Nowe mieszkania Międzyzdroje

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich na Wybrzeżu Zachodnim. Zaludnione przez około 5,5 tysięcy mieszkańców miasto jest odwiedzane przez ponad 100 tysięcy turystów rocznie. Wczasowy charakter miejscowości kształtuje lokalny rynek pierwotny – Międzyzdroje są perspektywicznym obszarem inwestycyjnym, co sprawia, że na mapie miasta regularnie wznosi się nowe kompleksy apartamentów inwestycyjnych.

Położenie miasta jest strategiczne zarówno pod względem komunikacyjnym – w pobliżu przebiegają drogi krajowe nr 3 i nr 93, a Świnoujście i granica polsko-niemiecka są oddalone o ok. 17 km. Dojazd do Szczecina zajmuje blisko 1 godziny.

Co buduje się w Międzyzdrojach?

W obrębie miasta z roku na rok powstają nowe inwestycje – Międzyzdroje oferują szczególnie dużo nieruchomości o charakterze wypoczynkowym. Są to:

 • modernistyczne kompleksy nowych apartamentów o zapleczu rekreacyjno-usługowym i wysokim standardzie wykonania;
 • kameralne inwestycje apartamentowe wykonane w koncepcji willi wypoczynkowych i wyposażone w zaplecze rekreacyjne;
 • zrewitalizowane historyczne wille mieszczące nowoczesne apartamenty;
 • inwestycje typu resort i condohotele;
 • inwestycje łączone, w których obrębie zaprojektowano zarówno apartamenty wakacyjne, jak i regularne mieszkania.

Większość realizowanych w Międzyzdrojach inwestycji posiada wysoki standard wykonania i odpowiedniego poziomu dodatkowe udogodnienia.

Gdzie w Międzyzdrojach powstają nowe mieszkania?

Międzyzdroje, mimo niewielkiej powierzchni, są aktywnie oswajane przez deweloperów – dużo prestiżowych kompleksów apartamentowych powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej oraz nadmorskiej promenady, często buduje się także w ścisłym centrum i okolicach urzędu miasta. Liczne projekty deweloperskie sprzyjają modernizacji i przebudowie przestrzeni miejskiej, a nowe kompleksy mieszkalne często są wkomponowane w otoczenie, a ich realizacja przewiduje prace rewitalizacyjne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

O ile większość nowych nieruchomości w Międzyzdrojach to kompleksy apartamentów wypoczynkowych, posiadają one stosowne udogodnienia, takie jak:

 • zaplecze rekreacyjne w postaci basenów, stref spa, klubów fitness, saunarium, sal zabaw i stref integracyjnych;
 • strefy sportowe, boiska, siłownie plenerowe;
 • lobby z recepcją i usługi concierge oraz room service;
 • wspólne strefy wypoczynku, tarasy widokowe, place i pasaże usługowe;
 • restauracje, bary, kawiarnie w obrębie inwestycji;
 • sale konferencyjne na wynajem;
 • prywatny aquapark na terenie kompleksu;
 • różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, podziemne).

Większość apartamentów jest sprzedawanych z pełnym wykończeniem pod klucz oraz dodatkowymi instalacjami (klimatyzacja, rolety zewnętrzne).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Międzyzdrojach?

Mieszkanie deweloperskie w Międzyzdrojach to nie tylko sposób na bezpieczne ulokowanie kapitału, ale też przede wszystkim narzędzie do jego pomnożenia i wygenerowania stabilnego dochodu pasywnego. W wysokim sezonie popyt na apartamenty wypoczynkowe nieraz przekracza podaż, ponadto popyt na wynajem krótkoterminowy utrzymuje się również poza sezonem, gdyż Międzyzdroje są kurortem całorocznym. Większość deweloperów realizujących kompleksy apartamentowe oferuje dodatkowe usługi zarządzania najmem, co minimalizuje udział inwestora w procesie gospodarowania nieruchomością. Ten model współpracy przewiduje również opcję pobytu właścicielskiego.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Międzyzdrojach?

Ze względu na typ i standard nieruchomości rynek pierwotny w Międzyzdrojach jest jednym z najdroższych w kraju, a średnia stawka za metr kwadratowy przewyższa nawet warszawskie ceny mieszkań. Wszystkie aktualne oferty obecnie należą do górnej półki cenowej, a ponadto rynek nieustannie zmierza w kierunku wzrostu.

Ceny wskazane przez deweloperów z reguły zawierają podatek VAT, który ulega zwrotowi  w przypadku kupna apartamentu inwestycyjnego – jego wysokość wynosi 8% lub 23% i zależy od metrażu lokalu; podatek od czynności cywilnoprawnych w ogóle nie obowiązuje dla nieruchomości z rynku pierwotnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Świnoujścieod ‍15 771 zł / m2
Dziwnówod ‍11 484 zł / m2
Rewalod ‍13 984 zł / m2
Pobierowood ‍13 450 zł / m2
Niechorzeod ‍14 133 zł / m2
Mierzynod ‍6 605 zł / m2
Szczecin i okoliceod ‍8 984 zł / m2
Szczecinod ‍9 207 zł / m2
Przecławod ‍9 500 zł / m2
Grzybowood ‍12 500 zł / m2
Kołobrzegod ‍11 831 zł / m2