Nowe mieszkania Gdańsk

Mieszkania rynek pierwotny Gdańsk
Lokalizacja
Miejscowość w okolicy Gdańska
Chojnice
3 Inwestycji
Hel
3 Inwestycji
Jastarnia
1 Inwestycja
Jurata
1 Inwestycja
Kartuzy
22 Inwestycji
Kościerzyna
2 Inwestycji
Lębork
1 Inwestycja
Malbork
1 Inwestycja
Pogórze
14 Inwestycji
Pruszcz Gdański
22 Inwestycji
Puck
6 Inwestycji
1 dzielnica
Władysławowo
1 Inwestycja
Reda
10 Inwestycji
Rumia
19 Inwestycji
Skowarcz
3 Inwestycji
Sopot
4 Inwestycji
4 dzielnic
Dolny Sopot
1 Inwestycja
Górny Sopot
1 Inwestycja
Kamienny Potok
1 Inwestycja
Wyścigi / Karlikowo
1 Inwestycja
Starogard Gdański
8 Inwestycji
Słupsk
11 Inwestycji
Tczew
7 Inwestycji
Wejherowo
7 Inwestycji
1 dzielnica
Bojano
4 Inwestycji
Dzielnice
Brzeźno
3 Inwestycji
Chełm
3 Inwestycji
Dolne Miasto
1 Inwestycja
Długie Ogrody
2 Inwestycji
Jasień
5 Inwestycji
Kiełpinek
3 Inwestycji
Kokoszki
6 Inwestycji
Kowale
3 Inwestycji
Letnica
4 Inwestycji
Matarnia - Rębiechowo
3 Inwestycji
Matemblewo
3 Inwestycji
Morena
7 Inwestycji
Młode Miasto
5 Inwestycji
Młyniska
2 Inwestycji
Nowy Port
1 Inwestycja
Oliwa
3 Inwestycji
Olszynka
2 Inwestycji
Osowa
5 Inwestycji
Przymorze
4 Inwestycji
Siedlce
3 Inwestycji
Sobieszewo
1 Inwestycja
Stogi
1 Inwestycja
Wrzeszcz
5 Inwestycji
Wzgórze Mickiewicza
1 Inwestycja
Zakoniczyn
3 Inwestycji
Zaspa
2 Inwestycji
Łostowice
16 Inwestycji
Śródmieście
5 Inwestycji
Św. Wojciech
8 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 125
22 827
5 125 22 827
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
45 Inwestycji
2-pokojowe
77 Inwestycji
3-pokojowe
87 Inwestycji
4+ -pokojowe
77 Inwestycji
Domy
28 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
53 Inwestycji
Dostępne od 2022
55 Inwestycji
Dostępne od 2023
66 Inwestycji
Dostępne od 2024+
53 Inwestycji
130 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Gdańsku

Gdańsk oraz cała Aglomeracja Trójmiejska to jeden z najprężniej rozwijających się regionalnych rynków, który swoją dynamiką i drożyzną potrafi dorównać stołecznemu.

Ważny ośrodek życia biznesowego, siedziba wielu korporacji, w tym międzynarodowych, największy port nad polskim Bałtykiem, duże centrum akademickie, destynacja dla poszukujących pracy – miasto przyciąga najróżniejsze grupy osób, które pragną zamieszkać tu na stałe. Kolejną wyjątkową cechą  stolicy Pomorza jest jej charakter turystyczny – zarówno zabytkowe Stare Miasto, jak i bliskość terenów nadmorskich i plaż przyciągają tu rzesze turystów z Polski i spoza jej granic.

Jest to też niezwykle atrakcyjna placówka dla inwestujących w nowe mieszkania – Gdańsk od wielu lat stanowi obiekt szczególnego zainteresowania dla inwestorów krajowych i zagranicznych. 

Te czynniki kształtują ciągły niesłabnący popyt na nieruchomości – zaspokoić go mają deweloperzy, których tu działa obecnie ponad 80. Są to głównie firmy lokalne i regionalne, orientujące się z specyfice rynku i mogące sprostać wymaganiom nabywców.

Co buduje się w Gdańsku?

Jako jeden z największych rynków nieruchomości w Polsce Gdańsk może pochwalić się bardzo różnorodną ofertą nowych mieszkań od dewelopera. Znajdziemy tu inwestycje o bardzo zróżnicowanym standardzie i charakterze.

Nowe osiedla powstają w każdej części miasta – są to zarówno inwestycje powołane zaspokoić potrzeby mieszkaniowe lokalnych mieszkańców, jak i nieruchomości planowane pod wynajem.

Charakter wznoszonych inwestycji różni się w zależności od lokalizacji na mapie miasta. W bardziej oddalonych od centrum miasta dzielnicach powstaje dużo nowych budynków oraz rozległych, wieloetapowych kompleksów wielorodzinnych – najczęściej tego typu inwestycje są ulokowane w okolicy o wszechstronnie rozwiniętej infrastrukturze i charakterze mieszkaniowym, pozwalającej na korzystanie ze środków komunikacji miejskiej i szybki dostęp do kluczowych ciągów drogowych.

Znajdziemy też dużo ogłoszeń o sprzedaży lokali inwestycyjnych, gdyż rynek wynajmu długo- i krótkoterminowego w Gdańsku stanowi jeden z filarów lokalnej gospodarki. Coraz częściej powstają  obiekty nowego budownictwa pod wynajem krótkoterminowy, zwłaszcza dedykowane turystom sezonowym oraz osobom podróżującym służbowo – takie inwestycje z reguły są wykonywane w standardzie premium, wyposażone w wewnętrzną infrastrukturę i położone w najatrakcyjniejszych lokalizacjach miasta.

W ofercie nieruchomości Gdańska nie brakuje również nowych apartamentów do użytku własnego – są chętnie kupowane przez osoby przeprowadzające się do miasta – oraz inwestycji jednorodzinnych zlokalizowanych w kameralnych dzielnicach bądź na obrzeżach i przedmieściach metropolii.

Gdzie w Gdańsku powstają nowe mieszkania?

Nowe inwestycje mieszkaniowe są wznoszone w najróżniejszych lokalizacjach miasta oraz na jego przedmieściach. Wśród obszarów największej aktywności gdańskich deweloperów są takie dzielnice, jak Śródmieście, Łostowice, Ujeścisko, Oliwa, Wrzeszcz oraz Przymorze.

Najwięcej nowych budynków wielorodzinnych i realizowanych etapowo osiedli powstaje w takich obszarach administracyjnych, jak Morena, Jasień i Piecki-Migowo. Kameralny charakter tych dzielnic, a zarazem bogata infrastruktura i dogodna lokalizacja względem arterii komunikacyjnych sprawiają, że one stają się najbardziej pożądaną destynacją dla najróżniejszych grup nabywców – młodych rodzin, w tym rodzin z dziećmi, seniorów, osób pracujących.

Śródmieście zaś oferuje wiele nowych inwestycji dla najbardziej wymagających nabywców, ceniących sobie bliskość centrum i atrakcji turystycznych, oraz osób kupujących nieruchomości pod wynajem. Powstają tu nowe apartamenty, w tym w obrębie zrewitalizowanych kamienic i obiektów przemysłowych, wyposażone w udogodnienia o wysokim standardzie i objęte pełną obsługą.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobra wewnętrzna infrastruktura jest dla nabywców czynnikiem tak samo istotnym, jak lokalizacja, w której są wznoszone nowe inwestycje. Gdańsk zaś oferuje nieruchomości o najróżniejszych nowoczesnych udogodnieniach – od tych podstawowych po najbardziej zaawansowane i innowacyjne.

Podstawą infrastruktury nowych osiedli są takie udogodnienia: 

  • teren osiedlowy, zaaranżowany zielenią i małą architekturą, w pełni oświetlony;
  • różnorodne miejsca postojowe – podziemne, naziemne, indywidualne garaże, kryte wiaty, 
  • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów – bezprogowe podjazdy, duże windy, szerokie korytarze i chodniki, specjalne miejsca parkingowe, odpowiednie nawierzchnie, poręcze, podnośniki itd.;
  • infrastruktura dla dzieci – place zabaw na świeżym powietrzu, ogrody sensoryczne, wewnętrzne bawialnie;
  • komórki lokatorskie, piwnice oraz inne pomieszczenia do przechowywania, zarówno indywidualne, jak i wspólne;
  • lokale handlowo-usługowe na parterach bloków mieszkalnych.

Nowe osiedla wielorodzinne w kameralnych dzielnicach są też często objęte monitoringiem i chronione, a ich teren jest ogrodzony i dostępny wyłącznie dla mieszkańców oraz ich gości. Z kolei inwestycje ulokowane w centralnych dzielnicach są wkomponowane w otoczenie i stanowią integralną część przestrzeni miejskiej, często wpływając też na jej odpowiednie zagospodarowanie.

Do innowacyjnych udogodnień dostępnych w gdańskich inwestycjach należą instalacje energooszczędne – zwłaszcza panele fotowoltaiczne, oraz infrastruktura dla posiadaczy pojazdów elektrycznych.

Nowe mieszkania na sprzedaż z reguły są wyposażone w domofony lub wideofony, drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne, trzyszybowe okna, okna typu porte-fenetre oraz inne dodatkowe instalacje, na przykład klimatyzację czy ogrzewanie podłogowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Gdańsku?

Gdańsk jest jedną z najbardziej pożądanych destynacji dla inwestorów w nieruchomości – walory turystyczne i rekreacyjne miasta oraz ciągły wzrost cen nieruchomości obiecują perspektywy wysokich zarobków na wynajmie krótko- i długoterminowym oraz pozwalają liczyć na czysty dochód w przypadku ponownej sprzedaży nieruchomości po upływie kilku lat.

Apartamenty inwestycyjne o zróżnicowanym charakterze oferuje rynek pierwotny – Gdańsk może pochwalić się szczególnie bogatą ofertą tego typu nieruchomości. Są to zarówno tradycyjne kompleksy apartamentowe o różnego rodzaju udogodnieniach, jak i popularne dzisiaj inwestycje mikroapartamentów oraz condohotele.

Nieruchomości projektowane na potrzeby inwestycyjne rzadko są oddawane w stanie deweloperskim – najczęściej apartamenty są wykończone oraz wyposażone pod klucz oraz objęte pełną obsługą operatora najmu.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Gdańsku?

Mieszkanie deweloperskie w Gdańsku kupimy w cenie powyżej średniej krajowej – stawki poniekąd sięgają poziomu warszawskich.

Najdroższe nieruchomości są zlokalizowane w pobliżu centrum Gdańska – przede wszystkim w obrębie Śródmieścia, oraz w poszczególnych inwestycjach na terenie Wrzeszcza, Przymorza oraz Oliwy.

Najtańsze mieszkania można kupić w obrębie gdańskich dzielnic Łostowice, Jasień, Osowa, Matarnia, oraz w miejscowościach otaczających stolicę Pomorza – Pruszczu Gdańskim, Straszynie, Bąkowie, Borkowie, Kłodawie.

Przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego zapłacimy podatek VAT w wysokości 8% (dla mieszkań o metrażu poniżej 150 m2) lub 23% (dla lokali, których powierzchnia przekracza 150 m2). Podatek VAT może być odliczony w przypadku zakupu apartamentów inwestycyjnych – zarówno przy zawarciu umowy kupna na osobę fizyczną, jak i na firmę.

Ceny nowych mieszkań Gdańska

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍8 468 zł
od ‍265 000 zł
2-pokojowe
od ‍7 023 zł
od ‍265 000 zł
3-pokojowe
od ‍6 574 zł
od ‍345 000 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 399 zł
od ‍442 000 zł