Nowe mieszkania Koszalin

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Koszalinie

Koszalin, drugie pod względem wielkości miasto Pomorza Zachodniego, przyciąga coraz więcej uwagi inwestorów i deweloperów. To zainteresowanie jest całkiem naturalne, gdyż Koszalin wyróżnia się znakomitym położeniem – w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych oraz niedaleko wybrzeża Bałtyku – i charakteryzuje się dynamicznością rozwoju. Deweloperzy krajowi i regionalni coraz częściej wznoszą tu nowe inwestycje.

Koszalin ma też reprezentacyjną historyczną część, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę oraz duży potencjał turystyczny.

Co buduje się w Koszalinie?

Wśród realizowanych w Koszalinie inwestycji deweloperskich – nowe budynki mieszkalno-usługowe, tradycyjne osiedla wielorodzinne, w tym realizowane etapowo, kameralne kompleksy nowych apartamentów. Inwestycje są utrzymane głównie w nowoczesnym stylu architektonicznym i zrealizowane z dotrzymaniem technologicznym wymogów dotyczących nowego budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie w Koszalinie powstają nowe mieszkania?

Koszalin oferuje nowoczesne nieruchomości w różnorodnych lokalizacjach względem centrum miasta. Nowe budynki i osiedla powstają we wschodniej części miasta (osiedla Jedliny i Rokosowo), na południu (Sarzyno), w obrębie północnych obszarów administracyjnych – Osiedla Unii Europejskiej, Osiedla Morskiego i Osiedla na Skarpie, oraz na przedmieściach (m.in. w rejonie Kretomina). Wznosi się też nowe inwestycje w pobliżu koszalińskiego Śródmieścia – zwłaszcza na terenie osiedla Lechitów.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Koszalińskie inwestycje realizowane przez deweloperów posiadają wszelkie niezbędne udogodnienia, do których zaliczamy zwłaszcza:

  • podziemne i naziemne miejsca parkingowe, poniekąd też z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, indywidualne garaże i wiaty;
  • dobrze zagospodarowany teren osiedla – zielone nasadzenia, mała architektura, wspólne strefy wypoczynku, place zabaw, oświetlenie;
  • windy osobowe oraz pomieszczenia do przechowywania w blokach;
  • udogodnienia dla rowerzystów – stojaki na terenie osiedli, rowerownie;
  • ułatwienia dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

Część inwestycji posiada ogrodzony i monitorowany teren; w obrębie wybranych osiedli funkcjonuje własne zaplecze handlowo-usługowe.

Nowe mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim i wyposażone w dodatkową powierzchnię rekreacyjną (balkony, loggie, tarasy) i wszystkie niezbędne instalacje mediów.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Koszalinie?

Dla osób, które planują inwestować w rynek pierwotny, Koszalin jest słusznym wyborem z kilku powodów:

  • lokalizacja miasta jest bardzo perspektywiczna – pozwala na dogodny dojazd do strategicznych punktów w północnej części kraju, posiada walory rekreacyjne, umożliwia dostęp do infrastruktury;
  • ceny nieruchomości w Polsce nieustannie rosną, co czyni mieszkania nie tylko lokatą kapitału, ale też sposobem na jego pomnożenie;
  • turystyczny potencjał miasta pozwala generować dochód z wynajmu długoterminowego;
  • ceny mieszkań z rynku pierwotnego w Koszalinie są bardziej niż przystępne, przy zachowaniu dobrego standardu wykonania – to znacznie obniża próg wejścia w inwestycję.

Popularność segmentu nieruchomości mieszkaniowych wśród inwestorów wciąż rośnie, co również przyczynia się do stopniowego wzrostu cen. Obecnie stawki na koszalińskim rynku pierwotnym są całkiem przystępne, lecz obserwowana jest wyraźna tendencja wzrostowa.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Koszalinie?

Mieszkanie deweloperskie w Koszalinie kosztuje odczuwalnie taniej, niż na przykład w Szczecinie i tym bardziej Gdańsku – wszystkie oferty obecnie są w granicach średniej półki cenowej. Dokładna cena zależy przede wszystkim od standardu wykonania inwestycji – lokalizacja na mapie miasta jest raczej drugorzędna ze względu na niewielką powierzchnię miasta.

W cenie wskazanej przez dewelopera zawarty jest podatek VAT w wysokości 8% lub 23% w zależności od metrażu mieszkania; podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od kwoty transakcyjnej), który płacimy przy zakupie używanego mieszkania, nie obowiązuje dla nieruchomości z rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Mielnood ‍15 637 zł / m2
Darłowood ‍18 621 zł / m2
Ustronie Morskieod ‍11 538 zł / m2
Sianożętyod ‍10 083 zł / m2
Kołobrzegod ‍11 831 zł / m2
Grzybowood ‍12 500 zł / m2
Słupskod ‍6 100 zł / m2
Szczecinekod ‍4 850 zł / m2
Łobezod ‍5 287 zł / m2
Niechorzeod ‍14 133 zł / m2
Pobierowood ‍13 450 zł / m2
Rewalod ‍13 984 zł / m2