Mieszkania w nowych inwestycjach Torunia

Rynek pierwotny Toruń ― inwestycje deweloperskie
Bydgoszcz, Toruń
Miejscowość w okolicy Bydgoszczy
Brodnica
3 Inwestycji
Ciechocinek
2 Inwestycji
Grudziądz
8 Inwestycji
Inowrocław
8 Inwestycji
Lipno
1 Inwestycja
Mogilno
5 Inwestycji
Niemcz
2 Inwestycji
Osielsko
9 Inwestycji
Rypin
1 Inwestycja
Toruń
25 Inwestycji
Włocławek
5 Inwestycji
Świecie
4 Inwestycji
Cena / m2
Cena / m2
5 136
7 501
5 136 7 501
Pokoje
Pokoje
1-pokojowe
11 Inwestycji
2-pokojowe
19 Inwestycji
3-pokojowe
19 Inwestycji
4+ -pokojowe
18 Inwestycji
Domy
5 obiektów
Zakończenie budowy
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
13 Inwestycji
Dostępne od 2022
12 Inwestycji
Dostępne od 2023
11 Inwestycji
Dostępne od 2024+
8 Inwestycji
25 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Toruniu

Jedno z głównych miast województwa kujawsko-pomorskiego, kluczowy węzeł komunikacyjny północnej części kraju, ośrodek edukacyjny i biznesowy, popularna destynacja turystyczna, miasto, w których powstają coraz ciekawsze nowe inwestycje – Toruń jest coraz bardziej pożądaną destynacją dla inwestorów w nieruchomości oraz osób chcących zamieszkać w kameralnym mieście.

Jest to jedno z najstarszych miast Polski, a toruńskie zabytki przez cały rok przyciągają wielu turystów. Miasto również posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę, co czyni go atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla osób z całego regionu.

Co buduje się w Toruniu?

Toruńskie nieruchomości od dewelopera są bardzo różnorodne: w ofercie znajdziemy nowoczesne osiedla mieszkalne, pojedyncze nowe budynki, jednorodzinne domy, a także zrewitalizowane i dostosowane do potrzeb mieszkaniowo-usługowych obiekty, w których obrębie są również dostępne nowe apartamenty inwestycyjne, wille miejskie, kompleksy apartamentowe o podwyższonym standardzie i inwestycje mieszkaniowe wykonane w stylu nawiązującym do historycznej zabudowy miasta.

Wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie ze standardami nowego budownictwa; dominującym stylem architektonicznym jest modernistyczny.

Gdzie w Toruniu powstają nowe mieszkania?

Toruń oferuje nowoczesne nieruchomości zarówno w centrum, jak i na obrzeżach – realizowane inwestycje są zazwyczaj dopasowywane do charakteru okolicy. Znajdziemy szereg inwestycji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta oraz w obrębie Bydgoskiego Przedmieścia, dużo nowych osiedli na Przedmieściu Chełmińskim i Jakubskim.

W bardziej oddalonych od środkowej części miasta dzielnicach – takich jak Wrzosy, Katarzynka czy Na Skarpie – dominuje kameralna zabudowa jedno- i wielorodzinna. 

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Inwestycje wznoszone w Toruniu posiadają szereg nowoczesnych udogodnień – do podstawowych elementów infrastruktury wewnątrzosiedlowej należą zwłaszcza:

  • dobrze zagospodarowany teren;
  • różnorodne miejsca parkingowe;
  • mała architektura i aranżacje roślinne;
  • place zabaw i strefy rekreacji;
  • ogrodzenie i monitoring terenu;
  • ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności;
  • komórki lokatorskie, wózkownie i rowerownie;
  • windy w budynkach.

W wielu inwestycjach funkcjonują lokale handlowo-usługowe na parterze, niektóre też posiadają zaplecze sportowo-rekreacyjne w postaci siłowni outdoorowych i prywatnych klubów fitness.

Mieszkanie są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim; wybrane firmy deweloperskie dodatkowo oferują usługi wykończenia wnętrz. Lokale są wyposażone w podstawowe instalacje.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Toruniu?

Mieszkanie deweloperskie w Toruniu jest potencjalnym źródłem stabilnego dochodu – zarówno z wynajmu długoterminowego, jak i wynajmu osobom podróżującym do Torunia. Obecnie ceny nieruchomości z pierwszej ręki prezentują się jako dość przystępne, co istotnie obniża próg wejścia w inwestycję. Przy tym obserwuje się tendencję wzrostową, co oznacza, że włożony w mieszkanie kapitał obowiązkowo zostanie pomnożony. Coraz więcej ofert dedykowanych inwestorom w nieruchomości oferuje toruński rynek pierwotny.

Toruń we względu na swoją strategiczną lokalizację i istotną rolę siedziby marszałka województwa rokuje perspektywy dynamicznego rozwoju, co jeszcze bardziej podnosi wartość nieruchomości w tym mieście.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Toruniu?

Ceny nowych mieszkań w Toruniu kształtują się na średnim poziomie, a właściwie nie wykraczają poza granice dolnej i średniej półki cenowej. Najdroższe mieszkania na sprzedaż są położone w inwestycjach o wysokim standardzie i dodatkowych udogodnieniach; w najniższej cenie kupimy domek jednorodzinny na obrzeżach Torunia bądź też lokal na osiedlu wielorodzinnym położonym w mieszkaniowej dzielnicy miasta.

Przy zakupie lokalu inwestycyjnego możemy zwrócić podatek VAT – 23% lub 8% w zależności od metrażu zakupionego mieszkania. Podatku od czynności cywilnoprawnych w ogóle nie płacimy, gdyż obowiązuje on jedynie dla nieruchomości z rynku wtórnego.

Ceny nowych mieszkań Bydgoszczy, Torunia

PokojeCena / m2Cena mieszkania
1-pokojowe
od ‍8 099 zł
od ‍289 695 zł
2-pokojowe
od ‍5 390 zł
od ‍218 295 zł
3-pokojowe
od ‍6 189 zł
od ‍323 676 zł
4+ -pokojowe
od ‍5 789 zł
od ‍430 744 zł