Mieszkania w nowych inwestycjach Trójmiasto, Łostowice

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
Łostowice
11 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Łostowicach

Łostowice to jednostka administracyjna wchodząca w skład gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, położonej w południowej części stolicy Pomorza. Dzielnica ta jest zamieszkiwana przez ponad 26 tysięcy osób, co przy powierzchni mniej niż 8 kilometrów kwadratowych daje dość wysoką gęstość zaludnienia – jest to obszar chętnie wybierany też przez osoby poszukujące własnego mieszkania.

Gdańsk-Łostowice wyróżnia się charakterem mieszkaniowym i wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą. Krańcowe położenie osiedla oraz rosnąca liczba nowych inwestycji sprawiają, że granice miasta powoli się poszerzają.

Co buduje się w Łostowicach?

Deweloperzy działający w Gdańsku dbają o różnorodność oferty, co się sprawdza zwłaszcza w przypadku Łostowic. Na terenie tego osiedla obecnie wznosi się inwestycje mieszkaniowe o bardzo zróżnicowanym charakterze i standardzie. Większość ofert to osiedla wielorodzinne składające się z bloków o modernistycznej architekturze. Takie kompleksy mogą liczyć od kilku do kilkunastu budynków; obowiązkowym elementem jest też zaplecze infrastrukturalne. W obrębie Łostowic wznosi się również wolnostojące budynki mieszkalno-usługowe o podwyższonym standardzie, a także inwestycje jednorodzinne – osiedla domów bliźniaczych lub szeregowych. Inwestycje realizowane w obrębie osiedla z reguły wyróżniają się dość wysokim standardem.

Gdzie w Łostowicach powstają nowe mieszkania?

Łostowice są chętnie wybierane przez gdańskich deweloperów, gdyż mają dość dużo potencjalnych działek inwestycyjnych. Szczególnie wysoką aktywność budowlaną zaobserwowano wzdłuż ulicy Niepołomickiej oraz w centralnej części osiedla, między innymi w rejonie ulic Wielkopolskiej, Łuczniczej, Olimpijskiej. Deweloperzy chętnie budują w otulinie naturalnej zieleni oraz w pobliżu parków i skwerów miejskich, a także w okolicy zbiorników retencyjnych, których jest na terenie osiedla dość dużo. Dokładna lokalizacja zwykle kształtuje styl i charakter przyszłej inwestycji. 

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Udogodnienia i dobry standard nieruchomości należą do głównych kryteriów, dla których nabywcy stawiają nie na mieszkania z drugiej ręki, lecz na rynek pierwotny. Łostowice jako jednostka administracyjna naznaczona bardzo intensywną działalnością deweloperską oferuje nieruchomości o przemyślanej i innowacyjnej infrastrukturze.

Typ osiedli jest z reguły różny – niektóre posiadają zamknięty i chroniony teren, inne zaś stanowią część przestrzeni miejskiej. W obrębie inwestycji projektuje się podziemne parkingi i małe naziemne strefy parkingowe, place zabaw dla dzieci, strefy relaksu i integracji dla mieszkańców, liczne aranżacje roślinne, elementy oświetlenia z użyciem technologii LED. W budynkach przewidziano nowoczesne windy, indywidualne schowki oraz wspólne przechowalnie na wózki i rowery. Coraz częściej osiedla wyposażane są w nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak ładowarki aut elektrycznych czy fotowoltaika do zasilania części wspólnych. Każda z inwestycji jest przyjazna osobom o ograniczonej mobilności.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Łostowicach?

Nieruchomości to jedna z najstabilniejszych branż gospodarki – ceny mieszkań nie spadają nawet pod wpływem kryzysów. Dlatego coraz więcej Polaków posiadających kapitał pragnie włożyć go w nowe inwestycje. Łostowice również posiadają potencjał inwestycyjny – cechuje je charakter mieszkaniowy, dzięki czemu właściciel mieszkania nigdy nie będzie miał problemów ze znalezieniem lokatora na wynajem długoterminowy. Ponadto, czynsz nieustannie idzie w górę – obecnie do podwyżek dochodzi co kwartał, a popyt na mieszkania przerasta podaż.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Łostowicach?

Obecnie nowe mieszkania w Łostowicach są sprzedawane w dość przystępnych cenach – są nawet kilkakrotnie niższe, niż w centralnych dzielnicach miasta. Na stawkę wpływa nie tyle lokalizacja na mapie osiedla, ile standard wykonania nieruchomości – im więcej udogodnień, i im są nowocześniejsze, tym wyższa cena za metr kwadratowy.

W cenę wliczony jest podatek VAT (8% lub 23%); podatku PCC przy zakupie nowego mieszkania nie płacimy.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Łostowice

Borkowood ‍8 342 zł / m2
Rotmankaod ‍9 725 zł / m2
Straszynod ‍7 760 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Gdańskod ‍11 713 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍8 420 zł / m2
Sopotod ‍19 312 zł / m2
Baninood ‍6 500 zł / m2
Gdyniaod ‍12 913 zł / m2
Pogórzeod ‍6 976 zł / m2
Tczewod ‍6 516 zł / m2
Jantarod ‍14 000 zł / m2
Rumiaod ‍7 973 zł / m2
Dębogórzeod ‍7 500 zł / m2
Mechelinkiod ‍13 134 zł / m2
Stegnaod ‍11 066 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍10 928 zł / m2
Starogard Gdańskiod ‍5 696 zł / m2
Wejherowood ‍7 153 zł / m2

Ceny mieszkań w miejscowościach w pobliżu Łostowice

Borkowood ‍375 000 zł
Rotmankaod ‍315 000 zł
Straszynod ‍432 000 zł
Bąkowood ‍424 000 zł
Gdańskod ‍1 zł
Pruszcz Gdańskiod ‍338 726 zł
Sopotod ‍739 086 zł
Skowarczod ‍215 000 zł
Gdyniaod ‍312 613 zł
Pogórzeod ‍388 992 zł
Tczewod ‍254 621 zł
Jantarod ‍460 199 zł
Rumiaod ‍321 000 zł
Mechelinkiod ‍360 000 zł
Stegnaod ‍598 400 zł
Nowy Dwór Gdańskiod ‍296 286 zł
Starogard Gdańskiod ‍519 000 zł
Wejherowood ‍199 000 zł