Mieszkania w nowych inwestycjach Świnoujścia

Rynek pierwotny Świnoujście ― inwestycje deweloperskie
Szczecin, Świnoujście
Miejscowość w okolicy Szczecina
Choszczno
1 Inwestycja
Darłowo
5 Inwestycji
Drawsko Pomorskie
1 Inwestycja
Dziwnów
8 Inwestycji
Gryfice
11 Inwestycji
Kamień Pomorski
17 Inwestycji
Koszalin
10 Inwestycji
Kołobrzeg
28 Inwestycji
Mielno
1 Inwestycja
Międzyzdroje
8 Inwestycji
Police
14 Inwestycji
Stargard
2 Inwestycji
Wałcz
2 Inwestycji
Łobez
1 Inwestycja
Świnoujście
8 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
8 500
16 974
8 500 16 974
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
5 Inwestycji
2-pokojowe
6 Inwestycji
3-pokojowe
4 Inwestycji
4+ -pokojowe
2 Inwestycji
Domy
0 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
3 Inwestycji
Dostępne od 2022
4 Inwestycji
Dostępne od 2023
0 Inwestycji
Dostępne od 2024+
2 Inwestycji
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Świnoujściu

Świnoujście jest jedną z kluczowych destynacji w zachodniej części polskiego wybrzeża Bałtyku. Strategiczny port morski, popularny kurort, piąte pod względem liczby ludności miasto województwa pomorskiego, siedziba firm i korporacji oraz cel inwestycyjny dla polskiego i zagranicznego kapitału – to wszystko sprawia, że rynek nieruchomości prężnie się rozwija, oferując coraz to nowe inwestycje.

Świnoujście jest też znanym uzdrowiskiem przyciągającym turystów z kraju i spoza jego granic. Stąd również kursują liczne promy łączące Polskę z Danią i Szwecją. Ponadto granica miasta stanowi jednocześnie polsko-niemiecką granicę lądową.

Co buduje się w Świnoujściu?

Oferta mieszkań od dewelopera realizowanych w Świnoujściu jest wyraźnie zdominowana przez inwestycje o podwyższonym standardzie – są to kompleksy apartamentowe o zaplecze rekreacyjnym, w tym apartamenty przeznaczone na wynajem krótkoterminowy, osiedla wielorodzinne o dodatkowych atutach infrastrukturalnych, wolnostojące bloki mieszkalne oraz budynki mieszkalno-usługowe.

W ofercie znajdziemy zarówno nowoczesne inwestycje, jak i zrewitalizowane obiekty ulokowane w historycznej części miasta.

Gdzie w Świnoujściu powstają nowe mieszkania?

Świnoujście oferuje nowe mieszkania od dewelopera w najróżniejszych lokalizacjach: nowe osiedla powstają w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, w pobliżu linii brzegowej Świny, w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Osiedle Matejki, Osiedle Zachodnie, Osiedle Posejdon, a także w Dzielnicy Nadmorskiej.

Dokładna lokalizacja na mapie miasta z reguły warunkuje charakter inwestycji – w bardziej oddalonych od centrum i wybrzeża punktach miasta powstaje więcej tradycyjnych wielorodzinnych kompleksów mieszkalnych.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kupując mieszkanie deweloperskie, nabywcy liczą na odpowiednie udogodnienia podnoszące komfort zamieszkania, i nowe inwestycje Świnoujścia w pełni potrafią sprostać tym wymaganiom. Wśród podstawowych udogodnień cechujących nowe osiedla są:

 • różnorodne miejsca parkingowe;
 • dobrze zagospodarowany teren osiedla;
 • pomieszczenia do przechowywania (indywidualne i wspólne);
 • windy i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

W związku z tym, że Świnoujście oferuje szczególnie dużo inwestycji o podwyższonym standardzie, spotkamy też takie udogodnienia, jak:

 • zaplecze rekreacyjne (baseny, spa, saunaria);
 • część handlowo-usługowa;
 • lobby i recepcja;
 • ochrona i monitoring.

Mieszkania i apartamenty są sprzedawane w stanie deweloperskim; wielu deweloperów oferuje również kompleksowe usługi wykończenia lokali pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Świnoujściu?

Dla osób, które decydują się inwestować w rynek pierwotny, Świnoujście jest trafnym wyborem z kilku kluczowych powodów:

 • miasto posiada szereg walorów decydujących o jego perspektywiczności inwestycyjnej – należą do nich zarówno lokalizacja i turystyczny charakter, jak i intensywny rozwój infrastruktury;
 • w porównaniu do innych kurortów nadmorskich, Świnoujście oferuje całkiem przystępne ceny nieruchomości;
 • nieruchomość w Świnoujściu potrafi generować stabilny dochód z wynajmu, zwłaszcza krótkoterminowego;
 • mieszkanie jest też pewną lokatą kapitału i sposobem na jego pomnożenie.

Nieruchomości nieustannie nabierają popularności – zarówno wśród Polaków, jak i inwestorów z zagranicy, gdyż rynek mieszkaniowy jest jedną z niewielu branż gospodarki mało podatnych na wpływ jakichkolwiek kryzysów.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Świnoujściu?

Ceny nowych nieruchomości w Świnoujściu kształtują się na średnio-wysokim poziomie. Są jednak niższe, niż w innych popularnych nadmorskich miejscowościach Polski, takich jak Sopot, Międzyzdroje czy Kamień Pomorski, gdzie stawki biją wszelkie rekordy krajowe.

Najdroższe nieruchomości w Świnoujściu to apartamenty inwestycyjne o wysokim standardzie; najtańsze – mieszkania w obrębie wielorodzinnych kompleksów. Na cenę wpływa też lokalizacja: w obrębie centrum i w pobliżu morskiego wybrzeża ceny są wyższe. Najprzystępniejsza cenowo jest południowa część miasta – zwłaszcza takie obszary, jak Osiedle Grunwaldzkie i Płachcin.

Ceny nowych mieszkań Szczecina, Świnoujścia

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍9 699 zł
od ‍256 565 zł
2-pokojowe
od ‍8 500 zł
od ‍320 489 zł