Nowe mieszkania Gdyni od dewelopera — rynek pierwotny — 90 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż

Trendy rynku nowych mieszkań w Gdyni

Gdynia to nowoczesne i młode miasto portowe usytuowane tuż u brzegu Morza Bałtyckiego, jeden z najważniejszych ośrodków naukowych, gospodarczych i kulturalnych w Polsce. Gdynia kilkukrotnie znalazła się na szczycie listy na "Najszczęśliwsze miasto Polski", w 2019 roku zajęła 3. miejsce na świecie w rankingu LivCom Awards najlepszych miast pod względem jakości życia. Gdyński rynek nowego budownictwa mieszkaniowego prężnie rozwijają się, wyróżnia się wysokim standardem realizacji i estetyczną architekturą. Działają na nim głównie lokalne deweloperzy.

Nowe mieszkania w Gdyni - jakie są oferty?

W Gdyni nowe inwestycje budowlane realizowane są w różnych dzielnicach, w tym w ścisłym centrum oraz blisko morza. Do wyboru w nowym budownictwie są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkaniowe, nowoczesne wieżowce, osiedla domów jednorodzinnych, aparthotele i prywatne akademiki.

Najpopularniejszymi na gdyńskim rynku deweloperskim są nowe mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych niedaleko centrum miasta i z dogodnym dojazdem do obwodnicy Trójmiasta. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych apartamentowcach. Osiedla oddawane są w dobrym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców i zadbanymi częściami wspólnymi, obejmują nisko kondygnacyjną i wysoką zabudowę do 37 pięter.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Gdyni są również oferty domów i apartamentów w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej. Jednorodzinne budownictwo w Gdyni w większości realizowane jest na przedmieściach i w okolicach, wyróżnia się nowoczesnym designem, zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Gdyni są mieszkania oferowane pod wynajem - mikro apartamenty oraz lokale inwestycyjne, realizowane głównie jako aparthotele i prywatne akademiki. Oddawane lokale są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania, deweloperzy oferują usługi zarządzania najmem i sprzątania oraz dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Gdyni jest na dość wysokim poziomie. Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, całodobowy monitoring i ochrona, ogrodzenie terenu, cichobieżne windy, komórki lokatorskie, energooszczędne oświetlenie części wspólnych.

Większość realizowanych w Gdyni nowych inwestycji budowlanych przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci, strefy rekreacyjne.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Gdyni?

Dodatkowo do niezbędnych udogodnień w gdyńskich nowych inwestycjach deweloperskich często znajdują się stacje do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych, lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania.

W budynkach zaprojektowane są rowerownie, wózkownie, ogólnodostępne tarasy na dachu, prywatne kluby fitness. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki i wiaty rowerowe, boksy i wieszaki przy miejscach postojowych w garażu podziemnym.

Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami do grillowania, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami, terenami rekreacyjnymi, instalacjami fotowoltaicznymi.

Często mieszkania i domy w Gdyni w standardzie wyposażone są w klimatyzację, inteligentne systemy zarządzania domem, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Gdyni - gdzie najlepiej kupić?

Ceny w nowych inwestycjach deweloperskich w Gdyni są zróżnicowane i od lat trzymają się na wysokim poziomie. Średnia cena nowego mieszkania na sprzedaż w Gdyni mieści się w przedziale od 7600 do 9400 zł za metr kwadratowy i zależy od lokalizacji, wielkości mieszkania, standardu inwestycji i oferowanych udogodnień. Najwięcej nowych inwestycji budowlanych na sprzedaż zlokalizowano na terenie gdyńskich dzielnic Chwarzno, Redłowo, Witomino, Cisowa, Grabówek, Obłuże, Dąbrowa.

Najdroższe dzielnice na rynku pierwotnym w Gdyni to są Śródmieście, Orłowo, Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje są w większości o podwyższonym standardzie, ceny znacznie przewyższają średnią. Atutami lokalizacji są rozwinięta infrastruktura miejska i drogowa, bezpośredni dostęp do morza i licznych terenów zielonych, dostępność obiektów handlowych, kultury i rozrywki.

Najpopularniejszymi wśród gdyńskich dzielnic na rynku nowego budownictwa są Redłowo, Witomino-Leśniczówka i Pustki Cisowskie-Demptowo. Dzielnice wyróżniają się przyjazną infrastrukturą dla dzieci, dostępnością towarów i usług, bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Średnia cena za metr kwadratowy nowego mieszkania tu wynosi około 10000 zł.

Najtańsze mieszkania na rynku pierwotnym w Gdyni są w bardziej oddalonych dzielnicach jak to Chwarzno – Wiczlino, Obłuże, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Oksywie, Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack i Mały Kack. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym tu wynosi około 7600 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Gdyni - nowoczesne budownictwo, wysoki standard, zróżnicowane ceny

Rynek nowych mieszkań w Gdyni jest bardzo rozwiniętym i zróżnicowanym pod względem cen i ofert, działają na nim głównie lokalne deweloperzy. Inwestycje deweloperskie miasta są o wysokim standardzie wykonania i nowoczesnym designie, dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.