Mieszkania w nowych inwestycjach Koszalina

Rynek pierwotny Koszalin ― inwestycje deweloperskie
Szczecin, Koszalin
Miejscowość w okolicy Szczecina
Choszczno
1 Inwestycja
Darłowo
5 Inwestycji
Drawsko Pomorskie
1 Inwestycja
Dziwnów
8 Inwestycji
Gryfice
11 Inwestycji
Kamień Pomorski
17 Inwestycji
Koszalin
10 Inwestycji
Kołobrzeg
28 Inwestycji
Mielno
1 Inwestycja
Międzyzdroje
8 Inwestycji
Police
14 Inwestycji
Stargard
2 Inwestycji
Wałcz
2 Inwestycji
Łobez
1 Inwestycja
Świnoujście
8 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 089
7 500
5 089 7 500
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
4 Inwestycji
2-pokojowe
6 Inwestycji
3-pokojowe
8 Inwestycji
4+ -pokojowe
6 Inwestycji
Domy
1 obiekt
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
9 Inwestycji
Dostępne od 2022
5 Inwestycji
Dostępne od 2023
3 Inwestycji
Dostępne od 2024+
6 Inwestycji
10 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Koszalinie

Koszalin, drugie pod względem wielkości miasto Pomorza Zachodniego, przyciąga coraz więcej uwagi inwestorów i deweloperów. To zainteresowanie jest całkiem naturalne, gdyż Koszalin wyróżnia się znakomitym położeniem – w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych oraz niedaleko wybrzeża Bałtyku – i charakteryzuje się dynamicznością rozwoju. Deweloperzy krajowi i regionalni coraz częściej wznoszą tu nowe inwestycje.

Koszalin ma też reprezentacyjną historyczną część, wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę oraz duży potencjał turystyczny.

Co buduje się w Koszalinie?

Wśród realizowanych w Koszalinie inwestycji deweloperskich – nowe budynki mieszkalno-usługowe, tradycyjne osiedla wielorodzinne, w tym realizowane etapowo, kameralne kompleksy nowych apartamentów. Inwestycje są utrzymane głównie w nowoczesnym stylu architektonicznym i zrealizowane z dotrzymaniem technologicznym wymogów dotyczących nowego budownictwa mieszkaniowego.

Gdzie w Koszalinie powstają nowe mieszkania?

Koszalin oferuje nowoczesne nieruchomości w różnorodnych lokalizacjach względem centrum miasta. Nowe budynki i osiedla powstają we wschodniej części miasta (osiedla Jedliny i Rokosowo), na południu (Sarzyno), w obrębie północnych obszarów administracyjnych – Osiedla Unii Europejskiej, Osiedla Morskiego i Osiedla na Skarpie, oraz na przedmieściach (m.in. w rejonie Kretomina). Wznosi się też nowe inwestycje w pobliżu koszalińskiego Śródmieścia – zwłaszcza na terenie osiedla Lechitów.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Koszalińskie inwestycje realizowane przez deweloperów posiadają wszelkie niezbędne udogodnienia, do których zaliczamy zwłaszcza:

  • podziemne i naziemne miejsca parkingowe, poniekąd też z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, indywidualne garaże i wiaty;
  • dobrze zagospodarowany teren osiedla – zielone nasadzenia, mała architektura, wspólne strefy wypoczynku, place zabaw, oświetlenie;
  • windy osobowe oraz pomieszczenia do przechowywania w blokach;
  • udogodnienia dla rowerzystów – stojaki na terenie osiedli, rowerownie;
  • ułatwienia dla seniorów i osób z niepełnosprawnością.

Część inwestycji posiada ogrodzony i monitorowany teren; w obrębie wybranych osiedli funkcjonuje własne zaplecze handlowo-usługowe.

Nowe mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim i wyposażone w dodatkową powierzchnię rekreacyjną (balkony, loggie, tarasy) i wszystkie niezbędne instalacje mediów.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Koszalinie?

Dla osób, które planują inwestować w rynek pierwotny, Koszalin jest słusznym wyborem z kilku powodów:

  • lokalizacja miasta jest bardzo perspektywiczna – pozwala na dogodny dojazd do strategicznych punktów w północnej części kraju, posiada walory rekreacyjne, umożliwia dostęp do infrastruktury;
  • ceny nieruchomości w Polsce nieustannie rosną, co czyni mieszkania nie tylko lokatą kapitału, ale też sposobem na jego pomnożenie;
  • turystyczny potencjał miasta pozwala generować dochód z wynajmu długoterminowego;
  • ceny mieszkań z rynku pierwotnego w Koszalinie są bardziej niż przystępne, przy zachowaniu dobrego standardu wykonania – to znacznie obniża próg wejścia w inwestycję.

Popularność segmentu nieruchomości mieszkaniowych wśród inwestorów wciąż rośnie, co również przyczynia się do stopniowego wzrostu cen. Obecnie stawki na koszalińskim rynku pierwotnym są całkiem przystępne, lecz obserwowana jest wyraźna tendencja wzrostowa.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Koszalinie?

Mieszkanie deweloperskie w Koszalinie kosztuje odczuwalnie taniej, niż na przykład w Szczecinie i tym bardziej Gdańsku – wszystkie oferty obecnie są w granicach średniej półki cenowej. Dokładna cena zależy przede wszystkim od standardu wykonania inwestycji – lokalizacja na mapie miasta jest raczej drugorzędna ze względu na niewielką powierzchnię miasta.

W cenie wskazanej przez dewelopera zawarty jest podatek VAT w wysokości 8% lub 23% w zależności od metrażu mieszkania; podatek od czynności cywilnoprawnych (2% od kwoty transakcyjnej), który płacimy przy zakupie używanego mieszkania, nie obowiązuje dla nieruchomości z rynku pierwotnego.

Ceny nowych mieszkań Szczecina, Koszalina

PokojeCena / m2Cena mieszkania
2-pokojowe
od ‍6 999 zł
od ‍310 800 zł
3-pokojowe
od ‍6 700 zł
od ‍340 970 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 999 zł
od ‍487 760 zł