Nowe mieszkania Sosnowiec

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Sosnowiec
16 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Sosnowcu

Sosnowiec jest częścią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i leży w sąsiedztwie takich strategicznych ośrodków Śląska, jak Katowice, Mysłowice oraz Dąbrowa Górnicza. Miasto posiada własne potężne zaplecze przemysłowe, gospodarcze i biznesowe. Jest zamieszkiwane przez około 200 tysięcy osób i regularnie produkuje nieruchomości mieszkaniowe oraz nowe inwestycje.

Sosnowiec posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę, walory turystyczne, zabytki, oraz duży potencjał rozwoju przyciągający inwestorów z kraju i spoza jego granic. Strategiczne też jest położenie miasta – na skrzyżowaniu kluczowych arterii komunikacyjnych południowo-zachodniej Polski.

Co buduje się w Sosnowcu?

Oferta nowych sosnowieckich nieruchomości jest dość różnorodna i nowoczesna – mieszkanie deweloperskie kupimy w obrębie takich inwestycji, jak wieloetapowe osiedla, nowe budynki mieszkalno-usługowe, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie. Nie brakuje też nowych inwestycji jednorodzinnego typu (domy, segmenty, bliźniaki).

Większość realizowanych w Sosnowcu inwestycji wielorodzinnych wyróżnia się średniowysoką zabudową i wyraźnie modernistycznym stylem wykończenia. Poza tym, wszystkie inwestycje są wykonane z uwzględnieniem aktualnych wymogów dotyczących nowego budownictwa, w tym norm efektywności energetycznej.

Gdzie w Sosnowcu powstają nowe mieszkania?

Sosnowiec jest perspektywicznym obszarem dla deweloperów i posiada dość dużo terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową – dlatego inwestycje mieszkaniowe są budowane w różnorodnych częściach miasta.

Nowoczesne osiedla spotkamy zwłaszcza w takich jednostkach administracyjnych i dzielnicach zwyczajowych, jak Śródmieście, Radocha, Środula, Klimontów, Zagórze, Milowice. Realizuje się też inwestycje w małych miejscowościach położonych na granicy miast konurbacji śląskiej – między innymi w Będzinie i Czeladzi.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje deweloperskie realizowane w Sosnowcu posiadają wszelkie niezbędne udogodnienia zapewniające odpowiedni komfort mieszkańców. Do podstawowych elementów wewnętrznego zagospodarowania osiedli należą:

  • wystarczająca liczba miejsc parkingowych, w tym w podziemnych garażach;
  • zadbany i urządzony zielenią teren osiedla;
  • strefy wypoczynku i integracji dla mieszkańców – dziedzińce, patia, place zabaw dla najmłodszych, strefy aktywnego wypoczynku, w tym siłownie plenerowe;
  • pomieszczenia do przechowywania w budynkach – indywidualne komórki lokatorskie oraz wspólne rowerownie i wózkarnie;
  • ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością i seniorów;
  • nowoczesne rozwiązania, na przykład, ogólnodostępne ładowarki pojazdów elektrycznych.

Popularnym rozwiązaniem infrastrukturalnym jest projektowanie zaplecza handlowo-usługowego w obrębie inwestycji mieszkaniowych – w części sosnowieckich osiedli przewidziano powierzchnie pod sklepy, lokale gastronomiczne, salony fryzjerskie i inne obiekty infrastruktury.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Sosnowcu?

Dla osób, które planują inwestować w rynek pierwotny, Sosnowiec jest dobrym wyborem z kilku powodów:

  • miasto należy do konurbacji śląskiej, jednego z najprężniej rozwijających się ośrodków aglomeracyjnych w kraju;
  • ceny mieszkań w Sosnowcu są przystępne, a standard dość wysoki;
  • miasto jest chętnie zamieszkiwane przez różne grupy potencjalnych wynajmujących nieruchomości;
  • oferta deweloperska jest bardzo szeroka i różnorodna.

Popularność inwestowania w nieruchomości nieustannie rośnie, ponieważ rynek mieszkaniowy może pochwalić się bezprecedensową odpornością na kryzysy i zawirowania, a mieszkanie deweloperskie staje się nie tylko pewną lokatą oszczędności, ale również sposobem na pomnożenie kapitału.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Sosnowcu?

Rozpiętość cen nowych mieszkań w Sosnowcu jest dość duża – spotkamy cały szereg ofert z dolnej półki cenowej (będą to między innymi domy szeregowe lub bliźniacze oraz mieszkania w obrębie wielorodzinnych osiedli). Najdroższe nieruchomości w Sosnowcu sprzedawane są w inwestycjach o podwyższonym standardzie i dodatkowych udogodnieniach.

Cena wskazana przez dewelopera z reguły zawiera podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu kupowanego lokalu i wynosi 8% lub 23%, a z podatku od czynności cywilnoprawnych przy zakupie nieruchomości z pierwszej ręki jesteśmy zwolnieni.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Sosnowca

Katowiceod ‍8 311 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2
Siemianowice Śląskieod ‍7 075 zł / m2
Dąbrowa Górniczaod ‍6 998 zł / m2
Chorzówod ‍7 561 zł / m2
Świętochłowiceod ‍6 333 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Katowice i okoliceod ‍7 468 zł / m2
Zabrzeod ‍6 570 zł / m2
Bytomod ‍5 425 zł / m2
Mikołówod ‍8 036 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2