Nowe mieszkania Gdynia

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Dzielnice
51 inwestycji mieszkaniowych
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny w Gdyni

Gdynia – najnowocześniejsza część Aglomeracji Trójmiejskiej, modernistyczne miasto u brzegu morza Bałtyckiego, prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy i akademicki, popularna destynacja turystyczna – przyciąga coraz więcej osób z kraju i spoza jego granic.

Niejednokrotnie znalazła się na topie rankingu Najszczęśliwsze miasto Polski, a w roku 2019 zamknęła czołową trójkę miast o najlepszej jakości życia w rankingu LivCom Awards.

Czynniki te sprawiają, że tutaj coraz chętniej buduje się nowe inwestycje. Gdynia może pochwalić się szeroką ofertą nowych nieruchomości mieszkaniowych, o zróżnicowanym standardzie i charakterze. Wznoszone są głównie przez lokalne i regionalne firmy deweloperskie, pochodzące z Trójmiasta.

Co buduje się w Gdyni?

Mimo, że Gdynia nie jest centrum wojewódzkim, tutejsza oferta nieruchomości od dewelopera jest bardzo różnorodna i szeroka – spotkamy tu wszystkie typy nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych i apartamentowych.

Grupą dominującą są nowe budynki wielorodzinne – są to zarówno wolnostojące bloki, jak i rozległe wieloetapowe osiedla. Większość z nich posiada niską zabudowę, jednak znajdziemy też inwestycje wykonane w stylu wielkomiejskim – o wysokości do nawet 37 pięter.

Szczególnie popularnym w ostatnich latach segmentem gdyńskiego rynku pierwotnego są apartamenty realizowane pod wynajem – zaprojektowane są w koncepcji mikroapartamentów czy inwestycji condohotelowych, jak i tradycyjnych apartamentów, wykończonych, wyposażonych oraz objętych kompleksową obsługą. Nieodłączną cechą nowych apartamentów inwestycyjnych jest wysoki standard wykonania, infrastruktura towarzysząca oraz położenie w najatrakcyjniejszych punktach miasta.

Na terenie miasta i okolic powstają nie tylko nowe mieszkania – Gdynia oferuje również szeroki wybór domów jednorodzinnych, których popularność kilkukrotnie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Są to osiedla segmentów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz pojedyncze inwestycje składające się z domów wolnostojących, a także kompleksy willi miejskich ulokowane w kameralnych częściach miasta.

Gdzie w Gdyni powstają nowe mieszkania?

Nowe inwestycje mieszkaniowe znajdziemy w dowolnym punkcie na mapie Gdyni – od strefy przybrzeżnej po bardziej wysunięte na ląd obszary otoczone terenami rezerwatów przyrody.

Rekordową liczbą nowych osiedli mogą pochwalić się takie dzielnice, jak Redłowo, Orłowo, Nowy Kack, Witomino, Karwiny. Tu są wznoszone przeważnie inwestycje wielorodzinne, które służyć mają do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych gdynian oraz osób przeprowadzających się do miasta. Podobny charakter mają też dzielnice Cisowa, Obłuże, Dąbrowa oraz Grabówek – kameralność, podstawowa infrastruktura oraz bliskość kluczowych dróg przekonują coraz bardziej nabywców.

Aktywnie zabudowywane jest również Śródmieście – jest to strefa podwyższonego zainteresowania inwestorów w nieruchomości, dlatego właśnie w obrębie gdyńskiego Śródmieścia zaobserwujemy najwyższe ceny mieszkań i apartamentów oraz najwyższy standard ich wykonania. Równie drogie i ekskluzywne mieszkania powstają na terenie dzielnic Kamienna Góra i Wzgórze Św. Maksymiliana.

Bardziej oddalone od centrum dzielnice, takie jak Pogórze, Chylonia czy Chwarzno, również są zdominowane przez nowe budownictwo wielorodzinne; jednak tu coraz częściej spotkamy również inwestycje jednorodzinne.

Działalność deweloperska wychodzi też poza granice Gdyni i obejmuje okoliczne miejscowości – nowe mieszkania i domy na sprzedaż powstają na terenie takich kameralnych miejscowości, jak Janowo, Kosakowo, Chwaszczyno czy Bojano. Aglomeracyjny charakter całego regionu od Gdańska aż po Wejherowo zapewnia dostęp do infrastruktury miejskiej w każdym zakątku tej części Polski.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje realizowane na terenie miasta posiadają wszelkie udogodnienia, które jest w stanie zaoferować rynek pierwotny – Gdynia jest terenem wysokiej konkurencyjności deweloperów, co sprawia, że większość z nich dąży do podniesienia standardu realizowanych inwestycji.

Do podstawowych udogodnień, bez których nie może obejść się żadne nowoczesne osiedle, należą: 

  • infrastruktura dla osób zmotoryzowanych – coraz częściej deweloperzy stawiają na podziemne parkingi, które pozwalają zamienić teren osiedla na przestrzeń przyjazną dla pieszych. Nie brakuje też indywidualnych garaży – w bryle bloków lub w budynkach garażowych, wiat oraz tradycyjnych naziemnych stref parkingowych;
  • zagospodarowany teren – nasadzenia zieleni, oświetlenie, mała architektura, przemyślany układ ciągów pieszo-jezdnych;
  • pomieszczenia do przechowywania – indywidualne i wspólne;
  • windy w budynkach o wysokości ponad 3 pięter;
  • bezpieczeństwo – monitoring, ochrona, ogrodzenie terenu.

Nierzadko nowe inwestycje posiadają też infrastrukturę rekreacyjną – na terenie osiedli projektowane są parki, skwery, strefy grillowe i piknikowe, oraz strefy do aktywnego wypoczynku – siłownie pod chmurką, boiska, place zabaw dla najmłodszych.

Większość inwestycji jest planowych w koncepcji “bez barier” – czyli jako przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym i seniorom. Wśród ułatwień tego typu są bezpieczne nawierzchnie, poręcze, brak barier architektonicznych, szerokie chodniki i korytarze, komfortowe windy oraz wydzielone miejsca parkingowe.

Wśród nowoczesnych udogodnień dostępnych w nieruchomościach z rynku pierwotnego są rozwiązania eko – panele fotowoltaiczne, systemy rekuperacji wody, domki dla ptaków i owadów, ogródki do uprawy roślin przez mieszkańców, infrastruktura zachęcająca do korzystania z samochodów elektrycznych.

Inwestycje klasy premium zaś posiadają udogodnienia z innej puli – często są wyposażone w kompleksową wewnętrzną infrastrukturę, na którą mogą składać się własne zaplecze handlowo-usługowe i gastronomiczne, prywatne strefy fitness i spa, strefy konferencyjne, usługi concierge.

Osiedla jednorodzinne również są oddawane do użytku nie bez udogodnień: między innymi, na ich terenie są założone drogi i chodniki, w częściach wspólnych przewidziano aranżacje roślinne, obiekty małej architektury i elementy oświetleniowe, przy lokalach zagospodarowano utwardzone place podjazdowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Gdyni?

Posiadanie nieruchomości na wynajem w miejscowości nad Bałtykiem, będącej ponadto dużym ośrodkiem biznesowym i oświatowym jest niewątpliwie opłacalnym przedsięwzięciem – dlatego Gdynia od lat jest pożądanym celem dla inwestorów w nieruchomości. Niesłabnący popyt na wynajem krótko- i długoterminowy pozwala na generowanie stabilnego dochodu, a wzrost cen nieruchomości w całej Polsce rokuje zyskowną transakcję od sprzedaży mieszkania.

W Gdyni spotkamy też coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży apartamentów inwestycyjnych, objętych obsługą operatora najmu i w pełni przygotowanych do użytkowania – takie oferty są skierowane do osób, które chcą zarabiać na nieruchomościach bez konieczności opiekowania się nimi.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Gdyni?

Mieszkanie deweloperskie w Gdyni kosztuje podobnie, jak w dużych centrach wojewódzkich – i najdroższe oferty znajdziemy w obrębie Śródmieścia oraz Kamiennej Góry, a także w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegu i plaż.

Nieco bardziej oddalone od centrum inwestycje są naturalnie dostępniejsze: do najtańszych dzielnic miasta możemy odnieść Chwarzno, Cisową, Oksywie, Dąbrowę, Obłuże, Pogórze, Chylonię, Karwiny, Wielki i Mały Kack.

Kupując mieszkania w stanie deweloperskim, powinniśmy pamiętać o kosztach związanych z wykończeniem wnętrz, oraz o konieczności zapłacenia podatku VAT (8% dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2 i 23% dla lokali o większej powierzchni), który możemy odliczyć w przypadku kupna apartamentu inwestycyjnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Pogórzeod ‍8 015 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Rumiaod ‍7 919 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Gdańskod ‍11 648 zł / m2
Wejherowood ‍7 153 zł / m2
Borkowood ‍8 342 zł / m2
Puckod ‍6 328 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍8 420 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍11 027 zł / m2
Tczewod ‍6 467 zł / m2
Kowaleod ‍8 218 zł / m2