Nowe mieszkania Gdańska, ceny mieszkań

 — 164 obiekty
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
56 Inwestycji
Bydgoszcz
75 Inwestycji
Gdańsk
164 Inwestycji
Katowice
48 Inwestycji
Kielce
56 Inwestycji
Kraków
305 Inwestycji
Lublin
72 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
23 Inwestycji
Poznań
217 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
86 Inwestycji
Warszawa
410 Inwestycji
Wrocław
266 Inwestycji
Zielona Góra
17 Inwestycji
Łódź
139 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
3 Inwestycji
0 Inwestycji
Gdynia
62 Inwestycji
Hel
4 Inwestycji
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
19 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Kwidzyn
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
11 Inwestycji
Pruszcz Gdański
28 Inwestycji
Puck
22 Inwestycji
Reda
19 Inwestycji
Rumia
28 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
8 Inwestycji
Starogard Gdański
6 Inwestycji
Słupsk
21 Inwestycji
Tczew
5 Inwestycji
Wejherowo
47 Inwestycji
Cena / m2
3 686
17 100
3 686 17 100
Pokoje
52 Inwestycji
107 Inwestycji
108 Inwestycji
98 Inwestycji
35 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
66 Inwestycji
Dostępne od 2021+
69 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Gdańsku

Gdański rynek deweloperski jest jednym z największych i najdroższych w Polsce. Powodem jest ruch turystyczny na wybrzeżu Bałtyku, ciągły wzrost liczby otwieranych siedzib i oddziałów korporacji, duża ilość uczelni i szkół wyższych. Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów, w tym zagranicznych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Gdańsku - jakie są oferty?

Znaczna część nowo budowanych mieszkań w Gdańsku jest kupowana pod wynajem - krótko i długoterminowy. Często spotykany jest model łączenia wynajmu krótkoterminowego w okresie wzmożonego ruchu turystycznego z tradycyjnym wynajmem długoterminowym na pozostałą część roku. Na dłuższy okres mieszkania wynajmowane są głównie studentom i pracownikom z zagranicy, co powoduje obecność na gdańskim rynku deweloperskim dużej ilości ofert mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Takie mieszkania w większości realizowane są jako osobne obiekty, w postaci aparthoteli, prywatnych akademików, apartamentowców. Oddawane lokale są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania, deweloperzy oferują usługi zarządzania najmem i sprzątania oraz dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Gdańsku są rozległe, wieloetapowe kompleksy mieszkalne, często łączące zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną. Takie osiedla zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, oddawane są w dobrym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, zadbanymi częściami wspólnymi oraz terenami zielonymi.

Wśród gdańskich inwestycji mieszkaniowych znajdziemy dużo ofert domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, willi miejskich. Jednorodzinne budownictwo w Gdańsku intensywnie się rozwija, coraz więcej na rynku domów realizowanych w oparciu o funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Takie inwestycje powstają głównie na przedmieściach Gdańska.

Na rynku nowych mieszkań w Gdańsku można znaleźć również apartamentowce o podwyższonym standardzie, zlokalizowane w centrum miasta. Architektura takich obiektów często nawiązuje stylem do modernizmu i postmodernizmu, z połączeniem współczesnych trendów i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Gdańsku ciągle się podnosi. Wśród niezbędnych elementów w nowym budownictwie są miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, monitoring i ogrodzenie, cichobieżne windy, zagospodarowane tereny z zielenią, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych.

Większość realizowanych w Gdańsku nowych inwestycji budowlanych przystosowuje się do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnością. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Gdańsku?

Oprócz niezbędnych udogodnień w gdańskich inwestycjach deweloperskich często oferowane są dodatkowe rozwiązania, takie jak: stoiska do ładowania samochodów elektrycznych i wieszaki dla rowerów przy miejscach postojowych w garażu podziemnym, rolety zewnętrzne w mieszkaniach parterowych, punkty odbioru przesyłek.

Do dyspozycji mieszkańców są rowerownie, wózkownie, komórki lokatorskie, prywatne kluby fitness, stojaki i wiaty rowerowe, ogólnodostępne tarasy na dachu. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami do grillowania, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Coraz częściej mieszkania i domy w ofertach deweloperów w Gdańsku w standardzie wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, klimatyzację, systemy wentylacji mechanicznej, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.

Nowe mieszkania w Gdańsku - gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje deweloperskie w Gdańsku powstają głównie na obrzeżach miasta, ale również w dzielnicach położonych niedaleko centrum. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż plasują się powyżej średniej krajowej i bardzo różnią się ze względu na lokalizację. Średnia cena za metr kwadratowy na gdańskim rynku pierwotnym wynosi około 8300 zł.

Najpopularniejsze i najdroższe dzielnice to Śródmieście, Wrzeszcz, Zaspa, Oliwa i Przymorze. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje to w większości budynki wielorodzinne i wille miejskie o podwyższonym standardzie, ceny znacznie przewyższają średnią. Atutami lokalizacji są rozwinięta infrastruktura miejska i drogowa, możliwość szybkiego dojazdu do centrum, bliskość morza i licznych terenów zielonych.

Dużą popularnością cieszą się nowe mieszkania na Morenie, Jasieniu, Pieckach-Migowo. Dzielnice są doskonale skomunikowane z całym Trójmiastem, oferują rozwiniętą infrastrukturę (szkoły, przychodnie lekarskie, sklepy, restauracje), dostęp do rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj, PKM), dużą ilość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Najtańsze mieszkania w stanie deweloperskim dostępne są w dzielnicach południowych oraz w okolicy Obwodnicy Trójmiasta. Powstające na gdańskim Zakoniczynie, Kowalach, Kiełpinku, Ujeścisku osiedla cieszą się powodzeniem zwłaszcza u rodzin z dziećmi, oddawane są w wysokim standardzie, często otoczone są terenami rekreacyjnymi. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 6300 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Gdańsku - zróżnicowane ceny, wysoki standard, lokalne firmy

Rynek nowych mieszkań w Gdańsku jest bardzo rozwinięty i zróżnicowany pod względem cen, z bogatą ofertą apartamentów inwestycyjnych i domów jednorodzinnych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy, ciągle podnosząc standard wykonania. Ceny nowych mieszkań w Gdańsku przewyższają średnią cenę ofertową.