Nowe mieszkania Bydgoszcz

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
52 inwestycje mieszkaniowe
Korter App
Korter App
Jeszcze wygodniej!
Wybieraj mieszkania i śledź etapy budowy w aplikacji Korter

Rynek pierwotny w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest jedną z kluczowych destynacji środkowo-zachodniej Polski. Łączy w sobie walory dużego miasta – jest ważnym centrum biznesowym, przemysłowym i komunikacyjnym, z atutami kameralnej historycznej miejscowości. Od 2010 roku Bydgoszcz znajduje się na listę TOP-10 celów podróży w Polsce, i przyciąga wielu turystów z kraju i z zagranicy. Centralna część miasta wyróżnia się charakterystyczną architekturą, łączącą w sobie tradycje zachodnioeuropejskiego i rodzimego budownictwa. Ponadto miasto jest jednym z najbardziej zielonych miast w kraju – tereny zielone zajmują blisko 18% powierzchni Bydgoszczy.

Przyjazność otoczenia i perspektywy rozwoju zawodowego przyciągają do największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego coraz więcej młodych osób, które z kolei wytwarzają wysoki popyt na nowe inwestycje. Bydgoszcz więc jest pożądanym celem dla deweloperów – obecnie tu działa ponad 50 ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych firm budowlanych wznoszących nowe mieszkania i domy.

Co buduje się w Bydgoszczy?

Oferta mieszkań od dewelopera w Bydgoszczy jest bardzo różnorodna, zaś uwarunkowana charakterem i architekturą miasta – brak tu wieżowców i wielkomiejskich rozległych inwestycji, wśród nowych osiedli dominują kameralne budynki i nowe apartamenty.

Sektor budownictwa mieszkaniowego klasy premium też nabiera popularności w Bydgoszczy – na terenie miasta są planowane inwestycje, które standardem potrafią porównać nieruchomościom wznoszonym w najbardziej pożądanych lokalizacjach kraju.

Część obiektów jest realizowanych w zrewitalizowanych zabytkowych obiektach oraz na terenach poprzemysłowych – takie inwestycje z reguły są skierowane do bardziej wymagających nabywców, wyróżniają się podwyższonym standardem wykonania oraz posiadają towarzyszącą infrastrukturę.

W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego są budowane nie tylko nowe mieszkania – Bydgoszcz oraz jej okolice oferują również szeroki wybór nieruchomości jednorodzinnych, w ciągu ostatnich kilku lat cieszących się szczególnym zainteresowaniem wśród nabywców. Są to segmenty w zabudowie bliźniaczej i szeregowej oraz wolnostojące jednorodzinne domy, z przynależnymi działkami.

Gdzie w Bydgoszczy powstają nowe mieszkania?

Dzisiaj nowe inwestycje są obecne w obrębie niemal każdej dzielnicy Bydgoszczy oraz poza terenem miasta. Najwięcej nowych budynków powstaje w obrębie dzielnic Bocianowo, Wilczak, Okole, Szwederowo, Górzyskowo, znajdziemy też sporo nowoczesnych inwestycji na Śródmieściu i Starym Mieście.

Dużo nowych inwestycji wielorodzinnych jest położonych w obrębie osiedla Fordon – jest to obszar o wszechstronnie rozwiniętej infrastrukturze, kameralnym mieszkaniowym charakterze, usytuowany w dogodnym punkcie na mapie miasta, co sprawia, że jest aktywnie oswajany przez deweloperów. Nowe budynki powstają zarówno na Starym Fordonie, jak i w takich częściach osiedla, jak Wyszogród, Bajka, Szybowników, Bohaterów.

Kolejnymi popularnymi wśród nabywców i deweloperów obszarami miasta są położone na Górnym Tarasie Bydgoszczy osiedla Kapuściska i Wyżyny – ulokowane tu inwestycje są jeszcze przystępniejsze cenowo.

Śródmieście i Stare Miasto w Bydgoszczy, a zwłaszcza tereny bydgoskiej mariny nad rzeką Brdą, są obiektem szczególnego zainteresowania dla prywatnych nabywców o wysokich wymaganiach oraz inwestorów w nieruchomości – tutaj buduje się najwięcej apartamentowców o zapleczu infrastrukturalnym, a bliskość kluczowych atrakcji turystycznych miasta podnosi rentowność nieruchomości.

Nie brakuje też nowoczesnych inwestycji na obrzeżach miasta oraz przedmieściach – tradycyjne wolnostojące bloki mieszkalne, inwestycje typu willi miejskich oraz nowe osiedla domów jednorodzinnych w różnorodnej zabudowie są wznoszone na terenie takich jednostek administracyjnych, jak Miedzyń, Osowa Góra, Czyżkówko, Zawisza, Glinki, Osielsko i Zielonka.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Bydgoscy deweloperzy wyposażają swoje realizacje we wszystkie dostępne na rynku udogodnienia – od podstawowych po te stosowane w nieruchomościach klasy premium. 

Podstawę wewnętrznej infrastruktury wznoszonych osiedli stanowią następujące elementy: zagospodarowany zielenią i małą architekturą oraz oświetlony teren osiedlowy, windy osobowe w budynkach o wysokości powyżej trzech kondygnacji, infrastruktura dla osób zmotoryzowanych (indywidualne garaże, naziemne strefy parkingowe, podziemne hale garażowe), infrastruktura dla rowerzystów (stojaki, wewnętrzne rowerownie, staje naprawy), pomieszczenia do przechowywania (komórki lokatorskie, wspólne wózkarnie).

Kolejną obowiązkową cechą nowego budownictwa jest dostępność dla osób o specjalnych potrzebach oraz seniorów: nowoczesne osiedla posiadają wszystkie ułatwienia niezbędne do komfortowego funkcjonowania tych grup mieszkańców – do ułatwień tych należą zwłaszcza bezprogowe windy, minimalna ilość schodów i innych barier architektonicznych, szerokie chodniki i korytarze, bezpieczne nawierzchnie oraz wydzielone miejsca parkingowe, z reguły naziemne.

Deweloperzy również wdrażają rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa osiedli – należy do nich ogrodzenie terenu, całodobowy monitoring oraz usługi ochrony.

Większość inwestycji wielorodzinnych realizowanych w Bydgoszczy posiada też zaplecze rekreacyjne – podstawowe, w postaci wspólnych zielonych stref wypoczynku dla mieszkańców oraz placów zabaw dla dzieci, oraz bardziej rozbudowane, które mogą obejmować infrastrukturę rozrywkowo-sportową (siłownie pod chmurką, boiska, prywatne kluby fitness, sale gier, sale klubowe, strefy grillowe i piknikowe).

Część osiedli posiada na swoim terenie podstawowe obiekty infrastruktury, z reguły ulokowane na parterach bloków – są to małe sklepy, kawiarnie, piekarnie, salony fryzjerskie i inne punkty handlowo-usługowe.

Do bardziej zaawansowanych udogodnień technologicznych stosowanych w nowoczesnych inwestycjach w Bydgoszczy należą infrastruktura dla samochodów elektrycznych, instalacje fotowoltaiczne, systemy inteligentnego zarządzania mediami w mieszkaniach.

Mieszkania są sprzedawane zarówno w stanie deweloperskim, jak i z wykończeniem (w przypadku lokali inwestycyjnych – również z wyposażeniem) pod klucz.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Bydgoszczy?

Nieruchomości inwestycyjne od kilku lat podbijają rynek pierwotny. Bydgoszcz nie jest wyjątkiem – ze względu na walory turystyczne oraz perspektywy opłacalnego wynajmu coraz więcej inwestorów oraz osób prywatnych decyduje się na zakup nieruchomości w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Jednym z powodów jest też specyfika kształtowania cen w tym regionie.

Bydgoszcz oraz inne miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego wyróżniają się przystępnymi cenami nieruchomości – w skali kraju jest to jeden z najtańszych regionalnych rynków. To pozwala na wejście w inwestycję z minimalnym nakładem kapitału, a zarazem obiecuje szybki zwrot ze względu na tendencję wzrostową panującą w całej polskiej mieszkaniówce.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy?

Mieszkania deweloperskie w Bydgoszczy kupimy odczuwalnie taniej, niż w innych centrach wojewódzkich kraju.

Rekordowo niskie ceny w ogłoszeniach o mieszkaniach na sprzedaż spotkamy na przedmieściach Bydgoszczy – w Niemczu, Myślęcinku, Osielsku, oraz poszczególnych osiedlach miasta (Czyżkówko, Bartodzieje).

Najdroższe inwestycje w Bydgoszczy znajdują się w obrębie Śródmieścia, Górnego Tarasu, Skrzetuska, Górzyskowa oraz osiedla Kapuściska.

Podatek VAT obowiązujący przy zakupie nieruchomości od dewelopera wynosi 8% – dla lokali o metrażu poniżej 150 m2, oraz 23% dla mieszkań o powierzchni ponad 150 m2. W przypadku kupna lokalu inwestycyjnego podatek ten można odliczyć, dokonując transakcji zarówno prywatnie, jak i na firmę.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Bydgoszcz i okoliceod ‍8 097 zł / m2
Niemczod ‍7 835 zł / m2
Sicienkood ‍5 500 zł / m2
Kcyniaod ‍5 800 zł / m2
Inowrocławod ‍6 765 zł / m2
Toruńod ‍7 530 zł / m2
Mogilnood ‍3 678 zł / m2
Grudziądzod ‍6 196 zł / m2
Wągrowiecod ‍5 988 zł / m2
Złotówod ‍4 474 zł / m2
Gnieznood ‍6 812 zł / m2
Chojniceod ‍7 286 zł / m2
Chodzieżod ‍5 798 zł / m2