Nowe mieszkania Kołobrzeg

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
22 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z kluczowych punktów na mapie Pomorza Zachodniego, ważny węzeł komunikacyjny oraz popularna destynacja turystyczna, nadmorskie uzdrowisko i strategiczny ośrodek dla podróżujących nad zachodnie wybrzeże polskiego Bałtyku. Ponadto jest to coraz chętniej wybierana miejscowość do zamieszkania i inwestowania w nowe mieszkania.

Kołobrzeg wyróżnia się dość prężną działalnością deweloperską – z roku na rok tu są realizowane różnorodne projekty nowego budownictwa, a oferta nieruchomości na sprzedaż wzbogaca się o kolejne realizacje.

Co buduje się w Kołobrzegu?

Nowe nieruchomości mieszkaniowe realizowane w Kołobrzegu możemy podzielić na dwie ogólne grupy – osiedla do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych oraz nieruchomości przeznaczone pod działalność inwestycyjną. W pierwszej grupie dominują nowe osiedla wielorodzinne składające się z kilku bloków, kameralne budynki mieszkalno-usługowe oraz inwestycje o charakterze. jednorodzinnym. Druga grupa obejmuje różnego rodzaju nowe apartamenty przeznaczone pod wynajem, kompleksy apartamentowo-rekreacyjne, inwestycje hotelowe i aparthotelowe.

Wszystkie nieruchomości są realizowane z uwzględnieniem najnowszych wymogów budowlanych oraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Gdzie w Kołobrzegu powstają nowe mieszkania?

Prawie w każdej części miasta powstają nowe inwestycje – Kołobrzeg oferuje nowe nieruchomości zarówno w centrum, jak i w bardziej kameralnym okolicach, w pobliżu morza i na otoczonych zielenią terenach niedaleko granicy miasta.

W centrum i niedaleko plaż dominuje nowa zabudowa o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, na obrzeżach i w dzielnicach mieszkalnych znajdują się nowe osiedla wielorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowe inwestycje realizowane w Kołobrzegu są wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia  i elementy infrastruktury – ich specyfika zależy przede wszystkim od charakteru i przeznaczenia inwestycji.

Przykładowo, tradycyjne osiedla wielorodzinne posiadają zagospodarowany teren, strefy parkingowe, komórki lokatorskie i windy w budynkach, niekiedy są ogrodzone i monitorowane. Z kolei inwestycje o charakterze rekreacyjnym posiadają dużo bardziej rozbudowaną wewnętrzną infrastrukturę, która może obejmować między innymi strefy relaksu i spa, sale fitness, baseny, saunaria, bawialnie dla dzieci, usługi recepcji oraz zarządzania najmem.

Apartamenty inwestycyjne najczęściej są sprzedawane z wykończeniem, poniekąd też z pełnym wyposażeniem; mieszkania własnościowe zaś sprzedaje się przeważnie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Kołobrzegu?

Kołobrzeg jest wybierany przez inwestorów w nieruchomości przede wszystkim ze względu na swój turystyczny charakter – popularność uzdrowiska oraz związane z nią możliwości czerpania zysków z wynajmu krótkoterminowego przekonują coraz więcej osób, które chcą pomnożyć swój kapitał. Mieszkanie deweloperskie to również pewna lokata oszczędności, gdyż ceny mieszkań nieustannie rosną nawet w warunkach kryzysów gospodarczych.

W Kołobrzegu znajdziemy dużo projektów dedykowanych tylko i wyłącznie inwestorom – takie inwestycje są wyposażone w dodatkowe udogodnienia o wysokim standardzie, objęte specjalną obsługą i przewidują możliwość pobytu właścicielskiego na określonych warunkach. Oferty tego typu dostarcza jedynie rynek pierwotny.

Kołobrzeg też nie należy do najdroższych lokalizacji – więc próg wejścia w inwestycję jest niższy, niż na innych popularnych kurortach Polski.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Kołobrzegu?

Rozpiętość cen mieszkań w Kołobrzegu jest dość duża, a wysokość stawek zależy od dwóch kluczowych czynników – lokalizacji na mapie miasta oraz standardu wykonania inwestycji. Najwyższe stawki dotyczą apartamentów inwestycyjnych w kompleksach klasy premium. Najtaniej kupimy nowe mieszkanie w obrębie klasycznego osiedla wielorodzinnego bądź też domek jednorodzinny.

Ceny wskazane w ogłoszeniach deweloperskich z reguły zawierają podatek VAT, którego zwrotu można dokonać w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego. Podatku PCC w przypadku nieruchomości z pierwszej ręki w ogóle nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Grzybowood ‍12 500 zł / m2
Sianożętyod ‍10 083 zł / m2
Ustronie Morskieod ‍11 538 zł / m2
Mielnood ‍15 637 zł / m2
Niechorzeod ‍14 133 zł / m2
Koszalinod ‍7 533 zł / m2
Pobierowood ‍13 450 zł / m2
Rewalod ‍13 984 zł / m2
Dziwnówod ‍11 484 zł / m2
Darłowood ‍18 621 zł / m2
Łobezod ‍5 287 zł / m2
Międzyzdrojeod ‍14 325 zł / m2
Świnoujścieod ‍15 771 zł / m2
Szczecinekod ‍4 850 zł / m2