Nowe mieszkania Olecko

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
4 inwestycje mieszkaniowe

Rynek pierwotny w Olecku

Olecko, małe miasteczko na Mazurach, znajduje się nad Jeziorem Oleckim Wielkim. Nosi miano stolicy “Mazur Garbatych”, czyli północno-wschodniej części Pojezierza Mazurskiego. Posiada wyraźnie rekreacyjny charakter – funkcjonowanie miasta jest w dużym stopniu uwarunkowane przez jego położenie. Wypoczynkowy charakter miejscowości również w dużej mierze kształtuje charakter, w jakim są wznoszone nowe inwestycje – Olecko bowiem przyciąga coraz więcej deweloperów realizujących nowe osiedla posiadające cechy budownictwa wczasowego.

Powierzchnia miasta jest niewielka – trochę ponad 11,5 kilometrów kwadratowych, a liczba ludności wynosi blisko 16,5 tysięcy osób. Miasto leż w promieniu około 40 kilometrów od Suwałk, Augustowa i Ełka.

Co buduje się w Olecku?

Na rynku pierwotnym Olecka dominuje modernistyczne budownictwo wielorodzinne i apartamentowe. Są to nowe osiedla mieszkalne o własnej wewnętrznej infrastrukturze, kompleksy apartamentów o dodatkowych udogodnieniach, wolnostojące apartamentowce wykonane w podwyższonym standardzie. W ofercie są też inwestycje o kameralnym charakterze i wysokim standardzie wykończenia.

Wszystkie realizowane w Olecku inwestycje mieszkaniowe wyróżniają się nowoczesnością stylistyki i są wykonane przeważnie z użyciem materiałów budowlanych o podwyższonym standardzie oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Gdzie w Olecku powstają nowe mieszkania?

Olecko, mimo swojej niewielkiej powierzchni, jest dość aktywnie oswajane przez deweloperów – i większość powstających w obrębie miasta inwestycji mieści się w obrębie posiadającym największy potencjał turystyczno-rekreacyjny, czyli:

  • w sąsiedztwie centrum miasta, a zwłaszcza niedaleko parków i innych terenów zielonych;
  • w pobliżu wybrzeża jeziora oraz obiektów rekreacyjnych.

Administracyjnie nowe inwestycje są głównie położone w obrębie takich jednostek, jak Śródmieście, Osiedle Nad Legą i Osiedle Zielone.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dodatkowe elementy infrastruktury to cecha wyróżniająca inwestycje generowane przez rynek pierwotny. Olecko zaś oferuje osiedla wyposażone we wszelkie niezbędne udogodnienia. Należą do nich:

  • monitoring i ogrodzenie terenu;
  • windy w budynkach;
  • indywidualne komórki lokatorskie;
  • różnorodne miejsca parkingowe o liczbie równej lub przekraczającej liczbę lokali zaprojektowanych w inwestycji;
  • urządzony zielenią teren osiedla wyposażony w osobne strefy relaksu dla mieszkańców oraz place zabaw.

W niektórych inwestycjach działają również punkty handlowo-usługowe – sklepy, placówki pocztowe lub / i paczkomaty, kawiarnie, salony kosmetyczne, ośrodki rozwoju dla dzieci i inne.

Mieszkania zaprojektowane w obrębie kompleksów posiadają różnorodne układy i są uzupełnione w dodatkową powierzchnię (balkon, taras, loggię, prywatny ogródek) oraz wszelkie niezbędne media. Często też przewidziano dodatkowe instalacje, takie jak ogrzewanie podłogowe, wideodomofony czy rolety zewnętrzne. Większość mieszkań jest wystawianych na sprzedaż w stanie deweloperskim, ale niektóre firmy budowlane oferują też dodatkowe pakiety usług wykończeniowych.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Olecku?

Olecko posiada duży potencjał rekreacyjny, gdyż znajduje się na Mazurach, jednym z najpopularniejszych regionów kurortowych w Polsce. To rokuje dobre perspektywy dochodu: mieszkanie w Olecku można wynajmować na krótki termin lub na sezon, bądź też postawić na opcję wynajmu długoterminowego. Ceny nowych mieszkań w Olecku są obecnie dość przystępne, co pozwala wejść w inwestycję z mniejszą pulą kapitału. Tendencja rynku jest jednak wyraźnie wzrostowa: dla właściciela nieruchomości to oznacza, że już po upływie kilku lat jego posiadłość odczuwalnie zyska na wartości.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Olecku?

Mieszkanie deweloperskie w Olecku obecnie kupimy w cenie ze średniej półki cenowej. Mimo wysokiego standardu wykonania, Olecko potrafi jeszcze utrzymać ceny nowych mieszkań na dość niskim poziomie, szczególnie w porównaniu do innych miejscowości rekreacyjnych na Mazurach. Jednak stawki też powoli idą w górę.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Elkod ‍7 298 zł / m2
Suwałkiod ‍7 850 zł / m2
Grajewood ‍6 120 zł / m2
Giżyckood ‍6 623 zł / m2
Mikołajkiod ‍18 695 zł / m2
Mrągowood ‍8 646 zł / m2
Łomżaod ‍7 150 zł / m2
Biskupiecod ‍6 007 zł / m2
Białystokod ‍8 565 zł / m2
Barczewood ‍4 650 zł / m2
Ostrołękaod ‍5 320 zł / m2
Wysokie Mazowieckieod ‍6 925 zł / m2