Nowe mieszkania Pruszcz Gdański

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
13 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Pruszczu Gdańskim

Pruszcz Gdański znajduje się w odległości zaledwie 5 kilometrów od południowej granicy Gdańska. Kameralne, lecz posiadające dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz doskonale połączone z kluczowymi destynacjami regionu miasto przyciąga zarówno dostępnością cen mieszkań, jak i walorami okolicy. Dlatego w Pruszczu Gdańskim tak intensywnie buduje się nowe inwestycje.

Pruszcz Gdański cieszy się popularnością wśród potencjalnych mieszkańców i deweloperów przede wszystkim ze względu na swoje położenie – bliskość stolicy województwa pomorskiego oraz Bałtyckiego wybrzeża czyni miasto zarówno dobrą bazą wypadową, jak i komfortowym miejscem do zamieszkania.

Co buduje się w Pruszczu Gdańskim?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Pruszczu Gdańskim wyróżnia się kameralnością – znajdziemy tu dużo inwestycji typu willi miejskich i nowych osiedli nawiązujących do zabudowy jednorodzinnej, a wysokość nowych budynków wielorodzinnych nie przekracza 3-4 pięter.

W obrębie miasta powstaje dużo nowoczesnych osiedli mieszkalnych, wyposażonych w dodatkowe elementy infrastruktury i wyróżniających się dobrym zagospodarowaniem. Nie brakuje też nowych apartamentów o podwyższonym standardzie.

Wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego, a dominującym stylem architektonicznym jest modernistyczny.

Gdzie w Pruszczu Gdańskim powstają nowe mieszkania?

Pruszcz Gdański jest obszarem o dość aktywnej działalności deweloperów – toteż nowe inwestycje powstają w różnych punktach na mapie miasta. Nowe osiedla są budowane zarówno w centralnej części miasta oraz w obrębie osiedla Nad Radunią, a także na obrzeżach – w zachodniej części Pruszcza Gdańskiego, w okolicach Rotmanki, oraz w obrębie osiedla Wschód.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w Pruszczu Gdańskim charakteryzują się dobrym standardem wykonania, a dodatkowa infrastruktura jest obowiązkowym elementem ich wyposażenia. Do podstawowych udogodnień należą: różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, wiaty, podziemne garaże), wspólne i indywidualne pomieszczenia do przechowywania, place zabaw dla dzieci, rowerownie i wózkownie, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, windy w budynkach, zagospodarowany i urządzony zielenią teren z małą architekturą. Część osiedli posiada ogrodzony teren, w niektórych działają lokale handlowo-usługowe na parterze.

W inwestycjach o wyższym standardzie mogą być też zaprojektowane wspólne pomieszczenia rekreacyjne, sale klubowe, sale fitness, saunarium, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz inne elementy wewnętrznej infrastruktury.

Mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim; niektóre firmy budowlane oferują także kompleksowe usługi wykończenia lokali pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Pruszczu Gdańskim?

Mieszkanie deweloperskie w Pruszczu Gdańskim jest nie tylko pewną lokatą kapitału, ale też sposobem na generowanie pasywnego dochodu z wynajmu. W przypadku tego miasta inwestor w nieruchomości może liczyć zarówno na zyski z wynajmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego, gdyż Pruszcz Gdański jest nie tylko popularną destynacją dla młodych rodzin i osób pracujących w okolicy, ale też strategicznym punktem na drodze nad polskie morze.

Przy stosunkowej dostępności cenowej mieszkania w Pruszczu Gdańskim charakteryzują się stabilną tendencją wzrostową – ich ceny rosną powoli, lecz stabilnie, co pozwala liczyć na dochody z ponownej sprzedaży już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Pruszczu Gdańskim?

Jeśli chodzi o stawki, które oferuje rynek pierwotny – Pruszcz Gdański jest dość przystępną lokalizacją, gdyż większość ofert nie przekracza progu średniej półki cenowej. Tylko pojedyncze oferty można zakwalifikować do górnej półki – są to zwłaszcza apartamenty klasy premium. Najniższe stawki zazwyczaj dotyczą lokali w obrębie inwestycji jednorodzinnych. 

Ceny wskazane w ogłoszeniach deweloperskich z reguły zawierają podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (w zależności od metrażu), który można odliczyć w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Pruszcza Gdańskiego

Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Borkowood ‍8 342 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Gdańskod ‍11 713 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Tczewod ‍6 516 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍10 928 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Starogard Gdańskiod ‍5 696 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Malborkod ‍6 297 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Kościerzynaod ‍6 100 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Pruszcza Gdańskiego

Rotmankaod ‍315 000 zł
Straszynod ‍432 000 zł
Borkowood ‍375 000 zł
Bąkowood ‍424 000 zł
Skowarczod ‍215 000 zł
Gdańskod ‍1 zł
Sopotod ‍739 086 zł
Tczewod ‍254 621 zł
Jantarod ‍460 199 zł
Gdyniaod ‍312 613 zł
Nowy Dwór Gdańskiod ‍296 286 zł
Stegnaod ‍598 400 zł
Starogard Gdańskiod ‍519 000 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Malborkod ‍234 000 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł