Nowe mieszkania Świnoujście

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Świnoujściu

Świnoujście jest jedną z kluczowych destynacji w zachodniej części polskiego wybrzeża Bałtyku. Strategiczny port morski, popularny kurort, piąte pod względem liczby ludności miasto województwa pomorskiego, siedziba firm i korporacji oraz cel inwestycyjny dla polskiego i zagranicznego kapitału – to wszystko sprawia, że rynek nieruchomości prężnie się rozwija, oferując coraz to nowe inwestycje.

Świnoujście jest też znanym uzdrowiskiem przyciągającym turystów z kraju i spoza jego granic. Stąd również kursują liczne promy łączące Polskę z Danią i Szwecją. Ponadto granica miasta stanowi jednocześnie polsko-niemiecką granicę lądową.

Co buduje się w Świnoujściu?

Oferta mieszkań od dewelopera realizowanych w Świnoujściu jest wyraźnie zdominowana przez inwestycje o podwyższonym standardzie – są to kompleksy apartamentowe o zaplecze rekreacyjnym, w tym apartamenty przeznaczone na wynajem krótkoterminowy, osiedla wielorodzinne o dodatkowych atutach infrastrukturalnych, wolnostojące bloki mieszkalne oraz budynki mieszkalno-usługowe.

W ofercie znajdziemy zarówno nowoczesne inwestycje, jak i zrewitalizowane obiekty ulokowane w historycznej części miasta.

Gdzie w Świnoujściu powstają nowe mieszkania?

Świnoujście oferuje nowe mieszkania od dewelopera w najróżniejszych lokalizacjach: nowe osiedla powstają w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, w pobliżu linii brzegowej Świny, w obrębie takich jednostek administracyjnych, jak Osiedle Matejki, Osiedle Zachodnie, Osiedle Posejdon, a także w Dzielnicy Nadmorskiej.

Dokładna lokalizacja na mapie miasta z reguły warunkuje charakter inwestycji – w bardziej oddalonych od centrum i wybrzeża punktach miasta powstaje więcej tradycyjnych wielorodzinnych kompleksów mieszkalnych.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Kupując mieszkanie deweloperskie, nabywcy liczą na odpowiednie udogodnienia podnoszące komfort zamieszkania, i nowe inwestycje Świnoujścia w pełni potrafią sprostać tym wymaganiom. Wśród podstawowych udogodnień cechujących nowe osiedla są:

 • różnorodne miejsca parkingowe;
 • dobrze zagospodarowany teren osiedla;
 • pomieszczenia do przechowywania (indywidualne i wspólne);
 • windy i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

W związku z tym, że Świnoujście oferuje szczególnie dużo inwestycji o podwyższonym standardzie, spotkamy też takie udogodnienia, jak:

 • zaplecze rekreacyjne (baseny, spa, saunaria);
 • część handlowo-usługowa;
 • lobby i recepcja;
 • ochrona i monitoring.

Mieszkania i apartamenty są sprzedawane w stanie deweloperskim; wielu deweloperów oferuje również kompleksowe usługi wykończenia lokali pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Świnoujściu?

Dla osób, które decydują się inwestować w rynek pierwotny, Świnoujście jest trafnym wyborem z kilku kluczowych powodów:

 • miasto posiada szereg walorów decydujących o jego perspektywiczności inwestycyjnej – należą do nich zarówno lokalizacja i turystyczny charakter, jak i intensywny rozwój infrastruktury;
 • w porównaniu do innych kurortów nadmorskich, Świnoujście oferuje całkiem przystępne ceny nieruchomości;
 • nieruchomość w Świnoujściu potrafi generować stabilny dochód z wynajmu, zwłaszcza krótkoterminowego;
 • mieszkanie jest też pewną lokatą kapitału i sposobem na jego pomnożenie.

Nieruchomości nieustannie nabierają popularności – zarówno wśród Polaków, jak i inwestorów z zagranicy, gdyż rynek mieszkaniowy jest jedną z niewielu branż gospodarki mało podatnych na wpływ jakichkolwiek kryzysów.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Świnoujściu?

Ceny nowych nieruchomości w Świnoujściu kształtują się na średnio-wysokim poziomie. Są jednak niższe, niż w innych popularnych nadmorskich miejscowościach Polski, takich jak Sopot, Międzyzdroje czy Kamień Pomorski, gdzie stawki biją wszelkie rekordy krajowe.

Najdroższe nieruchomości w Świnoujściu to apartamenty inwestycyjne o wysokim standardzie; najtańsze – mieszkania w obrębie wielorodzinnych kompleksów. Na cenę wpływa też lokalizacja: w obrębie centrum i w pobliżu morskiego wybrzeża ceny są wyższe. Najprzystępniejsza cenowo jest południowa część miasta – zwłaszcza takie obszary, jak Osiedle Grunwaldzkie i Płachcin.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Międzyzdrojeod ‍14 325 zł / m2
Dziwnówod ‍11 484 zł / m2
Rewalod ‍13 984 zł / m2
Pobierowood ‍13 450 zł / m2
Szczecin i okoliceod ‍8 984 zł / m2
Mierzynod ‍6 605 zł / m2
Szczecinod ‍9 207 zł / m2
Niechorzeod ‍14 133 zł / m2
Przecławod ‍9 500 zł / m2
Grzybowood ‍12 500 zł / m2
Kołobrzegod ‍11 831 zł / m2