty wyposażone w balkony, tarasy lub loggie i często sprzedawane z pełnym wykończeniem i wyposażeniem pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Szklarskiej Porębie?

Dla osób, które chcą inwestować w rynek pierwotny, Szklarska Poręba jest destynacją równie kuszącą, jak i wymagającą, gdyż ceny tutejszych nieruchomości są dość wysokie, poniekąd nawet wyższe, niż w Warszawie czy Krakowie. Jednak one wcale nie tracą swojej atrakcyjności inwestycyjnej, gdyż mieszkanie deweloperskie, a tym bardziej apartament wakacyjny – to źródło stabilnego dochodu z wynajmu oraz opłacalna lokata kapitału. Większość inwestycji realizowanych w Szklarskiej Porębie jest dostosowanych do potrzeb inwestycyjnych: oprócz stosownej infrastruktury, która potrafi przyciągnąć wczasowiczów, są one objęte profesjonalną obsługą operatora najmu, co pozwala inwestorowi czerpać zyski z nieruchomości bez angażowania się w zarządzanie nieruchomością.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Szklarskiej Porębie?

Ze względu na charakter miejscowości oraz wysoki standard wykonania większości inwestycji apartamenty w Szklarskiej Porębie są dość drogie – średnie stawki za metr kwadratowy dorównują stołecznym. Im bardziej rozbudowaną infrastrukturę towarzyszącą ma inwestycja, tym wyższa jest cena lokalu. W cenę wliczony jest podatek VAT, który ulega pełnemu zwrotowi przy zakupie nieruchomości jako lokalu inwestycyjnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Świeradów Zdrójod ‍10 000 zł / m2
Jelenia Góraod ‍7 500 zł / m2
Wałbrzychod ‍7 200 zł / m2
Legnicaod ‍7 291 zł / m2
Świdnicaod ‍6 450 zł / m2
Lubinod ‍6 120 zł / m2
Sobótkaod ‍7 032 zł / m2
Środa Śląskaod ‍5 397 zł / m2
Polanica-Zdrójod ‍11 952 zł / m2
Głogówod ‍7 200 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Środa Śląskaod ‍299 000 zł
Lutyniaod ‍530 000 zł