Nowe mieszkania Słupsk

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Słupsku

Słupsk, miasto powiatowe znajdujące się na Pobrzeżu Koszalińskim, wyróżnia się kameralnym charakterem i strategicznym położeniem na mapie kraju. Jest trzecim miastem województwa pomorskiego pod względem liczby ludności, ważnym ośrodkiem gospodarczym i kluczowym węzłem komunikacyjnym. Z roku na rok na terenie miasta powstają nowe inwestycje.

Słupsk jest położony w pobliżu zachodniego wybrzeża Bałtyku, co czyni go kluczowym punktem na drodze do popularnych miejscowości turystycznych tej części regionu. To podnosi atrakcyjność miasta w oczach inwestorów z kraju i spoza jego granic i  zwiększa wartość tutejszych nieruchomości.

Co buduje się w Słupsku?

Wśród nowych inwestycji realizowanych na terenie Słupska są modernistyczne bloki mieszkalne, klasyczne osiedla wielorodzinne, kompleksy nowych apartamentów o podwyższonym standardzie i dodatkowym zapleczu infrastrukturalnym, zrewitalizowane obiekty dostosowane do potrzeb mieszkaniowych, kameralne inwestycje mieszkaniowe wykonane w koncepcji zabudowy jednorodzinnej.

Nowe osiedla są wyraźnie zdominowane przez modernistyczną stylistykę i wykonane z dotrzymaniem wymogów dotyczących nowego budownictwa, w tym norm ekologicznych. W inwestycjach są także wdrażane nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Gdzie w Słupsku powstają nowe mieszkania?

Słupsk oferuje nowe mieszkania w różnorodnych lokalizacjach – nowe mieszkania od dewelopera kupimy w centrum (w okolicach Starego Miasta i wybrzeża Słupi), w pobliżu parku Kultury i Wypoczynku, w północnej części miasta (w kierunku Ryczewa), na zachodnim przedmieściu (w kierunku Bierkowa), blisko południowo-zachodniej granicy (w kierunku Bolesławic).

W zależności od dokładnej lokalizacji zmienia się charakter wznoszonych inwestycji – bliżej centrum mamy bardziej wielkomiejskie osiedla, na obrzeżach miasta zaś dominuje kameralna zabudowa, w tym jednorodzinna.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe walory infrastruktury są obowiązkową oznaką cechującą nieruchomości oferowane przez rynek pierwotny. Słupsk posiada inwestycje wyposażone w różnorodne udogodnienia, począwszy od bazowych, takich jak:

  • różnorodne parkingi (podziemne, naziemne, zadaszone);
  • zagospodarowany zielenią i małą architekturą teren;
  • windy w blokach mieszkalnych;
  • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych;
  • komórki lokatorskie, wózkownie i rowerownie w budynkach

a kończąc na lokalach usługowych i handlowych w obrębie inwestycji, strefach wypoczynku dla mieszkańców i dodatkowych elementach infrastruktury podnoszących bezpieczeństwo osiedli.

Mieszkania są wystawiane na sprzedaż głównie w stanie deweloperskim.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Słupsku?

Nieruchomości to jedna z najbardziej pożądanych branż dla inwestorów, gdyż ten sektor gospodarki jest niezwykle odporny na kryzysy i wyróżnia się niesłabnącą tendencją wzrostową. Nieruchomości w Słupsku są dobrym wyborem dla inwestora z kilku powodów:

  • dostępność cenowa mieszkań pozwala na wejście w inwestycje z mniejszym zasobem oszczędności;
  • ceny nieruchomości powoli, ale stabilnie rosną, co pozwoli nie tylko zwrócić inwestycję, ale i pomnożyć kapitał;
  • lokalizacja Słupska jest bardzo perspektywiczna – na skrzyżowaniu kilku krajowych dróg, na drodze do zachodniej granicy oraz polskiego wybrzeża Bałtyku.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Słupsku?

Mieszkanie deweloperskie w Słupsku kupimy w cenie dość przystępnej, nawet kilkakrotnie niższej, niż w stolicy województwa pomorskiego. Większość ofert nie wykracza poza ramki dolno-średniej półki cenowej. Najwyższe ceny dotyczą inwestycji o podwyższonym standardzie, najtaniej zaś kupimy nowy lokal w obrębie kameralnego osiedla wielorodzinnego. 

W cenie wskazanej przez dewelopera jest z reguły zawarty podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (niższy dla mieszkań o powierzchni nieprzekraczającej 150 m2, wyższy dla większego metrażu). Podatek VAT ulega zwrotowi przy zakupie nieruchomości jako lokalu inwestycyjnego. Podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) przy zakupie nieruchomości z pierwszej ręki w ogóle nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Darłowood ‍18 621 zł / m2
Kowaleod ‍8 218 zł / m2
Koszalinod ‍7 533 zł / m2
Mielnood ‍15 637 zł / m2
Kościerzynaod ‍6 100 zł / m2
Ustronie Morskieod ‍11 538 zł / m2
Wejherowood ‍7 153 zł / m2
Sianożętyod ‍10 083 zł / m2
Szczecinekod ‍4 850 zł / m2
Chojniceod ‍7 854 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Kołobrzegod ‍12 051 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Puckod ‍6 328 zł / m2
Grzybowood ‍12 500 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2

Ceny mieszkań w innych miastach

Kowaleod ‍389 000 zł
Koszalinod ‍248 240 zł
Ustronie Morskieod ‍331 239 zł
Wejherowood ‍199 000 zł
Sianożętyod ‍331 239 zł
Szczecinekod ‍368 025 zł
Chojniceod ‍239 000 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Kołobrzegod ‍331 251 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł
Gdyniaod ‍312 613 zł
Bąkowood ‍424 000 zł