Nowe mieszkania Września

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny we Wrześni

Zaludniona przez ponad 30 tysięcy osób Września znajduje się w strategicznym punkcie na mapie województwa wielkopolskiego – oddalone o około 47 km na wschód od Poznania miasto leży w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych. Atuty lokalizacyjne i infrastrukturalne sprawiają, że miasto coraz częściej staje się polem działania dla deweloperów realizujących nowe inwestycje.

Września cieszy się popularnością wśród osób poszukujących własnego mieszkania w kameralnej, lecz oferującej dobrą infrastrukturę okolicy, w tym osób czynnych zawodowo i pracujących w Poznaniu.

Co buduje się we Wrześni?

Pod względem typów nieruchomości oferowanych przez rynek pierwotny Września jest wyraźnie zdominowana przez nowe budownictwo wielomieszkaniowe – na terenie miasta powstają nowe budynki i osiedla o minimalistycznej architekturze i charakterze wielorodzinnym. Są to zarówno pojedyncze bloki mieszkalne, jak i kompleksy, w których skład wchodzi do kilkunastu budynków. Większość inwestycji realizowanych we Wrześni posiada niską lub średniowysoką zabudowę, a przy projektowaniu i realizacji uwzględniane są najnowsze standardy budowlane, w tym dotyczące ekologiczności wykorzystywanych materiałów oraz efektywności energetycznej.

Gdzie we Wrześni powstają nowe mieszkania?

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe powstają w różnych częściach Wrześni:

  • w bliskim sąsiedztwie centrum;
  • w północnej części miasta, w kierunku Sokołowa;
  • na wschodzie Wrześni, między innymi w kierunku Gutowa Małego;
  • w południowej części miejscowości, niedaleko zjazdu na autostradę A2;
  • na przedmieściach – zwłaszcza w pobliżu takich miejscowości, jak Bierzglinek, Psary Małe.

Lokalizacja na mapie miasta tylko częściowo warunkuje charakter wznoszonych inwestycji – przeważającą grupą pozostają inwestycje wielorodzinne.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wszystkie inwestycje realizowane we Wrześni są wyposażane w stosowną infrastrukturę:

  • teren osiedli jest zagospodarowany, urządzony zielenią, uzupełniony w strefy wypoczynku z obiektami małej architektury i placami zabaw dla najmłodszych;
  • w budynkach zamontowano windy i przewidziano pomieszczenia do przechowywania (rowerownie, wózkownie, indywidualne komórki);
  • wszystkie osiedla są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów;
  • w obrębie niektórych osiedli funkcjonują lokale handlowo-usługowe na parterze budynków mieszkalnych;
  • do dyspozycji mieszkańców są różnorodne miejsca parkingowe – w podziemnych halach, w obrębie naziemnych parkingów oraz w indywidualnych garażach w bryle budynków.

Większość mieszkań jest sprzedawanych w stanie deweloperskim; niektórzy deweloperzy oferują dodatkowe usługi kompleksowego wykończenia wnętrz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania we Wrześni?

Dla tych, kto planuje inwestować w nowe mieszkania, Września jest całkiem słusznym wyborem ze względu na możliwości rozwoju oraz dostępność. Ceny tutejszych nieruchomości są odczuwalnie niższe, niż w stolicy województwa, a standard pozostaje na wysokim poziomie. Przy tym lokalizacja Wrześni względem Poznania i głównych ciągów komunikacyjnych czyni miasto perspektywiczną destynacją. Mimo że obecnie ceny mieszkań we Wrześni prezentują się dość atrakcyjnie, nie należy zapominać o tym, że stawki na rynku pierwotnym i wtórnym w całej Polsce nieustannie idą w górę. Dla właściciela nieruchomości oznacza to możliwość nie tylko zachowania, ale też pomnożenia włożonego w mieszkanie kapitału.

Ponadto, Września ma wyraźny charakter mieszkaniowy, co pozwala liczyć na dochody z wynajmu długoterminowego.

Jakie są ceny nowych mieszkań we Wrześni?

Mieszkanie deweloperskie we Wrześni kupimy w bardzo przystępnych cenach, nawet kilkakrotnie niższych, niż w Poznaniu. Na cenę wpływają dwa kluczowe czynniki – standard wykonania inwestycji oraz jej położenie na mapie miasta. Nie mniej jednak, nawet kompleksy apartamentów ulokowane niedaleko centrum, nie wykraczają poza granice średniej półki cenowej.

W cenę mieszkania wliczono już VAT w wysokości 8% lub 23%, który ulega zwrotowi, jeśli kupujemy nieruchomość jako lokal inwestycyjny.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Gnieznood ‍6 812 zł / m2
Środa Wielkopolskaod ‍5 700 zł / m2
Kostrzynod ‍7 200 zł / m2
Gwiazdowood ‍6 805 zł / m2
Kleszczewood ‍6 316 zł / m2
Kruszewniaod ‍6 138 zł / m2
Zalasewood ‍6 900 zł / m2
Kórnikod ‍4 500 zł / m2
Koninkood ‍5 286 zł / m2
Jarocinod ‍4 615 zł / m2
Czerwonakod ‍5 916 zł / m2
Poznańod ‍8 986 zł / m2
Czapuryod ‍6 496 zł / m2
Mogilnood ‍3 678 zł / m2
Śremod ‍5 459 zł / m2
Murowana Goślinaod ‍6 378 zł / m2