Nowe mieszkania Opola od dewelopera — rynek pierwotny — 11 obiektów

Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
58 Inwestycji
Bydgoszcz
55 Inwestycji
Gdańsk
207 Inwestycji
Katowice
98 Inwestycji
Kielce
28 Inwestycji
Kraków
253 Inwestycji
Lublin
48 Inwestycji
Olsztyn
51 Inwestycji
Opole
11 Inwestycji
Poznań
179 Inwestycji
Rzeszów
47 Inwestycji
Szczecin
120 Inwestycji
Warszawa
499 Inwestycji
Wrocław
250 Inwestycji
Włocławek
2 Inwestycji
Zielona Góra
22 Inwestycji
Łódź
114 Inwestycji
Cena za m2
2 975
5 700
2 975 5 700
Pokoje
6 Inwestycji
7 Inwestycji
7 Inwestycji
8 Inwestycji
1 obiekt
Zakończenie budowy

Trendy rynku nowych mieszkań w Opolu

Położone w południowo-zachodniej Polsce Opole to stolica województwa opolskiego, główny kulturalny, naukowy, gospodarczy i administracyjny ośrodek regionu. Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Opole to miasto uniwersyteckie, siedziba kilku dużych przedsiębiorstw, stolica polskiej piosenki ― miejsce odbywania się Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który co roku odwiedzają tysiące turystów. Dynamicznie rozwija się tutaj też sektor usług dla biznesu.

Opole jest jednym z najbogatszych miast wojewódzkich w Polsce, zajmuje trzecią pozycję po Warszawie i Wrocławiu w rankingu miast wojewódzkich w przeliczeniu dochodu na jednego mieszkańca. Rynek deweloperski w Opolu od kilku lat rozwija się i rośnie ―  zwiększa się liczba nowych inwestycji, podnosi się standard wykonania i estetyczność architektury. Ceny nowych mieszkań w Opolu są zróżnicowane, stopniowo rosną, ale przy tym miasto pozostaje jednym z najtańszym wśród miast wojewódzkich.

Nowe mieszkania w Opolu ― jakie są oferty?

Największym zainteresowaniem w Opolu cieszą się nowe mieszkania na sprzedaż w wielorodzinnym nowym budownictwie. Do wyboru są lokale w dużych, realizowanych etapowo kompleksach mieszkaniowych oraz w kameralnych apartamentowcach. W większości to są osiedla o średnio wysokiej zabudowie, nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze. Nowe inwestycje mieszkaniowe oddawane są w dobrym standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, zlokalizowane są zarówno na krańcowych osiedlach, jak i blisko centrum miasta. Oferta lokali jest bardzo różnorodna ― od mikro apartamentów i kawalerek po obszerne apartamenty.

W nowym budownictwie jednorodzinnym w Opolu najpopularniejszym typem nieruchomości są domy wolnostojące. Nowe domy wznoszone są o klasycznej oraz nowoczesnej architekturze, budowane są z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Opolu szczególną uwagę zwracają na dogodną lokalizację, otoczenie i odpowiednią infrastrukturę w okolicy. Istotne jest zwłaszcza zlokalizowanie w pobliżu szkół z bliskim dostępem do terenów rekreacyjnych i sportowych. Dość ważnymi elementami są również standard realizacji inwestycji, wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zagospodarowany teren, zapewnione bezpieczeństwo na osiedlu.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie deweloperzy w Opolu nowe inwestycje budowlane przystosowują do różnorodnych zapotrzebowań mieszkańców, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi. Osiedla są dobrze zagospodarowane, z ogrodzonym i całodobowo monitorowanym terenem, nasadzeniami zieleni, brukowanymi chodnikami. Coraz więcej powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych ― z bezprogowymi i przestronnymi windami, wygodnymi nawierzchniami i podjazdami, specjalnymi miejscami parkingowymi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Opolu?

Wśród podstawowych i niezbędnych udogodnień w nowym budownictwie w Opolu są miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie, energooszczędnie oświetlenie części wspólnych.

Coraz częściej w Opolu w nowych inwestycjach mieszkaniowych realizowane są dodatkowe rozwiązania jak to rowerownie, wózkownie, zagospodarowane strefy odpoczynku na wewnętrznych dziedzińcach, siłownie plenerowe, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne. Dla przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy garażowe.

W Opolu w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych.

Nowe mieszkania w Opolu ― gdzie najlepiej kupić?

Rynek deweloperski w Opolu jest jednym z najtańszych w Polsce. Średnie stawki kupna lokalu na rynku pierwotnym kształtują się na poziomie 5300 zł za metr kwadratowy, domu wolnostojącego ― 3500 zł za m2. Budowa większości nowych inwestycji mieszkaniowych w Opolu skupia się w atrakcyjnych lokalizacjach, cieszących się dobrym zapleczem komunikacyjnym.

Najbardziej popularne lokalizacje to są osiedla Śródmieście, Malinka, Zaodrze. Usytuowane blisko centrum osiedla oferują dobry dojazd do pozostałych części miasta, dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej, licznych obiektów handlowych, usługowych, placówek oświatowych i medycznych. Średnia cena na rynku pierwotnym tu mieści się w przedziale od 4900 do 5500 zł za metr kwadratowy.

Najdroższą dzielnicą Opola jest Kolonia Gosławicka, drugie w kolejności są przylegające do niej Grudzice. Powstają tu zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i nowe budownictwo wielorodzinne.

Inwestycje deweloperskie w Opolu ― rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Opolu dynamicznie rozwija się, jest atrakcyjnym pod względem cenowym i jednym z najtańszych w Polsce. Standard wykonania inwestycji deweloperskich ciągle się podnosi, liczba sprzedanych mieszkań zwiększa się z roku na rok. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnorodnych potrzeb mieszkańców.