Nowe mieszkania Opola, ceny mieszkań

 — 22 obiekty
Nowe inwestycje mieszkaniowe ― oferty nowych mieszkań i domów na sprzedaż
Miejscowość
Białystok
51 Inwestycji
Bydgoszcz
79 Inwestycji
Gdańsk
174 Inwestycji
Katowice
60 Inwestycji
Kielce
58 Inwestycji
Kraków
289 Inwestycji
Lublin
69 Inwestycji
Olsztyn
55 Inwestycji
Opole
22 Inwestycji
Poznań
220 Inwestycji
Rzeszów
77 Inwestycji
Szczecin
95 Inwestycji
Warszawa
408 Inwestycji
Wrocław
271 Inwestycji
Zielona Góra
19 Inwestycji
Łódź
145 Inwestycji
Miejscowość w okolicy Opola
Brzeg
4 Inwestycji
Nysa
5 Inwestycji
Cena / m2
2 955
6 990
2 955 6 990
Pokoje
7 Inwestycji
11 Inwestycji
14 Inwestycji
10 Inwestycji
6 obiektów
Zakończenie budowy
Oddane do użytku
14 Inwestycji
Dostępne od 2021+
13 Inwestycji

Trendy na rynku nowych mieszkań w Opolu

Położone w południowo-zachodniej Polsce Opole to stolica województwa opolskiego, główny kulturalny, naukowy, gospodarczy i administracyjny ośrodek regionu. Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Opole to miasto uniwersyteckie, siedziba kilku dużych przedsiębiorstw, stolica polskiej piosenki ― to tu co roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, przyciągający tysiące turystów. Dynamicznie rozwija się w Opolu również sektor usług dla biznesu.

Opole jest jednym z najbogatszych miast wojewódzkich w Polsce, zajmuje trzecią pozycję po Warszawie i Wrocławiu w rankingu miast wojewódzkich w przeliczeniu dochodu na jednego mieszkańca. Rynek deweloperski w Opolu od kilku lat rozwija się i rośnie ―  zwiększa się liczba nowych inwestycji, podnosi się standard wykonania i estetyka architektury. Ceny nowych mieszkań w Opolu są zróżnicowane, stopniowo rosną, ale przy tym miasto pozostaje jednym z najtańszych wśród miast wojewódzkich.

Nowe mieszkania w Opolu ― jakie są oferty?

Największym zainteresowaniem w Opolu cieszą się nowe mieszkania na sprzedaż w nowym budownictwie wielorodzinnym. Do wyboru są lokale w dużych, realizowanych etapowo kompleksach mieszkaniowych oraz w kameralnych apartamentowcach. W większości to są osiedla o średnio wysokiej zabudowie, nowoczesnej i funkcjonalnej architekturze. Nowe inwestycje mieszkaniowe oddawane są w wysokim standardzie, z rozbudowaną infrastrukturą własną i zadbanymi częściami wspólnymi, zlokalizowane są zarówno na obrzeżach, jak i blisko centrum miasta. Oferta lokali jest bardzo różnorodna ― od mikro apartamentów i kawalerek po kilkupokojowe mieszkania.

W nowym budownictwie jednorodzinnym w Opolu najpopularniejszym typem nieruchomości są domy wolnostojące. Nowe domy wznoszone są w klasycznym oraz nowoczesnym stylu, budowane są z zastosowaniem energooszczędnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, oddawane są z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowanym terenem.

Inwestycje deweloperskie coraz bardziej przyjazne użytkownikom?

Nabywcy nowych mieszkań w Opolu szczególną uwagę zwracają na lokalizację, otoczenie i odpowiednią infrastrukturę w okolicy. Istotne jest zwłaszcza zlokalizowanie w pobliżu szkół z bliskim dostępem do terenów rekreacyjnych i sportowych. Dość ważnymi elementami są: standard realizacji inwestycji, wystarczająca ilość miejsc parkingowych, zagospodarowany teren, bezpieczeństwo na osiedlu.

W odpowiedzi na powyższe zapotrzebowania deweloperzy w Opolu nowe inwestycje budowlane przystosowują do różnorodnych potrzeb mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnością, seniorów, rodzin z dziećmi. Osiedla są dobrze zagospodarowane, z ogrodzonym i całodobowo monitorowanym terenem, zielenią, brukowanymi chodnikami. Coraz więcej powstaje obiektów „bez barier” ― inwestycji w pełni przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych ― z bezprogowymi i przestronnymi windami, wygodnymi nawierzchniami i podjazdami, specjalnymi miejscami parkingowymi.

Jakie są udogodnienia w nowych inwestycjach w Opolu?

Do podstawowych i niezbędnych udogodnień w nowym budownictwie w Opolu zalicza się: miejsca postojowe naziemne i w parkingach podziemnych, cichobieżne windy, place zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie, energooszczędnie oświetlenie części wspólnych.

Coraz częściej w Opolu w nowych inwestycjach mieszkaniowych realizowane są dodatkowe rozwiązania, takie jak rowerownie, wózkownie, zagospodarowane strefy odpoczynku na wewnętrznych dziedzińcach, siłownie plenerowe, osiedlowe sklepy i punkty gastronomiczne. Do przechowywania rowerów przewidziane są zadaszone wiaty, stojaki, boksy garażowe.

W Opolu w nowych inwestycjach deweloperskich oferowane są usługi wykończenia wnętrz, mieszkania w standardzie wyposażone są w drzwi antywłamaniowe, okna trzyszybowe o podwyższonej izolacji akustycznej, domofony lub wideodomofony, rolety zewnętrzne w lokalach parterowych.

Nowe mieszkanie w Opolu ― gdzie najlepiej kupić?

Rynek deweloperski Opola jest jednym z najtańszych w Polsce. Średnie stawki kupna lokalu na rynku pierwotnym kształtują się na poziomie 5300 zł za metr kwadratowy, domu wolnostojącego ― 3500 zł za m2. Budowa większości nowych inwestycji mieszkaniowych w Opolu skupia się w atrakcyjnych lokalizacjach, cieszących się dobrym zapleczem komunikacyjnym.

Najbardziej popularne lokalizacje to osiedla Śródmieście, Malinka, Zaodrze. Usytuowane blisko centrum osiedla oferują dobry dojazd do pozostałych części miasta, dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej, licznych obiektów handlowych, usługowych, placówek oświatowych i medycznych. Średnia cena na rynku pierwotnym mieści się w przedziale od 4900 do 5500 zł za metr kwadratowy.

Najdroższą dzielnicą Opola jest Kolonia Gosławicka, drugie w kolejności są przylegające do niej Grudzice. Powstają tu zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i nowe budownictwo wielorodzinne.

Inwestycje deweloperskie w Opolu ― rozwój rynku, atrakcyjne ceny

Rynek nowego budownictwa w Opolu dynamicznie się rozwija, jest atrakcyjny pod względem cenowym. Standard wykonania inwestycji deweloperskich ciągle rośnie, liczba sprzedanych mieszkań zwiększa się z roku na rok. Inwestycje deweloperskie miasta są coraz bardziej przyjazne użytkownikom i dostosowane do różnych potrzeb mieszkańców.