Nowe mieszkania Gdańska od dewelopera — rynek pierwotny — 171 obiekt

Nowe mieszkania i nowe inwestycje mieszkaniowe — oferty mieszkań

Trendy rynku nowych mieszkań w Gdańsku

Gdański rynek deweloperski jest jednym z największych i najdroższych w Polsce. Powodem do tego jest rozwój ruchu turystycznego na wybrzeżu Bałtyku, ciągły wzrost liczby otwieranych siedzib i oddziałów korporacji, duża ilość uczelni i szkół wyższych. Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów, w tym zagranicznych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Gdańsku - jakie są oferty?

Znaczna część nowo budowanych mieszkań w Gdańsku jest kupowana pod wynajem - krótkoterminowy i długoterminowy. Często spotykany jest model łączenia wynajmu krótkoterminowego w okresie wzmożonego ruchu turystycznego z tradycyjnym wynajmem długoterminowym na pozostałą część roku. Na dłuższy okres mieszkania zwłaszcza wynajmowane są studentom i pracownikom z zagranicy, co powoduje obecność na gdańskim rynku deweloperskim dużej ilości ofert mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Takie mieszkania w większości realizowane są jako osobne obiekty, w postaci aparthoteli, prywatnych akademików, apartamentowców. Oddawane lokale są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania, deweloperzy oferują usługi zarządzania najmem i sprzątania oraz dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Gdańsku są rozległe wieloetapowe kompleksy mieszkalne, często łączące zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną. Takie osiedla zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, oddawane są w dobrym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, zadbanymi częściami wspólnymi oraz terenami zielonymi.

Wśród gdańskich inwestycji mieszkaniowych jest dużo ofert domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, willi miejskich. Jednorodzinne budownictwo w Gdańsku rozwija się, coraz więcej na rynku domów realizowanych w oparciu o funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Takie inwestycje powstają głównie na przedmieściach Gdańska.

Na rynku nowych mieszkań w Gdańsku są również apartamentowce o podwyższonym standardzie, zlokalizowane w centrum miasta. Architektura takich obiektów często nawiązuje stylem do modernizmu i postmodernizmu, z połączeniem współczesnych trendów i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Gdańsku ciągle się podnosi. Wśród niezbędnych elementów w nowym budownictwie są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, monitoring i ogrodzenie, cichobieżne windy, zagospodarowane tereny z zielenią, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych.

Większość realizowanych w Gdańsku nowych inwestycji budowlanych przystosowane są dla potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnością. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Gdańsku?

Oprócz niezbędnych udogodnień w gdańskich inwestycjach deweloperskich często oferowane są dodatkowe rozwiązania, jak to stoiska do ładowania samochodów elektrycznych i wieszaki dla rowerów przy miejscach postojowych w garażu podziemnym, rolety zewnętrzne w mieszkaniach parterowych, punkty odbioru przesyłek.

Do dyspozycji mieszkańców są rowerownie, wózkownie, komórki lokatorskie, prywatne kluby fitness, stojaki i wiaty rowerowe, ogólnodostępne tarasy na dachu. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami do grillowania, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Coraz częściej mieszkania i domy w ofertach deweloperów w Gdańsku w standardzie wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, klimatyzację, systemy wentylacji mechanicznej, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.

Nowe mieszkania w Gdańsku - gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje deweloperskie powstają w Gdańsku głównie na obrzeżach miasta, ale również są w dzielnicach położonych niedaleko centrum. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są powyżej średniej krajowej i bardzo różnią się ze względu na lokalizację. Średnia cena za metr kwadratowy na gdańskim rynku pierwotnym wynosi około 8300 zł.

Najpopularniejsze i najdroższe dzielnice to są Śródmieście, Wrzeszcz, Zaspa, Oliwa i Przymorze. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje to są w większości budynki wielorodzinne i wille miejskie o podwyższonym standardzie, ceny znacznie przewyższają średnią. Atutami lokalizacji są rozwinięta infrastruktura miejska i drogowa, możliwość szybkiego dojazdu do centrum, bliskość morza i licznych terenów zielonych.

Dużą popularnością cieszą się nowe mieszkania na Morenie, Jasieniu, Pieckach-Migowo. Dzielnice są doskonale skomunikowane z całym Trójmiastem, oferują rozwiniętą infrastrukturę (szkoły, przychodnie lekarskie, sklepy, restauracje), dostęp do rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj, PKM), dużą ilość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Najtańsze mieszkania w stanie deweloperskim dostępne są w dzielnicach południowych oraz w okolicy Obwodnicy Trójmiasta. Powstające na gdańskim Zakoniczynie, Kowalach, Kiełpinku, Ujeścisku osiedla cieszą się powodzeniem zwłaszcza u rodzin z dziećmi, oddawane są w dobrym standardzie, często są otoczone terenami rekreacyjnymi. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym tu wynosi około 6300 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Gdańsku - zróżnicowane ceny, wysoki standard, lokalne firmy

Rynek nowych mieszkań w Gdańsku jest bardzo rozwiniętym i zróżnicowanym pod względem cen i ofert, z bogatą ofertą apartamentów inwestycyjnych i domów jednorodzinnych. Działają na nim głównie lokalne deweloperzy, ciągle podnosząc standard wykonania. Ceny nowych mieszkań w Gdańsku są powyżej średniej krajowej.