Nowe mieszkania Elk

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
8 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Ełku

Ełk jest największym i najbardziej zaludnionym miastem na Mazurach, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturowym, biznesowym i przemysłowym, co przyciąga inwestorów z Polski i spoza jej granic, nowych mieszkańców oraz turystów. Rośne też zapotrzebowanie na nieruchomości mieszkaniowe, dlatego na mapie miasta regularnie powstają nowe inwestycje.

Ełk leży w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych regionu (m.in. DW16 i DW65), co pozwala na szybki dojazd do strategicznych punktów województwa oraz dodaje miastu atrakcyjności inwestycyjnej.

Co buduje się w Ełku?

Do realizowanych w Ełku nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych należą różnego rodzaju wielorodzinne kompleksy mieszkalne:

  • tradycyjne osiedla wielorodzinne, najczęściej o średniowysokiej zabudowie i nowoczesnej architekturze;
  • apartamenty o podwyższonym standardzie wykonania realizowane w strategicznych lokalizacjach miasta;
  • wielomieszkaniowe kompleksy nawiązujące do koncepcji willi miejskich;
  • nowe budynki mieszkalno-usługowe o wysokości 5-6 kondygnacji.

Wszystkie inwestycje są projektowane z uwzględnieniem norm nowego budownictwa, w tym z zachowaniem wysokiej efektywności energetycznej i użyciem ekologicznych materiałów budowlanych.

Gdzie w Ełku powstają nowe mieszkania?

Jeśli chodzi o lokalizacje, w których kupimy nowe mieszkania – Ełk charakteryzuje się dość szerokim geograficznym zakresem działalności deweloperskiej. Nowe inwestycje powstają niedaleko centrum miasta (zwłaszcza w obrębie osiedla Zatorze, m.in. w jego zachodniej części), na północy (w obrębie osiedla Konieczki), w północno-zachodniej części i niedaleko linii brzegowej jeziora Ełckiego (na terenie osiedli Tuwima i Północ I), oraz na południu (na osiedlu Kochanowskiego).

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Dobry standard udogodnień to jeden z głównych powodów, dla których każdy potencjalny nabywca stawia na mieszkanie deweloperskie – i nieruchomości od dewelopera w Ełku są w stanie sprostać tym wymaganiom.

Wszystkie realizowane na terenie miasta inwestycje posiadają dobrze zadbany i urządzony zielenią teren, wyposażony w strefy do parkowania samochodów, stojaki rowerowe, ścieżki piesze oraz ciągi jezdne, na terenie osiedli często są projektowane strefy wypoczynku dla mieszkańców oraz place zabaw dla najmłodszych. W blokach projektuje się pomieszczenia do przechowywania (wspólne i indywidualne) oraz cichobieżne windy. Każda z nowoczesnych inwestycji uwzględnia potrzeby osób o ograniczonej mobilności i posiada stosowne ułatwienia.

Wybrane inwestycje są uzupełnione w zaplecze handlowo-usługowe na parterze oraz objęte monitoringiem lub/i ochroną.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Ełku?

Inwestowanie w nieruchomości zdobywa coraz większą popularność – i dla osób, które zamierzają włożyć środki w rynek pierwotny, Ełk może być bardzo trafnym wyborem, gdyż miasto wyróżnia się dogodnym położenie względem ciągów komunikacyjnych oraz dużych miast. Poza tym, ceny nowych mieszkań w Ełku są dużo przystępniejsze, niż, na przykład, w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i tym bardziej największych miastach kraju, natomiast standard wykonania pozostaje wysoki.

W Ełku, jak w każdym innym mieście Polski, obserwujemy tendencję do wzrostu cen mieszkań – na razie stawki jeszcze są przystępne, lecz stabilnie idą w górę. Dla inwestora w nieruchomości to oznacza, że jego posiadłość już po upływie kilku lat odczuwalnie zyska na wartości i pozwoli wygenerować czysty dochód ze sprzedaży.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Ełku?

Ceny mieszkań deweloperskich w Ełku można scharakteryzować jako przystępne – gdyż stawki rzadko wykraczają poza granicę średniej półki cenowej. Stawka zależy przede wszystkim od standardu, w jakim wykonano inwestycję – toteż do najtańszych ofert należą mieszkania w tradycyjnych wielorodzinnych blokach, a najdroższe lokale to apartamenty w kompleksach o dodatkowych udogodnieniach.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w innych miastach

Grajewood ‍6 120 zł / m2
Oleckood ‍4 983 zł / m2
Giżyckood ‍6 623 zł / m2
Suwałkiod ‍7 850 zł / m2
Mikołajkiod ‍18 695 zł / m2
Mrągowood ‍8 646 zł / m2
Łomżaod ‍7 150 zł / m2
Biskupiecod ‍6 007 zł / m2
Białystokod ‍8 565 zł / m2
Ostrołękaod ‍5 320 zł / m2
Wysokie Mazowieckieod ‍6 925 zł / m2
Barczewood ‍4 650 zł / m2