Nowe mieszkania Bydgoszczy od dewelopera — rynek pierwotny — 54 obiekty

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
59 Inwestycji
Bydgoszcz
54 Inwestycji
Gdańsk
207 Inwestycji
Katowice
99 Inwestycji
Kielce
28 Inwestycji
Kraków
253 Inwestycji
Lublin
50 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
11 Inwestycji
Poznań
179 Inwestycji
Rzeszów
46 Inwestycji
Szczecin
118 Inwestycji
Warszawa
497 Inwestycji
Wrocław
250 Inwestycji
Włocławek
2 Inwestycji
Zielona Góra
22 Inwestycji
Łódź
114 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Bydgoszczy
Brodnica
3 Inwestycji
Inowrocław
1 Inwestycja
Toruń
20 Inwestycji
Cena za m2
3 656
11 979
3 656 11 979
Pokoje
17 Inwestycji
33 Inwestycji
38 Inwestycji
38 Inwestycji
8 obiektów
Zakończenie budowy

Trendy rynku nowych mieszkań w Bydgoszczy

Bydgoszcz to jedno z największych miast Polski, ważne centrum biznesu i przemysłu, węzeł komunikacyjny. Stolica województwa kujawsko-pomorskiego wyróżnia się różnorodną architekturą, łączącą neoklasycyzm, neorenesans i neogotyk oraz jest jednym z pięciu najbardziej zielonych miast kraju. Lasy gminne, parki i zieleń uliczna zajmują 18% terenu Bydgoszczy. W północnej części miasta znajduje się największy park miejski w Polsce o powierzchni 800 ha.

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego prężnie rozwija się. Rynek nowego budownictwa mieszkaniowego też zmienia się ― zwiększa się liczba ofert, podnosi się standard wykonania i estetyczność architektury. Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy są zróżnicowane i na tle innych polskich metropolii wyróżniają się stosunkowo niewysokim poziomem.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy ― jakie są oferty?

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy budowane są głównie w ścisłym centrum miasta i w dzielnicach wokół centrum. Najpopularniejszymi na rynku deweloperskim są nowe mieszkania w wielorodzinnym nowym budownictwie. Takie nieruchomości oferowane są zarówno w dużych kompleksach mieszkaniowych, jak i w kameralnych inwestycjach. Nowe osiedla budowane są o nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze, oddawane są w dobrym standardzie i z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Wśród inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy są oferty nowych mieszkań w odrestaurowanych zabytkowych kamienicach i dawnych budynkach infrastrukturalnych, w nowym budownictwie na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych.

Jednorodzinne budownictwo w Bydgoszczy realizowane jest głównie na przedmieściach, obejmuje domy w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej, wolnostojące wille. Inwestycje oddawane są z zagospodarowanym terenem i niezbędną infrastrukturą, projektowane są o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Standard wykonania nowego budownictwa mieszkaniowego w Bydgoszczy ciągle się podnosi. Coraz więcej na rynku nowych mieszkań na sprzedaż jest obiektów “bez barier” - w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. W celu ułatwienia poruszania się na terenie inwestycji deweloperzy projektują bezprogowe i przestronne windy, wygodne nawierzchnie i podjazdy, specjalne miejsca parkingowe.

Wśród podstawowych i niezbędnych elementów w nowym budownictwie w Bydgoszczy są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, komórki lokatorskie. Osiedla są zamknięte lub z częściowo ogrodzonym terenem, objęte są całodobowym monitoringiem. Wokół budynków założone są chodniki i zielone trawniki.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Bydgoszczy?

W odpowiedzi na coraz bardziej wymagające zapotrzebowania nabywców nowych mieszkań w Bydgoszczy deweloperzy często oferują dodatkowe udogodnienia. W budynkach projektują rowerownie, wózkownie, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne na parterze. Na wewnętrznych dziedzińcach powstają zagospodarowane strefy zieleni, place zabaw dla dzieci, siłownie plenerowe, elementy małej architektury.

W halach garażowych znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych lub przewidziana jest możliwość wyposażenia stanowiska postojowego w punkt ładowania. Dla przechowywania rowerów przewidziane są stojaki, zadaszone wiaty, boksy i wieszaki rowerowe.

W Bydgoszczy w nowych mieszkaniach na sprzedaż deweloperzy oferują usługi aranżacji i wykończenia wnętrz, w standardzie wyposażają lokale w inteligentne systemy zarządzania domem, wideodomofony, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, rolety zewnętrzne w lokalach na parterze.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy ― gdzie najlepiej kupić?

Administracyjne Bydgoszcz podzielona jest na osiedla, zlokalizowane w pięciu większych rejonach ― Górny Taras na południu, Dolny Taras na północy, Dzielnica Wschodnia, Dzielnica Zachodnia i Dzielnica Południowo-Wschodnia. Ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zróżnicowane, utrzymują się na stałym poziomie z lekką tendencja wzrostową. Średnia cena na rynku pierwotnym w Bydgoszczy wynosi około 6100 zł za metr kwadratowy.

Najwięcej nowych mieszkań powstaje w centrum Bydgoszczy, dużo ofert jest również na osiedlach Górzyskowo, Szwederowo, Leśnym. Najpopularniejszą lokalizacją w nowym budownictwie w Bydgoszczy jest osiedle Fordon. Zlokalizowane we wschodniej części miasta osiedle jest bezpieczne, dobrze skomunikowane z centrum i pozostałymi dzielnicami. Posiada rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową i rekreacyjną, mieści dużo obiektów dla rodzin z dziećmi, oferuje dostęp do rozległych terenów zielonych. Rozpiętość cen tu jest duża. Droższe nieruchomości są w starszej części dzielnicy ― na Starym Fordonie, w Wyszogrodzie i Nad Wisłą. Tańsze nowe mieszkania i domy są na Bajce, Bohaterów, Szybowników. Średnia wartość mieszkania na rynku pierwotnym na Fordonie wynosi około 5500 zł za m2.

Wśród popularnych lokalizacji w Bydgoszczy są również osiedle Kapuściska, ulokowane na Górnym Tarasie miasta, oraz sąsiadujące z nim osiedle Wyżyny. To są osiedla z dużą liczbą przedszkoli i szkół, zielonych terenów, placów zabaw, są ciche i bezpieczne, położone w pobliżu centrum i z dobrym dojazdem do pozostałych części miasta. Metr kwadratowy mieszkania w nowym budownictwie tu średnio kosztuje około 5100 zł.

Najdroższe nowe mieszkania na sprzedaż są w bydgoskiej marinie nad brzegiem rzeki Brdy, w ścisłym centrum i w Śródmieściu. Realizowane w tych dzielnicach inwestycje to są w większości apartamentowce o podwyższonym standardzie. Atutami lokalizacji są bezpośrednie sąsiedztwo historycznej zabudowy, bliskość licznych terenów rekreacyjnych i tras spacerowych, rozwinięta infrastrukturą usługowa i oświatowa.

Inwestycje deweloperskie w Bydgoszczy ― dużo ofert, odrestaurowane kamienice, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Bydgoszczy prężnie rozwija się, jest atrakcyjnym pod względem cenowym. Wyróżnia się bogatą ofertą apartamentów w odrestaurowanych budynkach historycznych i w nowym budownictwie w ścisłym centrum miasta. Inwestycje deweloperskie miasta ciągle podnoszą standard wykonania, są coraz bardziej przyjazne użytkownikom.