Nowe mieszkania Lubin

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Lubinie

Lubin znajduje się w północnej części Dolnego Śląska, w odległości blisko 100 km od Wrocławia. Miasto posiada autonomiczną infrastrukturę, zabytkową historyczną część, oraz leży na skrzyżowaniu ważnych ciągów komunikacyjnych – zwłaszcza drogi krajowej nr 36 i drogi ekspresowej S3. Jest też coraz częściej wybierane jako potencjalne miejsce do zamieszkania – dlatego też coraz chętniej uczęszczane przez regionalnych i krajowych deweloperów realizujących różnego rodzaju nowe inwestycje.

Lubin, piąte co do liczby ludności miasto w województwie dolnośląskim, jest obecnie zamieszkiwany przez ponad 71 tysięcy osób. Wyróżnia się prężnym rozwojem i perspektywicznością inwestycyjną.

Co buduje się w Lubinie?

Wśród nowych osiedli wznoszonych na terenie Lubina wyraźnie dominuje zabudowa wielorodzinna. Są to przeważnie kompleksy nowych budynków o średniowysokiej lub niskiej zabudowie lub wolnostojące bloki mieszkalne wyposażone w dodatkowe zaplecze infrastrukturalne. Buduje się także inwestycje o charakterze łączonym – wykonane w koncepcji nowego budownictwa jednorodzinnego (zabudowa szeregowa lub/i bliźniacza), w których skład wchodzą zarówno autonomiczne jednorodzinne lokale, jak i apartamenty na poszczególnych piętrach segmentów mieszkalnych.

Nowoczesne inwestycje są realizowane z dotrzymaniem aktualnych norm budowlanych oraz wymagań dotyczących efektywności energetycznej. Lokale są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim.

Gdzie w Lubinie powstają nowe mieszkania?

Lubin posiada dość dużo terenów nadających się pod nowe budownictwo, więc deweloperzy wybierają najdogodniejsze lokalizacje na mapie miasta – nowoczesne osiedla powstają w południowej części miasta (w sąsiedztwie parku Leśnego), w zachodnich dzielnicach (w obszarach administracyjnych Olsza, Stary Lubin), na północy oraz północnym wschodzie (w rejonie obszarów administracyjnych Małomice i Osiedle Staszica), oraz w środkowo-wschodniej części (w rejonie Osiedla Zwycięstwa).

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe udogodnienia na osiedlu to jeden z czynników, dla których nabywcy wybierają rynek pierwotny. Lubin oferuje nowe inwestycje uzupełnione w różnego rodzaju elementy wewnętrznej infrastruktury:

  • zagospodarowany teren (często też ogrodzony), urządzony zielenią i wyposażony w ciągi pieszo-jezdne oraz aranżacje roślinne;
  • różnorodne miejsca parkingowe (podziemne, naziemne, indywidualne garaże);
  • windy oraz komórki lokatorskie w budynkach wielorodzinnych;
  • place zabaw dla najmłodszych oraz wspólne strefy wypoczynku dla mieszkańców;
  • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności.

Na parterach niektórych budynków mieszkalnych przewidziano powierzchnie handlowo-usługowe na wynajem.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Lubinie?

Strategiczne położenie Lubina względem głównych ciągów komunikacyjnych oraz większych miast Dolnego Śląska czyni miasto atrakcyjnym obiektem do inwestowania. Poza tym, kameralne miejscowości są coraz częściej wybierane jako miejsce do zamieszkania, co pozwala właścicielowi mieszkania liczyć na dochody z wynajmu długoterminowego.

Ceny mieszkań w Lubinie są bardzo przystępne, szczególnie w porównaniu do miast wojewódzkich, dzięki czemu możemy wejść w inwestycję z mniejszym zasobem kapitału. Jednak ceny nieruchomości w całej Polsce nieustannie rosną – to oznacza, że mieszkanie jest opłacalną inwestycją, zdolną pomnożyć włożone w nie środki.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Lubinie?

Mieszkanie deweloperskie w Lubinie kupimy dużo taniej, niż w większych miastach Dolnego Śląska – średnia cena metra kwadratowego w nowych inwestycjach jest nawet dwa razy niższa, niż średnia stawka na rynku pierwotnym Wrocławia. Przy tym standard wykonywanych w Lubinie nieruchomości pozostaje na dość wysokim poziomie.

Cena zawiera podatek VAT w wysokości 8% lub 23% – w zależności od metrażu mieszkania (poniżej lub powyżej 150 m2); podatek od czynności cywilnoprawnych, który płacimy przy zakupie nieruchomości z drugiej ręki, w przypadku lokali od dewelopera nie obowiązuje.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Legnicaod ‍7 291 zł / m2
Wołówod ‍5 900 zł / m2
Głogówod ‍7 200 zł / m2
Środa Śląskaod ‍5 397 zł / m2
Góraod ‍3 447 zł / m2
Krępiceod ‍4 144 zł / m2
Lesznood ‍7 046 zł / m2
Nowa Sólod ‍5 602 zł / m2
Smolecod ‍8 197 zł / m2
Trzebnicaod ‍9 500 zł / m2
Wrocław i okoliceod ‍10 266 zł / m2
Świdnicaod ‍6 450 zł / m2
Sobótkaod ‍7 845 zł / m2
Jelenia Góraod ‍7 500 zł / m2
Wrocławod ‍11 117 zł / m2
Wałbrzychod ‍7 200 zł / m2
Karwianyod ‍6 900 zł / m2
Mędłówod ‍4 913 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Środa Śląskaod ‍299 000 zł
Krępiceod ‍500 000 zł
Lutyniaod ‍530 000 zł