Nowe mieszkania Starogard Gdański

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Starogardzie Gdańskim

Starogard Gdański położony na około 50 kilometrów na południe od stolicy Pomorza jest jednym z ważnych centrów administracyjnych, gospodarczych i komunikacyjnych województwa. Jest siódmym pod względem liczby ludności miastem w regionie – jego populacja obecnie wynosi około 47 tysięcy mieszkańców. Na terenie miasta aktywnie działają regionalni deweloperzy i powstają nowe inwestycje.

Starogard Gdański, przy całej swojej kameralności, posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę zapewniającą wysoki komfort zamieszkania. Dobre połączenie z Gdańskiem otwiera możliwości dla osób związanych zawodowo ze stolicą województwa i chcących zamieszkać w bardziej spokojnej okolicy.

Co buduje się w Starogardzie Gdańskim?

Na terenie miasta są wznoszone przeważnie inwestycje wielorodzinne. Są to nowoczesne osiedla mieszkalne składające się z bloków o wysokości przeważnie do trzech pięter, niektóre z nich są wykonane w stylu architektonicznym nawiązującym do typu budownictwa jednorodzinnego. W ofercie deweloperskiej są też inwestycje łączone, w których skład wchodzą wielomieszkaniowe budynki i jednorodzinne domy o różnorodnej zabudowie. Inwestycje o podwyższonym standardzie również są oferowane przez lokalny rynek pierwotny.

Starogard Gdański posiada też wybór inwestycji stricte jednorodzinnych – buduje się tutaj kompleksy domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej.

Gdzie w Starogardzie Gdańskim powstają nowe mieszkania?

Starogard Gdański jest terenem działalności regionalnych pomorskich deweloperów, których celem jest zagospodarowanie najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w mieście. Nowe inwestycje powstają:

  • w ścisłym centrum miasta;
  • w południowo-zachodniej części Starogardu (okolice Osiedla 3 Maja);
  • na północy (jednostka administracyjna Łapiszewo);
  • w okolicach jeziora Kochanka.

Położenie względem centrum zazwyczaj warunkuje specyfikę nowego budownictwa – w bardziej urbanistycznych częściach miasta buduje się kompleksy wielorodzinne, a inwestycje ulokowane na obrzeżach zwykle wyróżniają się kameralnością.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Udogodnienia oferowane przez starogardzki rynek pierwotny są bardzo różnorodne. Osiedla są dobrze zagospodarowane, urządzone zielenią i wyposażone w wystarczającą liczbę miejsc parkingowych (naziemnych, podziemnych, w indywidualnych garażach). W obrębie osiedli nierzadko funkcjonują lokale usługowe i są dostępne strefy wypoczynku dla mieszkańców oraz place zabaw dla najmłodszych. W budynkach przewidziane są windy oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów, wózków dziecięcych oraz rzeczy osobistych (indywidualne komórki). Inwestycje są przyjazne osobom z niepełnosprawnością i seniorom.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Starogardzie Gdańskim?

Inwestowanie w nieruchomości nabiera popularności wśród Polaków, i mieszkanie deweloperskie w Starogardzie Gdańskim może być słusznym wyborem dla inwestora. Bliskość Gdańska stanowi istotną zaletę tej lokalizacji, a dużo przystępniejsze, niż w stolicy Pomorza, ceny mieszkań pozwalają na wejście w inwestycję z mniejszym kapitałem. Mieszkanie może być nie tylko lokatą kapitału, która uchroni oszczędności przed inflacją, ale też źródłem pasywnego dochodu oraz długoterminowym przedsięwzięciem inwestycyjnym.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Starogardzie Gdańskim?

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym Starogardu Gdańskiego są odczuwalnie niższe, niż w popularniejszych miejscowościach województwa, i tym bardziej w Gdańsku. Obecnie wszystkie stawki mieszczą się w średnim przedziale cenowym i dążą do jego dolnej granicy. Standard wykonywanych inwestycji pozostaje na przyzwoitym poziomie, a w przypadku niektórych inwestycji może być zakwalifikowany jako “wysoki”. Ponadto, czynnikiem decydującym o cenie mieszkania w Starogardzie będzie raczej standard, nie lokalizacja.

W cenę wskazaną przez dewelopera jest już zazwyczaj wliczony podatek VAT, którego wysokość zależy od metrażu lokalu – w przypadku mieszkań o powierzchni poniżej 150 m2 zapłacimy 8% VAT, a w przypadku większych apartamentów – 23%. Podatek VAT ulega zwrotowi, jeśli kupujemy mieszkanie w celach inwestycyjnych.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Tczewod ‍6 420 zł / m2
Pruszcz Gdańskiod ‍7 764 zł / m2
Straszynod ‍7 780 zł / m2
Malborkod ‍6 105 zł / m2
Rotmankaod ‍8 762 zł / m2
Bąkowood ‍4 105 zł / m2
Borkowood ‍8 342 zł / m2
Kościerzynaod ‍6 100 zł / m2
Gdańskod ‍11 677 zł / m2
Nowy Dwór Gdańskiod ‍11 395 zł / m2
Baninood ‍5 900 zł / m2