Nowe mieszkania Rybnik

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
12 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Rybniku

Rybnik, ważny ośrodek miejski województwa śląskiego oraz centrum aglomeracji rybnickiej, zamieszkiwany jest przez ponad 137 tysięcy osób. Jest to kluczowy węzeł komunikacyjny południowej części kraju, gdyż przez miasto przebiegają strategiczne arterie drogowe prowadzące zarówno w stronę Katowic, jak i w kierunku czeskiej granicy. Miasto jest też siedzibą licznych firm i obszarem działalności firm deweloperskich wznoszących nowe inwestycje.

Rybnik wyróżnia się wszechstronnie rozwiniętą infrastrukturą, posiada też obszary i atrakcje turystyczne oraz własne zaplecze kulturowe, jest ważnym centrum gospodarczym i biznesowym.

Co buduje się w Rybniku?

Wśród nowoczesnych inwestycji realizowanych w Rybniku są różnego rodzaju kompleksy wielorodzinne – wolnostojące budynki mieszkalno-usługowe, kompleksy nowych apartamentów, klasyczne wielorodzinne osiedla składające się z poszczególnych bloków, a także inwestycje o podwyższonym standardzie. Nie brakuje również inwestycji wykonanych w koncepcji jednorodzinnej i oferujących zarówno autonomiczne lokale (na przykład, segmenty domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej), jak i apartamenty zlokalizowane na poszczególnych piętrach segmentów mieszkalnych.

Wszystkie inwestycje są wykonane z dotrzymaniem aktualnych standardów nowego budownictwa; mieszkania są sprzedawane głównie w stanie deweloperskim, ale zdarzają się też oferty przewidujące kompleksowe wykończenie lokali pod klucz przez dewelopera.

Gdzie w Rybniku powstają nowe mieszkania?

Rybnik oferuje różnorodne inwestycje mieszkaniowe w różnych częściach miasta – wielorodzinne osiedla powstają na terenie dzielnic Maroko-Nowiny, Smolna, Meksyk, Zamysłów, Paruszowiec-Piaski, a kameralne apartamentowce i jednorodzinne kompleksy mieszkalne – w takich jednostkach administracyjnych, jak Ligota – Ligocka Kuźnia, Gotartowice.

Niezależnie od lokalizacji na mapie miasta, wysokość bloków zazwyczaj nie przekracza 4-5 kondygnacji naziemnych.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wybierając mieszkanie deweloperskie, nabywcy zwracają uwagę nie tylko na lokalizację inwestycji, ale też na standard jej wykonania. I poniekąd standard  i dodatkowe atuty infrastrukturalne mogą stać się decydującym kryterium. Nowoczesne budownictwo Rybnika posiada wszelkie możliwe udogodnienia, do których zaliczamy:

  • naziemne parkingi, indywidualne garaże, podziemne hale garażowe,
  • ogrodzenie i monitoring osiedli,
  • wspólne strefy rekreacji dla mieszkańców na terenie osiedla, w tym infrastruktura dla dzieci,
  • windy, komórki lokatorskie, rowerownie i wózkownie w budynkach mieszkalnych,
  • dodatkowe instalacje w mieszkaniach, takie jak ogrzewanie podłogowe i domofony.

W wybranych inwestycjach zaprojektowano też powierzchnie pod lokale handlowo-usługowe.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Rybniku?

Dla osób, które planują inwestować w rynek pierwotny, Rybnik jest atrakcyjnym celem z kilku powodów:

  • strategiczne położenie miasta oraz jego bliskość względem głównych ośrodków aglomeracyjnych południowej Polski i granicy pozwalają liczyć na obiecujące perspektywy rozwoju;
  • ceny mieszkań w Rybniku są odczuwalnie niższe, niż w innych miasta województwa śląskiego, a standard wykonania inwestycji utrzymuje się na stabilnie wysokim poziomie.

Głównym czynnikiem przekonującym do inwestowania w nieruchomości jest niezwykła odporność rynku mieszkaniowego na kryzysy gospodarcze – co pozwala liczyć nie tylko na zachowanie, ale też na pomnożenie kapitału.

Własne mieszkanie może też być źródłem stabilnego dochodu z wynajmu długoterminowego.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Rybniku?

Mieszkanie w Rybniku kupimy w dość przystępnej cenie – oferty mieszczą się w granicach dolnej i średniej półki cenowej.

Najbardziej oszczędnym wariantem będzie mieszkanie na kameralnym osiedlu położonym między innymi w obrębie dzielnic Gotartowice, Boguszowice i Meksyk. Najdroższe nieruchomości w Rybniku są zaprojektowane w obrębie inwestycji apartamentowych oraz osiedli typu willi miejskich – pod tym względem decydująca jest nie lokalizacja, lecz standard wykonania inwestycji i jej dodatkowe walory infrastrukturalne.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Racibórzod ‍6 035 zł / m2
Knurówod ‍6 300 zł / m2
Żoryod ‍7 150 zł / m2
Gliwiceod ‍8 233 zł / m2
Mikołówod ‍8 036 zł / m2
Katowice i okoliceod ‍7 792 zł / m2
Zabrzeod ‍6 755 zł / m2
Świętochłowiceod ‍6 333 zł / m2
Chorzówod ‍7 879 zł / m2
Bytomod ‍5 425 zł / m2
Pszczynaod ‍10 000 zł / m2
Tychyod ‍6 400 zł / m2
Siemianowice Śląskieod ‍7 075 zł / m2
Katowiceod ‍8 753 zł / m2
Czechowice-Dziedziceod ‍6 200 zł / m2
Będzinod ‍6 098 zł / m2
Sosnowiecod ‍6 281 zł / m2
Bielsko-Białaod ‍9 821 zł / m2
Oświęcimod ‍7 300 zł / m2
Wisłaod ‍9 227 zł / m2