Nowe mieszkania Świecie

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
3 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Świeciu

Świecie to niewielkie miasto położone między Bydgoszczą a Grudziądzem, siedziba powiatu świeckiego oraz autonomiczna jednostka urbanistyczna. Populacja Świecia wynosi obecnie ponad 25 tysięcy mieszkańców, a na terenie miasta i gminy miejsko-wiejskiej regularnie powstają nowe inwestycje.

Świecie leży przy zbiegu kluczowych arterii komunikacyjnych – drogi krajowej nr 91 oraz drogi ekspresowej S5 – zapewniających bezproblemowy dojazd do dowolnej części województwa. Przykładowo, dojazd samochodem do Bydgoszczy zajmuje mniej niż godzinę.

Co buduje się w Świeciu?

Lokalna mieszkaniówka jest zdominowana przez budownictwo wielorodzinne – tak, na mapie miasta powstaje coraz więcej nowoczesnych osiedli o nowoczesnej architekturze i wysokości nie więcej niż 5 kondygnacji, wyposażonych w przynależny teren i podstawowe udogodnienia. Część z nich jest realizowanych etapowo i dość rozległych.

W Świeciu jest też coraz więcej inwestycji wyposażonych w nowoczesne instalacje podnoszące efektywność energetyczną oraz promującą zasady budownictwa ekologicznego.

Gdzie w Świeciu powstają nowe mieszkania?

Świecie jest polem działalności dla szeregu regionalnych deweloperów, a priorytetowym celem są działki położone w dzielnicach o charakterze mieszkaniowym i dobrze rozwiniętej infrastrukturze handlowo-usługowej, oświatowej i komunikacyjnej. Obecnie najbardziej czynną działalność deweloperską obserwujemy w północnej części miasta – na wysokości ulic Bolesława Chrobrego i Kazimierza Wielkiego, a także ulic Miodowej i Laskowickiej.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowoczesne udogodnienia i wysoki komfort zamieszkania to jedne z głównych atutów, dla których przyszli mieszkańcy wybierają rynek pierwotny. Świecie posiada w swojej ofercie nowe nieruchomości wyposażone w różnego rodzaju elementy infrastruktury. Zaliczamy do nich takie elementy zagospodarowania, jak:

  • ciągi piesze i jezdne na terenie osiedla, kompozycje roślinne, oświetlenie uliczne, mała architektura;
  • nowoczesne windy w budynkach (nawet w wysokości kilku pięter) oraz ułatwienia dla osób mających ograniczoną mobilność;
  • place zabaw dla dzieci i tereny rekreacyjne w otulinie zieleni dla mieszkańców;
  • schowki lokatorskie w blokach oraz wspólne wózkownie i rowerownie;
  • miejsca do parkowania samochodów – zarówno naziemne, jak i podziemne, a w wybranych inwestycjach również w garażach do prywatnego użytku (garaże mogą być wolnostojące lub zaprojektowane w bryle budynku).

Lokale sprzedawane są w stanie deweloperskim i wyróżniają się różnorodnością układów. Mieszkanie deweloperskie jest też z reguły wyposażone w dodatkową powierzchnię rekreacyjną – balkon, taras lub prywatny ogródek na parterze. Obowiązkowym elementem są też media i instalacje, w tym dodatkowe, takie jak rolety zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe czy klimatyzacja.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Świeciu?

Rosnąca popularność nieruchomości jako celu inwestycyjnego napędza popyt na nowe mieszkania. Mieszkania są bowiem uważane za jeden z najpewniejszych sposobów na ulokowanie pieniędzy, szczególnie w czasach, gdy mamy do czynienia ze wzmagającą się inflacją oraz kryzysami gospodarczymi. Świecie może być dobrym wyborem dla inwestora, ponieważ wyróżnia się atrakcyjnym położeniem geograficznym, dobrą infrastrukturą oraz przystępnymi cenami mieszkań.

Polską mieszkaniówkę jednak cechuje stabilna tendencja wzrostowa – dla właściciela nieruchomości to oznacza, że jego posiadłość z roku na rok zyskuje na wartości. Nie zapominajmy też o możliwości generowania dochodu z wynajmu długoterminowego.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Świeciu?

Mieszkania od dewelopera w Świeciu obecnie są sprzedawane w cenach z dolnej półki cenowej – stawki mogą być nawet dwukrotnie niższe, niż w Bydgoszczy. Wskazana przez deweloperów cena już zawiera podatek VAT – wynosi 8% lub 23% i zależy od powierzchni lokalu (mniej lub więcej niż 150 metrów kwadratowych).

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Grudziądzod ‍6 196 zł / m2
Niemczod ‍7 835 zł / m2
Bydgoszczod ‍8 217 zł / m2
Bydgoszcz i okoliceod ‍8 097 zł / m2
Toruńod ‍7 530 zł / m2
Sicienkood ‍5 500 zł / m2
Brodnicaod ‍5 600 zł / m2
Starogard Gdańskiod ‍6 405 zł / m2
Chojniceod ‍7 286 zł / m2
Inowrocławod ‍6 765 zł / m2
Kcyniaod ‍5 800 zł / m2