Nowe mieszkania Giżycko

Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera
6 inwestycji mieszkaniowych

Rynek pierwotny w Giżycku

Giżycko to kameralna miejscowość na Mazurach, położona nad jeziorem Niegocin. Lokalizacja miasta decyduje o jego charakterze – jest to perspektywiczny, prężnie rozwijający się ośrodek o dużym potencjale rekreacyjno-wypoczynkowym, nazywany polską stolicą żeglarstwa. Możliwości rozwoju oraz wyjątkowy charakter miejscowości z roku na rok przyciągają coraz więcej deweloperów, którzy realizują w Giżycku nowe inwestycje.

Giżycko – przy całej kameralności – jest dobrze skomunikowane ze strategicznymi punktami województwa, zwłaszcza za pośrednictwem dróg krajowych nr 59 i nr 63, a dojazd do Olsztyna zajmuje blisko 1,5 godziny.

Co buduje się w Giżycku?

Rynek pierwotny Giżycka jest ukształtowany pod wyraźnym wpływem wczasowego charakteru tej miejscowości – w obrębie miasta wznoszonych jest dużo inwestycji rekreacyjno-wypoczynkowych. Są to:

 • inwestycje apartamentowe o podwyższonym standardzie i towarzyszącej infrastrukturze;
 • kompleksy nowych apartamentów o własnym zapleczu rekreacyjnym i usługowym;
 • kameralne inwestycje willowe w cichej i zielonej okolicy.

Kompleksy apartamentowo-wypoczynkowe często są projektowane tak, by mieszkańcy mieli szybki dostęp do infrastruktury rekreacyjnej i głównych atrakcji miasta. 

Na terenie miasta powstają też nowe mieszkania – Giżycko oferuje nieruchomości, spełniające wymagania poszukujących własnego lokum oraz osób, które chciałyby przeprowadzić się do miasta na stałe.

Gdzie w Giżycku powstają nowe mieszkania?

Nowoczesne inwestycje deweloperskie są realizowane w różnych lokalizacjach miasta:

 • w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej jeziora Niegocin, w tym okolicach giżyckiego portu;
 • w pobliżu centrum miasta;
 • w północnej części miejscowości, między innymi w okolicach Osiedla Wilanów oraz Gajewa;
 • w zachodniej części miasta, w tym nad jeziorem Kisajno.

Inwestycje ulokowane przy linii brzegowej jezior to z reguły kompleksy apartamentów wypoczynkowych. W kolei nowe osiedla wznoszone w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych zazwyczaj są ulokowane w centralnej lub północnej części Giżycka.

Jakie są udogodnienia w inwestycjach deweloperskich?

Wewnętrzna infrastruktura nowych osiedli i apartamentów realizowanych w Giżycku w pełni zależy od charakteru inwestycji.

Tradycyjne osiedla mieszkalne posiadają wszelkie podstawowe udogodnienia, takie jak różnorodne miejsca parkingowe do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, windy w budynkach, komórki lokatorskie, ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności, zadbany, urządzony zielenią teren, place zabaw dla dzieci, ogrodzenie, ochrona, monitoring osiedla.

W inwestycjach o charakterze wypoczynkowym przewidziano dodatkową infrastrukturę – pomieszczenia rekreacyjne, strefy aktywnego wypoczynku, własne wyjście na plażę oraz przystanie dla łodzi (pod warunkiem, że inwestycja znajduje się nad akwenem).

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Giżycku?

Dla osób, które zamierzają inwestować w rynek pierwotny, Giżycko ma szereg przekonujących zalet:

 • rekreacyjny charakter miasta – nieruchomości o charakterze wypoczynkowym nieustannie zyskują na popularności na polskim rynku, coraz więcej inwestorów wybiera właśnie ten sektor ze względu na perspektywy szybkiego zwrotu z inwestycji oraz wysokich dochodów z wynajmu krótkoterminowego;
 • lokalizacje takie jak Giżycko posiadają duży potencjał inwestycyjny, gdyż jest to zasób ograniczony, a działki i nieruchomości w takich miejscowościach bardzo szybko zyskują na wartości;
 • mieszkanie deweloperskie w Giżycku może być zarówno źródłem pasywnego dochodu, jak i bazą na wakacyjny pobyt właścicielski;
 • przy zakupie lokalu inwestycyjnego obowiązuje zwrot podatku VAT, niezależnie od tego, czy kupujemy na firmę, czy prywatnie.

Jakie są ceny nowych mieszkań w Giżycku?

Ze względu na to, że w Giżycku jest realizowanych dużo inwestycji apartamentowo-wypoczynkowych o dodatkowych atutach infrastrukturalnych, stawki deweloperskie oscylują w granicach średniej i średniowysokiej półki cenowej. Im lepszy standard wykonania, tym wyższa cena, przy tym lokalizacja względem atrakcji czy centrum miasta nie zawsze odgrywa decydującą rolę.

Ceny inwestycji mieszkaniowych w miejscowościach w pobliżu Giżycka

Mikołajkiod ‍18 695 zł / m2
Mrągowood ‍8 646 zł / m2
Elkod ‍7 298 zł / m2
Oleckood ‍4 983 zł / m2
Biskupiecod ‍6 007 zł / m2
Grajewood ‍6 120 zł / m2
Barczewood ‍4 650 zł / m2
Suwałkiod ‍7 850 zł / m2
Dywityod ‍7 800 zł / m2
Olsztyn i okoliceod ‍7 853 zł / m2
Olsztynod ‍8 655 zł / m2
Bartągod ‍7 363 zł / m2