Mieszkania w nowych inwestycjach Pruszcza Gdańskiego

 — 21 inwestycji mieszkaniowych
Rynek pierwotny Pruszcz Gdański ― inwestycje deweloperskie
Gdańsk, Pruszcz Gdański
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
3 Inwestycji
Człuchów
0 Inwestycji
Hel
3 Inwestycji
Jastarnia
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
21 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Kwidzyn
0 Inwestycji
Lębork
1 Inwestycja
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
13 Inwestycji
Pruszcz Gdański
21 Inwestycji
Puck
23 Inwestycji
Reda
10 Inwestycji
Rumia
19 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
5 Inwestycji
Starogard Gdański
4 Inwestycji
Słupsk
18 Inwestycji
Tczew
7 Inwestycji
Wejherowo
12 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
3 646
8 208
3 646 8 208
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
4 Inwestycji
2-pokojowe
11 Inwestycji
3-pokojowe
8 Inwestycji
4+ -pokojowe
9 Inwestycji
Domy
10 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
13 Inwestycji
Dostępne od 2022
13 Inwestycji
Dostępne od 2023
11 Inwestycji
Dostępne od 2024+
1 Inwestycja

Rynek pierwotny w Pruszczu Gdańskim

Pruszcz Gdański znajduje się w odległości zaledwie 5 kilometrów od południowej granicy Gdańska. Kameralne, lecz posiadające dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz doskonale połączone z kluczowymi destynacjami regionu miasto przyciąga zarówno dostępnością cen mieszkań, jak i walorami okolicy. Dlatego w Pruszczu Gdańskim tak intensywnie buduje się nowe inwestycje.

Pruszcz Gdański cieszy się popularnością wśród potencjalnych mieszkańców i deweloperów przede wszystkim ze względu na swoje położenie – bliskość stolicy województwa pomorskiego oraz Bałtyckiego wybrzeża czyni miasto zarówno dobrą bazą wypadową, jak i komfortowym miejscem do zamieszkania.

Co buduje się w Pruszczu Gdańskim?

Oferta nieruchomości od dewelopera w Pruszczu Gdańskim wyróżnia się kameralnością – znajdziemy tu dużo inwestycji typu willi miejskich i nowych osiedli nawiązujących do zabudowy jednorodzinnej, a wysokość nowych budynków wielorodzinnych nie przekracza 3-4 pięter.

W obrębie miasta powstaje dużo nowoczesnych osiedli mieszkalnych, wyposażonych w dodatkowe elementy infrastruktury i wyróżniających się dobrym zagospodarowaniem. Nie brakuje też nowych apartamentów o podwyższonym standardzie.

Wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z wymaganiami dotyczącymi nowego budownictwa mieszkaniowego, a dominującym stylem architektonicznym jest modernistyczny.

Gdzie w Pruszczu Gdańskim powstają nowe mieszkania?

Pruszcz Gdański jest obszarem o dość aktywnej działalności deweloperów – toteż nowe inwestycje powstają w różnych punktach na mapie miasta. Nowe osiedla są budowane zarówno w centralnej części miasta oraz w obrębie osiedla Nad Radunią, a także na obrzeżach – w zachodniej części Pruszcza Gdańskiego, w okolicach Rotmanki, oraz w obrębie osiedla Wschód.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w Pruszczu Gdańskim charakteryzują się dobrym standardem wykonania, a dodatkowa infrastruktura jest obowiązkowym elementem ich wyposażenia. Do podstawowych udogodnień należą: różnorodne miejsca parkingowe (naziemne, wiaty, podziemne garaże), wspólne i indywidualne pomieszczenia do przechowywania, place zabaw dla dzieci, rowerownie i wózkownie, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, windy w budynkach, zagospodarowany i urządzony zielenią teren z małą architekturą. Część osiedli posiada ogrodzony teren, w niektórych działają lokale handlowo-usługowe na parterze.

W inwestycjach o wyższym standardzie mogą być też zaprojektowane wspólne pomieszczenia rekreacyjne, sale klubowe, sale fitness, saunarium, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz inne elementy wewnętrznej infrastruktury.

Mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim; niektóre firmy budowlane oferują także kompleksowe usługi wykończenia lokali pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Pruszczu Gdańskim?

Mieszkanie deweloperskie w Pruszczu Gdańskim jest nie tylko pewną lokatą kapitału, ale też sposobem na generowanie pasywnego dochodu z wynajmu. W przypadku tego miasta inwestor w nieruchomości może liczyć zarówno na zyski z wynajmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego, gdyż Pruszcz Gdański jest nie tylko popularną destynacją dla młodych rodzin i osób pracujących w okolicy, ale też strategicznym punktem na drodze nad polskie morze.

Przy stosunkowej dostępności cenowej mieszkania w Pruszczu Gdańskim charakteryzują się stabilną tendencją wzrostową – ich ceny rosną powoli, lecz stabilnie, co pozwala liczyć na dochody z ponownej sprzedaży już po upływie kilku lat.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Pruszczu Gdańskim?

Jeśli chodzi o stawki, które oferuje rynek pierwotny – Pruszcz Gdański jest dość przystępną lokalizacją, gdyż większość ofert nie przekracza progu średniej półki cenowej. Tylko pojedyncze oferty można zakwalifikować do górnej półki – są to zwłaszcza apartamenty klasy premium. Najniższe stawki zazwyczaj dotyczą lokali w obrębie inwestycji jednorodzinnych. 

Ceny wskazane w ogłoszeniach deweloperskich z reguły zawierają podatek VAT w wysokości 8% lub 23% (w zależności od metrażu), który można odliczyć w przypadku kupna lokalu inwestycyjnego.

Ceny nowych mieszkań Gdańska, Pruszcza Gdańskiego

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍8 202 zł
od ‍272 000 zł
2-pokojowe
od ‍5 206 zł
od ‍199 000 zł
3-pokojowe
od ‍5 060 zł
od ‍275 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍3 254 zł
od ‍179 000 zł