Nowe mieszkania Pogórze

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Pogórze
7 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Pogórzu

Pogórze to kameralna miejscowość położona w obrębie powiatu puckiego, tuż przy północnej granicy Gdyni. Lokalizacja w sąsiedztwie kluczowych arterii komunikacyjnych Trójmiasta oraz nadmorskich terenów rekreacyjnych sprawia, że miejscowość ta staje się coraz bardziej popularna wśród deweloperów – z roku na rok tu powstają nowe inwestycje.

Pogórze posiada autonomiczną infrastrukturę, wyróżnia się przeważnie niską zabudową i jest otoczona rozległymi terenami zieleni. Bogaty zasób działek inwestycyjnych umożliwia realizację różnego rodzaju inwestycji mieszkaniowych.

Co buduje się w Pogórzu?

W ofercie nowych nieruchomości od dewelopera realizowanych w Pogórzu spotkamy zarówno szeroki wachlarz inwestycji wielorodzinnych – wolnostojących bloków mieszkalnych, kompleksów składających się z kilku budynków, osiedli o podwyższonym standardzie, jak i liczne inwestycje jednorodzinne – kompleksy domów szeregowych i bliźniaczych, domy wolnostojące oraz wille. Nie brakuje też inwestycji willowych o wysokim standardzie.

W Pogórzu można również znaleźć mieszkanie deweloperskie w obrębie inwestycji o charakterze łączonym – na przykład, w składzie kompleksu segmentów realizowanych w zabudowie szeregowej, gdzie na poszczególnych piętrach zaprojektowano osobne lokale mieszkalne.

Gdzie w Pogórzu powstają nowe mieszkania?

Pogórze, mimo małej powierzchni, jest dość aktywnie oswajane przez firmy deweloperskie działające w Trójmieście – więc nowe inwestycje powstają w każdej dostępnej lokalizacji miejscowości. Nowe osiedla są wznoszone zarówno przy granicy z Gdynią, jak i w centralnej części Pogórza.

Szczególnie dużo inwestycji powstaje w kwartale pomiędzy ulicami Wiejską i Hieronima Derdowskiego.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

W kwestii udogodnień, jakie oferuje rynek pierwotny, Pogórze w niczym nie ustępuje większym miastom województwa pomorskiego – realizowane tu inwestycje posiadają wszelkie elementy infrastruktury niezbędne dla komfortowego zamieszkania.

Wśród podstawowych udogodnień przewidzianych w nowoczesnych inwestycjach, są:

  • ochrona i monitoring osiedli, ogrodzony teren;
  • zielone aranżacje, place zabaw, elementy małej architektury na terenie inwestycji;
  • różnorodne miejsca parkingowe – naziemne, zadaszone, podziemne, indywidualne garaże,
  • komórki lokatorskie oraz windy w blokach wielorodzinnych,
  • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności (niepełnosprawnych i seniorów).

W obrębie wybranych inwestycji przewidziano też infrastrukturę sportowo-rekreacyjną – siłownie zewnętrzne, boiska, udogodnienia dla rowerzystów, strefy relaksu na świeżym powietrzu, a także usługową i nawet edukacyjną (na terenie niektórych osiedli funkcjonują przedszkola).

Mieszkania są oddawane do użytku w stanie deweloperskim bądź z wykończeniem, wyposażono je w dodatkowe instalacje, takie jak wideodomofony czy ogrzewanie podłogowe, oraz uzupełniono w powierzchnię dodatkową (tarasy, ogródki, balkony, loggie).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Pogórzu?

Inwestowanie w nieruchomości deweloperskie wciąż nabiera popularności – coraz więcej Polaków preferuje ten sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Ceny nieruchomości rosną w skali do kilkunastu procent rocznie, więc inwestycja w mieszkania nie tylko uchroni kapitał przed inflacją, ale też go pomnoży. Nieruchomości w Pogórzu są korzystnym wyborem dla inwestora, ponieważ:

  • miejscowość jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Gdyni, co daje jej strategiczną przewagę;
  • ceny nieruchomości są niższe, niż w większych ośrodkach Trójmiasta;
  • okolica ma duży potencjał rekreacyjny, co przyciąga potencjalnych najemców i nabywców;
  • lokalny rynek pierwotny oferuje szeroki wybór nieruchomości, w tym o wysokim standardzie.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Pogórzu?

Ceny nowych mieszkań i domów realizowanych w Pogórzu z reguły nie wykraczają poza granice średniej półki cenowej – wyjątkiem mogą być tylko nieruchomości klasy premium. Najtańszym segmentem zaś są jednorodzinne domy w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz mieszkania w kameralnych wielorodzinnych budynkach.

W cenę mieszkania jest wliczony podatek VAT, który można odliczyć w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Pogórza

Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Rumiaod ‍7 725 zł / m2
Gdyniaod ‍12 740 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Redaod ‍6 916 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Baninood ‍5 900 zł / m2
Puckod ‍6 328 zł / m2