Nowe mieszkania Gdyni, ceny mieszkań — 64 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
49 Inwestycji
Bydgoszcz
67 Inwestycji
Gdańsk
130 Inwestycji
Katowice
41 Inwestycji
Kielce
45 Inwestycji
Kraków
282 Inwestycji
Lublin
61 Inwestycji
Olsztyn
41 Inwestycji
Opole
21 Inwestycji
Poznań
195 Inwestycji
Rzeszów
59 Inwestycji
Szczecin
68 Inwestycji
Warszawa
399 Inwestycji
Wrocław
260 Inwestycji
Zielona Góra
18 Inwestycji
Łódź
118 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
2 Inwestycji
Człuchów
1 Inwestycja
Gdynia
64 Inwestycji
Hel
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
14 Inwestycji
Kościerzyna
1 Inwestycja
Kwidzyn
1 Inwestycja
Malbork
2 Inwestycji
Pruszcz Gdański
32 Inwestycji
Skowarcz
2 Inwestycji
Puck
21 Inwestycji
Pogórze
3 Inwestycji
Sopot
9 Inwestycji
Starogard Gdański
3 Inwestycji
Słupsk
17 Inwestycji
Tczew
4 Inwestycji
Wejherowo
44 Inwestycji
Rumia
24 Inwestycji
Reda
20 Inwestycji
Cena za m2
3 904
18 392
3 904 18 392
Pokoje
8 Inwestycji
38 Inwestycji
52 Inwestycji
42 Inwestycji
4 obiekty
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Gdyni

Gdynia to nowoczesne i młode miasto portowe usytuowane tuż u brzegu Morza Bałtyckiego, jeden z najważniejszych ośrodków naukowych, gospodarczych i kulturalnych w Polsce. Gdynia kilkukrotnie znalazła się na szczycie listy na "Najszczęśliwsze miasto Polski", w 2019 roku zajęła 3. miejsce na świecie w rankingu LivCom Awards najlepszych miast pod względem jakości życia. Gdyński rynek nowego budownictwa mieszkaniowego prężnie się rozwija, wyróżnia się wysokim standardem realizacji i estetyczną architekturą. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Gdyni - jakie są oferty?

W Gdyni nowe inwestycje budowlane realizowane są w różnych dzielnicach, w tym w ścisłym centrum oraz blisko morza. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, nowoczesne wieżowce, osiedla domów jednorodzinnych, aparthotele i prywatne akademiki.

Najpopularniejszymi na gdyńskim rynku deweloperskim są nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych niedaleko centrum miasta i z wygodnym dojazdem do obwodnicy Trójmiasta. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla oddawane są w wysokim standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę nawet do 37 pięter.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Gdyni znaleźć można również oferty domów i apartamentów w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Gdyni w większości realizowane jest na przedmieściach i w okolicach, wyróżnia się nowoczesnym designem, zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Gdyni są mieszkania przeznaczone pod wynajem - mikro apartamenty oraz lokale inwestycyjne, realizowane głównie jako aparthotele i prywatne akademiki. Oddawane lokale są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania, deweloperzy oferują usługi zarządzania najmem i sprzątania oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Gdyni jest na dość wysokim poziomie. Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, całodobowy monitoring i ochrona, ogrodzenie terenu, cichobieżne windy, komórki lokatorskie, energooszczędne oświetlenie części wspólnych.

Większość  nowych inwestycji budowlanych realizowanych w Gdyni przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci, strefy rekreacyjne.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Gdyni?

Dodatkowo do niezbędnych udogodnień w gdyńskich nowych inwestycjach deweloperskich często zalicza się stacje do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych,  przewidziana jest również możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

W budynkach zaprojektowane są rowerownie, wózkownie, ogólnodostępne tarasy na dachu, prywatne kluby fitness. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki i wiaty rowerowe, boksy i wieszaki przy miejscach postojowych w garażu podziemnym.

Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami do grillowania, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami, terenami rekreacyjnymi, instalacjami fotowoltaicznymi.

Często mieszkania i domy w Gdyni w standardzie wyposażone są w klimatyzację, inteligentne systemy zarządzania domem, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Gdyni - gdzie najlepiej kupić?

Ceny w nowych inwestycjach deweloperskich w Gdyni są zróżnicowane i od lat utrzymują się na wysokim poziomie. Średnia cena nowego mieszkania na sprzedaż w Gdyni mieści się w przedziale od 7600 do 9400 zł za metr kwadratowy i zależy od lokalizacji, wielkości mieszkania, standardu inwestycji i oferowanych udogodnień. Najwięcej nowych inwestycji budowlanych na sprzedaż zlokalizowano na terenie gdyńskich dzielnic Chwarzno, Redłowo, Witomino, Cisowa, Grabówek, Obłuże, Dąbrowa.

Najdroższe dzielnice na rynku pierwotnym w Gdyni to Śródmieście, Orłowo, Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana. W tych częściach miasta inwestycje realizowane są w wysokim standardzie, ceny znacznie przewyższają średnią. Atutami lokalizacji są: rozwinięta infrastruktura miejska i drogowa, bezpośredni dostęp do morza i licznych terenów zielonych, dostępność obiektów handlowych, kultury i rozrywki.

Najpopularniejszymi wśród gdyńskich dzielnic na rynku nowego budownictwa są Redłowo, Witomino-Leśniczówka i Pustki Cisowskie-Demptowo. Dzielnice wyróżniają się przyjazną dla dzieci infrastrukturą, dostępnością towarów i usług, bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Średnia cena za metr kwadratowy nowego mieszkania wynosi tu około 10000 zł.

Najtańsze mieszkania na rynku pierwotnym w Gdyni można znaleźć w bardziej oddalonych dzielnicach, takich jak: Chwarzno-Wiczlino, Obłuże, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Oksywie, Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack i Mały Kack. Tutaj średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi około 7600 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Gdyni - nowoczesne budownictwo, wysoki standard, zróżnicowane ceny

Rynek nowych mieszkań w Gdyni jest bardzo rozwinięty i zróżnicowany pod względem cen i ofert, działają na nim głównie lokalni deweloperzy. Inwestycje deweloperskie miasta są wykonywane w wysokim standardzie i nowoczesnym designie, dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców.