Nowe mieszkania Gdańska od dewelopera — rynek pierwotny — 167 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
61 Inwestycji
Bydgoszcz
67 Inwestycji
Gdańsk
167 Inwestycji
Katowice
119 Inwestycji
Kielce
39 Inwestycji
Kraków
276 Inwestycji
Lublin
58 Inwestycji
Olsztyn
54 Inwestycji
Opole
15 Inwestycji
Poznań
191 Inwestycji
Rzeszów
54 Inwestycji
Szczecin
134 Inwestycji
Warszawa
508 Inwestycji
Wrocław
272 Inwestycji
Włocławek
1 Inwestycja
Zielona Góra
26 Inwestycji
Łódź
128 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
2 Inwestycji
Człuchów
1 Inwestycja
Gdynia
73 Inwestycji
Reda
13 Inwestycji
Hel
2 Inwestycji
Jastarnia
1 Inwestycja
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
3 Inwestycji
Kościerzyna
1 Inwestycja
Pruszcz Gdański
12 Inwestycji
Puck
14 Inwestycji
Rumia
21 Inwestycji
Sopot
8 Inwestycji
Słupsk
9 Inwestycji
Cena za m2
2 568
17 100
2 568 17 100
Pokoje
49 Inwestycji
96 Inwestycji
116 Inwestycji
99 Inwestycji
34 obiekty
Zakończenie budowy

Trendy na rynku nowych mieszkań w Gdańsku

Gdański rynek deweloperski jest jednym z największych i najdroższych w Polsce. Powodem jest ruch turystyczny na wybrzeżu Bałtyku, ciągły wzrost liczby otwieranych siedzib i oddziałów korporacji, duża ilość uczelni i szkół wyższych. Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów, w tym zagranicznych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Gdańsku - jakie są oferty?

Znaczna część nowo budowanych mieszkań w Gdańsku jest kupowana pod wynajem - krótko i długoterminowy. Często spotykany jest model łączenia wynajmu krótkoterminowego w okresie wzmożonego ruchu turystycznego z tradycyjnym wynajmem długoterminowym na pozostałą część roku. Na dłuższy okres mieszkania wynajmowane są głównie studentom i pracownikom z zagranicy, co powoduje obecność na gdańskim rynku deweloperskim dużej ilości ofert mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Takie mieszkania w większości realizowane są jako osobne obiekty, w postaci aparthoteli, prywatnych akademików, apartamentowców. Oddawane lokale są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania, deweloperzy oferują usługi zarządzania najmem i sprzątania oraz dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Gdańsku są rozległe, wieloetapowe kompleksy mieszkalne, często łączące zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną. Takie osiedla zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, oddawane są w dobrym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, zadbanymi częściami wspólnymi oraz terenami zielonymi.

Wśród gdańskich inwestycji mieszkaniowych znajdziemy dużo ofert domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, willi miejskich. Jednorodzinne budownictwo w Gdańsku intensywnie się rozwija, coraz więcej na rynku domów realizowanych w oparciu o funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Takie inwestycje powstają głównie na przedmieściach Gdańska.

Na rynku nowych mieszkań w Gdańsku można znaleźć również apartamentowce o podwyższonym standardzie, zlokalizowane w centrum miasta. Architektura takich obiektów często nawiązuje stylem do modernizmu i postmodernizmu, z połączeniem współczesnych trendów i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Gdańsku ciągle się podnosi. Wśród niezbędnych elementów w nowym budownictwie są miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, monitoring i ogrodzenie, cichobieżne windy, zagospodarowane tereny z zielenią, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych.

Większość realizowanych w Gdańsku nowych inwestycji budowlanych przystosowuje się do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnością. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Gdańsku?

Oprócz niezbędnych udogodnień w gdańskich inwestycjach deweloperskich często oferowane są dodatkowe rozwiązania, takie jak: stoiska do ładowania samochodów elektrycznych i wieszaki dla rowerów przy miejscach postojowych w garażu podziemnym, rolety zewnętrzne w mieszkaniach parterowych, punkty odbioru przesyłek.

Do dyspozycji mieszkańców są rowerownie, wózkownie, komórki lokatorskie, prywatne kluby fitness, stojaki i wiaty rowerowe, ogólnodostępne tarasy na dachu. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami do grillowania, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Coraz częściej mieszkania i domy w ofertach deweloperów w Gdańsku w standardzie wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, klimatyzację, systemy wentylacji mechanicznej, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.

Nowe mieszkania w Gdańsku - gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje deweloperskie w Gdańsku powstają głównie na obrzeżach miasta, ale również w dzielnicach położonych niedaleko centrum. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż plasują się powyżej średniej krajowej i bardzo różnią się ze względu na lokalizację. Średnia cena za metr kwadratowy na gdańskim rynku pierwotnym wynosi około 8300 zł.

Najpopularniejsze i najdroższe dzielnice to Śródmieście, Wrzeszcz, Zaspa, Oliwa i Przymorze. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje to w większości budynki wielorodzinne i wille miejskie o podwyższonym standardzie, ceny znacznie przewyższają średnią. Atutami lokalizacji są rozwinięta infrastruktura miejska i drogowa, możliwość szybkiego dojazdu do centrum, bliskość morza i licznych terenów zielonych.

Dużą popularnością cieszą się nowe mieszkania na Morenie, Jasieniu, Pieckach-Migowo. Dzielnice są doskonale skomunikowane z całym Trójmiastem, oferują rozwiniętą infrastrukturę (szkoły, przychodnie lekarskie, sklepy, restauracje), dostęp do rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj, PKM), dużą ilość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Najtańsze mieszkania w stanie deweloperskim dostępne są w dzielnicach południowych oraz w okolicy Obwodnicy Trójmiasta. Powstające na gdańskim Zakoniczynie, Kowalach, Kiełpinku, Ujeścisku osiedla cieszą się powodzeniem zwłaszcza u rodzin z dziećmi, oddawane są w wysokim standardzie, często otoczone są terenami rekreacyjnymi. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 6300 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Gdańsku - zróżnicowane ceny, wysoki standard, lokalne firmy

Rynek nowych mieszkań w Gdańsku jest bardzo rozwinięty i zróżnicowany pod względem cen, z bogatą ofertą apartamentów inwestycyjnych i domów jednorodzinnych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy, ciągle podnosząc standard wykonania. Ceny nowych mieszkań w Gdańsku przewyższają średnią cenę ofertową.