Nowe mieszkania Gdańska. Rynek pierwotny

 — 183 obiekty
Rynek pierwotny Gdańsk ― inwestycje deweloperskie
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
4 Inwestycji
0 Inwestycji
Gdynia
62 Inwestycji
Hel
4 Inwestycji
0 Inwestycji
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
21 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Kwidzyn
1 Inwestycja
0 Inwestycji
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
10 Inwestycji
Pruszcz Gdański
27 Inwestycji
Puck
22 Inwestycji
Reda
18 Inwestycji
Rumia
27 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
7 Inwestycji
Starogard Gdański
6 Inwestycji
Słupsk
21 Inwestycji
Tczew
5 Inwestycji
Wejherowo
47 Inwestycji
Cena / m2
3 686
19 455
3 686 19 455
Pokoje
52 Inwestycji
111 Inwestycji
113 Inwestycji
100 Inwestycji
41 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
68 Inwestycji
Dostępne od 2021+
68 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Gdańsku

Gdański rynek deweloperski jest jednym z największych i najdroższych w Polsce. Powodem jest ruch turystyczny na wybrzeżu Bałtyku, ciągły wzrost liczby otwieranych siedzib i oddziałów korporacji, duża ilość uczelni i szkół wyższych. Rynek nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów, w tym zagranicznych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy.

Nowe mieszkania w Gdańsku - jakie są oferty?

Znaczna część nowo budowanych mieszkań w Gdańsku jest kupowana pod wynajem - krótko i długoterminowy. Często spotykany jest model łączenia wynajmu krótkoterminowego w okresie wzmożonego ruchu turystycznego z tradycyjnym wynajmem długoterminowym na pozostałą część roku. Na dłuższy okres mieszkania wynajmowane są głównie studentom i pracownikom z zagranicy, co powoduje obecność na gdańskim rynku deweloperskim dużej ilości ofert mikro apartamentów oraz lokali inwestycyjnych. Takie mieszkania w większości realizowane są jako osobne obiekty, w postaci aparthoteli, prywatnych akademików, apartamentowców. Oddawane lokale są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania, deweloperzy oferują usługi zarządzania najmem i sprzątania oraz dodatkowe udogodnienia, jak to pralnie samoobsługowe, restauracje, sale konferencyjne.

Oddzielnym segmentem deweloperskiego rynku w Gdańsku są rozległe, wieloetapowe kompleksy mieszkalne, często łączące zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną. Takie osiedla zlokalizowane są głównie poza ścisłym centrum miasta, oddawane są w dobrym standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, zadbanymi częściami wspólnymi oraz terenami zielonymi.

Wśród gdańskich inwestycji mieszkaniowych znajdziemy dużo ofert domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, willi miejskich. Jednorodzinne budownictwo w Gdańsku intensywnie się rozwija, coraz więcej na rynku domów realizowanych w oparciu o funkcjonalne, energooszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania. Takie inwestycje powstają głównie na przedmieściach Gdańska.

Na rynku nowych mieszkań w Gdańsku można znaleźć również apartamentowce o podwyższonym standardzie, zlokalizowane w centrum miasta. Architektura takich obiektów często nawiązuje stylem do modernizmu i postmodernizmu, z połączeniem współczesnych trendów i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania inwestycji mieszkaniowych w Gdańsku ciągle się podnosi. Wśród niezbędnych elementów w nowym budownictwie są miejsca postojowe naziemne i w garażach podziemnych, monitoring i ogrodzenie, cichobieżne windy, zagospodarowane tereny z zielenią, energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych.

Większość realizowanych w Gdańsku nowych inwestycji budowlanych przystosowuje się do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnością. Na parterach budynków znajdują się osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są bezpieczne place zabaw dla dzieci.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Gdańsku?

Oprócz niezbędnych udogodnień w gdańskich inwestycjach deweloperskich często oferowane są dodatkowe rozwiązania, takie jak: stoiska do ładowania samochodów elektrycznych i wieszaki dla rowerów przy miejscach postojowych w garażu podziemnym, rolety zewnętrzne w mieszkaniach parterowych, punkty odbioru przesyłek.

Do dyspozycji mieszkańców są rowerownie, wózkownie, komórki lokatorskie, prywatne kluby fitness, stojaki i wiaty rowerowe, ogólnodostępne tarasy na dachu. Na osiedlach powstają zagospodarowane dziedzińce ze strefami do grillowania, elementami małej architektury, siłowniami plenerowymi, wielofunkcyjnymi boiskami.

Coraz częściej mieszkania i domy w ofertach deweloperów w Gdańsku w standardzie wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania domem, klimatyzację, systemy wentylacji mechanicznej, wideofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.

Nowe mieszkania w Gdańsku - gdzie najlepiej kupić?

Nowe inwestycje deweloperskie w Gdańsku powstają głównie na obrzeżach miasta, ale również w dzielnicach położonych niedaleko centrum. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż plasują się powyżej średniej krajowej i bardzo różnią się ze względu na lokalizację. Średnia cena za metr kwadratowy na gdańskim rynku pierwotnym wynosi około 8300 zł.

Najpopularniejsze i najdroższe dzielnice to Śródmieście, Wrzeszcz, Zaspa, Oliwa i Przymorze. Realizowane w tych częściach miasta inwestycje to w większości budynki wielorodzinne i wille miejskie o podwyższonym standardzie, ceny znacznie przewyższają średnią. Atutami lokalizacji są rozwinięta infrastruktura miejska i drogowa, możliwość szybkiego dojazdu do centrum, bliskość morza i licznych terenów zielonych.

Dużą popularnością cieszą się nowe mieszkania na Morenie, Jasieniu, Pieckach-Migowo. Dzielnice są doskonale skomunikowane z całym Trójmiastem, oferują rozwiniętą infrastrukturę (szkoły, przychodnie lekarskie, sklepy, restauracje), dostęp do rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj, PKM), dużą ilość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Najtańsze mieszkania w stanie deweloperskim dostępne są w dzielnicach południowych oraz w okolicy Obwodnicy Trójmiasta. Powstające na gdańskim Zakoniczynie, Kowalach, Kiełpinku, Ujeścisku osiedla cieszą się powodzeniem zwłaszcza u rodzin z dziećmi, oddawane są w wysokim standardzie, często otoczone są terenami rekreacyjnymi. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym wynosi tu około 6300 zł za m2.

Inwestycje deweloperskie w Gdańsku - zróżnicowane ceny, wysoki standard, lokalne firmy

Rynek nowych mieszkań w Gdańsku jest bardzo rozwinięty i zróżnicowany pod względem cen, z bogatą ofertą apartamentów inwestycyjnych i domów jednorodzinnych. Działają na nim głównie lokalni deweloperzy, ciągle podnosząc standard wykonania. Ceny nowych mieszkań w Gdańsku przewyższają średnią cenę ofertową.