Nowe mieszkania Bydgoszczy, ceny mieszkań

 — 79 obiektów
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
51 Inwestycji
Bydgoszcz
79 Inwestycji
Gdańsk
174 Inwestycji
Katowice
60 Inwestycji
Kielce
58 Inwestycji
Kraków
289 Inwestycji
Lublin
69 Inwestycji
Olsztyn
55 Inwestycji
Opole
22 Inwestycji
Poznań
220 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
95 Inwestycji
Warszawa
408 Inwestycji
Wrocław
271 Inwestycji
Zielona Góra
19 Inwestycji
Łódź
145 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Bydgoszczy
Brodnica
3 Inwestycji
Grudziądz
6 Inwestycji
Inowrocław
9 Inwestycji
Lipno
1 Inwestycja
Mogilno
4 Inwestycji
Niemcz
5 Inwestycji
Osielsko
8 Inwestycji
Rypin
1 Inwestycja
Toruń
28 Inwestycji
Włocławek
7 Inwestycji
Świecie
4 Inwestycji
Cena / m2
2 825
8 100
2 825 8 100
Pokoje
30 Inwestycji
51 Inwestycji
64 Inwestycji
50 Inwestycji
14 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
40 Inwestycji
Dostępne od 2021+
27 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Bydgoszczy

Bydgoszcz to jedno z największych miast Polski, ważne centrum biznesowe i przemysłowe, węzeł komunikacyjny. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnia się różnorodną architekturą, łączącą neoklasycyzm, neorenesans i neogotyk, jest jednym z pięciu najbardziej zielonych miast kraju. Lasy gminne, parki i zieleń uliczna zajmują 18% terenu Bydgoszczy. W północnej części miasta znajduje się największy park miejski w Polsce o powierzchni 800 ha.

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego prężnie się rozwija. Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego również się zmienia ― zwiększa się liczba ofert, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury. Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy są zróżnicowane i na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy ― jakie są oferty?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy budowane są głównie w ścisłym centrum miasta i w dzielnicach wokół centrum. Najpopularniejszymi na rynku deweloperskim są nowe mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych inwestycjach. Nowe osiedla budowane są połączeniem nowoczesnej i funkcjonalnej architektury, oddawane są w wysokim standardzie, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy znaleźć można oferty nowych mieszkań w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach i dawnych budynkach infrastrukturalnych, w nowym budownictwie na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych.

Jednorodzinne budownictwo w Bydgoszczy realizowane jest głównie na przedmieściach, obejmuje domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, wolnostojące wille. Inwestycje oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą, w klasycznym i nowoczesnym stylu.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowego budownictwa mieszkaniowego w Bydgoszczy ciągle się podnosi. Coraz więcej na rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest obiektów “bez barier” - w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy projektują bezprogowe i przestronne windy, wygodne nawierzchnie i podjazdy, specjalne miejsca parkingowe.

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Bydgoszczy są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, komórki lokatorskie. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem. Wokół budynków zapewnione są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Bydgoszczy?

W odpowiedzi na coraz wyższe wymagania nabywców nowych mieszkań w Bydgoszczy deweloperzy często oferują dodatkowe udogodnienia. W budynkach powstają rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne na parterze. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy zieleni, place zabaw dla dzieci, siłownie plenerowe, elementy małej architektury.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Do przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy i wieszaki rowerowe.

W Bydgoszczy w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Bydgoszcz podzielona jest na osiedla, zlokalizowane w pięciu większych rejonach ― Górny Taras na południu, Dolny Taras na północy, Dzielnica Wschodnia, Dzielnica Zachodnia i Dzielnica Południowo-Wschodnia. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane, utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencja wzrostową. Średnia cena na rynku pierwotnym w Bydgoszczy wynosi około 6100 zł za metr kwadratowy.

Najwięcej nowych mieszkań powstaje w centrum Bydgoszczy, dużo ofert jest również na osiedlach Górzyskowo, Szwederowo, Leśnym. Najpopularniejszą lokalizacją w nowym budownictwie w Bydgoszczy jest osiedle Fordon. Zlokalizowane we wschodniej części miasta osiedle jest bezpieczne, dobrze skomunikowane z centrum i pozostałymi dzielnicami. Posiada rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową i rekreacyjną, mieści dużo obiektów dla rodzin z dziećmi, oferuje dostęp do rozległych terenów zielonych. Rozpiętość cen jest tu duża. Droższe nieruchomości są w starszej części dzielnicy ― na Starym Fordonie, w Wyszogrodzie i Nad Wisłą. Tańsze nowe mieszkania i domy są na Bajce, Bohaterów, Szybowników. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym na Fordonie wynosi około 5500 zł za m2.

Wśród popularnych lokalizacji w Bydgoszczy są również osiedle Kapuściska, ulokowane na Górnym Tarasie miasta, oraz sąsiadujące z nim osiedle Wyżyny. Są to osiedla z dużą liczbą przedszkoli i szkół, zielonych terenów, placów zabaw, są ciche i bezpieczne, położone w pobliżu centrum i z dobrym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie kosztuje tu średnio około 5100 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż są w bydgoskiej marinie nad brzegiem rzeki Brdy, w ścisłym centrum i w Śródmieściu. Realizowane w tych dzielnicach inwestycje to są w większości apartamentowce o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość licznych terenów rekreacyjnych i tras spacerowych, rozwinięta infrastruktura usługowa i oświatowa.

Inwestycje deweloperskie w Bydgoszczy ― dużo ofert, odrestaurowane kamienice, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Bydgoszczy prężnie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym. Wyróżnia się bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych budynkach historycznych i w nowym budownictwie w ścisłym centrum miasta. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.