Mieszkania w nowych inwestycjach Kołobrzegu

 — 28 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Kołobrzeg ― inwestycje deweloperskie
Szczecin, Kołobrzeg
Miejscowość w okolicy Szczecina
Choszczno
1 Inwestycja
Darłowo
5 Inwestycji
Drawsko Pomorskie
1 Inwestycja
Dziwnów
8 Inwestycji
Gryfice
11 Inwestycji
Kamień Pomorski
18 Inwestycji
Koszalin
10 Inwestycji
Kołobrzeg
28 Inwestycji
Mielno
1 Inwestycja
Międzyzdroje
9 Inwestycji
Police
16 Inwestycji
Stargard
2 Inwestycji
Wałcz
2 Inwestycji
Łobez
1 Inwestycja
Świnoujście
8 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
4 300
15 900
4 300 15 900
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
13 Inwestycji
2-pokojowe
23 Inwestycji
3-pokojowe
15 Inwestycji
4+ -pokojowe
13 Inwestycji
Domy
3 obiekty
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
18 Inwestycji
Dostępne od 2022
10 Inwestycji
Dostępne od 2023
4 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny w Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z kluczowych punktów na mapie Pomorza Zachodniego, ważny węzeł komunikacyjny oraz popularna destynacja turystyczna, nadmorskie uzdrowisko i strategiczny ośrodek dla podróżujących nad zachodnie wybrzeże polskiego Bałtyku. Ponadto jest to coraz chętniej wybierana miejscowość do zamieszkania i inwestowania w nowe mieszkania.

Kołobrzeg wyróżnia się dość prężną działalnością deweloperską – z roku na rok tu są realizowane różnorodne projekty nowego budownictwa, a oferta nieruchomości na sprzedaż wzbogaca się o kolejne realizacje.

Co buduje się w Kołobrzegu?

Nowe nieruchomości mieszkaniowe realizowane w Kołobrzegu możemy podzielić na dwie ogólne grupy – osiedla do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych oraz nieruchomości przeznaczone pod działalność inwestycyjną. W pierwszej grupie dominują nowe osiedla wielorodzinne składające się z kilku bloków, kameralne budynki mieszkalno-usługowe oraz inwestycje o charakterze. jednorodzinnym. Druga grupa obejmuje różnego rodzaju nowe apartamenty przeznaczone pod wynajem, kompleksy apartamentowo-rekreacyjne, inwestycje hotelowe i aparthotelowe.

Wszystkie nieruchomości są realizowane z uwzględnieniem najnowszych wymogów budowlanych oraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Gdzie w Kołobrzegu powstają nowe mieszkania?

Prawie w każdej części miasta powstają nowe inwestycje – Kołobrzeg oferuje nowe nieruchomości zarówno w centrum, jak i w bardziej kameralnym okolicach, w pobliżu morza i na otoczonych zielenią terenach niedaleko granicy miasta.

W centrum i niedaleko plaż dominuje nowa zabudowa o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, na obrzeżach i w dzielnicach mieszkalnych znajdują się nowe osiedla wielorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowe inwestycje realizowane w Kołobrzegu są wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia  i elementy infrastruktury – ich specyfika zależy przede wszystkim od charakteru i przeznaczenia inwestycji.

Przykładowo, tradycyjne osiedla wielorodzinne posiadają zagospodarowany teren, strefy parkingowe, komórki lokatorskie i windy w budynkach, niekiedy są ogrodzone i monitorowane. Z kolei inwestycje o charakterze rekreacyjnym posiadają dużo bardziej rozbudowaną wewnętrzną infrastrukturę, która może obejmować między innymi strefy relaksu i spa, sale fitness, baseny, saunaria, bawialnie dla dzieci, usługi recepcji oraz zarządzania najmem.

Apartamenty inwestycyjne najczęściej są sprzedawane z wykończeniem, poniekąd też z pełnym wyposażeniem; mieszkania własnościowe zaś sprzedaje się przeważnie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Kołobrzegu?

Kołobrzeg jest wybierany przez inwestorów w nieruchomości przede wszystkim ze względu na swój turystyczny charakter – popularność uzdrowiska oraz związane z nią możliwości czerpania zysków z wynajmu krótkoterminowego przekonują coraz więcej osób, które chcą pomnożyć swój kapitał. Mieszkanie deweloperskie to również pewna lokata oszczędności, gdyż ceny mieszkań nieustannie rosną nawet w warunkach kryzysów gospodarczych.

W Kołobrzegu znajdziemy dużo projektów dedykowanych tylko i wyłącznie inwestorom – takie inwestycje są wyposażone w dodatkowe udogodnienia o wysokim standardzie, objęte specjalną obsługą i przewidują możliwość pobytu właścicielskiego na określonych warunkach. Oferty tego typu dostarcza jedynie rynek pierwotny.

Kołobrzeg też nie należy do najdroższych lokalizacji – więc próg wejścia w inwestycję jest niższy, niż na innych popularnych kurortach Polski.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Kołobrzegu?

Rozpiętość cen mieszkań w Kołobrzegu jest dość duża, a wysokość stawek zależy od dwóch kluczowych czynników – lokalizacji na mapie miasta oraz standardu wykonania inwestycji. Najwyższe stawki dotyczą apartamentów inwestycyjnych w kompleksach klasy premium. Najtaniej kupimy nowe mieszkanie w obrębie klasycznego osiedla wielorodzinnego bądź też domek jednorodzinny.

Ceny wskazane w ogłoszeniach deweloperskich z reguły zawierają podatek VAT, którego zwrotu można dokonać w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego. Podatku PCC w przypadku nieruchomości z pierwszej ręki w ogóle nie płacimy.

Ceny nowych mieszkań Szczecina, Kołobrzegu

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍6 800 zł
od ‍258 387 zł
2-pokojowe
od ‍6 990 zł
od ‍286 659 zł
3-pokojowe
od ‍6 500 zł
od ‍409 440 zł
4+ -pokojowe
od ‍6 200 zł
od ‍622 790 zł