Nowe mieszkania Płock

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
5 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Płocku

Płock, ulokowany w odległości blisko 100 km na północny zachód od Warszawy, leży w Kotlinie Płockiej, na skraju Gostynińsko-Włocławskiego parku krajobrazowego. To miasto jest obecnie zamieszkiwane przez prawie 120 tysięcy osób. Walory Płocka i jego lokalizacji na mapie Polski przyciągają tu coraz więcej deweloperów, którzy rozwijają rynek pierwotny.

Płock jest położony na skrzyżowaniu kluczowych dróg krajowych oraz niedaleko autostrady A1, co dodaje mu atrakcyjności inwestycyjnej. Miasto posiada wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturę oraz reprezentacyjną historyczną część.

Co buduje się w Płocku?

Realizowane w Płocku inwestycje mieszkaniowe są dość różnorodne, lecz dominującą grupą są nowe osiedla wielorodzinne. W aktualnej ofercie możemy wyróżnić kilka głównych grup nowych inwestycji:

  • tradycyjne bloki mieszkalne, często o zapleczu usługowym;
  • kompleksy składające się z kilku budynków wielorodzinnych;
  • kameralne apartamenty o niskiej zabudowie;
  • inwestycje o podwyższonym standardzie, w tym zaprojektowane w zrewitalizowanych zabytkowych kamienicach.

Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie ze standardami nowego budownictwa, stosuje się nowoczesne materiały budowlane podnoszące efektywność energetyczną oraz wdraża się innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Gdzie w Płocku powstają nowe mieszkania?

Płock jest obszarem działalności dla lokalnych i regionalnych firm, które realizują nowe inwestycje w różnorodnych częściach miasta: nowe osiedla powstają we wschodniej części miasta, w kierunku Nowego Boryszewa, na południu, w obrębie osiedla Górna, w pobliżu Starego miasta i na terenie Osiedla Kolegialna, na zachodzie miasta – w granicach Osiedla Dobrzyńska i Osiedla Łukasiewicza, oraz na zachodnim przedmieściu, w kierunku Maszewa.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Nowe inwestycje posiadają zestaw obowiązkowych udogodnień i ułatwień. Należą do nich:

  • miejsca postojowe w podziemnych garażach i na naziemnych parkingach;
  • dobrze zagospodarowany, urządzony zielenią teren;
  • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów;
  • cichobieżne windy i komórki lokatorskie w blokach;
  • pomieszczenia do przechowywania rowerów i wózków dziecięcych.

W wielu inwestycjach działają lokale handlowe i usługowe na parterach budynków mieszkalnych.

Mieszkania są sprzedawane przeważnie w stanie deweloperskim; metraże i układy mieszkań są bardzo różnorodne. Wśród przewidzianych w lokalach dodatkowych instalacji – wideodomofony, systemy inteligentnego domu, światłowód.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Płocku?

Dla osób, które chcą włożyć kapitał w nowe inwestycje, Płock jest dość korzystnym wyborem. Jest to w pełni autonomiczne miasto, które prężnie się rozwija, a zarazem ma kameralny charakter – takie połączenie przyciąga coraz więcej potencjalnych długoterminowych najemców. Toteż właściciele nieruchomości w Płocku mogą liczyć na stabilne dochody z wynajmu.

Miasto wyróżnia się bardzo dogodnym położeniem – w pobliżu głównych dróg, niedaleko Warszawy i Bydgoszczy, Płock jest strategicznym punktem na mapie północno-środkowej Polski. Tutejsze nieruchomości to pewna lokata kapitału, gdyż z roku na rok zyskują na wartości.

Nieruchomości są coraz bardziej popularną formą inwestowania, gdyż rynek mieszkaniowy jest prawie niepodatny na kryzysy – w ciągu kilkunastu lat polska mieszkaniówka wyróżnia się intensywną tendencją wzrostową, i nawet poważne zawirowania gospodarcze nie zmieniły tego wektora.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Płocku?

Mieszkanie deweloperskie w Płocku kupimy w cenie dużo przystępniejszej niż, na przykład, w Warszawie – średnie stawki są nawet dwa razy niższe, niż w stolicy, przy tym standard wykonania inwestycji pozostaje na wysokim poziomie. Dokładna stawka z reguły zależy nie tyle od położenia na mapie miasta, ile od dodatkowych atutów infrastrukturalnych inwestycji.

Stawki deweloperskie zawierają już podatek VAT w wysokości 8% lub 23%; podatek PCC (od czynności cywilnoprawnych) nie obowiązuje w przypadku nieruchomości z pierwszej ręki.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Gąbinod ‍6 700 zł / m2
Włocławekod ‍7 250 zł / m2
Kutnood ‍6 100 zł / m2
Płońskod ‍5 933 zł / m2
Sochaczewod ‍7 383 zł / m2
Kołood ‍6 400 zł / m2
Ciechanowod ‍6 100 zł / m2
Skierniewiceod ‍7 650 zł / m2
Kazuń Nowyod ‍8 300 zł / m2
Nowy Dwór Mazowieckiod ‍8 135 zł / m2
Zgierzod ‍5 500 zł / m2
Żyrardówod ‍7 225 zł / m2
Błonieod ‍7 680 zł / m2
Brodnicaod ‍5 600 zł / m2