Mieszkania w nowych inwestycjach Dziwnowa

Rynek pierwotny Dziwnów ― inwestycje deweloperskie
Szczecin, Dziwnów
Miejscowość w okolicy Szczecina
Choszczno
1 Inwestycja
Darłowo
5 Inwestycji
Drawsko Pomorskie
1 Inwestycja
Dziwnów
8 Inwestycji
Gryfice
11 Inwestycji
Kamień Pomorski
17 Inwestycji
Koszalin
10 Inwestycji
Kołobrzeg
28 Inwestycji
Mielno
1 Inwestycja
Międzyzdroje
8 Inwestycji
Police
14 Inwestycji
Stargard
2 Inwestycji
Wałcz
2 Inwestycji
Łobez
1 Inwestycja
Świnoujście
8 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
6 200
12 300
6 200 12 300
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
4 Inwestycji
2-pokojowe
6 Inwestycji
3-pokojowe
4 Inwestycji
4+ -pokojowe
2 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
5 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
1 Inwestycja
Dostępne od 2024+
3 Inwestycji
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Dziwnowie

Dziwnów jest jedną z najpopularniejszych miejscowości letniskowych nad Pobrzeżu Szczecińskim. Leży nad Zalewem Kamieńskim i oferuje dużo możliwości rekreacyjnych – między innymi, znajduje się tu nadmorskie kąpielisko o długości ponad 800 m, rozległe tereny zielone oraz obiekty infrastruktury turystycznej. Rosnąca popularność Dziwnowa przyciąga deweloperów, którzy realizują nowe inwestycje.

Dziwnów jest odwiedzany przez około 400 tysięcy turystów w ciągu sezonu, są to również w dużej mierze turyści zagraniczni. Turystyczny potencjał miejscowości dodaje jej atrakcyjności inwestycyjnej.

Co buduje się w Dziwnowie?

Na terenie Dziwnowa wznosi się głównie inwestycje apartamentowe przeznaczone na wynajem sezonowy. Są to rozległe kompleksy o infrastrukturze hotelowej i modernistycznej architekturze, kameralne rezydencje zaprojektowane w odrestaurowanych zabytkowych willach, nowoczesne inwestycje wielorodzinne o dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym, kameralne osiedla domków letniskowych oraz inwestycje o niskiej zabudowie wykonane w stylu willi miejskich. Większość realizowanych w Dziwnowie nieruchomości jest sprzedawanych na potrzeby inwestycyjne. Wybrane kompleksy mają charakter łączony i zawierają też tradycyjną część mieszkaniową.

Gdzie w Dziwnowie powstają nowe mieszkania?

Dziwnów jest coraz bardziej popularną destynacją wśród firm deweloperskich z regionu i całej Polski, a nieduża powierzchnia miasta ogranicza zasoby działek inwestycyjnych. Poza tym, deweloperzy usiłują wybrać jak najdogodniejsze ze względów rekreacyjnych lokalizacje. Nowe kompleksy apartamentowe powstają w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie linii wybrzeża, nad rzeką Dziwną, nad Zatoką Wrzosową, w otulinie naturalnego drzewostanu w zachodniej części Dziwnowa oraz w Dziwnówku, niedużej wsi letniskowej położonej na wschód od Dziwnowa.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nieruchomości powstające w Dziwnowie wyróżniają się bardzo rozbudowaną wewnętrzną infrastrukturą o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym. W obrębie inwestycji funkcjonują strefy basenów, gabinety rekreacji i spa, lokale gastronomiczne, zaplecze konferencyjno-bankietowe, punkty usługowe i handlowe, kluby fitness, bawialnie dla dzieci i strefy aktywnego wypoczynku, strefy grillowania i relaksu na terenie kompleksu. Inwestycje posiadają też cały wachlarz podstawowych udogodnień, do których zaliczamy różnorodne miejsca parkingowe, monitoring i ochronę terenu, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, infrastrukturę dla rowerzystów oraz windy w budynkach.

Apartamenty są często sprzedawane w stanie wykończonym i wyposażone w dodatkowe instalacje, m.in. klimatyzację.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Dziwnowie?

Dla osób, które inwestują w rynek pierwotny, Dziwnów, jak też inne rekreacyjne miejscowości nad polskim morzem, jest bardzo atrakcyjną destynacją. Duży potencjał turystyczny, wysoki popyt na wynajem krótkoterminowy oraz możliwość generowania dochodu pasywnego przyciągają coraz więcej inwestorów z Polski i z zagranicy. Większość nieruchomości sprzedawanych  jako apartamenty inwestycyjne jest objętych obsługą operatora najmu, co minimalizuje zaangażowanie właściciela w procesie gospodarowania apartamentem. Ponadto, w standardowej umowie zawieranej między właścicielem a operatorem najmu przewidziany jest okres pobytu właścicielskiego.

Ceny nowych apartamentów w Dziwnowie nie są niskie, jednak to nie odstrasza inwestorów, gdyż tendencja wzrostowa nasila się z roku na rok, szczególnie jeśli chodzi o segment nieruchomości o charakterze rekreacyjnym i wysokim standardzie. Oznacza to, że nieruchomości są nie tylko lokatą kapitału zdolną uchronić go przed inflacją, ale też sprawdzonym sposobem na jego pomnożenie już w ciągu kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Dziwnowie?

Mieszkanie deweloperskie w Dziwnowie nie należy do tanich, ponieważ większość oferowanych nieruchomości stanowią kompleksy apartamentów wakacyjnych o wysokim standardzie sprzedawane jako lokale inwestycyjne. Ceny oscylują na pograniczu średniej i górnej półki cenowej. Najtaniej kupimy lokal w inwestycji o standardowym wyposażeniu rekreacyjnym. W cenę apartamentu jest wliczony podatek VAT, który ulega zwrotowi w przypadku kupna nieruchomości na cele inwestycyjne.

Ceny nowych mieszkań Szczecina, Dziwnowa

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍11 765 zł
od ‍313 550 zł
2-pokojowe
od ‍10 499 zł
od ‍437 310 zł
3-pokojowe
od ‍13 040 zł
od ‍941 097 zł
4+ -pokojowe
od ‍18 756 zł
od ‍1 733 690 zł