Cena za m2

Zakończenie budowy

Wybierz ilość pokojów w mieszkaniu

Nowe mieszkania Bydgoszczy od dewelopera — rynek pierwotny — 58 obiektów

Nowe mieszkania i nowe inwestycje mieszkaniowe — oferty mieszkań

Trendy rynku nowych mieszkań w Bydgoszczy

Bydgoszcz to jedno z największych miast Polski, ważne centrum biznesu i przemysłu, węzeł komunikacyjny. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnia się różnorodną architekturą, łączącą neoklasycyzm, neorenesans i neogotyk oraz jest jednym z pięciu najbardziej zielonych miast kraju. Lasy gminne, parki i zieleń uliczna zajmują 18% terenu Bydgoszczy. W północnej części miasta znajduje się największy park miejski w Polsce o powierzchni 800 ha.

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego prężnie rozwija się. Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego też zmienia się ― zwiększa się liczba ofert, podnosi się standard wykonania i estetyczność architektury. Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy są zróżnicowane i na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy ― jakie są oferty?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy budowane są głównie w ścisłym centrum miasta i w dzielnicach wokół centrum. Najpopularniejszymi na rynku deweloperskim są nowe mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych inwestycjach. Nowe osiedla budowane są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, oddawane są w dobrym standardzie i z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy są oferty nowych mieszkań w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach i dawnych budynkach infrastrukturalnych, w nowym budownictwie na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych.

Jednorodzinne budownictwo w Bydgoszczy realizowane jest głównie na przedmieściach, obejmuje domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, wolnostojące wille. Inwestycje oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą, projektowane są o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowego budownictwa mieszkaniowego w Bydgoszczy ciągle się podnosi. Coraz więcej na rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest obiektów “bez barier” - w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy projektują bezprogowe i przestronne windy, wygodne nawierzchnie i podjazdy, specjalne miejsca parkingowe.

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Bydgoszczy są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, komórki lokatorskie. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Bydgoszczy?

W odpowiedzi na coraz bardziej wymagające zapotrzebowania nabywców nowych mieszkań w Bydgoszczy deweloperzy często oferują dodatkowe udogodnienia. W budynkach projektują rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne na parterze. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy zieleni, place zabaw dla dzieci, siłownie plenerowe, elementy małej architektury.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy i wieszaki rowerowe.

W Bydgoszczy w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Bydgoszcz podzielona jest na osiedla, zlokalizowane w pięciu większych rejonach ― Górny Taras na południu, Dolny Taras na północy, Dzielnica Wschodnia, Dzielnica Zachodnia i Dzielnica Południowo-Wschodnia. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane, utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencja wzrostową. Średnia cena na rynku pierwotnym w Bydgoszczy wynosi około 6100 zł za metr kwadratowy.

Najwięcej nowych mieszkań powstaje w centrum Bydgoszczy, dużo ofert jest również na osiedlach Górzyskowo, Szwederowo, Leśnym. Najpopularniejszą lokalizacją w nowym budownictwie w Bydgoszczy jest osiedle Fordon. Zlokalizowane we wschodniej części miasta osiedle jest bezpieczne, dobrze skomunikowane z centrum i pozostałymi dzielnicami. Posiada rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową i rekreacyjną, mieści dużo obiektów dla rodzin z dziećmi, oferuje dostęp do rozległych terenów zielonych. Rozpiętość cen tu jest duża. Droższe nieruchomości są w starszej części dzielnicy ― na Starym Fordonie, w Wyszogrodzie i Nad Wisłą. Tańsze nowe mieszkania i domy są na Bajce, Bohaterów, Szybowników. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym na Fordonie wynosi około 5500 zł za m2.

Wśród popularnych lokalizacji w Bydgoszczy są również osiedle Kapuściska, ulokowane na Górnym Tarasie miasta, oraz sąsiadujące z nim osiedle Wyżyny. To są osiedla z dużą liczbą przedszkoli i szkół, zielonych terenów, placów zabaw, są ciche i bezpieczne, położone w pobliżu centrum i z dobrym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 5100 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż są w bydgoskiej marinie nad brzegiem rzeki Brdy, w ścisłym centrum i w Śródmieściu. Realizowane w tych dzielnicach inwestycje to są w większości apartamentowce o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość licznych terenów rekreacyjnych i tras spacerowych, rozwinięta infrastrukturą usługowa i oświatowa.

Inwestycje deweloperskie w Bydgoszczy ― dużo ofert, odrestaurowane kamienice, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Bydgoszczy prężnie rozwija się, jest atrakcyjnym pod względem cenowym. Wyróżnia się bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych budynkach historycznych i w nowym budownictwie w ścisłym centrum miasta. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.